Rijkaard: ''Barış Özbek Yetersiz'' - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard: ''Barış Özbek Yetersiz''

Cevap: Rijkaard: ''Barış Özbek Yetersiz''

4-3-3TE ön libero hayati önem taşır yaya toure barcelona için çok büyük önem arz eder.

4-3-3'ün kalbi tartışmasız ortasahadır iyi olmayan orta sahada rakip elini kolunu sallayarak atak yapar.

hiç 4-3-3 oynayan bir takımı izlememişseniz veya futboldan anlamıyorsanız yaya toure'nin önemini kavrayamazsınız normaldir.

evladım. 4-3-3 oynayan takım say desem Barcelona diyebilirsin sadece. bu yüzden tartışmaya bile girmeyeceğim. ;)

Leo Franco

Transfer - Transfer - Transfer - H.Balta

M.Topal

E.Çolak - Arda

Keita - Kewell

Baroş

Eğer amaç şampiyonlar ligiyse böyle bir kadro gerekebilir yoksa şu defansla bize neredeyse her takım gol atabilir gibi birde G.Zan'ı aldılar oynamadı daha bilmiyoruz izledigimiz maçlarda hiçte transfer edilecek futbolcu gibi durmuyor

4-3-3 oynayan takımları izlemiyorsun demek ki. Mehmet Topal bu sezon çok rahat olacak. pasları önündeki 2 adama ya da kanatlara atacak. tutacağı alan da 400 metrekare olacak. 4-3-3'te o mevkinin adamı mevkisine sadık birisi olmalı. en önemli özelliği budur Topal'ın. gerekirse 3. stoper gibi oynayacak hatta. ;) grafiklerle gösterebilirim istiyorsan.

4-3-3 oynayan takım olarak sadece Barça'yı izliyorsan sen bir şey diyemem tabi. Benim izlediğim takımların hepsi oyunun yönünü değiştirmek için ön liberoyu kullandı. İkincisi ise ön liberonun görevi top kapmak kadar sıkışıklığı dağıtmaktır. Dediğim gibi ligde göreceksin. Sağa sola top atan oyuncuları. Linderoth formda olduğu sürece kimseye bırakmaz formayı orada.

ayrıca Barcelona oyunu çok ilerde kurduğundan onu bir kenara bırakalım. o seviyeye erişemeyiz bu sistemle hiç bir zaman. kıyaslama kriteri olmaz. bana başka takım söyleyin, ön liberosu 3. stoper gibi oynamasın. grafiklerle açıklarım rezil olursunuz.

Frank rijkaardı dünyanın en iyi orta sahalarından yapan sebeplerin başında ajaxtaki performansı gelir ajax o dönem ne oynuyordu?

Serhat kardeşim,

İstesen sidik yarıştırma kimseyle, aç bir konu biz de görelim engin grafiklerini. Yanılıyorsak eğer yanıldığımızı anlayalım. Merak etme 3 kuruşluk konu için rezil olacak kimse yok burada.

4-3-3 oynayan takım olarak sadece Barça'yı izliyorsan sen bir şey diyemem tabi. Benim izlediğim takımların hepsi oyunun yönünü değiştirmek için ön liberoyu kullandı. İkincisi ise ön liberonun görevi top kapmak kadar sıkışıklığı dağıtmaktır. Dediğim gibi ligde göreceksin. Sağa sola top atan oyuncuları. Linderoth formda olduğu sürece kimseye bırakmaz formayı orada.

400 metrekarede, hatta derin oynuyorlar yapma gözünü seveyim. Barcelona'da da bu böyledir ancak Barcelona oyunu normal takımlardan 10-15 metre ilerde oynadığından Toure önde gözüküyor. benim izlediğim 4-3-3'te ön libero topu kapar çabuk ve basit oynar. elinizde bir Yaya Toure yoksa eğer, bunu böyle oynarsınız. Essien bile 400 metrekarede oynuyor. yan pas yapıyor. görmüyor muyuz bunları yapmayın.

Hadi körsünüz göremiyorsunuz arkadaş mustafa denizi geçen sezon beşiktaşa 4-3-3 oynattı ligde en göze batan adam ernst oldu bu kadar basit.

400 metrekarede, hatta derin oynuyorlar yapma gözünü seveyim. Barcelona'da da bu böyledir ancak Barcelona oyunu normal takımlardan 10-15 metre ilerde oynadığından Toure önde gözüküyor. benim izlediğim 4-3-3'te ön libero topu kapar çabuk ve basit oynar. elinizde bir Yaya Toure yoksa eğer, bunu böyle oynarsınız. Essien bile 400 metrekarede oynuyor. yan pas yapıyor. görmüyor muyuz bunları yapmayın.

Yahu ben sana fikrimi söylüyorum. Hepsinde de görüyorum. Sağa sola top yağdıran ön liberoları. Bugünkü maçı da izledik. Oyunun yönünü genel olarak önlibero değiştirdi. Her topu aynı şekilde oynayacak demiyorum ki. Uzun topla atağın yönünü değiştirme en gerideki oyuncularla oluyor diyorum. Bunun için Mehmet Topal değil Linderoth daha şanslı diyorum. Hepsi bu.

Barcelona-yaya toure

bjk-ernst

Euro 2008 hollanda - engelaart

Bu adamlar bu takımlarda göze çarptı mı çarpmadı mı?

Barcelona-yaya toure

bjk-ernst

Euro 2008 hollanda - engelaart

Bu adamlar bu takımlarda göze çarptı mı çarpmadı mı?

Demek istenileni anlamıyor ki.

Oyunu açacak adam en gerideki adamdır her zaman. Çünkü markajı yoktur, boştadır. Ayrıca en geride olduğu için daha iyi bakar oyuna, daha iyi izler, sahayı daha geniş açıyla görür. Bunun için Hikmet Karaman veya Rinus Michels olmaya gerek yok ki. Azıcık futbol bil yeter.

Barış ön libero gibi top oynamıyorki adam mücadele ediyor koşuyor ama top alamıyor fazla pas da veremiyor yani boş koşuyla olsaydı senelerdir sabri barcelonada oynardı sanırım

Üst Alt