Sabri Sarıoğlu, Kendisine Yapılan Ayıpları Anlattı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Arda,Selçuk ve Burak ile çok yakın olan,hepsiyle çok vakit geçirmiş,muhabbeti olan bir tanıdığım,aralarında en iyi,en içi dışı bir olanı Burak,en sinsileri en içten pazarlıklı olanı ise Selçuk derdi.Sabri de Selçuk için öyle demek istiyor gibi.

Nasıl bir tanıdıkmış bu yaf :) “bir tanıdık” ekolünü başka seviyeye çıkarmışsın renkdaş. Tebrikler.

Perez demişken; Hocamızın hayal edip de scout ekibiyle birlikte bulmayı bir türlü beceremediği bek profilinin tam karşılığıdır kendisi. Hırslı, güçlü, hızlı, top kullanma becerisi ve deliciliği yüksek, aynı zamanda defansta da sert ve tutarlı...Dediğim gibi buraya enkaz haliyle gelmesine rağmen zaman zaman muhteşem resitaller sundu; sağlam halini varın siz düşünün...

Perez demişken; Hocamızın hayal edip de scout ekibiyle birlikte bulmayı bir türlü beceremediği bek profilinin tam karşılığıdır kendisi. Hırslı, güçlü, hızlı, top kullanma becerisi ve deliciliği yüksek, aynı zamanda defansta da sert ve tutarlı...Dediğim gibi buraya enkaz haliyle gelmesine rağmen zaman zaman muhteşem resitaller sundu; sağlam halini varın siz düşünün...

Aklıma gelmişken, Boey biraz Perez ekolündendir. Yani hücum katkısı ve seri ve topla ilişkisi bakımından. Hatta Perez ortasahada da oynayabilen bir profildi. Sabri’de biraz öyleydi. Bizde de bazı maçlarda ortasaha oynamışlığı vardır.

images.jpeg
Galatasaray'ın efsane futbolcularından olan ve 18 yıl boyunca sarı-kırmızılı takımda forma giyen Sabri Sarıoğlu, 2017 yılında ayrıldığı kulüple ilgili açıklamalarda bulundu. Sarıoğlu, "Sabır taşı olsa çatlardı" dediği konulardan sonra Selçuk İnan'a da kırıldığını belirtti

Galatasaray altyapısından yetişen ve sarı-kırmızılı formayı 479 maçta terletip 24 gol atan ve 52 asist yapan Sabri Sarıoğlu, NTV’de katıldığı programda yaşadıklarını anlattı. Galatasaray formasıyla 15 kupa kazanan Sarıoğlu, kadro dışı kaldığı dönemde kendisini aramayan Selçuk İnan’a kırgın olduğunu söyleyip, birçok konuda konuşmamasının nedeni olarak Galatasaray’ın zarar görmemesi için olduğunu söyledi.

“SABIR TAŞI OLSA ÇATLARDI”
“Çok şey yaşadım. Sabır taşı olsa çatlardı, ben çatlamadım sabrediyorum. Galatasaray’da geçirdiğim her an kaybettiğimiz maçlar, şampiyonluklar olsun, kazandığımız maçlar olsun hepsi özel bir andır. O yüzden girmeyeceğim derin konulara…”

“SELÇUK İNAN’A KIRILDIM”
“Arda’ya verilen kaptanlıkta kararı yönetim vermişti. Öbür olayda ben kadro dışı kaldım, ben geri döndükten sonra normalde ne olması gerekiyor? O anki kaptan Selçuk İnan vermek istememiş. Bu konuyu kendisiyle hiç konuşmadım. Çünkü çok büyük kırgınlığım vardı ona. 3 ay kadro dışı kaldığım dönemde bir kez telefonla arayarak halimi hatırımı sormadı bile. Görürsem selam veririm sadece.”

“GALATASARAY’A ZARAR GELECEĞİNE…”
“Galatasaray’ı çok sevdiğim için konuşmuyorum. Benim yerimde başkası olsa kendisinin yaşadıklarını anlatmak için her şeyi anlatırdı. Ben Galatasaray’ın içinde yetiştiğim için alt yapıdan yetişen oyuncular böyle olur. Galatasaray’a zarar geleceğine, kendine gelsin daha iyi der. O yüzden konuşmuyorum.”

EMRE BELÖZOĞLU VE VOLKAN DEMİREL İLE TARTIŞMALARI
“Emre Belözoğlu’yla saha içinde sorun yaşamıştık ama saha dışına taşımadık bunu. Tatlıya bağladık. Keza Volkan’la da stresli bir maçta tartışma yaşamıştık ama 3-4 ay önce antrenörlük kursun beraberdik mesela. Oturduk sohbet ettik.”

“Hiçbir şey olmamış gibi “N’aber, nasılsın?” olduk. Hiç o olaylara girmedik bile. İnsanlar halı sahada bile arkadaşlarıyla tartışabiliyor. Düşünün, biz profesyonel bir maçta stresli karşılaşmalarda neler yapabiliyoruz.”

“Futbolda saha içinde olan saha içinde kalır. Saha dışına taşımazsanız sıkıntı yok. Saha içinde her türlü gerginlik olabilir. Profesyonel bir futbolcunun yaşadıklarını çoğu insan bilemez. Deplasmanda farklı, kendi evinde farklı, şampiyonluk maçında farklı atmosferler olur. Tatsız olaylarla ilgili de haklı-haksız tartışmasına gerek yok.”

Xelçuk İNAN'mı vermek istememiş :eek:

Höd desen verirsi Sabri sen almayı bilmemişsin. Yerinde Arda gibi bir ADAM olsa bak nasıl alıyordu.

Sabri bey bu takımda oynadıysa parasını fazlasıyla aldı. Ne oynadığını da biliyoruz. 20 senede orta açmayı öğrenemedi. Jübile yapılabilirdi ama bence çok bile durdu bu futbolculukla bu takımda.

Liyakatin kaybolduğu yıllar biz ne zaman bu yapıları kaybediyoruz yokuş aşağı düşüş yaşıyoruz performans olarakta 15-17 arasında olan takım disiplinden yoksundu Hollandalılar grubu Türkler grubu Burak Selçugun başını çektiği bir de berbat yönetim ve hoca tercihleri

Redmi Note 8 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Yapılanlar hoş değil. Profesyonel şeyler değil. Ancak bir de olayları diğer taraflardan dinlemek lazım.

Ek olarak bu kadar çile bülbülüm çile tavrını anlamıyorum. Dünyada başka kulüp mü kalmadı, bunların çeyreği muamele görünce gitmesi gerekir kendine saygısı olan birinin.

Sen kendine saygı göstermezsen kimse göstermez sabri

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Haksızlık yapılmış olabilir, ki buna da katılırım, ama tamamen küçük Emrah'a bağlaması da yersiz.

15 yıl boyunca kısıtlı yeteneğinle bu kulübün ekmeğini yedin, milyoner oldun, araba koleksiyonu çektin vs vs. Biz senin göbekli hallerini de hatırlarız Sabri.

Niye hep bizim futbolculara karşı vefalı olmamız bekleniyor? Galatasaray olmasa Allah bilir neredeydin bugün.

Üst Alt