Rijkaard: ''Barış Özbek Yetersiz'' - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard: ''Barış Özbek Yetersiz''

Cevap: Rijkaard: ''Barış Özbek Yetersiz''

Sabahtan beri önlibero tartışıyorsunuz

Bir önlibero bu kadar tartışılmaz,ön libero dedigin adam Stoperden alır önündeki ikili adama verir.Sete set oyunlarda pozisyon takip eder oyun sıkışınca top ona döner tekrar önundeki ikiliye verir musaitse kanatlara açar. Bu kadar basit.

Önliberonun atak oyunlarında başka bir görevi yoktur :)

Kardeşim bana ne isimlerden. Gördüğümü, izlediğimi diyorum. Sağa sola pas atacaksa Barış'ta yapar bunu. Kendi kendinle çelişkiye düşürüyorsun. 2 topu isabetsiz atar gerisi doğru oynar. Koşma dersin bölgesini de boşaltmaz.

Set oyunudur 4-3-3. Doğaçlama oynanmaz. Bu yüzden oyun çok sıkışabilir. Sıkıştığında ise DMC oyuncun devreye girecek. 30 metrelik bir top atacak açacak oyunu. Bu böyledir. Görüyoruz işte. Mehmet Topal oyunu iyi okusa da pas özelliği zayıf bir oyuncu. Bu yüzden bir işe yaramıyor o özelliği.

Linderoth ise, yani hatırladığımız, bildiğimiz Linderoth ise tam bu mevkinin adamı. Tek dezavantajı boyunun kısa olması.

Ayrıca saydığın isimlerde pas atma konusunda birbirinden, Barış ve Linderoth kadar ayrılmıyor.

ben de izlediğimi söylüyorum. Porto, Old Trafford'da ManU'ya futbol dersi veriyorsa bu şekilde verdi. benim anlattığım şekilde.

Sabahtan beri önlibero tartışıyorsunuz

Bir önlibero bu kadar tartışılmaz,ön libero dedigin adam Stoperden alır önündeki ikili adama verir.Sete set oyunlarda pozisyon takip eder oyun sıkışınca top ona döner tekrar önundeki ikiliye verir musaitse kanatlara açar. Bu kadar basit.

Önliberonun atak oyunlarında başka bir görevi yoktur :)

Tartışmıyoruz ki adam anlamıyor bir türlü. Oyun sıkışınca oyun açar. Budur. Bu kadar basit. Mehmet Topal ise bu konuda zayıf. Bunu diyoruz.

Tartışmıyoruz ki adam anlamıyor bir türlü. Oyun sıkışınca oyun açar. Budur. Bu kadar basit. Mehmet Topal ise bu konuda zayıf. Bunu diyoruz.

M.Topal biraz dengesiz mucadele ve savunma görevleri bakımından her maç iyi oynuyor hakkını vererek ama bu paslarda biraz dengesiz bir maç çok iyi bir maç çok kötü pas atıyor.

Bu düzelebilir.

Pas konusunda iyi olsaydı şuan zaten bizde olmazdı,kötü olsaydı da hiç bir takım ilgilenmezdi :D Bu söz M.Topal'ı özetler sanırım :)

M.Topal biraz dengesiz mucadele ve savunma görevleri bakımından her maç iyi oynuyor hakkını vererek ama bu paslarda biraz dengesiz bir maç çok iyi bir maç çok kötü pas atıyor.

Bu düzelebilir.

Pas konusunda iyi olsaydı şuan zaten bizde olmazdı,kötü olsaydı da hiç bir takım ilgilenmezdi :D Bu söz M.Topal'ı özetler sanırım :)

Eh işte. Bunu diyoruz. Geliştirir kendini. Zaten geliştirmesi de lazım. Bunun dışında 4x4'lük oyuncu zaten kerata.:D

hayda. biraz önce ben "derin oynar, 400 metrekarelik oyuncudur" diyordum. karşı çıkmıştın. şimdi de diyorum ki Essien, Obi Mikel, Fernando'nun böyle özellikleri yok. 30 metre vursun oyunu açsın falan. kısa mesafeli olarak önüne oynar veya orta mesafeli yan pas yapar bu adamlar.

bunlar gerçekler.

hayda. biraz önce ben "derin oynar, 400 metrekarelik oyuncudur" diyordum. karşı çıkmıştın. şimdi de diyorum ki Essien, Obi Mikel, Fernando'nun böyle özellikleri yok. 30 metre vursun oyunu açsın falan. kısa mesafeli olarak önüne oynar veya orta mesafeli yan pas yapar bu adamlar.

bunlar gerçekler.

Rijkaard'ın oynattığı 2 hazırlık maçını da mı seyretmedin? Mustafa Sarp'ın çoğu kez sağa sola uzun top attığını görmedin mi yani? Abi bu kadar zor mu görmemek anlamıyorum ki. Tutturmuşsun 400 metrekare diye. 2 maça baksan yeter. Nasıl oynadığını görmek için bizim önliberomuzun. Mustafa Sarp kabaetinden mi uydurdu da uzun top oynamayan takımda uzun top attı.

Hey Allahım.

Rijkaard'ın oynattığı 2 hazırlık maçını da mı seyretmedin? Mustafa Sarp'ın çoğu kez sağa sola uzun top attığını görmedin mi yani? Abi bu kadar zor mu görmemek anlamıyorum ki. Tutturmuşsun 400 metrekare diye. 2 maça baksan yeter. Nasıl oynadığı bizim önliberomuzun. Mustafa Sarp kabaetinden mi uydurdu da uzun top oynamayan takımda uzun top attı.

Hey Allahım.

bugün 20 defa geri oynadı. ayıp olmasın diye uzun top yaptı arada. daha doğrusu bunları yapmak zorunda kaldı. orta sahada kreatif adamların yoksa bunları yaparsın ve sıkıcı bir maç izlersin. 4-3-3 ruhuna yakıştı mı? yakışmadı.

kusura bakmayın. Barış'la falan olacak iş değil bu. orta 3'lünün öndeki ikilisi hem pas almak, hem pas yapmak zorunda. Barış pas almaz. pas zaten yapamıyor. böyle olunca da pozisyon üretemiyoruz.

hatta ileri gidiyorum ve şöyle diyorum. Mehmet Güven oynar bu sistemde ancak Barış oynayamaz. Mehmet Güven arkadaki oyuncu olur rahatlıkla.

bugün 20 defa geri oynadı. ayıp olmasın diye uzun top yaptı arada. daha doğrusu bunları yapmak zorunda kaldı. orta sahada kreatif adamların yoksa bunları yaparsın ve sıkıcı bir maç izlersin. 4-3-3 ruhuna yakıştı mı? yakışmadı.

kusura bakmayın. Barış'la falan olacak iş değil bu. orta 3'lünün öndeki ikilisi hem pas almak, hem pas yapmak zorunda. Barış pas almaz. pas zaten yapamıyor. böyle olunca da pozisyon üretemiyoruz.

hatta ileri gidiyorum ve şöyle diyorum. Mehmet Güven oynar bu sistemde ancak Barış oynayamaz. Mehmet Güven arkadaki oyuncu olur rahatlıkla.

Neyse. Daha fazla aynı şeyi tekrarlamak istemiyorum. Dediklerimin yarısını bile anlamak istemediğini düşünüyorum artık. Grafikler için teşekkürler bu arada. Uğraşmışsın. Eline sağlık.

ki ekleme yapayım. Ronaldo'yu Old Trafford'da kitleyen adam Fernando'ydu. aynı zamanda Portekiz'de yılın 11'ine ismini yazdırdı. bizim Mehmet Topal'dan hem fizik olarak, hem teknik olarak iyi değil.

400 metre kare(senin deyiminle) içinde oynayan adam hem c.ronaldoyu tutabilsin hemde oyunu açsın ilginç.

Old Trafford'daki ManU - Porto maçını izlediysen görmüşsündür. ;)

geçen sezon aynısını Flamini, Kaka'ya yapmıştı. bu sezon da Fernando, Ronaldo'ya yaptı.

Ronaldonun mevkisi nedir herhalde amc değil değil mi? bu adam c.ronaldoyu kapatmak ve kilitlemek için onun olduğu alana kadar gidiyorsa ve birde oyun kurlmasına yardımcı oluyorsa oynadığı alan kısıtlı olamaz.

Normaldir c.ronaldoyu rahatsız etmesi oyunda rakip atak halindeyken tehlikenin yönüne göre bir ön libero hareket eder.

-------y.toure-----------

xavi-----------iniesta

Kim ne derse desin yukarıdaki orta saha dizilişinde yaya veya orada oynayan her kimse hayati önemi vardır.

Ronaldonun mevkisi nedir herhalde amc değil değil mi? bu adam c.ronaldoyu kapatmak ve kilitlemek için onun olduğu alana kadar gidiyorsa ve birde oyun kurlmasına yardımcı oluyorsa oynadığı alan kısıtlı olamaz.

Normaldir c.ronaldoyu rahatsız etmesi oyunda rakip atak halindeyken tehlikenin yönüne göre bir ön libero hareket eder.

-------y.toure-----------

xavi-----------iniesta

Kim ne derse desin yukarıdaki orta saha dizilişinde yaya veya orada oynayan her kimse hayati önemi vardır.

1-) sen karar ver Ronaldo o maçta nerede oynamış. adını sen koy grafik aşağıda. :asd:

hv9b1h.jpg

2-) benim zaten Yaya Toure'nin yerinde oynayan adamın önemini sorguladığım yok. o 400 metrekareye bir adam mutlaka koymak zorundayız diye bas bas bağırıyorum hatta. bir nevi emniyet sibobu oradaki adam. ama üstün meziyetlere sahip olması da gerekmiyor. Fernando örneğinde görüldüğü gibi. düz adam diyelim hatta. oraya bir düz adam yeterlidir.

2-) benim zaten Yaya Toure'nin yerinde oynayan adamın önemini sorguladığım yok. o 400 metrekareye bir adam mutlaka koymak zorundayız diye bas bas bağırıyorum hatta. bir nevi emniyet sibobu oradaki adam. ama üstün meziyetlere sahip olması da gerekmiyor. Fernando örneğinde görüldüğü gibi. düz adam diyelim hatta. oraya bir düz adam yeterlidir.

Barış :p

O grafik dışardaki olması lazım,dışardaki maçta forvet oynamıştı.İçerdeki maçı tam hatırlamıyorum ama galiba kanat oynamıştı.

Bu arada bu önlibero konusunda hemen hemen herkez hem fikir gereginden fazla konuşuldu :)

400 metrekarede, hatta derin oynuyorlar yapma gözünü seveyim. Barcelona'da da bu böyledir ancak Barcelona oyunu normal takımlardan 10-15 metre ilerde oynadığından Toure önde gözüküyor. benim izlediğim 4-3-3'te ön libero topu kapar çabuk ve basit oynar. elinizde bir Yaya Toure yoksa eğer, bunu böyle oynarsınız. Essien bile 400 metrekarede oynuyor. yan pas yapıyor. görmüyor muyuz bunları yapmayın.

Burada söylediklerin kim olsa oynar mantığı.Yok böyle bir şey bence günümüz futbolunun en önemli mevkisidir ön libero çünkü oyunu 360 derece oynamanız gereken tek mevkii.

Ön libero dendiğinde bizim ülkemizde işte koşan oyuncu düz basit oynayan ama oyunu rahatlatan diye geçiştiriliyor halbuki bu sayılanlar bile futbol için ne kadar önemli.

Azize aurelioyu elinden kaçırdığında tüm yalaka medya o kadarda önemli değil düz koşan oyuncu dedi durdu lakin hala bir adam bulamadılar yerine.Geçen sene 1 ay sennaya yalvardılar bu senede poulsene zor işleri.

Burada söylediklerin kim olsa oynar mantığı.Yok böyle bir şey bence günümüz futbolunun en önemli mevkisidir ön libero çünkü oyunu 360 derece oynamanız gereken tek mevkii.

Ön libero dendiğinde bizim ülkemizde işte koşan oyuncu düz basit oynayan ama oyunu rahatlatan diye geçiştiriliyor halbuki bu sayılanlar bile futbol için ne kadar önemli.

Azize aurelioyu elinden kaçırdığında tüm yalaka medya o kadarda önemli değil düz koşan oyuncu dedi durdu lakin hala bir adam bulamadılar yerine.Geçen sene 1 ay sennaya yalvardılar bu senede poulsene zor işleri.

tamam da 4-3-3 diyoruz burada biz. ne alakası var şimdi Fener'le ve Aurelio'yla? 5 hücumcunun arkasına Selçuk'u koyuyorsan, bu işin olmayacağını bilmek zorundasın.

ayrıca günümüz futbolunun en önemli mevkisi ön libero mudur? en hayati bölgesi orasıdır evet. orada bir adam olmadığı düşününce tedirgin oluyorum. orası futbolun en can alıcı mevkisi, ancak orada oynayan adam takımın en yeteneksizi de olabilir. çok da sorun olmaz. alan koruyacak. top kapacak. topu kaptırmayacak. şu 3 özelliği var olan herkes orada oynar.

Üst Alt