Rijkaard'ın ilk transferi kim olur ? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard'ın ilk transferi kim olur ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Rijkaard'ın ilk transferi kim olur ?

Kim olacağını şuan tahmin edemiyorum fakat, mutlaka alıncak oyuncular görüşülmüştür ve yönetim bu isimler üzerinde yoğunlaşmıştır. Önümüzdeki günlerde kimler olduğunu duyarız fakat yine duyduklarımız değil, süpriz isimler alınır diye düşünüyorum. Çünkü, Başkan sürpriz yapmayı seviyor..

Ruud Van Nisteroy'un geleceğini/alınacağını ve her ne kadar vatandaşı olsada, Rijkaard'ın bu ismi düşündüğünü zannetmiyorum..

Servet'in ilaci her ne kadar genc olsada Semih'tir. Servet hava toplarinda takimin tartismasiz en etkili adamdir, Semih'te tam tersi takimin yerden en etkili ve hizli defans adamidir. Ustelik Semih'te liberoluk ozellikleri gordum. Terry'den iyi olmamasi icin hic bir neden yok.

valla diego olacak gibi geliyor !!! nerdeyse hiç ismi çıkmayan oyuncuları alıyoruz d,egonunda ismi çıkmadı ve herşey olabilir...

Oyunu iki yönüyle oynayan bir ortasaha oyuncusu veya Arda'yı oraya çekerek bir sağ kanat oyuncusu alınmasını bekliyorum..

Ujfalusi-Servet ikilisiyle tarihinin en çok gol yediği sezonlarından birini yaşar takım,Emre Güngör çok iyi bi stoper,Ujfalusi tarzı bi oyuncuya ihtiyacımız yok.

Ayrıca şu Toulouse'lu oyuncu Gignac gelse mükemmel olur,adam çok iyi oynuyo .

Servet'in ilaci her ne kadar genc olsada Semih'tir. Servet hava toplarinda takimin tartismasiz en etkili adamdir, Semih'te tam tersi takimin yerden en etkili ve hizli defans adamidir. Ustelik Semih'te liberoluk ozellikleri gordum. Terry'den iyi olmamasi icin hic bir neden yok.

Alt Yapıya Dünyada en fazla önem veren futbol adamlarından biri, hatta başında diyebilirim Teknik drektörümüz Rijkaard için. Bu sebeple takımın gençleşip dinamik bir yapıya kavuşacağını tahmin ediyorum ve uzun vadede çok daha iyi sonuçlar alınacağını umud ediyorum..

evet diego olsun juventusun transfer ettiği adamı 1 ay geçmeden 2. kez transfer edelim 30m€ ya :rolleyes:

dieogu buononetta :) adam sağ,sol farketmez felç eder,frikikde var sol,sağ ayak var !! haldun ağbi al bu adamı bizim messi'miz olsun.

not:diego buonanotte'yı izlemeyenler izlemeden kafasından yorum yapmasınlar !!!

Diego Buonanotte

Toulon Turnuvasında dün ilk maçlar oynandı. Günün kapanış maçında Arjantin gençleri, Hollanda’yı 4-0 yendi. Arjantin’in sahada en çok dikkat çeken oyuncusu Diego Buonanotte idi. Fiziksel dezavantajına rağmen, sahada döktürdü. Bir de gol attı Hollanda’ya… Buonanotte’yu ilk izlediğim günden bu yana uzun bir zaman geçtiğini farkettim. Onun hakkında birşeyler karalamıştım, hatırladım. Arşivden çıkardım yazıyı, şimdi buraya ekliyorum. Buonanotte’yi hakkında 27 Mayıs 2008′de yazdıklarımla, şu anki Buonanotte’yi birlikte karşılaştırmak istedim. Kasedi geriye sarıyoruz;

“Gece yatağıma yattım ama uyku tutmadı. Kendimi televizyonun karşısına attım. Hep ışık hızı sesten hızlıdır derler ama bizim televizyonumuzda ses, ışıktan hızlı ;) Önce sesler geldi TV ‘den! Çılgın taraftar sesleri… Gözlerim parladı! Görüntüye kavuşmamla birlikte kendimi River Plate- Independiente maçını izlerken buldum. Maçı izlememdeki ana sebepler Ariel Ortega ve daha önce birkaç kez izleyip de beğendiğim Radamel Garcia Falcao. Ortega yedekler arasında, Falcao ise tutuk… Ama sahada öyle bir çocuk var ki, maçı izleme sebeplerimde radikal değişiklikler yaratıyor bir anda… Çocuğun adı Diego Buonanotte…

Buonanotte hakkında bazı bilgiler vermek gerekirse tam adı Diego Mario Buonanotte Rende, 19 Nisan 1988 de Arjantin Santa Fe ‘de dünyaya gelmiş. River de ilk maçına henüz 17 yaşındayken, 3-1 kazandıkları Instituto karşısında 9 Nisan 2006 ‘da çıkmış. Ardından bir hafta sonra Boca derbisinde ikinci yarıda oyuna girip hem gol atmış hemde maçın 2-0 kazanılmasında kilit rol oynamış.

Buonanotte ‘nin pas verme, teknik ve top sürme yetenekleri olağanüstü… Kesinlikle izlenmesi gereken bir yıldız adayı… Sol kanat ağırlıklı oynasa da tam anlamıyla bir oyun kurucu. Zeki bir futbolcu olduğunu her hareketinde, her pasında belli ediyor. İkinci yarıda oyuna giren Ortega bile gölgesinde kalıyor. Maçı izlemekten inanılmaz keyif alıyorum. Maç 0-0 bitiyor. Golsüz bir maç bu kadar göze hoş gelebilir. Ama bir maçta karar vermemeli diyorum ve Ntvspor’un 24 Mayıs gecesi River-Huracan maçını yayınlayacağını öğrendikten sonra bu maçı beklemeye başlıyorum. Buonanotte yine sahada döktürüyor. Sahada basmadık yer bırakmıyor. Maçın sonlarına doğruda Ortega’nın muhteşem pasıyla golü buluyor. River 1-0 Huracan…

Buonanotte’yi bu kadar övdüm ama bazı eksiklikleri var elbet. Herşeyden önce fizik anlamında kendini geliştirmesi şart. 1.60 boyunda ve oldukça zayıf. Avrupa nın sert savunmalarında ezilebilir. Avrupa nın büyük takımlarına yol almadan önce fiziğini geliştirmeli! Zira, Avrupa futbolunun sert koşullarında Riquelme ve D’Alessandro gibi yeteneklerin nasıl kaybolduklarına tanıklık ettik.

Buonanotte konusunda son bir nokta, Messi ‘den bir yaş küçük ve Kun Agüero ile yaşıt. Aslında gereken patlamayı yapmak için her an geç kalabilir…”

Son cümlede belirttiğim patlama gerçekleşmese de; Buonanotte bu sezon Arjantin liginde çok iyi bir performans sergileyerek, dikkati iyice üzerine toparladı. Dün sahadaki en iyi oyuncuydu, ancak fiziksel yetersizliği de en az tekniği kadar dikkat çekti. Toulon turnuvası gereken patlamayı yapması için son şansı olabilir. Buonanotte elbet Avrupa’da bir takıma transfer olacaktır. Ancak Toulon’daki performansı nereye gideceği konusunda belirleyici olabilir.

Dün gece oynanan maçta, Hollandalı oyuncular onu sürekli faullerle durdurdular. Takımına birçok kez serbest vuruş kazandırdı. Hatta birde ceza sahası dışında düşmesine rağmen penaltı… Ancak Avrupa’nın birçok liginde hakemler bu kadar kolay düdük çalmayacaklardır. Yetenek anlamında Messi seviyesine yakın ama fiziksel anlamda onun çok gerisinde Buonanotte…

Gudjohnsen veya İspanya semalarından herhangi bir kaleci olur diyorum.

DİPNOT: Bu kaleci Jose Manuel Pinto olursa hiç şaşırmayın derim. :D

613px-Jos%C3%A9_Manuel_Pinto_-_004.jpg

Galatasaray Başkanı Adnan Polat imza töreni öncesi bir açıklama yaparak, Barcelona örneğinde olduğu gibi Galatasarayda yeni bir yapılanmanın olacağını eski kadrodan üç futbolcu kalacağını söyledi.. İMzalar atıldı ve Rijkaard açıklama yapıyor

Bu ne demek simdi?:confused:

Galatasaray Başkanı Adnan Polat imza töreni öncesi bir açıklama yaparak, Barcelona örneğinde olduğu gibi Galatasarayda yeni bir yapılanmanın olacağını eski kadrodan üç futbolcu kalacağını söyledi.. İMzalar atıldı ve Rijkaard açıklama yapıyor

Bu ne demek simdi?:confused:

Eski kadro dediği bundan 3-4 sene öncesinin Galatasarayını kastediyor.Yani Hasan,Ümit Karan gibi oyuncuların gidisini kastediyor.Büyük ihtimalle en az 5-6 oyuncu gidecek.2-3 oyuncu kiraya verilecek.Yerine 4-5 tane trasnfer yapılıp,yeni ilk 11 oyuncuları monte edilecek 11'e.

Eski kadro dediği bundan 3-4 sene öncesinin Galatasarayını kastediyor.Yani Hasan,Ümit Karan gibi oyuncuların gidisini kastediyor.Büyük ihtimalle en az 5-6 oyuncu gidecek.2-3 oyuncu kiraya verilecek.Yerine 4-5 tane trasnfer yapılıp,yeni ilk 11 oyuncuları monte edilecek 11'e.

hmm ok ustunel 3 yabanci 5 turk demisti bi ara

Ben takıma Barça da ki Deco nun görevini üstlenicek birilerinin transferi yapılacağını düşünüyorum yani R.Madrid bırakırsa Van Der Vaart olabilir bu isim yani belki kiralayabiliriz bunun dışında aklıma gelen isimler

Sneijder,Emana,Veloso,Moutinho gerçi son ikisi çok zor ama işte Rijkaard olmuşken bunlar da olsun diyor gönül :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt