Şampiyonlukta Büyük Maçların Önemi! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonlukta Büyük Maçların Önemi!

kendi sahamizda oynayacagimiz maclarin hepsini kazanirsak 51 puani cebimize koyuyoruz.

gecen sene kendi sahamizda 18 puan kaybettik mesela, sampiyonluk da bu sebepten ötürü gitti..

derbi macları almak cok önemlidir derbi macı almak demek heleki iyi oyunla almak peşi sıra gelen macıda almak demek

psikolojik acıdan cok önemli o yüzden derbilerden beraberlik olsa bile asla yenilgi olmamalı

Yüksek puanlara gerek yok 12 alsak kafi.

Bu arada son 3 şampiyonluğumuzdaki FB, BJK, TS maçlarından alınan puanları da paylaşmıştım geride :

Son 3 şampiyonlukta :

Fener : 4 - 3 - 3
Beşiktaş : 4 - 4 - 6
Trabzon : 2 - 4 - 0

Toplam : 10 - 11 - 9 biz bu şekilde almışız.

Örneğin son iki sezon Beşiktaş ne yaptı ? Geçen sezon 24te 13 puan almışlar. Ondan önceki sezon Başakşehir'i saymazsak 18 puanın 12sini almışlar.

Fener de Ersunla son şampiyonluğunda 18de 9 almış. 2006yı örnek gösterenler için de şunu söyleyeyim Fener'e içerde dışarda yenildik ama kalan 12 puanın 10'unu aldık yani yine 18de 10 puan aldık.

Trabzon 4-4-0 olacak...

Bu takimdan beklentim icerike maclarda galibiyet, disarida beraberlik. Neden kaybedecegimiz büyük maclardan, en olagan olanini Basak deplasmaninda görüyorum bu sezon. Kadiköy beraberlik kokuyor.

Derbi maçlarında yenemiyorsan yenilmeyeceksin. Kendi sahamızda da 3 puan için oynamalıyız. Deplasmanlardan ne çıkarsak ekstra zaten.

Çünkü direkt rakibinden puan "çalıyorsun" o maçlarda.

Geçen sezon sadece 1 puan aldık o maçlardan. Tabloya etkisini düşünebilirsin herhalde.

sent via GSC

Geçen sene 8 maçta 24 puanın 1'ini aldık.

Kalan 26 maçta 63 puan topladık 78 puan üzerinden. Hepsini zaten kazanamazsın Anadolu maçlarının da.

O 8 maçta sadece Arena'da ki

Beşiktaş
Fenerbahçe
Başakşehir

maçlarını kazansan ve Trabzon ile de beraber kalsan o lanet topu içeri sokup.

Galatasaray-74
Beşiktaş-74
Başakşehir-70

ile bitiriyorduk ve İKİLİ AVERAJ ile şampiyon oluyorduk.

10 maç kaldı yani 30 puan.

Bahsettiğim büyüklerle 4 maç yapacağız yani kalan 6 maçı alsan bile 18 alıyorsun, buradan matematiğinin ilkokul seviyesinde bile olmadığı anlaşılıyor, neyse bunu geçelim.

Büyük takımları yenersen daha fazla konsantre olursun, rakiplerinin alacağı puanı alırsın ve demotive edersin.

Az biraz beynini kullanmayı deneyip araştırırsan, son yıllarda şampiyon olan takımların bu maçlarda alınacak puanın en az yarısını almış olduğunu görürsün.

O maçları almaya devam ederse Fenerbahçe yarışa döner. Trabzon da taş gibi takım şanssız olmasalar 3 büyük maç galibiyeti ile 15 puanları vardı şu an zaten.

Olası 24 puandan sadece 1 puan aldık. Bunun önemini görmüyor musun.

Anlamıyor musun yoksa anlamak mı istemiyorsun.

sent via GSC

Zaten 10 maçın 4’ü fener, bjk, ts, başakşehir. (Başak da şampiyonluk mücadelesi veriyor onu hesaba katmadım deme şimdi)4’ünde yenilsen diğer maçların tamamını kazansan 18 puan yapıyor. Senin bu futbol mantığı dışı hesabının gerçekleşmesi için bile o 4 takımdan 4 puan alman lazım. Onda da dediğim gibi diğer tüm maçları kazandığımızı varsayıyoruz.

Dolayısıyla büyük maçlara gerek var.

Ben de senin gibi düşünüyordum. Ama ciddi sayıda maç oynanmış oluyor o büyük maçlarda. (başakşehir, beşiktaş, fenerbahçe, trabzonspor) Toplamda 24 Puan ediyor. Az mı! 24 Puan toplamasan bile 15 puandan fazlasını alman gerekiyor. Hele bu dört takım şampiyonluğa oynuyorsa o puanları almak zorundasın.

Şunu diyorsan haklısın. "Fenerbahçe'yi yendikten sonra misal Gençlerbirliği'ne yenilirsen ne anlamı kaldı o galibiyetin." Haklısın. O yüzden her maça rakip gözetmeksizin final havasında çıkmak şampiyonluğu getirecektir.

bugün benim için yorucu bir gündü. sabah meşguliyetten pek ilgilenememiştim cevaplarla. şimdi tekrar baktım biraz fazla vakit ayırabildiğim için sağlam kafayla cevaplamak istiyorum. uzun uzun yazmayı pek sewmem dolayısıyla kendime işkence edip, hepinize tek tek cevap vermektense olabildiğince kısa tutup, hepinize topluca bir cevap yazacağım. umarım ne demeye çalıştığımı anlayabilirsiniz.

öncelikle, bu tepkinin sebebine inecek olursak ya ben postta kendimi yeterince iyi anlatamamışımdır, ya siz herhangi bir sebebten ötürü yanlış anlamışsınızdır ya da sizde art niyet vardır. ama şunu söyleyebilirim ki bu kadar tetiklenecek yahut üstüme gelinecek bir durum yok. yazdığım postu en aşağıya bırakıyorum tekrar görün diye. sanki haricimizdeki diğer 4 büyük takımın maçlarının önemi yok ve 0 puan alınırsa sorun olmaz gibi algılanmış. eğer aşağıya baktıysanız, kendi ağzınızla söylediğiniz gibi 6 maçtan 18 puan fix olmak üzere kalan diğer 4 maçtan 2-4 puan aralığında bir puanın kafi olduğunu söylediğimi umarım anlamışsınızdır. daha sonra belirttiğim üzere yüksek izleyici toplayan, büyük maçların önemi şampiyonluk yarışında iken mühim önem taşır. hangi takımla şampiyonluk mücadelesine girdiysek onun maçları x2 önemlidir -bu bjk olur, fb olur, sivas olur, antalya olur- yani bu sene görünen bjk ile yüksek rekabete gireceğiz diğer takımlar gerek oynadığı futbolla, gerek topladığı puanlarla biraz daha geriden takip edecekler gibi. orta sıralarda bulunan fb'den, ts'den alacağın 3 puanla diğer orta sıralardaki rakiplerden alacağın 3 puan aynıdır, ikisi de 3 puandır sonuçta. geçen sene ortada l'pool örneği var. PL'nin büyük bütçeli takımlarına karşı çok iyi maçlar çıkarıp yenilgi almayan takım, bournemouth, burnley gibi takımlara yenilince 4. oldu. hadi o bahsettiğiniz 8 maçtan 24 puanla dönelim, kadro ve bütçe olarak katlarca üstünde olduğumuz rakipleri yenemedikten sonra boş. tarihte salt 24 puanla şampiyon olan bir takım bulunmamaktadır. olması gereken, bize nazaran düşük bütçeli 13 takımı olabildiğince az puan kaybıyla geçip, diğer takımlara karşı belli seviyede puan toplamak. şampiyonlukta, küçük maçları olabildiğince kayıpsız geçmek, büyük maçları domine etmekten daha önemlidir. her maçı kazanıp 34/34 yapamayız arkadaşlar bunu kabul edelim.

neyse tüm bu yazıya rağmen hala anlamamaya devam ediyorsanız sizinle sidik yarıştıracak değilim. iyi fhorumlar.

büyük maçlara gerek yok devre arasına kadar önümüzdeki 10 maçta 20-22 puan civarı alsak kafi

Dışarda Beşiktaş’ı yensek bile yok kıl, yok tüy vardı; efendim dolunay dünyaya çok yakındı... o yüzden Galatasaray yendi yoksa Galatasaray iyi bir takım değil diyecekler.

Kısacası eğlenceli günler bizi bekliyor. Takımımız inşallah yüzümüzü güldürecek; rakip taraftarlar da ayrıca güldürecek.

istisnasız her maca yani ilk 15 dk civarı ciddi panik ve hatalarla baslıyoruz nedenini igor bile bilmiyor bence fakat bu panik oyununu derbi maclarda yaparsak
faturası agır olabilir bize
kontrollü oyunu mesela oynayamıyoruz pek

istisnasız her maca yani ilk 15 dk civarı ciddi panik ve hatalarla baslıyoruz nedenini igor bile bilmiyor bence fakat bu panik oyununu derbi maclarda yaparsak
faturası agır olabilir bize
kontrollü oyunu mesela oynayamıyoruz pek

Garry Rodriguies kaynaklı bu durum. Karabük maçının dengesini bozanda bu elemandı. Derbi maçlarda onun yerine daha oturaklı faul aldırabilen top tutabilen bir kanata yada kanatta oynayabilecek ortasahaya ihtiyaç var.

DLMWFvHW0AEm5Js.jpg

toplam puan farkı nedir

gerçi bunlar 1. yi geçtin mi kaçıncı olursun sorusunu cevaplayamayacak tipler,takılmamak lazım

Garry Rodriguies kaynaklı bu durum. Karabük maçının dengesini bozanda bu elemandı. Derbi maçlarda onun yerine daha oturaklı faul aldırabilen top tutabilen bir kanata yada kanatta oynayabilecek ortasahaya ihtiyaç var.

ne alakası var ..msulera hatalı pas atıyor -fernando ayağındaki topu kaptırıyor- belhanda bakmadan geriye oynuyor-ndiayenin her pası rakibe.. Bunu 1 futolcuyla izah edemezsin..takım konsantre olamıyor..Gerekszi bir özgüven var takımda sanki pes gibi her pas direk ayağa gidecek sanıyoruz..Savunmadaki bu paslaşmalar için henüz erken ve takımın teknik kapasitesi yeterli değil.. Rakipler de ilk yarım saat diri oldukları için bozuyorlar bizi..Ama 2. yarı güçleri tükeniyor işte orada bizim kondisyon devreye giriyor

Nasil ki bu ulkede transfer ucreti bonservis + her yil alinacak garanti para + bonuslarin Turk Lirasina cevrilmesiyle hesaplaniyorsa puan farki da diger buyuk kulupler + b.sehire atilan farkin toplanmasiyla hesaplaniyor demek ki

Bu arada bu sene iceride bjk bsehir ts fb hepsini yeneriz diye dusunuyorum. Disarida ise 2 g 1 b 1 m gibi bir beklentim var.

ne alakası var ..msulera hatalı pas atıyor -fernando ayağındaki topu kaptırıyor- belhanda bakmadan geriye oynuyor-ndiayenin her pası rakibe.. Bunu 1 futolcuyla izah edemezsin..takım konsantre olamıyor..Gerekszi bir özgüven var takımda sanki pes gibi her pas direk ayağa gidecek sanıyoruz..Savunmadaki bu paslaşmalar için henüz erken ve takımın teknik kapasitesi yeterli değil.. Rakipler de ilk yarım saat diri oldukları için bozuyorlar bizi..Ama 2. yarı güçleri tükeniyor işte orada bizim kondisyon devreye giriyor

Maçı tekrar izledim dediğin gibi bir durum yok. Taktik gereği o maçta yan pas yapmadık. Rakip fizik olarak çok iyiydi ve iyi alan kapatıp pres yaptılar. Poko Fernandodan kaptığı toplarda 2 saniye zaman bile tanımadı direk kaptı. Feghouli ile oynayınca diğer kanatta daha dengeli biri lazımdı o maçta. Garry topa dokunmadan bile bir çok top kaybına neden oldu. O dediğin şeyleri takımda göremedim. Belhanda bile o pas hatasını yapar yapmaz başını tuttu ben ne yaptım gibisinden. Söylenenlerin aksine Karabük hucüm organizasyonu olarak en iyi maçımız. 45-65 arası Belhanda inanılmaz tempo yaptı ve takımı maestro gibi yönetti. Takımın teknik kapasitesi gayet yeterli sadece Garry, Gomis ve Ndiaye gibi topçularımızın dengeli oyuna biraz daha ayak uydurmaları lazım.

toplam puan farkı nedir

gerçi bunlar 1. yi geçtin mi kaçıncı olursun sorusunu cevaplayamayacak tipler,takılmamak lazım

Rakiplerinle oynadığın maçlar 6 puanlık olduğu için bu fark 4 maçta bile kapanabilir. Takılmamak lazım böyle şeylere biz puan hesabı yaparak şampiyon olan takım değiliz. Oynayarak havaya girerek domine ederek şampiyon oluyoruz genelde.

Üst Alt