Seneye Rijkaard'la yola devam etmeli miyiz? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Seneye Rijkaard'la yola devam etmeli miyiz?

Cevap: Seneye Rijkaard'la yola devam etmeli miyiz?

Hakan Şükür@

"Galatasaray'ın parasıyla 'sihirbaz' olanlar aynı parayla şimdi hangi sihirbazlıklara soyunacaklar!
"

Rijkaard giderse bunlaramı emanet edeceksiniz amaçları bu işte anlayın

Tartismasi bile yapilamaz yapilmamasi lazim.

yapilacak olan tek sey takimda mental gucu zayif olanlarin uzaklastirilmasi, ve onlarin yerine galibiyet inanci yuksek olan galibiyet icin inatlasan oyuncu tipleri lazim.

gordugum en buyuk eksiklik bu.

Hakan Şükür@

"Galatasaray'ın parasıyla 'sihirbaz' olanlar aynı parayla şimdi hangi sihirbazlıklara soyunacaklar!
"

Rijkaard giderse bunlaramı emanet edeceksiniz amaçları bu işte anlayın

Haldun Üstünel'le Hakan'ın arasında ne geçmiş çok merak ediyorum... Bu kadar kan kusulmaz... Ayıp Kişiler üzerinden Galatasaray'ı yıpratıyorsunuz...

Ne öyle habire t.d mi değişirmiş artık bir sistem oturtmalıyız ve rijkaardla gittiği yere kadar devam etmeliyiz.

bence devam etmeliyiz artık her sene teknik değiştirmekle olcak iş deil rijkaard gelmişken elimizde tutmalıyız kadroya takviye yapmalıyız

seneye 2 tane çok ama çok kaliteli ön libero, 1 tane barosa partner, çünkü biri sakatlandığında diğeri çıkmalı yerine, birde sol bek, eğer caneri falan almayı düşünmüyosak

Düşünüyorum bu kadro Rijkaarda'a ve sistemine göre çok zayıf. Rijkaard sisteme adamları uydurmaya çalışıyor, adamlara göre sistem kuracağına ve bu kötü sonuçların tek nedenidir. Sistemine göre adamlar pahalı adamlar. Galatasaray bu pahalı adamları aldıktan sonra Rijkaard ile devam etmenin mantığı nedir? Bize ne vaad ediyor Rijkaard? Bu devasa masraflara karşı Türkiye Ligi Şampiyonluğuysa bize vaad ettiği şey bunu herhangibir hoca bile yapabilir. Hatta Cevat Güler'i tekrar bu takımın başına getirseler yapabilir. Rijkaard'ın istediği pahalı adamları alacaksak ne mantığı var pahalı bir hoca ile çalışmanın? Bize elimizdeki oyuncularla en iyi sonucu alacağımız Lucescu gibi bir hoca lazım. Sistem bu yıl oturmadı bakın istediği pahalı transferler olmasın seneye yine sistem oturmaz ve her platformda hacamat ederler bizi. Rijkaard'ın elindeki adamları tanıması ve ona göre davranması lazım.

Lucescu lazım bu takıma başka ilacı yok değil Avrupa'nın en iyisini, Ay'dan hoca getirsen nafile! Lucescu, Rijkaard gibi adamları kafasındaki sisteme uydurmaya çalışıp berbat etmiyor çuval dolusu inciri. Lucescu ne yapıyor? Eldeki malzeme neyse, en iyi ne çıkarsa o malzemeden onu hazırlıyor ve maddi durum iyileştikçe takımın kalitesini aşırı olmamakla birlikte yükseltiyor. Takıma kendi sistemini oturtuyor ve makineleştiriyor takımını bir pozisyonda oynayan futbolcunun isminin önemi kalmıyor sadece işini yapan bir asker oluyor o sistemde. Rijkaard'ın sistemi pahalı ve kaliteli futbolcularla başarıya ulaşacak bir sistem (eğer varsa düşündüğü bir sistem henüz görmedik çok şükür) ve bu sistem bize 5 numara büyük gelecek sistemine elimizdeki çakaralmaz futbolcularla uygulamaya koyulduğu için bu başarısızlıklar yaşadık. Seneye "Ben bu sistemi bu adamlarla da uygularım arkadaş" diye ısrar ederse bu yılın kopyası bir yıl olur.

Şimdi istikrar diyenlere tek sorum hatalı bir işte istikrar ne kadar doğrudur?

Düşünüyorum bu kadro Rijkaarda'a ve sistemine göre çok zayıf. Rijkaard sisteme adamları uydurmaya çalışıyor, adamlara göre sistem kuracağına ve bu kötü sonuçların tek nedenidir. Sistemine göre adamlar pahalı adamlar. Galatasaray bu pahalı adamları aldıktan sonra Rijkaard ile devam etmenin mantığı nedir? Bize ne vaad ediyor Rijkaard? Bu devasa masraflara karşı Türkiye Ligi Şampiyonluğuysa bize vaad ettiği şey bunu herhangibir hoca bile yapabilir. Hatta Cevat Güler'i tekrar bu takımın başına getirseler yapabilir. Rijkaard'ın istediği pahalı adamları alacaksak ne mantığı var pahalı bir hoca ile çalışmanın? Bize elimizdeki oyuncularla en iyi sonucu alacağımız Lucescu gibi bir hoca lazım. Sistem bu yıl oturmadı bakın istediği pahalı transferler olmasın seneye yine sistem oturmaz ve her platformda hacamat ederler bizi. Rijkaard'ın elindeki adamları tanıması ve ona göre davranması lazım.

Lucescu lazım bu takıma başka ilacı yok değil Avrupa'nın en iyisini, Ay'dan hoca getirsen nafile! Lucescu, Rijkaard gibi adamları kafasındaki sisteme uydurmaya çalışıp berbat etmiyor çuval dolusu inciri. Lucescu ne yapıyor? Eldeki malzeme neyse, en iyi ne çıkarsa o malzemeden onu hazırlıyor ve maddi durum iyileştikçe takımın kalitesini aşırı olmamakla birlikte çoğaltıyor. Takıma kendi sistemini oturtuyor ve makineleştiriyor takımını bir pozisyonda oynayan futbolcunun isminin önemi kalmıyor sadece işini yapan bir asker oluyor o sistemde. Rijkaard'ın sistemi pahalı ve kaliteli futbolcularla başarıya ulaşacak bir sistem (eğer varsa düşündüğü bir sistem henüz görmedik çok şükür) ve bu sistem bize 5 numara büyük gelecek sistemine elimizdeki çakaralmaz futbolcularla uygulamaya koyulduğu için bu başarısızlıklar yaşadık. Seneye "Ben bu sistemi bu adamlarla da uygularım arkadaş" diye ısrar ederse bu yılın kopyası bir yıl olur.

Şimdi istikrar diyenlere tek sorum hatalı bir işte istikrar ne kadar doğrudur?

Seneye bu yazının aynısını Lucescu için yazmamak için istikrar;)

Ayrıca Lucescu'nun oynattığı futboluda hiç beğenmem:cheeky-smiley-022:

İstikrar isteyenler Rijkaard seneyede kalırsa yine şampiyon yapamassa buraya gelip evet rijkaard kalsın diyebilecekmisiniz.Rijkaarda o ışık varmı bence yok.Bunu şampiyon yapamadığı için değil oynattığı oyun için sölüyorum.Kesinlikle gitmeli zaten Barcadan sonraki hollanda liginde yaptıkları belli bence iyi hoca deil.Geçen sene ki Skibbeden çok farklı sanki ozaman Skibbenin sucu ne.Bu sene Lucescu yada Fatih Terim olsaydı şuan bursayla biz kalmıştık potada.Fatih terimin 2.döneminde hiç bu kadar kaliteli kadro verilmemişti keza Lucescu ne kadar iyi bir hoca oldugu shaktarda yaptıklarından ortada.Bizdeyken ne kadar mütevazi kadromuzla bizi nerelere çıkardığı ortada.

İstikrar isteyenler Rijkaard seneyede kalırsa yine şampiyon yapamassa buraya gelip evet rijkaard kalsın diyebilecekmisiniz.Rijkaarda o ışık varmı bence yok.Bunu şampiyon yapamadığı için değil oynattığı oyun için sölüyorum.Kesinlikle gitmeli zaten Barcadan sonraki hollanda liginde yaptıkları belli bence iyi hoca deil.Geçen sene ki Skibbeden çok farklı sanki ozaman Skibbenin sucu ne.Bu sene Lucescu yada Fatih Terim olsaydı şuan bursayla biz kalmıştık potada.Fatih terimin 2.döneminde hiç bu kadar kaliteli kadro verilmemişti keza Lucescu ne kadar iyi bir hoca oldugu shaktarda yaptıklarından ortada.Bizdeyken ne kadar mütevazi kadromuzla bizi nerelere çıkardığı ortada.

Rijkaardın sezonun ilk yarısında oynattığı futbolu kaleci antrenörü Nezihi Boloğlumu oynatıyordu,yoksa benmi yanlış biliyorum.Rijkaard seneye bu takımı uçurur ben buna yürekten inanıyorum.

Kalsada olur gitsede olur,farketmez.

Ben devrim falan olacağını sanmıyorum ama istikrar çok önemli,kalsın o yüzden.Belki birşeyler başarır.:eek:

Evt Ardanın gazıyla ilk 3 4 hafta takım olarak çok iyi oynadık sonra ne oldu.3 0 yendiğimiz BJK macında bile nasıl kötü oynadıgımız ortada.Ondan sonra ki haftalarda zaten Nezih Boloğlu oynatsa daha iyi oynardık.Sen inanmaya devam et.

Evt Ardanın gazıyla ilk 3 4 hafta takım olarak çok iyi oynadık sonra ne oldu.3 0 yendiğimiz BJK macında bile nasıl kötü oynadıgımız ortada.Ondan sonra ki haftalarda zaten Nezih Boloğlu oynatsa daha iyi oynardık.Sen inanmaya devam et.

Yok yanlışın var yaa, ilk 2 hafta iyiydik!!! Ben inanıyorum hemde dibine kadar.Sen inanma,zaten seni zorla inanadırmaya çalışanda yok.

yav anlamiyorum bazilarini.

her sene antrönör degistirioz noluyor? ne degisiyor?

bence en önemli sey istikrar.

rijkaard geldi uzun zaman kalmali.

wenger ferguson da 1 sene icinde kurmadi manchester ve arsenali :)

zamanla oturacak, adamin kontratini uzatsalar 5 yillik, ona göre futbolcular gelse bakin nasil cosuyor :)

bu takima yeni teknik direktör gerekmiyor, azicik futboldan anlayan adamlar.

elde kim var, baris var sarp var topal var, bunlarin hanki biri 2-3 dogru pas yapabiliyor?

sirf at gibi kosmakla olmuyor, ozaman getir kenyadan maraton kosanlari, onlar en az bu isimler kadar kosar en az okadar pas atar.

azicik pas atmayi bilmeliler, bunu rijkaard nasil degistircek?

gecen arda röpörtajda demis, ben milli takimda 4-4-2 yi ögrendim.

nerde duracagim nereye kosacagim bilmiyordum diyor?

bunu ögrenmemis türk oyunculari.

ama yavas yavas ögrencekler.

bunlarin alt yapisi zayif...

rijkaard kalmali :)

Üst Alt