Sarp-Ayhan-Barış Üçlüsüne Çullanıp Rijkaard'a Toz Kondurmayanlara Tarihten Örnekler - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sarp-Ayhan-Barış Üçlüsüne Çullanıp Rijkaard'a Toz Kondurmayanlara Tarihten Örnekler

Cevap: Sarp-Ayhan-Barış Üçlüsüne Çullanıp Rijkaard'a Toz Kondurmayanlara Tarihten Örn

Her idmanda varsınız, her saniye ne yaptığını biliyorsunuz ve görüyorsunuz ki bunlar oluyor değil mi ? Dışarıdan görünene göre yorum yapmak en kolay iştir içeride olup biteni bilemezsiniz. Ya Rijkaard'ın direktifleri doğruysa ve futbolculra yapamıyorsa?

Hata bende zaten Rijkaard sistem hocası dememe her takım bir sistemle oynuyor diye karşılık verdiniz daha ne olsun :D

Valla Namık şunu söyleyeyim sana, Lucescu örneğine bak. Bu adama oyuncu almadlar 2-3 tane kiraladılar sadece. Bjk'da bir benzerini yaptı en iyi adamları Sergen'di sen düşün. Sistemi oyuncuların potansiyeline göre oynatan hocadır Lucescu. Verirsen Iniesta'yı Xaviyi Messi'yi o da benzer bir pas ftubolu oynatırdı ki Donetsk bu tarz oynadı bazı özel oyuncuları vardı. Elano o takımda canavar gibiydi misal. Onu geçtim, Mourinho örneği işte. Barçayı nasıl eledi biliyoruz. Ben oyununu beğenmedim Inter'in evet ama futbol bir taktik oyunudur önce, sonra bir sistem üzerinde o taktiği uygularsınız. Inter ilk maç farklı deplasmanda farklı oynadı değil mi ? Barça ise aynı oyunu oynadı. Çünkü Pep'de sisteme göre oynatan bir hoca. Ne şanslı ki sistemi olan bir takımda. Mourinho ise o sistemi yıktı. Kendi -taktiği- ile takımın potansiyelini bilerek.

Cevap: Sarp-Ayhan-Barış Üçlüsüne Çullanıp Rijkaard'a Toz Kondurmayanlara Tarihten Örn

Messi ile dünyanın en iyi futbolcusu Xavi ile oynayan bir takımı çalıştıran adama Serveti defans diye verirsen Barça yedeği ayarındaki Ardayı süperstar diye verirsen adam iyi futbol oynatamaz sanırım

Ama bunu Rijkaard gibi adam önceden bilir zaten.Aklı kesiyosa gelcekti.Ki burası Türkiye.İspanyada bu duruma 5 sene dayansanlar burda 1 sene dayanamaz taraftar.Rijkaardda biliyordu geldiğinde çok iyi oyucuları karşında bulamayacağını.Zaten sezon sonu kendi isteiğyle bırakır büyük ihtimalle.Önemli olan Rijkaardı getirmek değil.Onun istediklerini alabilmek.

10 kişi kalmış fb'ye karşı 1-0 yenik durumdayken kadrodaki tek forvet oyuncusunu çıkartıp 30 dakika boyunca forvetsiz oynamasını sağlayan bir antrenörden şüphe edilmez de ne edilir biri cevap versin..

hazırlık maçı diye bir şey duydunmu hiç hani bütün oyuncuların oynatılması gereken, hazırlanması gereken vs . Adam ölüm kalım olarak görmüyorki o maçı alt tarafı hazırlık maçı

haklısın parasını alamayan bir çok oyuncunun takımdan ayrılmasına rağmen orda 4-3-3 oynatmaya çalışan Rijkaard'ın takımı küme düşürmesi değilmi :) peki o oyuncular Rijkaard'ın barça ya gitmesinden sonramı doğdu ve futbola başladı neden ondan önce yoklardı ortada . Messi'yi çıkartan adam kim Rijkaard değilmi :) Rijkaard'ın senin takdirine veya hayranlık duymana ihtiyacı olduğunu sanmıyorum açıkcası.. Bugün arda bile Rijkaard bize posizyon almayı öğretiyor diyor arda kaç yaşında ve kaç senedir futbolun içinde bu zamana kadar o bahsettiğiniz diğer td ler neden öğretememişler acaba direk Rijkaard tü kaka demek yerine bunları da bi soruşturalım bakalım.

Bak halen "tu kaka demek" diyorsun. Ben olan biteni konusuyorum, yuvarlak cümleler kurmuyorum. Diyorum ki takim sahsiyetsiz futbol oynuyor ve yaptigi degisiklikler, rotasyon politikasi, oyunculari konumlandirisi, kisaca Galatasaray Teknik Direktörü olarak ortaya koydugu performansi BERBAT. Messi'ye gelince, onu kimse cikartmadi. Onun cikmasi icin özel bir cabaya gerek yok, o kendi cikar :)

Valla Namık şunu söyleyeyim sana, Lucescu örneğine bak. Bu adama oyuncu almadlar 2-3 tane kiraladılar sadece. Bjk'da bir benzerini yaptı en iyi adamları Sergen'di sen düşün. Sistemi oyuncuların potansiyeline göre oynatan hocadır Lucescu. Verirsen Iniesta'yı Xaviyi Messi'yi o da benzer bir pas ftubolu oynatırdı ki Donetsk bu tarz oynadı bazı özel oyuncuları vardı. Elano o takımda canavar gibiydi misal. Onu geçtim, Mourinho örneği işte. Barçayı nasıl eledi biliyoruz. Ben oyununu beğenmedim Inter'in evet ama futbol bir taktik oyunudur önce, sonra bir sistem üzerinde o taktiği uygularsınız. Inter ilk maç farklı deplasmanda farklı oynadı değil mi ? Barça ise aynı oyunu oynadı. Çünkü Pep'de sisteme göre oynatan bir hoca. Ne şanslı ki sistemi olan bir takımda. Mourinho ise o sistemi yıktı. Kendi -taktiği- ile takımın potansiyelini bilerek.

Emrah Abi, ben de şunu söylüyorum. Sistem hocasından bir sistemi hemen oturtmasını bekleyemezsin çünkü bu adamlar bunun için her şeyi göze alırlar. Rakibe bakmazlar kendi futbollarını oynarlar. Mourinho ise farklı bir stil rakibe göre duruma göre oynar. Sistem hocalarnın amacı kendi futbollarını oynamak olduğu için adapte olana kadar çok yara alırlar. Adamın eline iyi oyuncular vereceksin ki bu adaptasyon süreci azalsın.

Alternatifimiz şuan Elano, Cana, Musa, Çolak, Cumhur. Yeni transferle birlikte 6 oyuncu+muhteşem üçlü etti mi=9 bakalım içlerinden hangisi daha çok şanş bulacak çok merak ediyorum. Eski kötü malzemelermi ki bunu Rijkaard kendisi iddia ediyor yoksa yenilermi? Bunun cevabı ile bazı sonuçlara ulaşabiliriz sanırım.

10 kişi kalmış fb'ye karşı 1-0 yenik durumdayken kadrodaki tek forvet oyuncusunu çıkartıp 30 dakika boyunca forvetsiz oynamasını sağlayan bir antrenörden şüphe edilmez de ne edilir biri cevap versin..

Ya Emrah kusura bakma da önceki açtığın konuları da hatırlıyorum senin. ''Fener'i yenelimde..'' mantığıyla hareket ettin çoğu zaman. Hatta eminim Galatasaray geçen sezonda 2 fener maçını da yenseydi şuan bizden de katı şekilde Rijkaard'ı savunuyor olurdun.

Evet bayram ediyorduk sonrasında sokağa çıkamaz olduk.Telefonlara çıkamaz olduk.Nedense o bölüm atlanıyor belki de kötü zamanlar olduğu için unutuluyor.Valla ben unutmadım unutmayanlarda çok.Daha yeni attık o kara günleri üzerimizden.

FT bi oyuncu alıncak diyecek yönetim karşı çıkacak?O zamana göre imkansız.Tabi G.Saray'ın maddiyatını düşünen yok gömlek değiştirir gibi oyuncu değiştirildi.Hadi bi işe yarasalardı da neyse hep zarar.3'er 5'er

Boş yere Canaydın'a yüklendik onca zaman.

Valla rahmetlinin arkasından konuşur gibi oluyor ama onun zamanında sportif anlamda fiyasko bir dönem yaşadık. O kötü maçta rakibi alkışlaması ise komedi idi. F.Terim'i eleştirelim hakettide. Son dönemindeki takım şaka gibiydi hatta. Sorun şurda, aldırdığı adamlar ve Rijkaard'ın elindeki adamlar. Çok bir fark yok ortada maddi açıdan. Yönetimdir sonuçta finanse eden. Cebinden ödemedi bu adam. Bu arada bayramlardan sonra hezimetlere geçmişsin aradki uzun bir dönemi atlamışsın. 96-2001 de bize hergün bayramdı hatırlatırım. Şuan neyin bayramını yapıyorsunuz da F.Terim'in hatalarını anımsıyorsunuz ? Fener mağlubiyetleri mi ? Guiza'yı kral yaptık geçen sene yahu ? Selçukları oyuncu ettik oynadığımız futbolla. 3. olduk ama 2. ile 10 puan fark vardı. Antalya bizi madara etti daha niceleri.

Ama bunu Rijkaard gibi adam önceden bilir zaten.Aklı kesiyosa gelcekti.Ki burası Türkiye.İspanyada bu duruma 5 sene dayansanlar burda 1 sene dayanamaz taraftar.Rijkaardda biliyordu geldiğinde çok iyi oyucuları karşında bulacağını.Zaten sezon sonu kendi isteiğyle bırakır büyük ihtimalle.Önemli olan Rijkaardı getirmek değil.Onun istediklerini alabilmek.

Barcelona ayarında bir takım beklemiyordu tabiki ancak koskoca Galatasaray'da Servet Çetin gibi adamların defans yaptıgını Barış Özbek gibi adamlarla orta sahada pas yaptıgını da pek bilmiyordur sanırım Rijkaard değil Mourinho gelse Barış Özbek,Servet Çetin gibi adamlarla Türkiye şampiyonlugu zordur

hazırlık maçı diye bir şey duydunmu hiç

Sen UEFA kupasi diye birsey duydun mu peki hic? OFT'ye karsi da Batdal'i alip santraforsuz oynatti. Kewell kanatta kaldi. Mactan sonra da "tac atmaya daha yavas gitmeliydi oyuncular" dedi :)

Doğru kenarda oturan Drogbayı oyuna almıyor ne bicim td bu

Barcelona ayarında bir takım beklemiyordu tabiki ancak koskoca Galatasaray'da Servet Çetin gibi adamların defans yaptıgını Barış Özbek gibi adamlarla orta sahada pas yaptıgını da pek bilmiyordur sanırım Rijkaard değil Mourinho gelse Barış Özbek,Servet Çetin gibi adamlarla Türkiye şampiyonlugu zordur

O zaman şu anda Marquez boşta.Eski oyuncusu.Bakın göreceğiz.Servetle defans olmayacağını zaten herkes biliyor.Rijkaard bunu görüyorsa Marquez gibi adam beleşken ister ve alırız

Ya Emrah kusura bakma da önceki açtığın konuları da hatırlıyorum senin. ''Fener'i yenelimde..'' mantığıyla hareket ettin çoğu zaman. Hatta eminim Galatasaray geçen sezonda 2 fener maçını da yenseydi şuan bizden de katı şekilde Rijkaard'ı savunuyor olurdun.

Benim o şekilde açtığım bir başlık yok. Feneri yenelimde vs gibi bir mantıkta taraftar değilim. Garibime giden şu idi, fener maçından sonra burda "boşverin şans Sami Yende yeneriz" diyenlere - adamlar bizi sahalarında yeniyorsa sende onları kendi sahanda yeneceksin ki birşeye benzesin- idi. Ben o şekilde bir başlık açmadım kısacası olan başlıkta konuşmuşumdur. Kendimi bildiğim için söylüyorum bunları öyle bir başlık açıp destan yazacak biri değilim, olmadım da. Feneri yenip 5.olsak yine kızarım bu takıma yine eleştiririm. Fener olayı örnektir çünkü biz gerilerken ezeli rakibimiz ilerliyor. 10kişi bile yeniyorsa bizi düşünmemiz lazım diyorum bu takımdaki kalite-taktik eksiğini.

Sen UEFA kupasi diye birsey duydun mu peki hic? OFT'ye karsi da Batdal'i alip santraforsuz oynatti. Kewell kanatta kaldi. Mactan sonra da "tac atmaya daha yavas gitmeliydi oyuncular" dedi :)

Beni de Fatih Terim karşıtı yapacaksınız yahu. Valla o olacak çıldırma noktasındayım artık.

Sen Hagi diye birşey duydun mu? Popescu? Taffarel? Capone? Bülent? Emre? Okan? Hakan? Ümit? Ergün? Arif?

Forum yönetiminden rica ediyorum.Lütfen foruma içip içip gelmek yasak olsun.Yoksa bunun önü arkası alınmaz:D.

Rijkaard yanında kı adama söylettiriyor taktikleri diyor.Yanında ki adam Nesskens.Nerdeyse Rijkaard'dan fazla futbol bilgisi var.Ama alıştık böyle SAÇMA SAPAN konulara.Konuyu acan bayağı hit kazandı gene.Sonra gelip yok ben hit için yapmadım yok ben farklı olmak için cabalamadım diye çemkirmesin.Görünen köy kılavuz istemez.Global bakış acısı ile bakacağım diye ŞEBEK olmayın.

Benim o şekilde açtığım bir başlık yok. Feneri yenelimde vs gibi bir mantıkta taraftar değilim. Garibime giden şu idi, fener maçından sonra burda "boşverin şans Sami Yende yeneriz" diyenlere - adamlar bizi sahalarında yeniyorsa sende onları kendi sahanda yeneceksin ki birşeye benzesin- idi. Ben o şekilde bir başlık açmadım kısacası olan başlıkta konuşmuşumdur. Kendimi bildiğim için söylüyorum bunları öyle bir başlık açıp destan yazacak biri değilim, olmadım da. Feneri yenip 5.olsak yine kızarım bu takıma yine eleştiririm. Fener olayı örnektir çünkü biz gerilerken ezeli rakibimiz ilerliyor. 10kişi bile yeniyorsa bizi düşünmemiz lazım diyorum bu takımdaki kalite-taktik eksiğini.

Emrah Oktay'a yazılmış bir mesajdı o zaten :)

UEFA kupasını aldığımız dönemdeki kadro asrın en kaliteli kadrosudur,bu zaman ile karşılaştırma bile.

Beni de Fatih Terim karşıtı yapacaksınız yahu. Valla o olacak çıldırma noktasındayım artık.

Sen Hagi diye birşey duydun mu? Popescu? Taffarel? Capone? Bülent? Emre? Okan? Hakan? Ümit? Ergün? Arif?

Saydiklarinin yerli olanlari 100% Terim ürünüdür.

Üst Alt