Roberto Mancini - Sayfa 148 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bende pek tutmam ve Avrupa futbolunda en çok abartılan adamların başında geliyor ama az çok iyi oynatığı maçlarıda mevcuttu. Özelikle bu 5..0 3 var ise alacağın yabancılar nokta atışı olmalıdır üstelik. Menajer arkadaşlarına çalışan bir profil çizdi sanki bu transferlerde ve....39 tane futbolcu doldurdu takıma. Rezalet ötesi olduğu gibi bu durumu destekleyen o dönem Yönetim de suçlu tabiki.

Avrupa'dan men cezanın gelmesi baş sorumlusu olabilir o süreç.

İtalya milli takımına oynatığı oyun fena değil bu aralar bu arada. Herneyse.....futbola yaklaşımı bizim gibi kulübe uygun birisi kesinlikle değil mali yönden sadece yaklaşırsak konuya.

Bende pek tutmam ve Avrupa futbolunda en çok abartılan adamların başında geliyor ama az çok iyi oynatığı maçlarıda mevcuttu. Özelikle bu 5..0 3 var ise alacağın yabancılar nokta atışı olmalıdır üstelik. Menajer arkadaşlarına çalışan bir profil çizdi sanki bu transferlerde ve....39 tane futbolcu doldurdu takıma. Rezalet ötesi olduğu gibi bu durumu destekleyen o dönem Yönetim de suçlu tabiki.

Avrupa'dan men cezanın gelmesi baş sorumlusu olabilir o süreç.

İtalya milli takımına oynatığı oyun fena değil bu aralar bu arada. Herneyse.....futbola yaklaşımı bizim gibi kulübe uygun birisi kesinlikle değil mali yönden sadece yaklaşırsak konuya.
Telles ve Hajrovic yeterdi. Düzgün değerlendirsek bu ikisi fiyatını çıkarırdı. Tellesi komik bir rakama sattık. Zaten harcanan toplam bedel 18 m euro falandı sanırım.

Kendisinin yaptırdığı transferlerden katkı aldığımız oldu mu diye ufak çaplı bir araştırma yaptım:

Veysel Sarı -
Salih Dursun -
Umut Gündoğan -
Lucas Ontivero -
Burdisso -
Oğuzhan Kayar -
Izzet Hajrovic -
Endoğan Adili -

Alex Telles +

Süreçle ilgili Emre Utkucan'ın ağzından:

Allah'tan yabancı sınırı varmış o dönem dedirtecek bir transfer stratejisine sahip olduğu söylenebilir.
Açıkçası Utkucan bana pek inandırıcı gelmiyor bu konuda. Bütün tutan adamlara onay verdiklerini veya önerdiklerini tutmayanlara ise ya onay vermediklerini ya da hiç haberleri olmadığını söylüyor. 1 değil 2 değil bilmem kaç tane oyuncu alındı, işin içinde parmağının olmaması olası değil.

O güne kadar ortada kusursuz bir scout becerisi falan olsa Utkucanın söylediklerine inanabilirdim belki ama hatırlarsan o zamanlar hepimiz hep veryansın ediyorduk bizim Scoutlar ne işe yarıyor diye.

Hadi Hayrovic ve Ontivero neyse de, Salih Dursun'u Umut Gündoğan'ı Oğuzhan Kayar'ı falan nereden tanısın bilsin Mancini. Bana mantıklı gelmiyor.

sent via GSC

Açıkçası Utkucan bana pek inandırıcı gelmiyor bu konuda. Bütün tutan adamlara onay verdiklerini veya önerdiklerini tutmayanlara ise ya onay vermediklerini ya da hiç haberleri olmadığını söylüyor. 1 değil 2 değil bilmem kaç tane oyuncu alındı, işin içinde parmağının olmaması olası değil.

O güne kadar ortada kusursuz bir scout becerisi falan olsa Utkucanın söylediklerine inanabilirdim belki ama hatırlarsan o zamanlar hepimiz hep veryansın ediyorduk bizim Scoutlar ne işe yarıyor diye.

Hadi Hayrovic ve Ontivero neyse de, Salih Dursun'u Umut Gündoğan'ı Oğuzhan Kayar'ı falan nereden tanısın bilsin Mancini. Bana mantıklı gelmiyor.

sent via GSC
Prandelli transferlere hiç karıştırmamış mesela söylediğine göre. Tabii yüzde yüz doğru olmayabilir söyledikleri ancak bir perspektif sunuyor olaya dair yakın bir kaynak olması sebebiyle.

Kendisinin yaptırdığı transferlerden katkı aldığımız oldu mu diye ufak çaplı bir araştırma yaptım:

Veysel Sarı -
Salih Dursun -
Umut Gündoğan -
Lucas Ontivero -
Burdisso -
Oğuzhan Kayar -
Izzet Hajrovic -
Endoğan Adili -

Alex Telles +

Süreçle ilgili Emre Utkucan'ın ağzından:

Allah'tan yabancı sınırı varmış o dönem dedirtecek bir transfer stratejisine sahip olduğu söylenebilir.

Emre Utkucan bence fazla çamur atmasın etrafa.

1572251138051.png

Ekli dosyalar

• 1572251040291.png
    1572251040291.png
    149.6 KB · Görüntüleme: 44
Madem mancini prandelli falan bu adamı kullanmamış kulüp ne diye 5 sene fazladan bakmış onu da açıklarsa seviniriz.
Ayrıca
-jpk,
-Mitroglu
-muğdat
-cavanda
-carole
-belhanda
-latovlevici
-carasso
-tolga ciğerci
-eren
-josue
-emrah
-jong
-Kevin Großkreutz
-siktursun
-bilal kısa
-ozornwafor

transferlerinde etkisi nedir yoksa bunları da hocalar kendileri mi aldılar, aldılarsa bu arkadaşın kulüpteki tam görevi ne peki.

Mesala müthiş scout iken genç çocuklarımızın maçlarını ne kadar izlemiş? kendileri hakkında ne rapor vermiş? Hangi özelliklerinin geliştirilmesi için tavsiyelerde bulunmuş? Hangi takım ve ülkelere gönderilmesi konusunda önerisi olmuş?
Bunlara cevap verir bir ara umarım

bizde nedense hep eskiye rağbet var,hani başarılı olsalar neyse.yok mancini yok tudor.geçin bunları artık biraz ileriye yeniliğe bakın.

Deplasmanda beraberliği başarı gören biriydi. Türkiye liginde deplasmanda beraberliği başarı gören biriydi. Mümkünse İtalyan hoca gelmesin. İstemiyorum. Ağzımız çok yandı.

Ligimizde futbol sadece saha içinde oynanmıyor. Mancini çok beyefendi biri saha dışında da bize diş geçirecek rakiplerin, hakemlerin dengelerini bozacak bir teknik adam isterim. Ben hayır diyorum.

Emre Utkucan bence fazla çamur atmasın etrafa.

Ekli dosyayı görüntüle 64195

Ben kendi ağzından açıklamalarını koydum. Ki Utkucan ikinci planda kalır burada, Mancini'nin transferlerinden iş yapan 1 tane adam oldu işte, gerçek bu.

Şimdi atış serbest tabii Marcao-Luyindama ilk alındığında herkes aslansın, kralsın diye geziniyordu. Bana sorarsa vasat bir performansı var genel olarak, iyi adamlar da var önerdiği, işe yaramayanlar da. Tabii şu an başarısız olunduğu için herkese girişiliyor, anlaşılabilir bir durum.

Üst Alt