Saç sorunu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Saç sorunu

Cevap: Saç sorunu

Öncelikle saçından muzdarip, tedavi gören biri olarak şunu sorayım ; Seyrekleşme hangi seviyede ve ne zamandan beri devam ediyor. Ailede -genellikle anne tarafında- bu sorun sık sık var mı ?

Öncelikle saçından muzdarip, tedavi gören biri olarak şunu sorayım ; Seyrekleşme hangi seviyede ve ne zamandan beri devam ediyor. Ailede -genellikle anne tarafında- bu sorun sık sık var mı ?

saçlarım ince telli can kardeş.liseden beri dökülüyor.alın kısmım çok açık,üstlerden de baya seyreldi.arka taraf açıldı.babam kel,dayım gel.

saçlarım ince telli can kardeş.liseden beri dökülüyor.alın kısmım çok açık,üstlerden de baya seyreldi.arka taraf açıldı.babam kel,dayım gel.

Saçın genleri genelde anne tarafından gelir. Bende de 1,5 yıldan beri dökülme var. Bu yaz ciddi bir biçimde ortaya çıkınca doktora gittim, bana Minoksil vb ilaçları önerdi. Söyledikleri ,-12 ay içinde sonuç alma ve ömür boyu kullanım olayları yüzünden kafama yatmadı. Doktorlar bu konuda yetersiz gibi duruyor. En doğru ve kesin yöntem bu işin profesyonellerinden yardım almandır. Öyle çok büyük bir para da gitmiyor. Saç ektirmeyi en son çare olarak düşün. Her saçın kurtarılma umudu vardır. Belirli bir süre gerekebilir bazı saçlar için. Benim sana tavsiyem profesyonel bir kuaförden yardım almandır. Yaşadığın yeri tam olarak belirtirsen kuaför ve sonrası için öneride bulunabilirim.

Saçın genleri genelde anne tarafından gelir. Bende de 1,5 yıldan beri dökülme var. Bu yaz ciddi bir biçimde ortaya çıkınca doktora gittim, bana Minoksil vb ilaçları önerdi. Söyledikleri ,-12 ay içinde sonuç alma ve ömür boyu kullanım olayları yüzünden kafama yatmadı. Doktorlar bu konuda yetersiz gibi duruyor. En doğru ve kesin yöntem bu işin profesyonellerinden yardım almandır. Öyle çok büyük bir para da gitmiyor. Saç ektirmeyi en son çare olarak düşün. Her saçın kurtarılma umudu vardır. Belirli bir süre gerekebilir bazı saçlar için. Benim sana tavsiyem profesyonel bir kuaförden yardım almandır. Yaşadığın yeri tam olarak belirtirsen kuaför ve sonrası için öneride bulunabilirim.

Erzurumdayım şuan:(burda pek bulacağımı sanmıyorum.

benimde saçlarımla sıkıntılarım var baya seyrektir, hep kafama takardım taki askerde gördüğüm ikiz kardeşlere kadar. tek yumurta ikizleriydi, ikisininde sadece yanlarında saç vardı üstler tamamen kabaktı ogün anladımki bu iş kalıtsal ve ne yapsan dökülecek cünkü genlerinde kayıtlı değiştiremezsin. o günden sonra saçlarımla barıştım artık kel olmayı hiç kafama takmıyorum...

Erzurumdayım şuan:(burda pek bulacağımı sanmıyorum.

Erzurum'da benim kullandığım ürününün danışman kuaförü yok. Ama ürünü internet üzerinden satın alabilirsin.

bu şampuanı ;

Uzunsaçlar | Dökülmeyi Önleyici Saç Banyosu | Kaynak Saç Ürünleri | Saç Kaynak | Çıt Çıt | Saç Kaynak Merkezi| Yeni Gelen Ürünler

Not : Ürünün saç dökülmesine karşı olan şampuanı iki tane system pro-actif olanı daha iyi.

bu da serumu ;

Uzunsaçlar | Saç Dökülmesine Karşı Kür (42 kutu) | Kaynak Saç Ürünleri | Saç Kaynak | Çıt Çıt | Saç Kaynak Merkezi| Yeni Gelen Ürünler

Kampanyalı hâlinde şampuan + 20lik serum 200 tl veya şampuan + 40'lık tüp 435 tl şeklinde satılıyor. Onları da danışman kuaförlerde bulabilirsin, eğer başka bir şehirden aldırırım diyorsan ordaki danışman kuaförlerde bulabilirsin.

Bunun yanında profesyonel bir kuaförde haftalık saç bakımını yaptırman lazım. Saç bakım ürününün adı Goldwell. Genelde profesyonel kuaförlerde bulunuyor ama sen yine de çevrendeki yerlere bir sordur, bazıları danışman kuaför olmadan da temin edebiliyor bu ürünü.

Bunların en sonunda da düzenli bir şekilde D vitamini kullanmanı öneririm. 1,5 aydır kullanıyorum bu ürünleri ( D vitamini hariç ) ve dökülme ciddi oranda durdu diyebilirim. Önceden her sabah yastığın üzeri kıl doluyorken şimdi hiç yok.

Ama temelinde saçın durumu çok önemli.

Saçı dökülen veya beyazlayan arkadaşlara soruyorum veya söylüyorum;

1-Uyku düzeniniz muhtemelen yoktur.

2-Uyuduğunuz ortam tam karanlık değildir, gece lambası vs kullanılıyordur.

3-Yağlı yiyeceklerden uzak duramıyorsunuzdur.

4-Jöleyi saç diplerinize kadar yedirip sürdüğünüz gün kafanızda jöleyle uyuyorsunuzdur.

5-Fön gibi işlemlerle sıcak hava ile derinize zarar veriyorsunuzdur.

6-Kafein alımınız normalin üstündedir.

7-Genetik olarak şanssızsınızdır.

8-Şampuanı gereğinden çok kullanıyorsunuzdur.

Eğer saçlarınız dökülsün,beyazlasın istemiyorsanız;

1-Sağlam bir uyku düzenine sahip olmanız gerekiyor.(4 saat bile olabilir,çok uyumak değil düzenli uyumaktan bahsediyorum)

2- Uyuduğunuz ortam olabildiğince karanlık olsun. Perdeler vs kapalı olsun, karanlık korkusundan arının.

3-Aşırı yağlı fabrikasyon yiyeceklerden uzak durun. Hatta yağ oranı az bile olsa süt dahil fabrikasyon yiyeceklerden uzak durun. Her şehirde köy,köylü pazarı vb olur gidin ordan alışveriş yapın

4-Jöle kullanın fakat kafanızda 8-12 saatten fazla kalmamasına dikkat edin.Örnek sabah 7de jöleyi sürüp çıktınız akşam gelir gelmez kafanızı sadece su ile yıkayın.

5-Fönden,saç düzleştirmeden ve hatta boyama işlemlerinden vazgeçin.

6-Aşırı kahve, kola tüketiminden uzak durun. Hatta alkolüde kesin.

7-Genetik şanssızlığa yapacak birşey yok ama emin olun genetiğin önemi saç dökülmesi konusunda göründüğü kadar fazla değil.

8- Şampuan, sabun vb haftada 1 defadan fazla kullanmayın. Saçınızı su ile yıkayın, afedersiniz ama WC'e sokup .ok içinde tutmuyoruz kafayı o kadar cılkını çıkarmanın alemi yok. Deriden yani kafanızdan emilim miktarı 2 dakikalık şampuanlama sürecinde yok denecek kadar azdır. Besliyor diye umduğunuz şampuanlar saçlarınıza ve saç köklerine zarar vermekten başka hiçbir naneye yaramaz. Su diye birşey var dünya hariç hiçbir gezegende varlığına ulaşılamamış bir mucizedir. O suyu kullanın hatta arada bir mümkünse deniz suyu veya deniz tuzu ile elde edebileceğiniz deniz suyu ile saçlarınıza masaj yapabilirsiniz. (Ayda 1 kere)

Dediklerimi yapın, kimyasallara para falan vermeyin saçlarınıza bir nane olmaz, at yelesi gibi savurursunuz.

Rooney i örnek vermişsin ama Rooney deki para sende var mı? :D Allah bilir kaç bin euro vermiştir o operasyonlar için.

Benim babam ektirdi ama çok profesyonel birinde ektirdi saçları.Gerçekten hiç mi hiç anlaşılmıyor saç ektirdiği.Uzun zaman sonra görenler saç ektirdiğini anlamaz.Gerçekten güzel oldu çokta memnun.Yakın zamanda arkalara da ektirmeyi düşünüyor...

Rooney i örnek vermişsin ama Rooney deki para sende var mı? :D Allah bilir kaç bin euro vermiştir o operasyonlar için.

türkiye dünyanın saç ekim konusunda en ucuz ülkelerinin başında geliyor.en kral yerlere sordum 2.000-4.000 tl arası fiyat cıkarıyorlar.bugune kadar kullandıgım losyon,şampuan paralarını vursan daha fazla harcamışımdır.

Hocu bizim body de saç ektiren 2 kişi var. Nerede ektirdiklerini tam bilmiyorum ama 1 tanesi baya zengin muhtemelen en baba yerde ektirmiştir. Moral bozma gibi olmasın ama sonuç istediğin gibi olmuyor pekte. Ekilen saç kötü duruyor istediğin gibi olmaz. Sen olanı kurtarmaya bak bence:yenieek: Ama kararlıysan yaptır tabi.

evet arkadaşlar.artık yavaş yavaş saçlarım iyice seyrekleşmeye başladı.kullandıgım özel losyonlar,şampuanlar işe yaramıyor artık.sanırım ektirme zamanım geliyor.sonuçta burası da erkeklerin çoğunlukta olduğu bir forum.benim gibi ektirmeyi düşünen arkadaşlar olabilir.forumda saç ektirmeyi düşünen arkadaşlara ektiren renkdaşlar yardım edebilir,görüşlerini paylaşabilir.

[video=youtube;bd64dsNlvMQ]https://www.youtube.com/watch?v=bd64dsNlvMQ[/video]

:asd:

Renkdasım kızma saka yapıyorum:)

Bende de o sorun var.Bioxin filan kullandım ama bir halta yaramadı,bende 4-5 defa usturaya vurdumdum.Sonrasında öyle kaldı ne çoğalıyor nede azalıyor.Ektirmekte istemiyorum.

Dehidrotestesteron(DHT) 'u bloke edemedikten sonra ne kullanırsanız kullanın işe yaramaz. Etkili şampuanlar veya losyonlar var fakat Bioxin vb. türevleri işe yaramaz. Etkinliği kanıtlanmış ürünlere itibar edin. Çinko ve biotin alın. Fakat unutmayın bıraktığınız an yeniden başlar. Ektirmek daha garantili olmasına rağmen istenilen sonucu da vermeyebilir.

Sac dökülmesinin baslıca nedenlerinden biride sitrestir.Ne kadar sitresli olursa insan,o kadar cok sacı dökülür.Ayrıca ırside olabilir...

Üst Alt