Ramazan'da Mini Etekliye Yumruklu Saldırı! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ramazan'da Mini Etekliye Yumruklu Saldırı!

Genelde göz alti kacma ihtimali olan insanlara uyguluyorlar. Simdi sonuc anlamda bir kac bin avro tazminat ödeyecek diye, kimse yurt disina kacmayacagi icin, burada göz alti uygulanmiyor... Mahkeme karari ile zaten bir kac bin avro tazminat ödedi.

Normalde bunun 12 seneye kadar hapis cezasi var... Ama ilk sabikata birsey yapmiyorlar genelde.

Ama eger cinayet, yada büyük oranda vergi kacackiligi :)D) varsa, ve isin ucunda uzun süre hapis o vakit göz alti uygulaniyor...

Türkiye´de galiba biraz keyfi... Polisler iki ters bakani, "sunu bir alalim da, hafta sonunu bizim ile gecirsin" tarzinda hareket ediyor.

Benim gözlemime göre de gözaltı olayı Türkiye'de çok hafif. Türkiye'de gözaltına aldıkları adamı ifadesini alıp hemen serbest bırakıyorlar mahkemeye kadar gördüğüm kadarıyla. Amerika'da göz altına aldıklarında savcı ifade alıp serbest bırakmıyor mesela, ya belirlenen kefaleti ödüyor kişi ya da cezası uzun sürecekse mahkemeye kadar tutuyor içerde. İçerde yatma süreleri de daha uzun. Bahsettiğin olay kızın burnunu ve kaburgasını kırma olayı (battery with serious bodily injury) vücuda ciddi hasar verdiği için California'da 1-4 yıl arası hapis gerektiren bir durum, hasar ağır olduğu için cezaevine girmesi de olası (1 yılı geçen cezalarda state prison'a yolluyor). Sabıkası yoksa bile city jail'de yatar en az bi 6 ay 1 sene kadar, hasar var çünkü.

Ayrıca kadın olduğu için hakim insiyatif kullanıp biraz daha ağırından verebilir de cezayı.

Son düzenleme:
Benim gözlemime göre de gözaltı olayı Türkiye'de çok hafif. Türkiye'de gözaltına aldıkları adamı ifadesini alıp hemen serbest bırakıyorlar mahkemeye kadar gördüğüm kadarıyla. Amerika'da göz altına aldıklarında savcı ifade alıp serbest bırakmıyor mesela, ya belirlenen kefaleti ödüyor kişi ya da cezası uzun sürecekse mahkemeye kadar tutuyor içerde. İçerde yatma süreleri de daha uzun. Bahsettiğin olay kızın burnunu ve kaburgasını kırma olayı (battery with serious bodily injury) vücuda ciddi hasar verdiği için California'da 1-4 yıl arası hapis gerektiren bir durum, hasar ağır olduğu için cezaevine girmesi de olası (1 yılı geçen cezalarda state prison'a yolluyor). Sabıkası yoksa bile city jail'de yatar en az bi 6 ay 1 sene kadar, hasar var çünkü.

Amerika farkli bir dünya zaten...

this

vs

DC1nZfhW0AAK3tz.jpg

Niye hep toplu taşımada oluyor bu olaylar bende bunu merak ediyorum. Sanki birileri isteyerek kamera olan yerlerde bu saldırıyı düzenliyormuş gibi.

Serbest kalmis vatandas, onun icinde böyle tuaf bir mazeret buldu din iman diye. Cünkü o sekilde yirtacagini iyi bildi.

Adalet Bakanlığı'ndan Önemli Hatırlatma: ''Taciz ve darp vakalarında tutukluluk kararı için en az 48 saat Twitter'da TT şartı aranmaktadır..''

Bazilari utanmadan sıkılmadan bir serefsizin yaptigi pisligi din uzerinden kiniyorlar, haddinizi bilin, siz kimsiniz ki islam'a laf attiyonuz terbiyesizler

Son düzenleme:
Kimse kimsenin ne giyeceğine karışma gibi bir haddi yoktur.Toplum olarak acınası bir duruma doğru gidiyoruz Allah sonumuzu hayreylesin.:confused:

Haha su adamligin rahatligina bak, bunu yapabiliyor ve serbest birakiliyor bu hic kimse guvende olmadigini ifade ediyor. Ha cumhurbaskana iki cift kufur yap 10 yildan basliyor.

Adalet, demokrasi wank wank wank

Haha su adamligin rahatligina bak, bunu yapabiliyor ve serbest birakiliyor bu hic kimse guvende olmadigini ifade ediyor. Ha cumhurbaskana iki cift kufur yap 10 yildan basliyor.

Adalet, demokrasi wank wank wank
Daha akşam haberlerde gördüm, canı sıkılıp balkondan Ateş eden, iki çocuğu yaralayan, benim gözümde katil çünkü can sıkıntısından balkondan sokağa kurşun sıkmak ne lan, serbest bırakılmış.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Daha akşam haberlerde gördüm, canı sıkılıp balkondan Ateş eden, iki çocuğu yaralayan, benim gözümde katil çünkü can sıkıntısından balkondan sokağa kurşun sıkmak ne lan, serbest bırakılmış.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

En azindan piskopat yani diger insanlara göre tehlikeli bu adam, ama serbest birakilir tabi. Sonucta ceza evine gitmse devlete masraf olacak, aman cumhurbaskanin cepine 5-6 kurus daha az inmesin.

En azindan piskopat yani diger insanlara göre tehlikeli bu adam, ama serbest birakilir tabi. Sonucta ceza evine gitmse devlete masraf olacak, aman cumhurbaskanin cepine 5-6 kurus daha az inmesin.
Adalet olsa hiç birisini mukayese etmemize gerek kalmaz, herkes işlediği suçun cezasını gerektiği gibi çeker.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Adam serbest bırakılmış yine.

Bilinçli bir olay olduğu ve arkasında istihbarat servislerinin olduğu apaçık ortada.

bu kesinlikle doğru.
bilerek yapılıyor, çünkü rejim düşmanılar. denilmeye çalışılıyorki sorun cumhuriyette, bakın, görün bu düzende adalet sağlanamıyor. sorun rejimde, dolayısıyla değişmesi gerekende bu sistemdir. şeklinde bir algı yaratılmaya çalışlıyor.

Rejim mi kalmış aleni şekilde şeriat kuralları ile yönetilmeye başlandık işte. Laiklik elden gidiyor diyenleri tiye aldılar yıllarca sonuç ortada.

Üst Alt