Rijkaard'ın ilk transferi kim olur ? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard'ın ilk transferi kim olur ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Rijkaard'ın ilk transferi kim olur ?

mesela...su oyunculardan olabilir...biraz totomaca ve digerlerine malzeme oldu ama neyse :asd:

kim gelirse gelsin, bizi güzel günler bekliyor..sabirli olalim, GALATASARAYimiza sahip cikip kötü ve iyi günlerde yaninda olalim

kaleci:

kameni/asenjo

defans:

marquez, metzelder , emanuelson, van bronckhorst, braafheid, miguel, heitinga, oleguer?,

(eren güngör)

orta saha:

rafael van der vaart, gudjohnsen, de la pena, emana, aurelio, de zeeuw, banega, riquelme?,

(murat ceylan)

forvet:

RvN, saviola, negredo, dembele, biseswar, arnautovic, tamudo

Bence Rijkaard ismi bizi cok ümitlendirdi.Rijkaard genc futbolcularla calismayi seven bir Teknik Direktör.

Yani suana kadar adini pek duymadigimiz genc futbolcular da transfer edilirse sasirmayalim derim.Rijkaard´in önerecegi her futbolcuya gözü kapali güvenirim.

Rijkaard zeki bir Teknik Direktör.Nistelrooy, Morientes tarzi futbolculari isteyecegini düsünmüyorum.

Haa Galatasaray´i uzun vaadeli düsünmüyorsa bilemem.2 sene maksimum basari saglayip daha büyük bir takima gitmeyi planliyorsa o tarz futbolcular da gelebilir, ama Galatasaray´i kendi takimi gibi algilarsa daha cok genc futbolculara yönelecegini düsünüyorum...

Bence Makaay'ı getirecek.İçime öyle doğdu valla :D

Adam zaten Feyenord'da mutlu değil.

Açıkçası bekliyorum bu transferi :)

4-3-3 sisteminin ve Rijkaard'ın başarılı olması isteniyorsa ve başarı süresi fazla uzun tutulmak istenmiyorsa şu anki kadroyla bu iş olmaz. Kevgire döneriz. Çevresinde dönüp duran Ayhan, iki adıma pas vermekte bile hatalar yapan Barış, hatta yavaş top oynayan Topal bile olmaz. Kewell ise 90 dakikayı asla çıkaramaz.

Rijkaard sisteminde görevini daha fazla yapmaya müsait görünen oyuncular, yani banko kimler olabilir muhabbetine gelince en başta kaleci kimse o. Servet, Hakan Balta, Arda, Baros... Bu adamlar Rijkaard sisteminde banko olabilecek isimler. Hızlı oynayabilecek ve paslarını biraz daha geliştirebilecek Mehmet Topal da bankoluğa yaklaşabilir. 60 dakika oynayacak Kewell da bankodur. Bunun dışındakiler Rijkaard'ın kafasındaki şablonda banko olamaz "mevcut" ve "şu anki" özellikleriyle...

Şimdi gelelim o halde ne yapmamız gerektiğine.

Üstdüzey bir sağ bek şart. Uğur Uçar ile orayı götürebilirler. Servet ve Hakan Balta zaten banko. Ama Servet'in yanına kesinlikle üstdüzey bir stoper şart. Defans kurgusunda mükemmelliğe ulaşmak için bu takviyeler şart.

Orta sahaya gelince Rijkaard sisteminde çevresinde dönüp duran Ayhan'ın ve pas konusunda kabız olan Barış'ın işi çok zor. Mehmet Topal onlara nazaran daha ön planda. Arda zaten banko. Orta sahaya 4-3-3'ün hakkını verecek, oyunun iki yönünü iyi oynayan kalite bir eleman şart. Emana tarzı olması makbuldür.

Forvette ise banko olan tek adam Baros. Ama ona partner olacak diğer forvetin de üstdüzey olması lazım. Diğer partnerleri yer yer Arda, Kewell ile sağlayabiliriz.

Kısaca toparlamak gerekirse sağ bek, stoper, orta saha ve forvet'e kaliteli adamlar şart. Sağ bek ve stoper bölgesine bir takviye yeterlidir. Ama orta sahaya minimum 2 takviye şart. Çünkü Rijkaard sisteminin can damarı kevgir gibi hareketli çalışacak, sürekli paslaşacak ve bunu kaliteli ayaklarla yapacak bir orta sahadır; bu çok kritik bir önem arzediyor. Orta saha iyiyse başarırsın, bunu başaramazsan istersen en iyi defans ve forvetleri al, hiçbir işe yaramaz. Hem defans hem de forvetlerden daha kritik bir nokta. Forvete ise yine bana göre 2 adam şart. Galatasaray'da postmodern bir değişim isteniyorsa bunlar şart. Kewell ve diğer forvetler alternatif olurlar. Kewell yine banko oynar oynamasına, yine aklıyla çok büyük faydalar sağlar ama yeni sistemde 60 dakikadan fazlasını asla kaldıramaz.

İsim söylememe gerek yok. Rijkaard da şu an bilmiyor zaten. hangi bölgeye acilen nasıl özellikte oyuncuların gerektiğini. İhtiyaç şeklini görünce gerekli isimleri zaten ortaya atacaktır.

İsim söylememe gerek yok. Rijkaard da şu an bilmiyor zaten. hangi bölgeye acilen nasıl özellikte oyuncuların gerektiğini. İhtiyaç şeklini görünce gerekli isimleri zaten ortaya atacaktır.

Renkdaş,birincisi takım tatilde.Bunu ölçüp tartacak kadar Rijkaard'ın vakti olmadığı ortada.

O nedenle alınabilecek oyuncular konusunda bence mutlaka bazı oyuncularla ön görüşme yapılmıştır diye düşünüyorum?

Renkdaş,birincisi takım tatilde.Bunu ölçüp tartacak kadar Rijkaard'ın vakti olmadığı ortada.

O nedenle alınabilecek oyuncular konusunda bence mutlaka bazı oyuncularla ön görüşme yapılmıştır diye düşünüyorum?

Öyle olsa bile kimler olabileceğini asla bilemeyiz diye düşünüyorum. Malum Haldun Üstünel ve Rijkaard ortaklığı. Ters köşe etmeceler... ;)

Nasıl bir futbol anlayışın var anlayamadım Ayhan için etrafında dönen topçu diyorsun sen öyle topçuyu bul sonra öpte başının üstüne koy ...

Senin bildiğini zannettiğin şeylere göre bizim en az ilk 11 e 6-7 tane as oyuncu almamız lazım ...

4-3-3 sisteminin ve Rijkaard'ın başarılı olması isteniyorsa ve başarı süresi fazla uzun tutulmak istenmiyorsa şu anki kadroyla bu iş olmaz. Kevgire döneriz. Çevresinde dönüp duran Ayhan, iki adıma pas vermekte bile hatalar yapan Barış, hatta yavaş top oynayan Topal bile olmaz. Kewell ise 90 dakikayı asla çıkaramaz.

Rijkaard sisteminde görevini daha fazla yapmaya müsait görünen oyuncular, yani banko kimler olabilir muhabbetine gelince en başta kaleci kimse o. Servet, Hakan Balta, Arda, Baros... Bu adamlar Rijkaard sisteminde banko olabilecek isimler. Hızlı oynayabilecek ve paslarını biraz daha geliştirebilecek Mehmet Topal da bankoluğa yaklaşabilir. 60 dakika oynayacak Kewell da bankodur. Bunun dışındakiler Rijkaard'ın kafasındaki şablonda banko olamaz "mevcut" ve "şu anki" özellikleriyle...

Şimdi gelelim o halde ne yapmamız gerektiğine.

Üstdüzey bir sağ bek şart. Uğur Uçar ile orayı götürebilirler. Servet ve Hakan Balta zaten banko. Ama Servet'in yanına kesinlikle üstdüzey bir stoper şart. Defans kurgusunda mükemmelliğe ulaşmak için bu takviyeler şart.

Orta sahaya gelince Rijkaard sisteminde çevresinde dönüp duran Ayhan'ın ve pas konusunda kabız olan Barış'ın işi çok zor. Mehmet Topal onlara nazaran daha ön planda. Arda zaten banko. Orta sahaya 4-3-3'ün hakkını verecek, oyunun iki yönünü iyi oynayan kalite bir eleman şart. Emana tarzı olması makbuldür.

Forvette ise banko olan tek adam Baros. Ama ona partner olacak diğer forvetin de üstdüzey olması lazım. Diğer partnerleri yer yer Arda, Kewell ile sağlayabiliriz.

Kısaca toparlamak gerekirse sağ bek, stoper, orta saha ve forvet'e kaliteli adamlar şart. Sağ bek ve stoper bölgesine bir takviye yeterlidir. Ama orta sahaya minimum 2 takviye şart. Çünkü Rijkaard sisteminin can damarı kevgir gibi hareketli çalışacak, sürekli paslaşacak ve bunu kaliteli ayaklarla yapacak bir orta sahadır; bu çok kritik bir önem arzediyor. Orta saha iyiyse başarırsın, bunu başaramazsan istersen en iyi defans ve forvetleri al, hiçbir işe yaramaz. Hem defans hem de forvetlerden daha kritik bir nokta. Forvete ise yine bana göre 2 adam şart. Galatasaray'da postmodern bir değişim isteniyorsa bunlar şart. Kewell ve diğer forvetler alternatif olurlar. Kewell yine banko oynar oynamasına, yine aklıyla çok büyük faydalar sağlar ama yeni sistemde 60 dakikadan fazlasını asla kaldıramaz.

Nasıl bir futbol anlayışın var anlayamadım Ayhan için etrafında dönen topçu diyorsun sen öyle topçuyu bul sonra öpte başının üstüne koy ...

Senin bildiğini zannettiğin şeylere göre bizim en az ilk 11 e 6-7 tane as oyuncu almamız lazım ...

yani söyle Barcavari bir sistem düsünüyorum:

------------------Topal--------------------------

-----------Emana----------Arda-----------------

Dos Santos----------------------Kewell-----------

--------------------Baros-------------------------

Dos Santos Rijkaard'in eski ögrencisi. Su anda Ipswich de kiralik. Tottenham da pek bir gelecegi yok. yalniz bu durumda yabanci santrafor isi yatar gibi geliyor. bakalim ne tür süprizlerle karsilasacagiz.

Hangi kriterlere göre yorum yaptığıma dikkat etseydin bu cümleleri kurmazdın. 4-3-3 dedim, Rijkaard'ın oynattığı sistem dedim.

4-4-2 demedim ya da başka bir şey... Rijkaard sisteminde hızlı pas, hızlı oyun ve çabucak dikine gitmek çok önemlidir. Ayhan ise oyunun bazı anlarında ister kabul et, ister etme topu ayağında geveleyebiliyor ve o meşhur çevresinde dönme hareketlerini yapabiliyor. Hani canlı da izledim onu defalarca. İleride o kadar uygun arkadaşı varken bir an önce onlara oynaması gerekirken ayağında geveleyip zaman kaybettirmesine çok şahit oldum. Rijkaard bir nevi Xavi-Iniesta'ya ihtiyaç duyabilir ama Ayhan ikisi de değildir.

+

Ben Ayhan'ı beğenirim, severim, babam ona laf ettiğinde hep korurum Ayhan'ı. Mücadelesine, hırsına şapka çıkarırım. Ama iş herhangi bir sisteme gelince orada futbol gerçekleri konuşur, duygular değil...

Eğer sen haklıysan Rijkaard'ın gelmesine üzüldüm çünkü 6-7 oyuncu almamız lazım Emana dan bahsettin bu demek oluyor ki en az 40 milyon avro harcıyacaz transfere çünkü sisteme uygun adam lazım değil mi ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt