Sarp-Ayhan-Barış Üçlüsüne Çullanıp Rijkaard'a Toz Kondurmayanlara Tarihten Örnekler - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sarp-Ayhan-Barış Üçlüsüne Çullanıp Rijkaard'a Toz Kondurmayanlara Tarihten Örnekler

Cevap: Sarp-Ayhan-Barış Üçlüsüne Çullanıp Rijkaard'a Toz Kondurmayanlara Tarihten Örn

Bak halen "tu kaka demek" diyorsun. Ben olan biteni konusuyorum, yuvarlak cümleler kurmuyorum. Diyorum ki takim sahsiyetsiz futbol oynuyor ve yaptigi degisiklikler, rotasyon politikasi, oyunculari konumlandirisi, kisaca Galatasaray Teknik Direktörü olarak ortaya koydugu performansi BERBAT. Messi'ye gelince, onu kimse cikartmadi. Onun cikmasi icin özel bir cabaya gerek yok, o kendi cikar :)

hayatında oyuncu konumlandıramamış insanlar oyuncu konunlandırmasından bahsediyor :) Messi kendisi çıkmadı Rijkaard messiyi izlerken yanındaki şahsın bundan bi halt olmaz demesine rağmen onu takımına katmıştır Messi bile beni keşfeden Rijkaard onun için bi yeri kesmem gerekse acı hissetmem diyor sen messi kendi çıkar diyorsun . Kraldan çok kralcısın :)

Cevap: Sarp-Ayhan-Barış Üçlüsüne Çullanıp Rijkaard'a Toz Kondurmayanlara Tarihten Örn

3. sınıf futbolcuların olduğu bir takıma Rijkaard ve Neeskens gelmiş taraftar beğenmiyor

Rijkaard'ın hataları var, yok değil, ama dediği şeyi ben yadırgamıyorum, bu Türk futbolunun yapısında var, niye taça koşarak gidersin ki, taçı kullandıktan sonra hızlı olabilirsin ama taçı atmaya giderken biraz dinlenmek yapılabilir bişey, en üst düzey avrupa takımları bile yapıyor bunları bazen, ama diğer konularda haksız olabilir, mesala orta sahaya 3 futbolcu koymuş, 3'ünden biri oyuna olumlu anlamda katkı yapacak bir futbolcu değil, mesala Emre Çolak'ı koysaydı iki dmc önüne güzel olmazmıydı, hem kendi demiyormuydu önemli olan güzel futbol, sonra sonuç, bu gibi bazı hareketlerinde kendiyle çelişiyo bence.Yine berbat bir futbol oynamadık,golleri kaçırmasaydı Mehmet, 4-2 gibi filan bitebilirdi, kalede Aykut olduktan sonra istersen 3-0 önde ol.

UEFA kupasını aldığımız dönemdeki kadro asrın en kaliteli kadrosudur,bu zaman ile karşılaştırma bile.

Ergün, Ümit, Emre, Hakan Ünsal, Suat, Bülent agacta yetismedi. Hepsinde Fatih Terim emegi var.

Barcelona ayarında bir takım beklemiyordu tabiki ancak koskoca Galatasaray'da Servet Çetin gibi adamların defans yaptıgını Barış Özbek gibi adamlarla orta sahada pas yaptıgını da pek bilmiyordur sanırım Rijkaard değil Mourinho gelse Barış Özbek,Servet Çetin gibi adamlarla Türkiye şampiyonlugu zordur

O halde Targutay burdaki herkese sordum sanada soruyorum;

Yönetim madem almıyor istediği adamları hocamızın ve bu takımın kalitesi düşük (aşikar zaten) ve malzeme bu Rijkaard çıkıp şunu diyecek "Ben gidiyorum istediğim oyuncular alınmadı yönetim beni harcıyor ben buna müsade etmem" ya da çıkıp diyecek "bu malzeme ile total futbol hayal, kimse sistem konusunda birşey beklemesin ben bundan sonra rakibe ve takımın potansiyeline göre oyun oynatacağım tıpkı Mourinho gibi vs..." diyecek.

Ama hala bu sistemde üsteliyor ve bu takımın geçmişi başarıları hakkında bir bilgi sahibi değilse, Belgrad'a karşı oyunu soğutmadılar diye oyunculara kızıyorsa, gülerim haid ordan derim. Belgrad bir yana Galatasaray bir yana. Bizim takımımız bu takımı her yerde enaz 3-4 farklı yenecek güçtetir. Batdal'ı al sen, rakip savunma önce çıksın, yürüyen adamları çıkarma sırf savunma yapıyorlar diye, sistem ya da korku uğruna adamı çıkar sonra ben savunayım, gerçekten saçmalıyor artık. Ya para için hala burda ya da gerçekten bu takımın büyüklüğünün farkında değil. Burası Katar değil bizde El-Hilal değiliz.

Valla rahmetlinin arkasından konuşur gibi oluyor ama onun zamanında sportif anlamda fiyasko bir dönem yaşadık. O kötü maçta rakibi alkışlaması ise komedi idi. F.Terim'i eleştirelim hakettide. Son dönemindeki takım şaka gibiydi hatta. Sorun şurda, aldırdığı adamlar ve Rijkaard'ın elindeki adamlar. Çok bir fark yok ortada maddi açıdan. Yönetimdir sonuçta finanse eden. Cebinden ödemedi bu adam. Bu arada bayramlardan sonra hezimetlere geçmişsin aradki uzun bir dönemi atlamışsın. 96-2001 de bize hergün bayramdı hatırlatırım. Şuan neyin bayramını yapıyorsunuz da F.Terim'in hatalarını anımsıyorsunuz ? Fener mağlubiyetleri mi ? Guiza'yı kral yaptık geçen sene yahu ? Selçukları oyuncu ettik oynadığımız futbolla. 3. olduk ama 2. ile 10 puan fark vardı. Antalya bizi madara etti daha niceleri.

Canaydın'ı nasıl suçluyorsun anlamadım.Konumuzla rakibi alkışlamasının alakası yok.

Adamın al dediği her adam alındı 60,70 küsür galiba olaya bak.Nasıl bi rakam yahu bu.

Şimdi ne oluyor Ağustos geldi transfer yok.

O 1.FT dönemi orası tamam.Ama 1.FT dönemindeki FT yok 2. geldiğinde neler yaptığını açıkladım.Bir nevi çökertti 7-8 seneyi.Etkisi anca geçti.

O 7-8 sene de ne bayram kaldı akıllarda ne eski zaferler.Ezildik resmen yalan mı?

Üstüne hala FT gelsin demeler felan

Gelsin gelsin tam toparlanıyorduk gelsin ki çökertsin, 10 kere daha gelsin

Millet olarak aynı adamı 8 kez seçip 7 kez kovmuşuz. Ama hâla Süleyman hep başbakan diyoruz. Fatih Terim'inde sürekli dile getirilmesi buna benzer.

veya Turgut Özal - Fatih Terim benzerliği ; Bir kadını tecavüzden kurtarıp ona tecavüz etmek....

Süleyman hep başbakan, Fatih Terim hep teknik direktör...

Can'ın bu mesajı çok güzel hakkatten

hayatında oyuncu konumlandıramamış insanlar oyuncu konunlandırmasından bahsediyor :) Messi kendisi çıkmadı Rijkaard messiyi izlerken yanındaki şahsın bundan bi halt olmaz demesine rağmen onu takımına katmıştır Messi bile beni keşfeden Rijkaard onun için bi yeri kesmem gerekse acı hissetmem diyor sen messi kendi çıkar diyorsun . Kraldan çok kralcısın :)

Messi'yi izlerken 2'sinin yaninda da sen vardin sanirim. Ben hayatimda oyuncu konuclandiramadim, sen hangi takimin teknik direktörüsün? Markaci genclik :) Sehir efsaneleriyle büyümüs nesiller iste :) Kraldan cok kralci ne demek onu da bi ögren sana zahmet.

Kardeşim takımın teknik direktörü Rijkaard. İstemeyen tutmaz takımı. Kovulana kadar tutmayın olsun bitsin.

Kardeşim takımın teknik direktörü Rijkaard. İstemeyen tutmaz takımı. Kovulana kadar tutmayın olsun bitsin.

Bu postundan takimi kisiler icin tuttugunu da ögrenmis olduk :) Rijkaard olursa tutarsin bunu anladik, kim gelirse tutmazsin mesela?

O halde Targutay burdaki herkese sordum sanada soruyorum;

Yönetim madem almıyor istediği adamları hocamızın ve bu takımın kalitesi düşük (aşikar zaten) ve malzeme bu Rijkaard çıkıp şunu diyecek "Ben gidiyorum istediğim oyuncular alınmadı yönetim beni harcıyor ben buna müsade etmem" ya da çıkıp diyecek "bu malzeme ile total futbol hayal, kimse sistem konusunda birşey beklemesin ben bundan sonra rakibe ve takımın potansiyeline göre oyun oynatacağım tıpkı Mourinho gibi vs..." diyecek.

Ama hala bu sistemde üsteliyor ve bu takımın geçmişi başarıları hakkında bir bilgi sahibi değilse, Belgrad'a karşı oyunu soğutmadılar diye oyunculara kızıyorsa, gülerim haid ordan derim. Belgrad bir yana Galatasaray bir yana. Bizim takımımız bu takımı her yerde enaz 3-4 farklı yenecek güçtetir. Batdal'ı al sen, rakip savunma önce çıksın, yürüyen adamları çıkarma sırf savunma yapıyorlar diye, sistem ya da korku uğruna adamı çıkar sonra ben savunayım, gerçekten saçmalıyor artık. Ya para için hala burda ya da gerçekten bu takımın büyüklüğünün farkında değil. Burası Katar değil bizde El-Hilal değiliz.

Yer yer doğru söylüyorsun mesela ''neden istediğim futbolcular alınmıyor ben gidiyorum'' demiyor evet ancak şu da var Rijkaard Galatasaray'a geldiği sırada Galatasaray'dan daha büyük bir markaydı,ancak Rijkaard'ı yollayınca hangi teknik direktörü alacaklar?

Terim gecen sene bizi sampiyon yapardi. EZE EZE.

Sorumun cevabını alamadım bu bir.

Mantık sınırlarıyla uyuşmadan konuşuyorsun bu iki.

Terim o kadroyu Dünya Kupası'na götürseydi önce bu üç.

Senin futbol izleme mantığının televizyon başından skora dayalı olduğunu düşünüyorum bu dört.

Barcelona'nın başında sen olsan şampiyon yapamazsın bu beş.

Görüşlerini empoze etmek için bu kadar uğraşıp da insanların canını sıkıyorsun bu altı.

..............

........

.........

.........

.........

Terim gecen sene bizi sampiyon yapardi. EZE EZE.

Evet dostum, haklısın. Yesss. O Fatih Terim elinde yüz küsür futbolcu seçme imkanı varken Bosna'nın arkasında bıraktı bizi. Evettt. haklıısn. Şimdi dönüp de ki bana futbolcu atamıyorsa ne yapsın. Ben de dönüp diyim ki sana Rijkaard kötü sonç alınca öyle olmuyor ama. Sonra sen dön de ki... En sonunda cinnet geçireğim ben, forumun yarısı da sinirden balkondan atlar herhalde.

Bu postundan takimi kisiler icin tuttugunu da ögrenmis olduk :) Rijkaard olursa tutarsin bunu anladik, kim gelirse tutmazsin mesela?

Fatih Terim ile 6 yediğimiz zaman da takımı tuttum. Hatta o gün formayı giyip çıkabildim dışarı. Kalli görevdeyken de büyük bir mutlulukla formamı giyebildim.

Tam tersi senin isim için takım tuttuğunu gördük şuan. Fatih Terim varsa müthiş, yoksa kötü. O değilde 2. Fatih Terim döneminde niye rezil olduk yahu?

Bi Dünya Kupası geldi geçti neden yoktuk biz acaba ?

Boş bir söylem olmuş evet Rijkaard'a sallayanlar önce yönetime ve futbolculara baksınlar ama sen çıkıp Galatasaraya taraftar alma genel müdürü gibi konuşuyorsun

Sorumun cevabını alamadım bu bir.

Mantık sınırlarıyla uyuşmadan konuşuyorsun bu iki.

Terim o kadroyu Dünya Kupası'na götürseydi önce bu üç.

Senin futbol izleme mantığının televizyon başından skora dayalı olduğunu düşünüyorum bu dört.

Barcelona'nın başında sen olsan şampiyon yapamazsın bu beş.

Görüşlerini empoze etmek için bu kadar uğraşıp da insanların canını sıkıyorsun bu altı.

..............

........

.........

.........

.........

Milli takimin 1 Baros'u, Baros'u gectim Nonda'si olsaydi 5 kere giderdik. Bak Keita demiyorum bile.

Diger maddeler komik zaten.

Üst Alt