Rivaldo mu? Zidane mı? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rivaldo mu? Zidane mı?

17 yaşında brezilyadan avrupaya gelip ilk tecrübesi psv 57 maç 54 gol oradan barcaya 39 maç 37 gol(yıllar sonra messi kırdı bu rekoru) sonra interde yanlış hatırlamıyorsam iki yıl üst üste yılın oyuncusu seçildiği periyot var orada tonla gol attı ki o zaman italya ligi rakipsiz. Fransa 98 performansı da mevcut o arada. Ilk profesyonel kulübü cruzeiro'da da 16-17 yaşında saçma sapan bir performansı vardı ama net sayıları hatırlamadığım için sallamayayım.

Inter dönemi sakatlıkların başladığı yer zaten toplamda 2.5 yıl falan sakat geçiriyor en iyi döneminde. Söylemiştim 99'da milli takım formasını son kez giyiyor, ssakatlnıyor 2002 dünya kupasına kadar maçı yok. Orada olanlar malum zaten.

Cristiano daha iyi diyebilirsin süper diyebilirsin, kramponunu bile taşıyamaz vs hepsi okey benim itirazım yok ama r9 abartılıyor dediğin zaman bu isimlerin hepsine giydirmiş oluyorsun onu anlatmaya çalışıyorum.

Edit: Barca dönemi toplamda 49 maç 47 gol 7 asist imiş.

Edit2: barca+interdeki ilk sezonlarında iki ödülü de.
romario da 46 maç 34 gol barcelonada

ballon d'or dönemin futboluna en uygun kıyastır

ben bu ödülü kim kaç defa almış buna bakarım

portekizli olan ronaldo MESSİYE RAĞMEN 5 kez bu ödülü almış

brezilyalı ronaldo 2 kez

oynadıkları dönemleri kendi rakipleriyle kıyaslamak lazım. bunun için de en önemli kıyas ballon d'or

ronaldonun rakibi messi ve messi 6 kere ödülü alırken ronaldo 5 kere almış

brezilyalı ronaldo 2 kez almış ki bana göre messi ve portekizli ile aynı dönemde oynasa onları da alamazdı zaten

romario da 46 maç 34 gol barcelonada

ballon d'or dönemin futboluna en uygun kıyastır

ben bu ödülü kim kaç defa almış buna bakarım

portekizli olan ronaldo MESSİYE RAĞMEN 5 kez bu ödülü almış

brezilyalı ronaldo 2 kez

oynadıkları dönemleri kendi rakipleriyle kıyaslamak lazım. bunun için de en önemli kıyas ballon d'or

ronaldonun rakibi messi ve messi 6 kere ödülü alırken ronaldo 5 kere almış

brezilyalı ronaldo 2 kez almış ki bana göre messi ve portekizli ile aynı dönemde oynasa onları da alamazdı zaten
Romario 27-28 yaşında yapıyor o işi ki 49 maç 47 golle aralarında baya fark var imo.

Hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz iddia ettiğin şeyleri ileride aşırı gelişmiş simülasyonlarla özelliklerini, hızını, çevikliğini belirleyip falan belki bulurlar hangisi daha iyiydi. Dinozorları kapıştırıyorlar şimdi onun gibi. Bunun dışında zaten kariyer ya da ödül olarak onlarla yarışması mümmün değil sakatlık sebebiyle(dünya kupalarını çıkarırsak). Dani alvesle bile yarışamaz ya da busquets vs. Ş.L. şampiyonluğu bile yok.

Hepsini yakından izleyen, ikisiyle de çalışan Mourinho'nun son dönemdeki açıklaması perspektifi anlamana yardımcı olacaktır:

"Ronaldo, El Fenomeno. Cristiano Ronaldo and Leo Messi have had longer careers, they have remained at the top every day for 15 years.

"However, if we are talking strictly about talent and skill, nobody surpasses Ronaldo [Nazario]. When he was at Barcelona with Bobby Robson, I realised that he was the best player I'd ever seen take to the field.

"Injuries killed a career that could have been even more incredible, but the talent that that 19-year-old boy had was something incredible."

Sana göre raul, vieri, rooney falan daha iyi r9'dan mesela uzlaşılmaz bir noktadayız maalesef. Ben oraya gelemem sen de oradan dönemezsin. Sana göre balon bana göre efsane.

barcelonada da çok kısa bir kariyer var
Fakat efsaneydi. Bir de o zamanlar takimlar arasinda bu kadar fark yoktu. Simdi Barca, Madrid'den filan 2 tane 11 cikar, kimin sampiyon olacagi sezon basinda belli. Diger tum takimlarin icini bosalttilar. Valencia, Deportivo, 11 tane Baskli futbolcuyla oynayan Bilbao filan dehset takimlardi. Italya ligini soylemeye gerek yok. Siradan bir takim olan Fiorentina'da bile Rui Costa ve Batistuta oynuyordu.

Romario 27-28 yaşında yapıyor o işi ki 49 maç 47 golle aralarında baya fark var imo.

Hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz iddia ettiğin şeyleri ileride aşırı gelişmiş simülasyonlarla özelliklerini, hızını, çevikliğini belirleyip falan belki bulurlar hangisi daha iyiydi. Dinozorları kapıştırıyorlar şimdi onun gibi. Bunun dışında zaten kariyer ya da ödül olarak onlarla yarışması mümmün değil sakatlık sebebiyle(dünya kupalarını çıkarırsak). Dani alvesle bile yarışamaz ya da busquets vs. Ş.L. şampiyonluğu bile yok.

Hepsini yakından izleyen, ikisiyle de çalışan Mourinho'nun son dönemdeki açıklaması perspektifi anlamana yardımcı olacaktır:

"Ronaldo, El Fenomeno. Cristiano Ronaldo and Leo Messi have had longer careers, they have remained at the top every day for 15 years.

"However, if we are talking strictly about talent and skill, nobody surpasses Ronaldo [Nazario]. When he was at Barcelona with Bobby Robson, I realised that he was the best player I'd ever seen take to the field.

"Injuries killed a career that could have been even more incredible, but the talent that that 19-year-old boy had was something incredible."

Sana göre raul, vieri, rooney falan daha iyi r9'dan mesela uzlaşılmaz bir noktadayız maalesef. Ben oraya gelemem sen de oradan dönemezsin. Sana göre balon bana göre efsane.
balon değil ama raul, ibra, rooney ayarında max

neredeyse tarihteki en büyük golcü muamelesine katılmıyorum

O degil de Romario ve Ronaldo PSV ile basliyorlar. Nasil scoutlari varsa artik.
Barcelona'yi da Romario'dan dolayi Messi'ye kadar sevmezdim.

bu arada kazandığı 2 ballon d'or 'da birinde roberto carlos, diğerinde oliver kahn 2. olmuş

ronaldonun kazandığı tüm ödüllerde 2. olan kişi dünyanın en büyük futbolcusu olmuş

salt yetenek olarak barcelonada kendini göstermiş bir adam

brezilyalı olan bir ekol kabul ama abartıldığı kadar efsaneleşmesi için uzun bir kariyer yapamadı

mesela aynı dönemde denilson bence ronaldodan daha yetenekliydi salt yetenek bakarsak

denilson dünyanın en pahalı transferi olarak real betis 'e gitmese de başka bir kulübe gitse daha farklı konuşulurdu

adamı hatırlayan yok şimdi

Evet Kariyer istatistiklerine , aldıkları ödüllere ve kupalara bakarsak Messi ve Cristiano Ronaldo tarihin en iyileri fakat Brezilyalı Ronaldo ile
Cristiano Ronaldo ve Messi'nin oynadığı dönemdeki takım yapıları , antreman sistemleri , stadyum ve antreman tesisleri, özel hocalar , özel psikologlar , özel doktorlar , daha iyi sağlık ve tedavi sistemleri gibi gibi bir çok faktörü göz önünde bulundurmak lazım.
Belki Brezilyalı Ronaldo bu dönemde oynasa daha iyi koşullarda çok daha fazla gelişim gösterebilir , belki daha az sakatlanırdı daha iyi psikolojik destek alırdı vs. her şey çok daha farklı olabilirdi.

Fenomeno bir başkaydi ya futbolu değiştiren adam. Başlığa cevap olarak ta Zidane diyeceğim. Ama kıl payı farkla.

Rivaldo topu 25 metreden soluna çektimi o topu kaleciyle içeri sokardı. O eski brezilya takımlarını özlüyorum.

Evet Kariyer istatistiklerine , aldıkları ödüllere ve kupalara bakarsak Messi ve Cristiano Ronaldo tarihin en iyileri fakat Brezilyalı Ronaldo ile
Cristiano Ronaldo ve Messi'nin oynadığı dönemdeki takım yapıları , antreman sistemleri , stadyum ve antreman tesisleri, özel hocalar , özel psikologlar , özel doktorlar , daha iyi sağlık ve tedavi sistemleri gibi gibi bir çok faktörü göz önünde bulundurmak lazım.
Belki Brezilyalı Ronaldo bu dönemde oynasa daha iyi koşullarda çok daha fazla gelişim gösterebilir , belki daha az sakatlanırdı daha iyi psikolojik destek alırdı vs. her şey çok daha farklı olabilirdi.
100%

Cricri fenomeno'dan iyi bir futbolcu değil yetenek olarak. Daha iyi bir athlete daha sağlıklı ve şimdi oynanan futbolda en ufak bir temas ta yıldız topçular kendini yere atıyor kurşun yemiş gibi. Hakemler koruyor big bizniz.

90ların Italyan futbolunda adamın ayağını eline verirlerdi. OG Reala gelmeden iki kez kopardı diz bağlarını. Ondan önce en az cricri kadar hızlı ondan daha teknik ve tam bir bitiriciydi Inter zamanları.

Bugunun oyuncuları kafam ağrıyor bileğim sızlıyor diye maç kadrosundan çıkartılıyor. Eskiden farklıydı...ustune basabiliyormusun? Çık oyna

100%

Cricri fenomeno'dan iyi bir futbolcu değil yetenek olarak. Daha iyi bir athlete daha sağlıklı ve şimdi oynanan futbolda en ufak bir temas ta yıldız topçular kendini yere atıyor kurşun yemiş gibi. Hakemler koruyor big bizniz.

90ların Italyan futbolunda adamın ayağını eline verirlerdi. OG Reala gelmeden iki kez kopardı diz bağlarını. Ondan önce en az cricri kadar hızlı ondan daha teknik ve tam bir bitiriciydi Inter zamanları.
Oynadığı dönemde özellikle İtalya'da oyuncuların bacaklarını ellerine verdikleri doğrudur ancak Ronaldo'nun sakatlıklarının bununla alakası yokmuş. Büyük ihtimalle şu anki şartlarda oynuyor olsa da sakatlanacaktı çünkü patlayıcı hızla o derece kıvrak olmasını sağlayan diz kapakları ve uyluğun bağlantısındaki esneklik aynı zamanda sakatlıklarının sebebi imiş.

Kondisyonerinden gelsin:

Oynadığı dönemde özellikle İtalya'da oyuncuların bacaklarını ellerine verdikleri doğrudur ancak Ronaldo'nun sakatlıklarının bununla alakası yokmuş. Büyük ihtimalle şu anki şartlarda oynuyor olsa da sakatlanacaktı çünkü patlayıcı hızla o derece kıvrak olmasını sağlayan diz kapakları ve uyluğun bağlantısındaki esneklik aynı zamanda sakatlıklarının sebebi imiş.

Kondisyonerinden gelsin:

Bugunun antrenman scheme leri, gelişmiş nutrition ve yeni tedavi şekilleri varken yine iki kez aynı acli yırtardı demek bana saçma geliyor.

Önceden bin kere yaptigi hareketi yaparken dizi patladi duz kosu yaparken degil @ rifik

Üst Alt