ronaldinho - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: Ronaldinho Transferi | Fatih Altaylı

[video=youtube;rZFi6NwF1IU]https://www.youtube.com/watch?v=rZFi6NwF1IU[/video]

Hocam biraz da yeni nesil Hagi izlesin artık derim.Gelsin sevinçten ağlarım lan!

yalnız galiba altaylı'nın bahsettiği isim hagi değil popescu çünkü hagi 4 lig şampiyonluğu yaşadı bizde yazıda 3 lig şampiyonluğu diyor

Valla sırf adı yeter R10'un.. Gelmesini şahsen çok isterim çünkü gelecek sene ŞL'de Galatasaray gibi bir takımda kendisini yeniden bulur hele de Shaqiri de gelirse..

çok ilginç, 10'un vedası belgeselinde irfan kurtoğlu şu ifadeleri kullanıyor. sene sanırım 2001 bunları söylerken:

"ergun gürsoy sana hagi'yi alalım mı diyor, terim ergun abi olabilecek şeylerden konuşalım diyor"

"aynı masada toplandık, başkan o aralar isteksizdi hagi'yi almaya, fatih bana bir kağıt uzattı 'ben bir sene para almayacağım hagi yi alın' yazıyordu kağıtta"

"peki dedim bu kadar istiyorsun da bu adam avrupa'da ilk 10 a girer mi? terim: dünyada ilk 3 e girer."

yakın zamanda izledim belgeseli diyaloglar birebir olmasa da çok yakın.

ayrıca fatih terim'in tercihlerine saygı duymak ve olayı büyütmemek lazım.

[video=youtube;DkysK33B0lo]https://www.youtube.com/watch?v=DkysK33B0lo&feature=mr_meh&list=ULYjq8H53u19o&lf=mfu_in_order&playnext=0 [/video]

4:28'den sonrasini izleyin.

Shaqiriyi alırsan yetenekli bir genç futbolcu almış olursun belki şampiyon olmana yardım eder falan filan.

Ronaldinhoyu alırsan Dünya Kulübü olursun Niye?

Dünyanın gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcusudur.

Bütün dünya medyasında transferiyle 1 numara olursun.

Sadece No look pası için 50000 kişi gelir.

Kalecileri frikik manyağı yapar.

Futbolun maç değil resital olduğunu gösterir.

Şampiyon yapar. CL için imkansız kilitleri açar.

Oynar oynatır.

Dünyaya şu ana kadar 1 tane Ronaldinho gelmiştir. Ronaldinho gelmesin demek için futbolun f'sini bilmemek gerekir.Varmı dünyada ondan daha iyisi.

Açıkça söylüyorum Ronaldinhonun imza töreni için 50000 kişi gider bırakın maçı.

Ronaldinhoyu eleştiren bir insanın futboldan alacağı haz ne olabilirki??

Shaqiriyi alırsan yetenekli bir genç futbolcu almış olursun belki şampiyon olmana yardım eder falan filan.

Ronaldinhoyu alırsan Dünya Kulübü olursun Niye?

Dünyanın gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcusudur.

Bütün dünya medyasında transferiyle 1 numara olursun.

Sadece No look pası için 50000 kişi gelir.

Kalecileri frikik manyağı yapar.

Futbolun maç değil resital olduğunu gösterir.

Şampiyon yapar. CL için imkansız kilitleri açar.

Oynar oynatır.

Dünyaya şu ana kadar 1 tane Ronaldinho gelmiştir. Ronaldinho gelmesin demek için futbolun f'sini bilmemek gerekir.Varmı dünyada ondan daha iyisi.

Açıkça söylüyorum Ronaldinhonun imza töreni için 50000 kişi gider bırakın maçı.

Ronaldinhoyu eleştiren bir insanın futboldan alacağı haz ne olabilirki??

Ronaldinho çok iyi futbolcu, ama ona dünyanın parasını verirsen bu yaşta Dünya Kulübü değil, Katar kulübü olursun.

Ben Fatih Hoca'yı haklı buluyorum zaten ama özellikle Fatih Altaylı birşeyi savunuyorsa onun tersini yapmak herkes için en iyisidir.

Altaylı'nın yorumu saçma olmuş. Faruk Süren'in Hoca'ya rağmen yaptığı transferi günümüze referans göstermesi yanlış.

Ancak şunu söyleyebilirim ki, Manu maçında hücumun her yerini kullanan bir Shaqiri izledim. Ronaldinho genelde solu kullanıyor. Emre Çolak sağ ve orta bölgeyi kullanıyor. Güzel bir forvet arkası 3'lü kurabilirdik, ama yabancı sınırına takılıyor.

yalnız galiba altaylı'nın bahsettiği isim hagi değil popescu çünkü hagi 4 lig şampiyonluğu yaşadı bizde yazıda 3 lig şampiyonluğu diyor

Altaylı'nın bilerek isim yazmadığımdan adım gibi eminim. İnsanların Hagi ismi üzerinde yoğunlaşarak "vay anasını, Fatih Hoca adamı istememiş, onun sayesinde kazandık her şeyi" demelerini ve Fatih Hoca'ya karşı cephe almalarını istiyor. Şu adamdan kurtulsak iyi olacak.

Ronaldinho çok iyi futbolcu, ama ona dünyanın parasını verirsen bu yaşta Dünya Kulübü değil, Katar kulübü olursun.

O kadar basit bi mevzu değil bu... Tamam başta yüklü paralar verebilirsin ama R10 demek forma satışı demek, tribünlerin tıklım tıklım dolması demek, coşku demek... Yani takımı sırtlama, başarı, coşku, yeni rüyaların yanı sıra aynı zamanda PARA demek... Büyük kulüpsen, çok taraftarın varsa bunu ekonomik güce dönüştürmek için sadece başarı yetmez, insanları heyecanlandıracak isimler yani yıldızlar alman lazım. İnsanlar forma alırken sadece kulübüme destek olayım mantığıyla değil çok sevdiği bir yıldızın formasını heyecanla alabilmenin hazzını yaşayabilmeli... Şu anda bizde isimden para kazandıran bir futbolcu yok açık konuşalım, herkes destek mantalitesiyle bişeyler yapmaya çalışıyor.

Ronaldinho gelse, efsane olur Galatasaray'da. 10 numaralar ve bizim taraftar arasında guzel bir bag olusuyor zira. Hele CL'de falan, dokturur herif. Kariyerinin en parlak yıllarını yasıyabilir yine.

O kadar basit bi mevzu değil bu... Tamam başta yüklü paralar verebilirsin ama R10 demek forma satışı demek, tribünlerin tıklım tıklım dolması demek, coşku demek... Yani takımı sırtlama, başarı, coşku, yeni rüyaların yanı sıra aynı zamanda PARA demek... Büyük kulüpsen, çok taraftarın varsa bunu ekonomik güce dönüştürmek için sadece başarı yetmez, insanları heyecanlandıracak isimler yani yıldızlar alman lazım. İnsanlar forma alırken sadece kulübüme destek olayım mantığıyla değil çok sevdiği bir yıldızın formasını heyecanla alabilmenin hazzını yaşayabilmeli... Şu anda bizde isimden para kazandıran bir futbolcu yok açık konuşalım, herkes destek mantalitesiyle bişeyler yapmaya çalışıyor.

Hayır benim demeye çalıştığım o değil. Para sorun değil. Forma satışı falan halledilir. Ama benim dediğim oyuncular artık yaşlanınca menajerleri bize teklif edecek..

R10'u ben de isterim. Gelse efsane olur :yenieek:

Ronaldinho gelse, efsane olur Galatasaray'da. 10 numaralar ve bizim taraftar arasında guzel bir bag olusuyor zira. Hele CL'de falan, dokturur herif. Kariyerinin en parlak yıllarını yasıyabilir yine.

Tam terside olabilir. Brezilya ya gittiginde gelmeyen, Klub tarihinin en fazla ucretini alip hakkini veremeyen, takimin icinde huzursuzlukta cikaran , oyuncu da olabilir.

Ronaldinho ya tutarsa transferi olur.

Ulkede kontenjan sorunu var kimse hesaba almamis :).

Ne ronaldinhosu ya?

BU Fatih Altay'lı hakikatten tam bir gereksiz.

Hagi nerede? Ronaldinho nerede?

Hagi denen adamın en büyük artısı yaptığı işe olan saygısı ve "disiplini, karakteri".

Floryada alt yapıdaki gençler için bir cümle yazar; "Bugüne kadar sizi buralara getiren yeteneğinizdi, bugünden sonra ise burada kalmanızı sağlayacak olan karakterinizdir"

İşte ronaldinho ile Hagi arasındaki fark budur.

Ronaldinho sonsuz yeteneği olan ama karakteri, mesleğine saygısı, disiplini olmayan bir futbolcudur.

Hagi ile yetenek dışındaki konularda kıyaslanamaz.

Zaten şu anda Galatasaray'ın istediği "sadece" yetenek değil... Aynı zamanda spora yakışacak diğer özellikleri barındıran bir futbolcu.

Bu yüzdendir, Kazım'ın yerine adam aranıyor, bu yüzden Servet yada Gökhan değil de Semih oynuyor.

İşte bu yüzden Fatih Altaylı'yı o sığ düşüncesinden dolayı eleştirmiyorum bile. Zavallı...

Hagi ile Ronaldinho'yu aynı ayarda tutabilecek kadar gerçekleri irdelemeden uzak...

Ben Ronaldinho'yu değil, Emre Çolak'ın karakteri oturmuş halini tercih ederim.

Tam terside olabilir. Brezilya ya gittiginde gelmeyen, Klub tarihinin en fazla ucretini alip hakkini veremeyen, takimin icinde huzursuzlukta cikaran , oyuncu da olabilir.

Ronaldinho ya tutarsa transferi olur.

Ulkede kontenjan sorunu var kimse hesaba almamis :).

Ronaldinho icin o riske girilir. Benim icin Ronaldo'dan da, Messi'den de buyuk futbolcudur. Galatasaray forması giymesinden buyuk gurur duyarım.

Üst Alt