Rakip takım taraftarlarına üyelik yasaklanmalı mı? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rakip takım taraftarlarına üyelik yasaklanmalı mı?

Cevap: Rakip takım taraftarlarına üyelik yasaklanmalı mı?

Farkına varmış olman güzel.

Sen birgün 19-20'li yaşlardaki arkadaşlarınla değilde 35-40 yaşlarındaki insanlarla kalabalık bir ortamda futbol konuşurken f5,fenev gib söylemleri kullanmayı dene O andan itibaren insanların senin suratına nasıl baktığına dikkat et.

Bir özel isme saygısızlık ediyorsun. Daha ne olsun...

Böyle, anlattığın gibi yaşıyorsan oldukça sıkıcı bir yaşamın vardır senin üstat. Bak sana ne diyeceğim; benim için bir arkadaşımın yakınlık derecesi yanında konuşurken, konuştuğum şeyi düşünme sayımla ters orantılıdır. Yani çok iyi bir arkadaşım varsa yanımda elbette çok rahat konuşur ve kendimi kasmam, o lafın sonra kullanılacağı ya da yalnış anlaşılabileceği endişesini taşımam. Ancak yabancı bir ortama gittiğimde ya da samimi olmayan arkadaşlarımla beraberken konuşma tarzım ve hitabım değişir doğal olarak. Şimdi karar verelim bu forumda biz bir dost ortamı mı oluşturacağız? Yoksa tamamen kasıntı bir bilgi platformu portresi mi çizeceğiz?

Çok enteresan. Bu bazı yöneticiler dediğin en fazla 1-2 kişidir. Onlarda zaten yönetici değilken senin gibi düşünüyorken yönetici olmuştur ve görüşünü rütbeyle birlikte değiştiremeyeceği için öyle düşünüyordur.

Yönetici olsa dahi öyle düşünüyor olması çokta garip değil zaten.

Evet 1-2 kişi.Bir şeyin kabul görmesi için kaç kişinin evet demesi gerekli ? Merak ediyorum sayın yönetici madem böyle söylenenleri kabul etmeyecektiniz, böyle ters cevaplar verecektiniz, neden böyle bir konuyu açma gereğinde bulundunuz? Siz zaten kararınızı vermişsiniz.

Ben f5 falan yazmam ama yazanların da uyarı alması falan çok saçma bence. Sonuçta Şahin arkadaşımızın da belirttiği gibi "gayfb" falan gibi bir olay değil bu. Futbol bir eğlence oyunu. Bu tarz şeylerde taraftarın kendi içindeki eğlencesidir. Ayrıca iş adamları ya da müdürler tanıdığım en küfürbaz adamlardır. En azından patron ve müdürlerin çoğunluğu böyledir:)

durum bundan ibaret futbol eglencedir

bak buradaki küfür falan degil ama dikkatini çekerim sadece isim telafuzu.

birde eger fnerbahceyi febe fenev vs die telafuz etmek seviyesizlikle o zaman çogu Galatarasaylı ya seviyesiz ya salak yada dünyadan haberi yok

Evet seviyesizliktir öyle davranmak ve seviye düşürmeye gerek yoktur.Çok seviye düşürmek istiyorsanız yeri burası değildir.

Evet 1-2 kişi.Bir şeyin kabul görmesi için kaç kişinin evet demesi gerekli ? Merak ediyorum sayın yönetici madem böyle söylenenleri kabul etmeyecektiniz, böyle ters cevaplar verecektiniz, neden böyle bir konuyu açma gereğinde bulundunuz? Siz zaten kararınızı vermişsiniz.

Konuyu kim açmış bir bak.

Bu konuyu kilitleme yetkim yok. Yani kafama göre böyle bir karar alıp bu kararı kafama göre uygulama yetkim yok.

Buraya adminler vs. yöneticilerde yazıyor. Kilitlenmesi ortak bir kararla uygun görülürse kilitlerim çöpe gönderirim.

Ayrıca ters cevap verdiğim bir mesajı göste yeter. Kendimi şikayet edeceğim üyeyi rencide edip terslemekten dolayı.

Herkese saygıyı koruyarak eşit mesafede cevap verdim.

Anlamak istediğin gibi anlamışsın.

Kabul görme konusuna gelince. Buyur Google'dan demokrasinin gerekliliklerini araştır. Demokrasi nasıl oluşur. Yönetim kurullarında kararlar nasıl alınır bir öğren ileride lazım olur sana.

Böyle, anlattığın gibi yaşıyorsan oldukça sıkıcı bir yaşamın vardır senin üstat. Bak sana ne diyeceğim; benim için bir arkadaşımın yakınlık derecesi yanında konuşurken, konuştuğum şeyi düşünme sayımla ters orantılıdır. Yani çok iyi bir arkadaşım varsa yanımda elbette çok rahat konuşur ve kendimi kasmam, o lafın sonra kullanılacağı ya da yalnış anlaşılabileceği endişesini taşımam. Ancak yabancı bir ortama gittiğimde ya da samimi olmayan arkadaşlarımla beraberken konuşma tarzım ve hitabım değişir doğal olarak. Şimdi karar verelim bu forumda biz bir dost ortamı mı oluşturacağız? Yoksa tamamen kasıntı bir bilgi platformu portresi mi çizeceğiz?

Ahmet bu konuşmalarını yaşına veriyorum yaşından dolayı böyle düşünmen çok doğal ama sende o yaşlara gel sende senin yanında öyle konuştuklarında ters ters bakarsın emin ol.

GSC yönetimin seviyeli bir şekilde kabul edilmesinden yanadır.Tartışmaya gerek yoktur.Seviyesiz kişileri gördüğünüzde bizlere iletiniz biz o kişilere uyarı yapmadan atarız bundanda emin olabilirsiniz.

Saygılar.

Kilit.Tartışmaya gerek yok.

Aynı şeyleri söylediğimizin farkında değilsin sanırım.:)

Ben de yakın çevremde arkadaş çevremde kullanıyorum dedim. Yani genel mesajlarımı okursan. Ama kalkıpta akraba, eş-dost ortamlarında bulunurken f5 diyemem. Ona ne saygım ne de benim insanların gözündeki saygınlığım izin verir. Seni bilemeyeceğim ama.

febe yada fenev yazınca seviye düşüyomus vay be bunu yapanda seviyesiz oluyomus hmmmm komik

Zamanımızın büyük bölümünü mesaj moderasyonu için harcıyoruz ve üyelerimize uyarı yapmaktan, bu uyarıların negatif algılanmasından bizler de memnun değiliz.

Üstelik düzgün içerikli ve etkin Türkçe ile yazdığınız mesajların kişisel olarak hiçbirimize faydası olmadığı da açıktır.

Bu durum tıpkı insanın temiz giyinmesi, kılık kıyafetine çekidüzen vermesi, toplum içine çıkmadan önce parfüm sıkması gibi. Bunları da sırf kendin için değil de "etrafındaki insanlardan çok kendine duyduğun saygından dolayı yaparsın ya" o hesap bizimki de.

Biz üyelerimize ve misafirlerimize saygı duyduğumuzu göstermek için bunun üzerinde önemle duruyoruz. Üyelerimizin de diğer GSC paylaşlarına aynı saygıyı göstermesini istiyor, oluşan bu ortamın Galatasaray kimliğimize çok daha yakışacağını düşünüyoruz.

Buna bir sosyal sorumluluk projesi gibi de bakabilirsiniz. Yazdığınız mesajlar sizin buradaki kıyafetiniz, süsünüzdür, bilhassa kendinize gösterdiğiniz saygıdır. Arkadaşlarımızın büyük çoğunluğu bunu doğallıkla yapar ve kabullenirken, diğerlerinin kendini karşı safta görmesi oldukça gereksizdir.

Sonuçta bu bir gemi ve hepimiz içindeyiz. Buraya gösterdiğimiz saygı (rakiplerimiz dahil) aslında kendimize gösterdiğimiz saygıdır.

Mesajımın alıntı yaptığım Şahin arkadaşımızla hiçbir ilgisi yoktur. Genel forum eğiliminden dolayı sadece örnek alınmıştır.

Ben, bu konuda bize hak verebileceğinizi düşünüyorum.

Bencede hayır..Saygı çerçevesini aşmadıkları sürece her insan gelip burda fikirlerini paylaşabilir.

Yasaklanırsa daha çok provokatif amaçlı gelen olur, en azından şu anki haliyle insanlara tuttuğu gerçek takımı belirtme hakkı sağlanarak bir ölçü de olsa düşünerek yazarlar mantığı var bence, yoksa mümkün değilki engellemek, Galatasaraylıyım der gene gelir. Herkese kapımızın açık olması gerektiğini düşünüyorum.

bencede. kimin ne olacağını bilemezsin sonuçta internet ortamı.

Elbette kesinlikle yasaklanmalıdır.Bu sitede objektiflik siteye yeter.Fener bizi 3-1 yendiğinde evet adamlar kendi sahalarında bizden bir şekilde daha iyiler diyebilenler var aramızda.Emir arkadaşım bir çok arkadaşımız(bende dahil) sitede ben fenerliyim diye yazanı bile gördüğünde provoke olabiliyor.Burası Galatasaray forumu.Kuzenim fanatik fenerli geçen onlar sitesi olan an...com'da 6s yazacağı yere küçük harflerle Galatasaray yazdığı için uyarı yemiş.3.uyarıdan dolayı da banlanmış.Şimdi bu adamlar böyle yapıyor diye böyle yapacak değiliz.Ancak otoriterliği de fazla abartmamalıyız.f5 fenev gibi takma isimler her kullanıldığında bu kadar uyarılmamalı.Madem bu kural var.Biraz toleranslı olunmalı.Eğer adam her mesajında f5 diyorsa haklıdır yönetim.Ama diğer türlü abartmak olur.Kısacası rakip takım taraftarlarına üyelik yasaklanmalıdır.Bu uğurda belki bir çok objektif iyimser taraftar kavgasını sevmeyen rakip takım taraftarı sitemize çekiyoruz ama bir çok taraftarımızı da sitemizden soğutuyor bu hareket.Bazı yöneticilerle özel mesaj yoluyla görüştüğümde onlarda bu durumdan fazla hoşnut değil ama görevleri gereği site yönetiminin ortak verdiği karara hizmet edip görevlerini eksiksiz yerine getiriyorlar.Yönetimimizi bu konuda düşünmeye davet ediyorum.

Yok artık, daha neler!

Sevgili kardeşim, ben de antu üyesiyim. Nickim yok, ismim buradakiyle aynı. Her zaman "Galatasaray" yazdım, baş harfi de büyük üstelik. Uyarı falan almadım hiç.

Ya kuzenin seni keklemiş :p ya da kuzenin birilerini kızdırmış, onlar da atmaya kılıf uydurmuşlar. Ancak böyle açıklayabiliyorum durumu.

* * *

Şunu da ilave etmek istiyorum, f5, febe vs. yazılması, sonuçta burası bir Galatasaray forumu olduğu için beni rahatsız etmez. Elbette ki S.Murat Kılıç arkadaşımızın dediği gibi, birbirimize gereken saygıyı gösterebilsek tadından yenmez ama... Gel gelelim "fenev" yazılmasının bir "çiğlik" olduğunu düşünüyorum çünkü nefret bile etseniz bir insanın özrü ile dalga geçmenin benim lügatımdaki karşılığı budur! Belirtmeden geçemedim.

Sevgiler...

senin antifenerbahcelilik duygun yok sende haklısın bişey demiyorum.tamam

Aslında şu cevap her şeyin çıkış noktasını nasıl da özetliyor!

Ben Fenerbahçeliyim, anti Galatasaraylı değilim ki!

Eğer siz (Şahin Koç arkadaşımız özelinde söylemiyorum) anti Fenerbahçeli oluşunuzu Galatasaraylı oluşunuzun önüne koyarsanız ya da bizler de anti Galatasaraylı oluşumuzu Fenerbahçeli oluşumuzun önüne koyarsak, o zaman daha çoooook su bardakları, şişeler vs. uçuşur her iki tribünde!

Ancak yukardaki tespit, toplumsal ve genel bir tespit. Alt kimliklerimiz var ve o alt kimlikten olmayandan "nefret" eden bir "anticilik" geliştirmişiz. "Türküm, o halde Kürt'ten nefret etmeliyim", "sünniyim, aleviyi dışlamam lazım", "sağcıyım, solculara ölüm" gibisinden. Hangi birini düzeltebilmişiz ki sportif alandaki düzelsin.

Benim ve burada seviyeyi korumaya çalışan Fenerbahçeliler'in, rakip taraftarların da burada seslerini duyurmasından yana olan Galatasaraylı üyelerin yaptığı şey aslında, sahile vuran binlerce deniz yıldızının hikayesindeki gibi. Bizler biri için fark etmesine uğraşırken, deniz yüzlercesini geri getiriyor.

Hala anlamsız, saçmasapan bir sidik yarışının içindeyiz. Alıp veremediğimiz ne? Sen Galatasaray'ı seversin, sana göre en büyük Galatasaray'dır. Ben Fenerbahçe'yi severim, bana göre en büyük Fenerbahçe'dir. Birbirimize karşı yüzlerce kupa üstünlük de sağlasak bu DE-ĞİŞ-MEZ! Benim sana "Fenerbahçe Galatasaray'dan üstündür" gibi bir dayatma yapma kaygım yok, senin de beni Galatasaray'ın Fenerbahçe'den üstün olduğuna inandırma gibi bir kaygın yok, olmamalı. Çünkü olay zaten kişisel inançta bitiyor.

Elbette sen diyeceksin ki "ben UEFA Kupası'nı kazandım". Ben de "nasıl attık size 6 tane" diyeceğim. Sen başka bir şey diyeceksin, ben başka bir şey, bu böyle devam edecek. Birbirimizi kızdırmaya çalışacağız. Çünkü inanın işin bütün esprisi bu. Çünkü şaka bunlar, şaka! Bunu anlamayan, kaldıramayanlar da at gözlüğünü takarlarsa olacağı bu.

Sevgiler...

Eğer siz (Şahin Koç arkadaşımız özelinde söylemiyorum) anti Fenerbahçeli oluşunuzu Galatasaraylı oluşunuzun önüne koyarsanız ya da bizler de anti Galatasaraylı oluşumuzu Fenerbahçeli oluşumuzun önüne koyarsak, o zaman daha çoooook su bardakları, şişeler vs. uçuşur her iki tribünde!

Volkan Bey bakın sizin gibi düşününe taraftar sayısı gerçekten az bunu çok iyi biliyoruz .sonuçta ben ne kadar Galatarasaraylıysam o kadarda antifenerbahçeliyim ki taraftarımızın çoğunluğu böyle ben feneri seven yada anti-fb duygusu taşımayan Cimbomlu görmedim (ha var yok değil ama çok nadir).yani bu rekabetin doğasında var.

konu buda değil aslında bakın size birşey sorucam fener forumlarında GS ı gese yazan bi adam neden seviyesiz olsun yada tam tersi febe yazan yada bejeke bu forum sanırım 2006yılında kurulmuş yöneticilerden muhtemelen daha önce diğer GS forumlarında takılan olmuştur siz hiç gese yada febe yazıyor diye seviyesizlikle suçlanan bir taraftar gördünüzmü ve seviye düşürmekle suçlanan? yani saygının ölçüsü febe yada fenev olmamalıdır bu işin eğlence kısmıdır . gayfb ve buna benzer terimleri durmadan kullanırsan o zaman derimki harbiden seviye düşüyor ama böyle telafuzlardan dolayı düşmez.

konuyuda fazla uzatmak istemiyorum sonuçta gelip adam gibi düşüncelerimizi yazıyoruz bazıları fazla fevri davranıyor biraz dikkatli olsunlar hakaret etmiyoruz ahkam kesmiyoruz ben kendi fikrimi söylüyorum sadece

Yok artık, daha neler!

Sevgili kardeşim, ben de antu üyesiyim. Nickim yok, ismim buradakiyle aynı. Her zaman "Galatasaray" yazdım, baş harfi de büyük üstelik. Uyarı falan almadım hiç.

Ya kuzenin seni keklemiş :p ya da kuzenin birilerini kızdırmış, onlar da atmaya kılıf uydurmuşlar. Ancak böyle açıklayabiliyorum durumu.

* * *

Şunu da ilave etmek istiyorum, f5, febe vs. yazılması, sonuçta burası bir Galatasaray forumu olduğu için beni rahatsız etmez. Elbette ki S.Murat Kılıç arkadaşımızın dediği gibi, birbirimize gereken saygıyı gösterebilsek tadından yenmez ama... Gel gelelim "fenev" yazılmasının bir "çiğlik" olduğunu düşünüyorum çünkü nefret bile etseniz bir insanın özrü ile dalga geçmenin benim lügatımdaki karşılığı budur! Belirtmeden geçemedim.

Sevgiler...

E amacımız da tadından yenmesin zaten. Sizde böyle birşeyden memnun olacaksanız, tadından yenmez diyorsanız demek ki yaptığımız uygulama doğru yolda.;)

Volkan Bey bakın sizin gibi düşününe taraftar sayısı gerçekten az bunu çok iyi biliyoruz .sonuçta ben ne kadar Galatarasaraylıysam o kadarda antifenerbahçeliyim ki taraftarımızın çoğunluğu böyle ben feneri seven yada anti-fb duygusu taşımayan Cimbomlu görmedim (ha var yok değil ama çok nadir).yani bu rekabetin doğasında var.

konu buda değil aslında bakın size birşey sorucam fener forumlarında GS ı gese yazan bi adam neden seviyesiz olsun yada tam tersi febe yazan yada bejeke bu forum sanırım 2006yılında kurulmuş yöneticilerden muhtemelen daha önce diğer GS forumlarında takılan olmuştur siz hiç gese yada febe yazıyor diye seviyesizlikle suçlanan bir taraftar gördünüzmü ve seviye düşürmekle suçlanan? yani saygının ölçüsü febe yada fenev olmamalıdır bu işin eğlence kısmıdır . gayfb ve buna benzer terimleri durmadan kullanırsan o zaman derimki harbiden seviye düşüyor ama böyle telafuzlardan dolayı düşmez.

konuyuda fazla uzatmak istemiyorum sonuçta gelip adam gibi düşüncelerimizi yazıyoruz bazıları fazla fevri davranıyor biraz dikkatli olsunlar hakaret etmiyoruz ahkam kesmiyoruz ben kendi fikrimi söylüyorum sadece

Yazdıklarınızda katıldığım ve katılmadığım bölümler var.

Öncelikle şu "anticilik" mevzuundan başlayayım. Katıldığım nokta, evet, hepimiz diğerini sevmiyoruz. Dediğiniz gibi, rekabetin doğası gereği. Katılmadığım nokta ise şu. Siz tüm taraftarlığınızı tamamen "antici" olarak kurgularsanız, yani "x sevgisi"nden önce "y nefreti" derseniz, şu son 3 haftada Şükrü Saracoğlu'nda ya da Abdi İpekçi'de yaşanan olayların çok daha vahimleri bizleri beklemekte. Kısaca ayrıldığımız nokta, öncelikteki nüans. ;)

Yazınızın ikinci kısmında, sanırım forum yöneticilerinin tutumuna yönelik bir siteminiz var. Bunlara da kısmen katılıyorum. Bu tür taraftar forumlarında "gese" veya "febe" yazılması doğal ve bunu yapan kişiye forum yöneticilerinin veya yetkililerin "seviyesiz" yaftasını yakıştırmaları biraz ağır. Buraya kadar yazdıklarım bir "futbol taraftarı" olarak düşüncelerim. Ama bir "insan" olarak, her şeyden önce kendime yakıştırmadığım bir davranışı başkasının yaptığını görünce elbette ki eleştiririm. Burada da nüans, konuya nasıl yaklaştığınızla alakalı. ;)

Sevgiler...

Öncelikle f5 yada febe yazmak forumun seviyesini hiç düşürmez.Burda uyarı alanların çoğu bu yüzden alıyor.Belki bize böyle yazmak normal geliyor.Türkçe açısından düşürüyorsa forumun seviyesini, o zaman noktalama,yazım yanlışı,kelimeyi eksik yazmak gibi hatalarıda görmeleri lazım modların.febe yazmışsın ne var ki bunda kendi aramızda bir tane Galatasaray'lı çıkıpta niye böyle yazdın demez.Ama sorun örnek forum olarak gösterilmekse ozaman bu ceza alan kişilere,ortalığı karıştırıp birbirine hakaret yağrıdan üyelere de dikkat edeceksiniz.

Fener'e gelince buraya üye olan fenerlilerin tamamına yakını provake etmek için üye oluyor.Bunları yapıncada bizde seviyemizi düşürürüz.Takımımızı camiamızı kötüleyecek sözler olursa ceza almak pahasına her türl tepkiyi veririm.Ama Volkan Abi gibi provake etmeyen tarafsız yorumlar yapan üyeler olursa başımızın üstünde.. kimseden tepki almaz. Ama bu foruma ne yazık ki provake etmek için gelen üyeler olursa biz hertürlü tepkiyi veririz.Karşılıksız kalmaz

Provake için gelen üyelerin sonu ne oluyor biliyor musun Can?

Ha eğer o sonu sen yaşamak istiyorsan buyur ver her türlü cevabı.

Volkan Bey gibi bir Fener'li olup olmadığını üye olduğu dakika anlayamayız. O yüzden yazdığı mesajlara göre karar veriyoruz ve gereken yaptırımlar hakedenlere uygulanıyor. Bu konuda bir sıkıntı yaşadığımızı düşünmüyoruz yönetim olarak. Tek sıkıntımız sizin onları şikayet etmek yerine ceza almayı göze almanız.

Bunun önüne biz geçemeyiz siz geçebilirsiniz. Eğer bunu başarabilirseniz amacımıza sizle beraber ulaşmış olacağız.

Yazdıklarınızda katıldığım ve katılmadığım bölümler var.

Öncelikle şu "anticilik" mevzuundan başlayayım. Katıldığım nokta, evet, hepimiz diğerini sevmiyoruz. Dediğiniz gibi, rekabetin doğası gereği. Katılmadığım nokta ise şu. Siz tüm taraftarlığınızı tamamen "antici" olarak kurgularsanız, yani "x sevgisi"nden önce "y nefreti" derseniz, şu son 3 haftada Şükrü Saracoğlu'nda ya da Abdi İpekçi'de yaşanan olayların çok daha vahimleri bizleri beklemekte. Kısaca ayrıldığımız nokta, öncelikteki nüans. ;)

Yazınızın ikinci kısmında, sanırım forum yöneticilerinin tutumuna yönelik bir siteminiz var. Bunlara da kısmen katılıyorum. Bu tür taraftar forumlarında "gese" veya "febe" yazılması doğal ve bunu yapan kişiye forum yöneticilerinin veya yetkililerin "seviyesiz" yaftasını yakıştırmaları biraz ağır. Buraya kadar yazdıklarım bir "futbol taraftarı" olarak düşüncelerim. Ama bir "insan" olarak, her şeyden önce kendime yakıştırmadığım bir davranışı başkasının yaptığını görünce elbette ki eleştiririm. Burada da nüans, konuya nasıl yaklaştığınızla alakalı. ;)

Sevgiler...

teşekkürler..Katılmadığım nokta ise şu. Siz tüm taraftarlığınızı tamamen "antici" olarak kurgularsanız, yani "x sevgisi"nden önce "y nefreti" derseniz, şu son 3 haftada Şükrü Saracoğlu'nda ya da Abdi İpekçi'de yaşanan olayların çok daha vahimleri bizleri beklemekte. demişsiniz,şöyle söyleyeyim bende Galatasarayı seven bir insanının sevgisi kadarda fenere nefreti vardır . benim hayat felsefem anti fb üzerine kurgulu değil sadece fakat Galatasaray aşkımla aynı orantılı.ben anticiyim demekde doğru olmaz çünkü eğer bir takıma bağlıysanız aşıksanız doğal olarak ezeli rakibinize karşı bir nefret oluşuyor . yaşanan olaylara gelirsek bu bizim elimizde olan birşey değil yine rekabetin doğası diyorum tabiki tasvip etmediğimiz olaylar oluyor ama yapacak birşey yok tribün liderleri ve yöneticiler beraber halledebilirler bu olayları, çözülmez değil.

bu arada nick altı yazınız çok yakışmış :))))

Üst Alt