Rijkaard'ın ilk transferi kim olur ? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard'ın ilk transferi kim olur ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Rijkaard'ın ilk transferi kim olur ?

40 milyon Euro biraz abartı oldu da, Rijkaard gibi isim yapmış hocalar görüşmelerde ilk şu soruyu sorarlar:

Bana kaç milyon Euro bütçe vereceksiniz? Ben min. xyz milyon Euro isterim.

Rijkaard'ı getirdiğimize göre kayda değer bir miktar ayırmışızdır zaten transfer bütçesi olarak...

40 milyon Euro biraz abartı oldu da, Rijkaard gibi isim yapmış hocalar görüşmelerde ilk şu soruyu sorarlar:

Bana kaç milyon Euro bütçe vereceksiniz? Ben min. xyz milyon Euro isterim.

Rijkaard'ı getirdiğimize göre kayda değer bir miktar ayırmışızdır zaten transfer bütçesi olarak...

Haklısın renkdaş.

Sayın Haldun Üstünel bi gün alıcak Hamit'i ama...Bu yılmı olur,Aslantepede mi olur bilemiyorum.

Eğer sen haklıysan Rijkaard'ın gelmesine üzüldüm çünkü 6-7 oyuncu almamız lazım Emana dan bahsettin bu demek oluyor ki en az 40 milyon avro harcıyacaz transfere çünkü sisteme uygun adam lazım değil mi ...

:)

Yooo, yönetim benim dediklerimi almayacak ki. Biz bu kadroyla Türkiye'de her zaman başarılı oluruz. Yeterki disiplin altında olalım. Ama ben Galatasaray'ın postmodern gelişiminden bahsettim. Sistem değişecek, bir çok şey değişecek. Bizim amacımız Türkiye değil Avrupa. Bu yıl UEFA'da ve ondan sonraki yıl da inşallah başarırsak Şampiyonlar Ligi. Aslolan Şampiyonlar Ligi'nde başarıdır. Eğer üst düzey bir başarı isteniyorsa futbol gerçekliklerin de onun üzerine kurulu olmalıdır. Barcalar, Realler, Manular, Chealseler 120-150 harcıyor, parsayı topluyor. Bizlerin bu takımlarla rekabeti çok zor.

Hem Rijkaard dedi. Benim sistemim belli. Oyuncunun adı ve ülkesi değil, sistemimde ihtiyaç duyulan pozisyonda gerekli adamı getirmek önemli diye. Eğer sen bu adama sistemini uygulatacak oyuncu veremezsen zaten başarı bekleme.

Üst düzey başarı ve üstün, beklenen bir futbol için bu dönüşüm şart. Bir anda değil ama. Yavaş yavaş... Bir anda olamayacağı için hemen büyük başarılar da beklenmemeli. O yüzden sabır diyoruz.

Yoksa şu anki Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ni kazanmasını beklemiyoruz değil mi :) Bu kadroyla alırız o kupayı diyorsan diyeceğim başka bir şey yoktur. Sonuçta bu da bir futbol gerçeğidir.

Nasıl bir futbol anlayışın var anlayamadım Ayhan için etrafında dönen topçu diyorsun sen öyle topçuyu bul sonra öpte başının üstüne koy ...

Senin bildiğini zannettiğin şeylere göre bizim en az ilk 11 e 6-7 tane as oyuncu almamız lazım ...

Ayhan Türkiye'deki en overrated futbolcudur. Elbetteki geldiği seneden bu yana kendini çok geliştirdi. Fakat sağa veya sola pas atmaktan başka bir şey yapmayan bir oyuncu. Kaçak güreşir üstelik. 50. dakikadan sonra bir kere adamını kovalamaz. Öyle bir koşar. Bırakır.

Takımdaki diğer oyuncular sayesinde değerlidir. Oraya yapılacak tek transfer Ayhan'ı kulübeye mahkum eder.

Kimi getircek konusuna girmeden önce kendi futbol felsefesi çerçevesinde kimleri beğenmeyecek konusunu açığa kavuşturmak gerekiyor aslında...

İsim isim gidersek;

Nonda: Hemen gönderecektir

Linderoth: Zaten gitti

Baros: Kalacak

Kewell: Kalacak ama ben ağırlıklı olarak yedekte tutacağını düşünüyorum.

Ü.Karan : Yolcudur

Ayhan: Kalacak ama kewell gibi klübede oturması garanti oyuncularımızdan.

Serkan kurtuluş: yedek

B.Özbek: Kalır fakat barışında 11e girebileceğini zannetmiyorum.(2 pas yapamıyor,pası hızlı yapmaya hiç gelemez.)

M.Topal: büyük ihtimalle iyi bir paraya satılacak.

V.Yaman: Herkesin sandığının aksine Rijkard volkanı beğenecek ve her zaman kullanacak.

Balta: Zaten kalacak, takımın jokeri...

Serkan Çalık: ileri uçta sağda kullanabilir.

Lincoln: Kesin gidici:ka23:

Diğer gidecekler zaten belli Şaş vs...

Bu durumda takım kuracak olursak

-------------------------Kaleci------------------------

Uğur-----------Emre G.----------Servet-----------Balta

-----ortasaha-----------ortasaha----------ortasaha----

Serkan Çalık-------------------------------------Arda--

---------------------Baros----------------------------

Bu durumda bizim 3 adet ortasahamız soru işareti olarak kalıcak, yada Arda geriye kaydırılarak oraya kewell'i monte ederse ve diğer ortasahaların birinide M.Sarp'a kullanırsa tek transfer de gerekebilir. Şahsi fikrim rijkaard takımı bu kalıp üzerine kuracak. Ortasaha'ya Türkiyeden Özer, yurtdışından Vaart vs örneklerini çoğaltabiliriz. Bazı arkadaşlar ortasaha için M.Topal-ayhan-arda koyup Arda yerine Kewell oynatır diye düşünüyorsa transfere ihtiyaçda yok derim ama 4-3-3 oynayacaksak 2 yada 3 ortasaha almazsak her maç 5 yer döneriz. Kilit nokta Topalın iyi paraya satılmasıdır. Rijkaard'ın ilk transferi olarak da "Vaart" gelir.

Kimi getircek konusuna girmeden önce kendi futbol felsefesi çerçevesinde kimleri beğenmeyecek konusunu açığa kavuşturmak gerekiyor aslında...

İsim isim gidersek;

Nonda: Hemen gönderecektir

Linderoth: Zaten gitti

Baros: Kalacak

Kewell: Kalacak ama ben ağırlıklı olarak yedekte tutacağını düşünüyorum.

Ü.Karan : Yolcudur

Ayhan: Kalacak ama kewell gibi klübede oturması garanti oyuncularımızdan.

Serkan kurtuluş: yedek

B.Özbek: Kalır fakat barışında 11e girebileceğini zannetmiyorum.(2 pas yapamıyor,pası hızlı yapmaya hiç gelemez.)

M.Topal: büyük ihtimalle iyi bir paraya satılacak.

V.Yaman: Herkesin sandığının aksine Rijkard volkanı beğenecek ve her zaman kullanacak.

Balta: Zaten kalacak, takımın jokeri...

Serkan Çalık: ileri uçta sağda kullanabilir.

Lincoln: Kesin gidici:ka23:

Diğer gidecekler zaten belli Şaş vs...

Bu durumda takım kuracak olursak

-------------------------Kaleci------------------------

Uğur-----------Emre G.----------Servet-----------Balta

-----ortasaha-----------ortasaha----------ortasaha----

Serkan Çalık-------------------------------------Arda--

---------------------Baros----------------------------

Bu durumda bizim 3 adet ortasahamız soru işareti olarak kalıcak, yada Arda geriye kaydırılarak oraya kewell'i monte ederse ve diğer ortasahaların birinide M.Sarp'a kullanırsa tek transfer de gerekebilir. Şahsi fikrim rijkaard takımı bu kalıp üzerine kuracak. Ortasaha'ya Türkiyeden Özer, yurtdışından Vaart vs örneklerini çoğaltabiliriz. Bazı arkadaşlar ortasaha için M.Topal-ayhan-arda koyup Arda yerine Kewell oynatır diye düşünüyorsa transfere ihtiyaçda yok derim ama 4-3-3 oynayacaksak 2 yada 3 ortasaha almazsak her maç 5 yer döneriz. Kilit nokta Topalın iyi paraya satılmasıdır. Rijkaard'ın ilk transferi olarak da "Vaart" gelir.

Tebrikler. Nihayet ne demek istediğimi çok iyi bir dille anlatan biri. Tabii Mehmet Topal satılır mı orasını bilemiyorum. Bir de Volkan Yaman konusunda şüpheliyim.

Olayı kendi gözlüklerimizle değil Rijkaard ve oynattığı sistem gözüyle değerlendirmelisiniz, tıpkı Ertuğrul arkadaşımızın yaptığı gibi.

Ayhan takımda kalır iyi bir yedek olarak. sisteme uygun bir isim bence.

Barış ve Lincoln gibi sisteme uymayacak 2 ismi satmamız lazım asıl önce. Almanya'dan talipler varmış.

Ayhan takımda kalır iyi bir yedek olarak. sisteme uygun bir isim bence.

Barış ve Lincoln gibi sisteme uymayacak 2 ismi satmamız lazım asıl önce. Almanya'dan talipler varmış.

Kadromuzdaki bazı banko isimler yeni transferler sonrası kaliteli yedekler olarak kenarda duracaklar gibi geliyor bana. Alternatif olacaklar sonuçta. Ayhan sanki yeni sistemde sol tarafta oynamaya daha müsait olurmuş gibi geliyor bana.

aganın bıyıklarında yediği tantuninin içtiği soğuk ayranın izi kalmış ama nasıl çamur atsam nasıl kötülesem diye dört dönüyor

Elemanı da zaten kahve tarzı bir yerden bulmuş olma ihtimalleri hayli yüksek. Ses dublajı da var kesin, o ses o vücuttan çıkamaz :D

Tebrikler. Nihayet ne demek istediğimi çok iyi bir dille anlatan biri. Tabii Mehmet Topal satılır mı orasını bilemiyorum. Bir de Volkan Yaman konusunda şüpheliyim.

Olayı kendi gözlüklerimizle değil Rijkaard ve oynattığı sistem gözüyle değerlendirmelisiniz, tıpkı Ertuğrul arkadaşımızın yaptığı gibi.

Kendi açımdan ben Serkan Çalığı da Volkan'ı da beğenmiyorum.Ama Rijkaardın beğeneceğini düşünüyorum. Tabi Serkan'ın kendini geliştirmesi şart hele uzun süren sakatlığından sonra ne kadar zor olsada o mevkiye de oyuncu alma lüksümüz olmaz(Topuz dönüp dolaşıp bize gelmezse:D) O mevkii bir şekilde kapatılır ama ne Ayhanla ne de Barışla 4-3-3 oynanmaz. Mecbur alıcaz 3 ortasaha oyuncusu...Aslında Ayhan benim en sevdiğim oyuncularımızdan ama yavaş kalır. Hatta Arda bile yavaş ama onun ileri uçta değerlendirileceği düşünülürse yetenekleriyle yavaşlığını kapatabilir.

Türk olarak Hamit, Caner, Özer, Nuri Şahin gibi oyuncular gelebilir.

Yabancı olarak zaten seçenekler çok geniş(Rijkard'ın 1 senedir boşta olması sebebiyle birçok oyuncuyu düşünüyor olabilir, belki bize hollandalı çok genç bir oyuncu bile hediye edebilir diye düşünüyorum.

Fotomaç'tan biraz sonra çıkacak sayısında R.VD.Vaart,R.V.Nistelrooy hatta biraz daha kasarlarsa Ronaldinho paketini bekliyorum.:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt