Sağlıklı ve Dengeli Beslenme Önerileri - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bakalım hoca ne derse yapacağım. Üstünkörü o idmanlara baktım. Ben onu hemen yaparsam kalp krizi geçiririm herhalde. Yavaş yavaş başlamak gerekir diye düşünüyorum. 2 senedir oturduğumu hayal et Tanrıverdi. :) Yiyorum, içiyorum, oturuyorum. Hemen kalkarsam kriz geçirebilirim ;)
Benim gittiğim çevremdekilerin gittiği salonlarda hocalar özel ders almadıkça fazla ilgilenmiyolar basit bir sunum gibi birşey yapıyorlar ağırlık makinelerinin koltuk ayarlarını,koşu bandının ayarlarını falan gösteriyolar kilonu ölçüp vedalaşıyorlar.Benim sana tavsiyem ağırlık kaldırmadan önce iyi ısın ve çoğu kişinin yapmadığı birşey antreman bittikten sonra stretching(esneme) yapmak bunlar sakatlıkların baya bir önüne geçiyor, dumbellerla başlama çalışmaya makinelerde düşük ağırlıkla yüksek tekrar yaparak vücudunu alıştır ilk haftalarda

Mumkundur , spor salonlarinin hemen hepsinde bu tip enfaktus veya emboli durumlarini sezebilecek bir uzman sanirim artik mecburen istihdam ediliyor (emin degilim)

Bunlar prodrom deriz , on belirtileri algilama yetenegine sahip oluyorlar , cunku krizler cogunlukla geliyorum der .

Dun hali saha macina gittim , hamliktan dem vurus salak sacma espriler yapacakken tam da o gun maca gelen ama kenarda izlemeye gelen bir arkadasimizin is arkadasinin dusup o an hayatini kaybettigini ogrendim

hani gulerken espri yaparken isin ciddi oldugunu anlayinca suratinin degisme ani vardir ya , bizzat onu yasadim .

o yuzden bu tip sporlar esnasinda kolayca kriz gecirilebilir .. bogazici yuzme yarisinin secmelerine katilan bir yuzucu gecen sene havuzdan apar topar cikarildi ama 1 gun sonra yasamini yitirdi , derece yapip secmeleri kazanmam lazim baskisiyla ..

Yüzme yarışları elemelerinde ölüm şoku

Çok üzüldüm başınız sağolsun. Evet spor salonlarında en alt limitten başlamak gerekir. Koşu bandına çıkıp ilk günden dört nala koşanlar var. Çok tehlikeli. Ben bu durumu yüksek enerji verilen makinelerin bozulmasına benzetiyorum.

Benim gittiğim çevremdekilerin gittiği salonlarda hocalar özel ders almadıkça fazla ilgilenmiyolar basit bir sunum gibi birşey yapıyorlar ağırlık makinelerinin koltuk ayarlarını,koşu bandının ayarlarını falan gösteriyolar kilonu ölçüp vedalaşıyorlar.Benim sana tavsiyem ağırlık kaldırmadan önce iyi ısın ve çoğu kişinin yapmadığı birşey antreman bittikten sonra stretching(esneme) yapmak bunlar sakatlıkların baya bir önüne geçiyor, dumbellerla başlama çalışmaya makinelerde düşük ağırlıkla yüksek tekrar yaparak vücudunu alıştır ilk haftalarda

Emek verip fikirlerini paylaştığın için teşekkür ederim hocam. Doğru söylüyorsun. Maalesef utanarak söylemeliyim 3. spor salonu dönemim olacak. Tecrübeliyim yani. İki sefer de kısa sürede bıraktım. Bu sefer kararlıyım ama :)

Çok üzüldüm başınız sağolsun. Evet spor salonlarında en alt limitten başlamak gerekir. Koşu bandına çıkıp ilk günden dört nala koşanlar var. Çok tehlikeli. Ben bu durumu yüksek enerji verilen makinelerin bozulmasına benzetiyorum.

Ben tanimiyorum , arkadasin is arkadasiymis , ama yan masamdaki kisi artik yok sen guluyorsun gibi bir sey soyledi , ama tam nasil denk gelir anlamak mumkun degil

laubali laubali dusup kaliriz ederiz derken hakikaten boyle bir olayin tam da bir onceki gun olmasini tahmin edemezdim

İdeal aralık nedir?

Yanlış bilinen 5 fitness efsanesi

Mesela bu makale reddediyor bu araligi . Ama geleneksel anlayista 140-150 civarlarinda tutunun derler , yasa ilerledikce duser , maksimuma da 220-yas yazar filan

ama bunlar hurafe de olabilir , uzun yillar daha arastirilmasi lazim ... o zamana dek tempolu yuruyuse devam , nabiz araligini da kendin kontrol edersin artik o cihazlarla ... sablon takip etmekten daha isabetli olur

Yanlış bilinen 5 fitness efsanesi

Mesela bu makale reddediyor bu araligi . Ama geleneksel anlayista 140-150 civarlarinda tutunun derler , yasa ilerledikce duser , maksimuma da 220-yas yazar filan

ama bunlar hurafe de olabilir , uzun yillar daha arastirilmasi lazim ... o zamana dek tempolu yuruyuse devam , nabiz araligini da kendin kontrol edersin artik o cihazlarla ... sablon takip etmekten daha isabetli olur

Kişiden kişiye çok değişken bence o aralık.

Kimisi 100 nabızda sigorta attırmaya başlıyor kimisi 160 vs vs

Bu konu paylaşımlar ve farklı fikirlerin paylaşıldığı güzel bir konu oldu.

O zaman son gidişat da salon mu, dışarısı mı tartışmalarına bir bilgi de benden gelsin.

Şu ana kadar salon tercih etmemiş biri olarak kış aylarını ve soğuk havaları bir kenara bırakırsak özellikle yazın yapılacak sporların salon sporlarına göre fark yaratan bir farkı spor esnasında alacağı güneş.

İşte bunun farkı da kış aylarında ortaya çıkıyor. Az hastalıklı ve dirençli bir kış olarak.

Hazır çorba cips ketçap mayonez çikolata bunların hepsinden uzak duruyorum bi şekilde ama bi kolaya hayır diyemiyorum

Kafein bagimliligi esiginin dusuk oldugunu gosterir . Demek ki genel olarak aliskanlik fazla yok (ya da ilk yazdiklarina hic bulasmiyorsun)

Birçok diyet türü okudum yapmaya çalıştıklarım oldu ama en net sonuç alınanı karbonhidratı 0-50 gr arasına çekmek diye düşünüyorum. Ketojenik ya da Low Carb diyetleri de denebilir. Vücut alışana kadar halsizlik, baş dönmesi bir çok sorun yaşıyorsun kabul ama o kadar hızlı kilo veriyorsun ki çekilen eziyete değiyor. Ekmek, şeker, un falan zaten yenmiyor da bunun yanında meyve olsun süt ürünleri olsun bunları bile kesmek lazım.

Birçok diyet türü okudum yapmaya çalıştıklarım oldu ama en net sonuç alınanı karbonhidratı 0-50 gr arasına çekmek diye düşünüyorum. Ketojenik ya da Low Carb diyetleri de denebilir. Vücut alışana kadar halsizlik, baş dönmesi bir çok sorun yaşıyorsun kabul ama o kadar hızlı kilo veriyorsun ki çekilen eziyete değiyor. Ekmek, şeker, un falan zaten yenmiyor da bunun yanında meyve olsun süt ürünleri olsun bunları bile kesmek lazım.
Ne yiyorsun :)

Tamamen bırakıp, vücudunuzu alıştırdıysanız helal olsun. Ekmeği tam kesemiyorum. Bazı günler kahvaltı dahil yemediğim oluyor ama akşama doğru başıma ağrılar giriyor. Bana kalırsa protein ve yararlı olduğundan değil, uyuşturucu etkisi yarattığından o ağrıyı çekiyorum. Sonra hafiften yine yiyorum şişiyorum, pişman oluyorum, bir kaç gün sonra yine kesiyorum yine ağrılar... Kısır döngü içerisindeyim.

Bazi insanlarin genetik olarak sisman ya da kilolu olmasi gerekir

Bu kisilerin inatla kilo vermeye calismasi da , olmasi gereken kiloda iken kilo almasi gibi zararlidir

Mevzu bu kadar basit degil ama "kilo" ozelinde soyledim . Kilonun yag kas su gibi etmenlerden olusma yuzdeleri baska mesele

Tamamen bırakıp, vücudunuzu alıştırdıysanız helal olsun. Ekmeği tam kesemiyorum. Bazı günler kahvaltı dahil yemediğim oluyor ama akşama doğru başıma ağrılar giriyor. Bana kalırsa protein ve yararlı olduğundan değil, uyuşturucu etkisi yarattığından o ağrıyı çekiyorum. Sonra hafiften yine yiyorum şişiyorum, pişman oluyorum, bir kaç gün sonra yine kesiyorum yine ağrılar... Kısır döngü içerisindeyim.

Zaten uzun süre yapılacak bir diyet değil vücutta kaldırmaz bir süre sonra şimdilik bir sıkıntı yok ideal kiloya düştüğüm an normal sağlıklı beslenme formuna geçeceğim. :) Ben de ekmek değilde tatlı sorunu oluyor onuda protein bar ya da türevleriyle idare etmeye çalışıyorum.

Üst Alt