Seneye Rijkaard'la yola devam etmeli miyiz? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Seneye Rijkaard'la yola devam etmeli miyiz?

Cevap: Seneye Rijkaard'la yola devam etmeli miyiz?

Bence devam edilmeli diyen arkadaşların çoğu alternatif isim görmeden daha kötüsü gelir endişesiyle devam diyorlar, haksızda sayılmazlar ama istikrar için evet dedinizmi şuandaki başarısız ,kimliksiz futbolun devam etmiyeceğinin teminatını nasıl veriyorsunuz.

kardeşim xavi ineasta falan fıstık bunlar zamanında cok mu kalıtelı adamlardı isimlerini bile duymazdık ama takımda idiler ve kendilerini cok gelıstırdıler yapması gerekenler guzel bır sekılde sunuldu ve onlar uzerıne koyarak aldılar ve suan dunyanın en iyi ikilisi konumundalar hem barca yı hemde ıspanyayı ayakta tutan adamlar.. Şuan diyeceksınızkı mustafa sarp barıs bılmem ne,evet bunlardan bu kadar kalıtede adamlar yaratamayız yada futbolu tekrardan öğretemezler yada bunların kendını gelıstırecegını dusunmuyorum ama gelecek sene Ali turan Musa emre colak semih serdar gibi toy kendını gelıstırebılecek hırsı ıle bısılerı basarabılecek adamlara FR bırseylerı ogretebılır ve ogreneceklerınıde dusunuyorum bu oyuncuların yanına varolan yabancılarımız ve 1-2 kalıtelı tecrubelı hırslı yabancıları dahil ettiğimizde bazı seylerın cok farklı olacagını gorecegız.Son sıvas macında saha ıcınde sanırsam 20 sanıyelık bır paslasma olayını gorduk tıpkı barca dakı gıbı ama sadece 20 sanıye,90 dakka da 20 sanıye benım cok hosuma gıttı bazı seyler oturabılır yapabılırz mental olarak eksıklıkler gıderılmelı ve bazı seyler hemen olmaz sabır FR kesınlıkle kalmalı kesınlıkle ne olursa olsun sonuna kadar destekcısıyım. FR ve ekıbı ne zmn gıder: Biz bu ekolu alt yapıdakı 12-13 yasındakı cocuga da asıladıgımız zaman,bu sistemi oturttugumuz zaman,yatırımı tamamladıgımız zaman evet o zaman gidebilir ve işte o zmn gitmesini isterim çünkü yerıne gecıcek adamımız da halı hazırda olacak, Tugay. Lütfen kendimize gelelım elımızdekı degerlerı kymetlerı iyi bilelim.

Anlat, anlat ışık gördüğünüzün farkındayım, o gördüğünüz ışığın ne olduğunu soruyorum ben?

Ben bir ışık görüyorum.

Barcelona'ya tarihinin en iyi futbolunu oynamasını sebep olan kişi. 50 küsür yıl sonra ŞL kazandıran kişi. Ve modern futbol uzmanı.

Bir taraftaysa 6-0 sıfırlık bir ışık. ;)

Bende,Fatih Terim'de ne ışık gördün onu soruyorum? Büyük ihtimalle gazla çalışan takım ışığı görüyorsundur.

Fatih Terim bu takımın 14 sene kaptanlığı yapmış bir Galatasaraylıdır, Galatasarayı ve dengelerini avcunun içi gibi bilir, Galatasaraydaki ilk dönemindeki başarılarını Fenerbahçeliler bile tartışmaz sanırım. Galatasaraydaki 2. döneminin ilk senesinde 77 puan topladı 2. oldu şampiyonlar ligine gitti, yaşı müsait olanlar hatırlarlar, o sene Beşiktaş' ın 100. yılıydı ve Beşiktaş inanılmaz şekilde itelenmişti. 2. döneminin, 2. senesinde başarısız oldu doğrudur, Olimpiyat stadı faktörü de etkili olmuştu o sene. Sonra milli takım ve gelen Avrupa 3. lüğü.

Fatih Terim' in maç içerisideki hamle yetenekleri Rijkaard' dan daha üstündür. Ben bu sezon Rijkaard' ın bir hamlesiyle maç çevirdiğini görmedim. Futbolda motivasyon faktörü de önemlidir, bu yeteneğinde de Rijkaard' a fark atar.

Rijkaard ve istikrar savunucuların tezi de Rijkaard' ın Barcelonada yaptıkları. Asıl yanlışlık burada yapılıyor bence, Barcelona ve Galatasarayı kıyaslamak yanlış. Barcelona dünyanın en üst seviye takımlarından bir tanesidir. Galatasaray ise orta-üst olarak konumlandırabilir. Rijkaard Barcelonada, Real Madridde, Chelseade, Milanda başarılı olabilir ama Galatasarayda olması zordur.

Barcelonada yaptıkları, Barcelona taraftarını ilgilendirir, beni ise Galatasarayda yaptıkları. Galatasarayın başında bulunduğu dönem içerisinde Rijkaard başarısızdır. Gelecekte oynanabilecek iyi futbola ilişkin de hiç bir ışık yoktur. Aksine takım ileri gideceğine geri gitmektedir.

Ben çeyrek asrı geçen bir süredir sadece Galatasaraylıyım, hayatımın hiç bir döneminde ne Tanjucu, ne Hagici, Ne Hakancı, Ne Lincolncü, Ne Kewellcı, ne de Rijkaardcı oldum, sadece Galatasaraylı oldum, çünkü diğerleri geldi geçti ama Galatasaray bizden sonra da var olmaya devam edecek.

Rijkaard' ın Galatasarayında benim göremediğim ışığı gören arkadaşlara bir lafım yok. Saygım var. Ama hiç bir ışık görmedikleri halde sırf sabır, istikrar ya da inat uğruna, ya da sırf Barcelonadaki başarılarına bakarak Rijkaard' ın peşinden giden arkadaşlara bunu yapmayın diyorum.

Fatih Terim bu takımın 14 sene kaptanlığı yapmış bir Galatasaraylıdır, Galatasarayı ve dengelerini avcunun içi gibi bilir, Galatasaraydaki ilk dönemindeki başarılarını Fenerbahçeliler bile tartışmaz sanırım. Galatasaraydaki 2. döneminin ilk senesinde 77 puan topladı 2. oldu şampiyonlar ligine gitti, yaşı müsait olanlar hatırlarlar, o sene Beşiktaş' ın 100. yılıydı ve Beşiktaş inanılmaz şekilde itelenmişti. 2. döneminin, 2. senesinde başarısız oldu doğrudur, Olimpiyat stadı faktörü de etkili olmuştu o sene. Sonra milli takım ve gelen Avrupa 3. lüğü.

Fatih Terim' in maç içerisideki hamle yetenekleri Rijkaard' dan daha üstündür. Ben bu sezon Rijkaard' ın bir hamlesiyle maç çevirdiğini görmedim. Futbolda motivasyon faktörü de önemlidir, bu yeteneğinde de Rijkaard' a fark atar.

Rijkaard ve istikrar savunucuların tezi de Rijkaard' ın Barcelonada yaptıkları. Asıl yanlışlık burada yapılıyor bence, Barcelona ve Galatasarayı kıyaslamak yanlış. Barcelona dünyanın en üst seviye takımlarından bir tanesidir. Galatasaray ise orta-üst olarak konumlandırabilir. Rijkaard Barcelonada, Real Madridde, Chelseade, Milanda başarılı olabilir ama Galatasarayda olması zordur.

Barcelonada yaptıkları, Barcelona taraftarını ilgilendirir, beni ise Galatasarayda yaptıkları. Galatasarayın başında bulunduğu dönem içerisinde Rijkaard başarısızdır. Gelecekte oynanabilecek iyi futbola ilişkin de hiç bir ışık yoktur. Aksine takım ileri gideceğine geri gitmektedir.

Ben çeyrek asrı geçen bir süredir sadece Galatasaraylıyım, hayatımın hiç bir döneminde ne Tanjucu, ne Hagici, Ne Hakancı, Ne Lincolncü, Ne Kewellcı, ne de Rijkaardcı oldum, sadece Galatasaraylı oldum, çünkü diğerleri geldi geçti ama Galatasaray bizden sonra da var olmaya devam edecek.

Rijkaard' ın Galatasarayında benim göremediğim ışığı gören arkadaşlara bir lafım yok. Saygım var. Ama hiç bir ışık görmedikleri halde sırf sabır, istikrar ya da inat uğruna, ya da sırf Barcelonadaki başarılarına bakarak Rijkaard' ın peşinden giden arkadaşlara bunu yapmayın diyorum.

Ayrıca F.TERİM bu başarılara takımımızı koştururken yıllarca parasızlıkla boğuştu RİJKAART bunu yapabilirmiydi.F.T en az F.R kadar iyi hocadır en az demem F.R saygımdan.

istikrar icin sabir fazla birsey beklemiyoum bu sene artik, Rijkaard orta sahamizda ne kadar kotu futbolcumuz var hepsini gosterdi

Kesinlikle devam edilmeli, ayrica hayir diyen 19 kisiye "hayir" dedikleri icin tesekkür etmek gerek. Buda yikilmasi gereken tabulardan bir tanesi...

Emek etmişsin yazmışsın,ellerine sağlık.

Ben kendime adıma söylemek isterim ki,Rijkaard'ı kesinlikle körü körüne savunmuyorum.Gerçekten bu takımın çehresini değiştireceğine inanıyorum ve o yüzden destekliyorum.Herşeyden önce,oyunculara adil davrandığı için seviyorum.kafasında belli bir oyuncu olup,illa onda ısrar etmemesini seviyorum,ki Fatih Terim bunu fazlasıyla yapan bir hoca'dır.Özellikle de milli takım'da bunun izlerini fazlasıyla görmüşüzdür.Bu dediklerimden yola çıkarak,Fatih Terim'i sevmediğim çıkarılmamalıdır.

Geçmiş tarihlerde de,takımın başına gelmiş fakat ilk yıllarında başarısız olmuş bir Derwall örneği vardır keza Fatih Terim örneği vardır.Fatih Terim için yazılanları gözümün önüne getiriyorum,basın'ın takmadığı kulp kalmamıştı.Sonra neler oldu gayet iyi biliyoruz.Rijkaard'ın da durumu bunlardan farklı değil.Rijkaard'da bir felsefe yaratmaya çalışıyor.Bu adam ilk geldiğinde hepimizin ayağı yerden kesildi.Başarısız olsa da kalmalı dedik,ilk yılı feda ettik.Şimdi öyle diyenlerin bir kısmı (sözüm meclisten dışarı) lafını afiyetle yemekle meşgul.

Dediğin gibi,isimler benim için Galatasaray'dan sonra gelir fakat benim görüşüm istikrar'dan yanadır.Nasıl zamanında,Lucescu yerine Fatih Terim'in gelmesin'nin yanlış olduğunu düşündüysem,bugün de,Rijkaard yerine Fatih Terim'in gelebilme ihtimalini abes olarak düşünürüm.Son yıllara bakalım,kaç tane teknik direktör değiştirilmiş,ne geçti elimize istirarsızlık yaratmaktan başka,Teknik direktör'ün takıma katkısı % 20-30 dedikten sonra,olası her mağlubiyetten sonra bütün faturayı teknik direktöre kesme saçmalığına girmiyorum bile.

Nasıl,siz gelecekten adına umutsuzsanız,bende bir o kadar umutluyum.Rijkaard,Neskeens ve ekibine güveniyorum.

Herşeye rağmen,ÇABAMIZIN ADI GALATASARAY

Şu yazıyı'da okumanı tavsiye ediyorum.

Total Futbol: TÜM DÜNYANIN ŞAMPİYONU: HOLLANDA 1974 (+ NEESKENS'LE 1974 YAZI ÜZERİNE RÖPORTAJ)

Rijkaard'ın kalıp kalmaması, ya da Fatih hocanın gelip gelmemesi bir tarafa... Galatasaraylıların Fatih Terime diş geçiremedikleri için adama her türlü puştluğu yapan Türk medyasının ve Fatih Terim döneminde hayatlarının en ezik yıllarını yaşayan fb lilerin etkisinde kalıp Fatih hocaya sallamaları insanı kahrediyor.. Yazıklar olsun gerçekten...

- Bu saatten sonra sezon sonu için tek isteğim Kewell ile yeni sözleşme imzalanması ve Rijkaard ile ekibinin var olan sözleşmelerinin sürelerinin uzatılmasıdır. Bu sene bir şampiyonluk kaybetti Galatasaray. Seneye de en çok bir tane daha kaybeder. 14 sezon şampiyonluk göremeyip büyüklüğünden bir şey kaybetmeyen camia bir kaç yıllık şampiyonluk hasretiyle de bir şey kaybetmez. Ama sırf ezberleri bozmak adına gerekirse gelecek sezonda şampiyonluğu kaybetse bile eldeki teknik kadro ile yola devam etmek camianın büyüklüğüne "uzun vadeli plan yapma ve bunu uygulama" erdemini kazandıracaktır. Yoksa ha bir şampiyonluk fazla ha bir tane eksik. 2008 yılında kazanılan şampiyonluk o an kaldırılan ve şimdi müzede duran kupa dışında ne kazandırmıştır kulübe, ya da kaybedilen 2005 şampiyonluğu bir kupadan başka ne götürmüştür. Mevcut teknik ekiple yola devam etmek bu takıma hiç kupa kazandırmasa bile en azından "kupa-başarı" eğrisinin o kadar da önemli olmadığını öğretecektir ki böyle bir geleneğin kazanılması benim adıma şampiyonluk kadar değerlidir.

GS'nin diğer takımlardan farkı olduğunu aynı Derwall'de yaptığımız gibi uzun vadeli düşünebileceğini yeniden göstememiz lazım

sadece istikrar olsun diye kalsın istiyorum..

bir de ismi sayesinde transfer yapmak daha kolay..

yoksa teknik-taktik olarak benim gözümde çok yetersiz, kadrosu ve oynattığı futbol ortada..

Ben de istikrardan yanayim ama ortada isik varsa. Rijkaard'da kazanma hirsi, oyunu okuyup yerinde müdahale etme ve oyuncular üzerinde otorite olusturma konularinda ciddi problem oldugu kanisindayim. Sampiyon olmak yada ilk yilinda basarili olmak zorunda degil fakat ben sahada taktiksel acidan karaktersiz, mücadele azmi ve hirs bakimindan da ruhsuz bir takim görüyorum. Rakibi kendi yarisahasindan cikartmayan bir baski kurmak Galatasaray icin ekol düzeyindeyken biz rakibe kendi sahamiza kadar basmiyoruz. Rakip takim ataklarinda takimin resmen eli ayagina dolasiyor, hücumda da organizasyon yerine bireysel yeteneklere yaslanan, ucube bir anlayis var. Rijkaard'da israr icin teknik ve taktik anlamda umut veren, sivrilen birsey göremiyorum ben.

ben hayır dedim çünkü benim için devam etmemesi daha iyi olur,bence türkiye'ye gelmis en iyi hocalardan biri,kıymetini bilin.

Üst Alt