Roberto Mancini - Sayfa 149 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
eskiye rağbet olsa ile ilgili görsel sonucu

Devre arası 25m euro harcatıp üstüne 40m euro daha transfer bütçesi isteyen Zenitte de 50m euro harcayıp şampiyon yapamamış zat.
Devre arası 30 milyon euro harcamıştı yanlış hatirlamisiniz.

Ayrıca ona vereceğim 40 milyon euro ile sana takim çekirdeği kuracaktı. Keza tudor denen adama TL cinsinden 2 kat fazlası verildiği ortamda su muhabbeti açılması utanılacak iş.

##Hemen bir portekizli hoca##

Devre arası 30 milyon euro harcamıştı yanlış hatirlamisiniz.

Ayrıca ona vereceğim 40 milyon euro ile sana takim çekirdeği kuracaktı. Keza tudor denen adama TL cinsinden 2 kat fazlası verildiği ortamda su muhabbeti açılması utanılacak iş.

Yalan yahu. Adam 70 milyon butce istedi ama yabanci siniri %100 kalkacak diye hareket etmisler ve 70 milyon butceyi de onayladilar :)
Sonra yabanci siniri 6'dan 5'e dusunce zaten kendi istedi gitmek :)
Sinirin kalkmayacagini anlayinca panikle tum yerlileri topladilar. Mancini'nin %100 onayiyla alinan 2 Arjantinli idi. Yerlileri ve Telles ile Hayro'yu bizimkiler aldi. Mancini gidince hepsini adamin ustune attilar.
Herseyi gec, 5 yabanci siniri ile elinde 40 milyon olsa ne yazar 50 milyon olsa ne yazar :)
Aslinda tum suc o zamanki futbol akillarinin.

Kendisinin yaptırdığı transferlerden katkı aldığımız oldu mu diye ufak çaplı bir araştırma yaptım:

Veysel Sarı -
Salih Dursun -
Umut Gündoğan -
Lucas Ontivero -
Burdisso -
Oğuzhan Kayar -
Izzet Hajrovic -
Endoğan Adili -

Alex Telles +

Süreçle ilgili Emre Utkucan'ın ağzından:

Allah'tan yabancı sınırı varmış o dönem dedirtecek bir transfer stratejisine sahip olduğu söylenebilir.
Salih dursunu mancini nasıl isteyebiliyo ya ahah dünyanın en kısa fıkrası bu 😂

Yabancı sınırı beşe düşeceği için Salih, Umut, Oğuzhan gibi genç futbolcuları transfer ettirmişti. Salih 23, Umut 24, Oğuzhan da 19 yaşındaydı o zaman. Mancini'yi sevmem ama o dönem yapabileceği fazla bir şey yoktu.

ah ulan ah.. Bu adam şimdi yabancı sınırsızken gelmeliydi.. Çok büyük fark yaratırdı şu ligde. En yanlış zamanda geldi. Terim kaosunun olduğu, Fener'in uçtuğu, yabancının 5 olduğu dönemde..

Salih dursunu mancini nasıl isteyebiliyo ya ahah dünyanın en kısa fıkrası bu 😂
Emre Utkucan'ın süreçle ilgili benden daha fazla bilgisi olabileceğine dair tuhaf bir kanaatim var, nedendir bilmem. Zaten o yüzden kendi görüşlerimi değil onunkileri yazdım.

Senden bağımsız;
Ontivero
Hajrovic
Adili
Burdisso gibi adamları Terim aldırsa komisyon diye böğürecek arkadaşların Mancini'ye gösterdikleri sevgi seli duygulanmama sebep olmuyor dersem yalan olur.

Gecen bu adamla ilgili istatistik koydum. Bu adamin takimi son iki yılda şampiyon olan takımdan 2 maç az kazanmış bir hoca. Tek suçu rakibin üstün bir caba sarf etmesi. Son iki senede 2. Olanlar aptallık yapmasa ayni rezil olma durumunu mu yaşamış olacaktık dolayısıyla ligde rezil mi etmis olacaktı basimizdaki hoca.
Bu kafa nasıl bir rezalet oluyor anlatın bilelim.

Gecen bu adamla ilgili istatistik koydum. Bu adamin takimi son iki yılda şampiyon olan takımdan 2 maç az kazanmış bir hoca. Tek suçu rakibin üstün bir caba sarf etmesi. Son iki senede 2. Olanlar aptallık yapmasa ayni rezil olma durumunu mu yaşamış olacaktık dolayısıyla ligde rezil mi etmis olacaktı basimizdaki hoca.

Rezil futbol diyenlere bu sezon oynadığımız maçları izlettirin. Ozet izleyip gelip buraya yorum yapıyorlar sanırım. Lig sonuncusuna puan bırakıyoruz, sampiyonlar liginde gol atamadık henüz. En iyi oyuncumuz muslera ve luyindama. Üçüncü bölgede sıfırız. Yan ve geri pas rekoru kırıyoruz. Ikinci olursak başarıdır çünkü basimIzda fatih hoca var. X bir hoca olsa rezil sonuç olurdu.

Mancini'nin bizi rezil ettiğini vs düşünmüyorum baştan belirteyim. Transferler rezaletti sadece. Deplasman oyunumuz kötüydü ancak o da kronik bir problem artık hocalar değişse de sabit kalıyor. Ekstra iyi ya da kötü olduğumuz bir şey hatırlamıyorum oyun açısından sadece defansif organizasyonumuzun daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Eklenecek yerler olabilir, bu kısım katkıya açık. Hani "duran toplarımız çok iyiydi" ya da "kanat ataklarımız sağlamdı" gibi. Ya da takıma şu ismi kazandırdı, farklı misyon yükledi vs. Terim'in bıraktığı kadro zaten kötü değildi, Mancini de idare etti.

Yalnız bu puan toplama işine sezon sezon bakılır, yani rakiplerin performansı seninkini de ekstrem şekilde etkiliyor. Bir takım seri yaptıysa diğeri de takip için kendisini sıkmak zorunda kalıyor. Şu an ligde herkes ite kaka gittiği için kimsede kriz ortamı yok mesela ama örneğin biz başımızı alıp gitmiş olsaydık bjk ve fb farklı bir konumda olacaktı. Muhtemelen onlar da daha fazla puan toplardı, ya da Avcı-Yanal kovulmuştu şu anda. Toplanan puandan çok sıralama önemli bu noktada ki zaten şampiyonu da bu belirliyor.

Mancini'nin elindeki takım Fener'den puan olarak 10 averaj olarak 15 fark yiyecek bir kadro muydu? Aldığı puanı tartışmak yerine cevap verilmesi gereken yer budur. He diyorsanız ki evet normaldir, o zaman sıkıntı yok.

Üst Alt