Şampiyonlukta Büyük Maçların Önemi! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonlukta Büyük Maçların Önemi!

2015/16 sezonunun başından bu yana Beşiktaş, Trabzonspor, Fenerbahçe ve Galatasaray arasında Süper Lig'de oynanan maçlardaki puan durumu.

EPOAy8.jpg

Son düzenleme:
Yanılmıyorsam büyük maçların öneminin çok da büyük olmadığını iddia ediyordun. Düşüncelerini paylaşmak ister miydin?

Ben buna kısmen katılmıyorum.Malatya-Sivas-Kasımpaşa üçlüsünden en azından 3 puan çıkarsak bugün tablo çok farklı olurdu.Buna rağmen bütün kafa maçlardan 1 puan bile alamayışımıza rağmen hala potadayız ki bugün duruma göre lider bile olabiliriz.İş Anadolu maçlarında bitiyor.

Yanılmıyorsam büyük maçların öneminin çok da büyük olmadığını iddia ediyordun. Düşüncelerini paylaşmak ister miydin?

evet hala aynı görüşüm. Hiç önemsiz değil ama Antalya,Kayseri maçları ne kadar önemliyse o kadar önemli.

En basitinden sizin "büyük" dediğiniz 4 maçta 1 puan aldık, Bjk 5 maçta 8 puan aldı ama onların 3 puan önünde lideriz. Hadi onu geçtim Trabzon 6 maçta sadece 1 kez yenildi ama bizim 11 puan gerimizde.

Bu maçların diğerlerinden tek farkı; Taraftar için etkisinin büyük olmasıdır,puan olarak hiç bir ekstra önemi yok. Hee belki eğer ikili averaja falan kalırsak önemi olabilir.

Ben buna kısmen katılmıyorum.Malatya-Sivas-Kasımpaşa üçlüsünden en azından 3 puan çıkarsak bugün tablo çok farklı olurdu.Buna rağmen bütün kafa maçlardan 1 puan bile alamayışımıza rağmen hala potadayız ki bugün duruma göre lider bile olabiliriz.İş Anadolu maçlarında bitiyor.

Bende sana kısmen katılmıyorum, En azından içeride ki derbi müsabakalarını almalı bir büyük takım. Bütün derbileri kaybedip şampiyon olan görmedim ben sen biliyorsan söyle?

İlk devre puanlar çok parçalandığı için durum bu noktaya geldi.

Biz 1 puan aldık Fener 6, Beşiktaş, 5, Başakşehir 8 puan aldı.

İkinci yarı için de Fener 3 maçta 4 puan, Beşiktaş 1 maçta 3 puan, Başak 2 maçta 3 puan, Trabzon 2 maçta 1 puan aldı.

Eğer yine ilk yarı gibi bir fark oluşursa şampiyonluk falan hayal olur. Büyük maçlar özellikle de lig sonu için daha belirleyici olacak zaten. Bu sezon ekstra işler oldu Fener ve Beşiktaş çok ekstra Anadolu maçlarında puanlar kaybetti.

Bizim daha iyi oynayıp da kaybettiğimiz maç sayısı 1.

Her galibiyete 3 puan veriliyor. Kasimpasa, Sivas, Malatya ve Antalya maclarinda kaybedilen 11 puanin hic izahi yok.

Cikip adam gibi oynamadiklari sürece hicbir maci kazanamazlar Karabük dahil. O puanlari alsak simdi lig bitmisti bile.

Bende sana kısmen katılmıyorum, En azından içeride ki derbi müsabakalarını almalı bir büyük takım. Bütün derbileri kaybedip şampiyon olan görmedim ben sen biliyorsan söyle?

Bjk 2008-09 sezonunda Fb,Gs,Ts ile 6 maçta sadece 5 puan aldı, Fb o sene bu 6 maçta 14 puan aldı ama sezon sonu şampiyon Beşiktaş oldu mesela.

Kazandığı maçta 33.haftada bizle oynanan maçtı. Bizim için sezon bitmişti,kendi evlerinde oynadılar ona rağmen zor yendiler. Demek ki oluyormuş.

İlk devre puanlar çok parçalandığı için durum bu noktaya geldi.

Biz 1 puan aldık Fener 6, Beşiktaş, 5, Başakşehir 8 puan aldı.

İkinci yarı için de Fener 3 maçta 4 puan, Beşiktaş 1 maçta 3 puan, Başak 2 maçta 3 puan, Trabzon 2 maçta 1 puan aldı.

Eğer yine ilk yarı gibi bir fark oluşursa şampiyonluk falan hayal olur. Büyük maçlar özellikle de lig sonu için daha belirleyici olacak zaten. Bu sezon ekstra işler oldu Fener ve Beşiktaş çok ekstra Anadolu maçlarında puanlar kaybetti.

Bizim daha iyi oynayıp da kaybettiğimiz maç sayısı 1.

İlk devredeki gibi olursa olamayız zaten,deplasmanda puan bile alamadığımız maçlar oldu çünkü.Bunu içerde telafi etmek şart,edemezsek olamayız dediğin gibi.

Ne kadar girmeyeceğim desem de konu hesap kitaba geliyor,bence Fb de Bjk de 70 göremez.Başak da aslında göremez gibi bence ama birkaç maç daha puan bırakmaları lazım.Bence içerde 47,deplasmanda 25 şampiyon yapar bunu aylardır söylüyorum aslında ama cidden puan marjının diğer senelere nazaran düşük olduğu bir sezondayız.

Üst Alt