Seneye Transferlerle Birlikte İlk 5'imiz Nasıl Olsun? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Seneye Transferlerle Birlikte İlk 5'imiz Nasıl Olsun?

Cevap: Seneye Transferlerle Birlikte İlk 5 imiz Nasıl Olsun

1.Kerem Tunceli

2.Kemp

3.Aaron Jackson

4.Fotsis veya Slaughter

5.Joe Freeland

Bu 5'li transfer edildikten sonra kadro

Kerem-Kemp-Shipp-Fotsis-Freeland

Ender Arslan-Gordon-Shipp-Slaughter-Andric vs..

Böyle 5 isim alırsak süper olur..

Lakoviç konusunda ortadayım

Furkanı hep 4 olarak yorumlarım o sebeple 4 e Furkan Cevher seneye İlkan gelicek 4 yeter diye düşünüyorum

5 te Andriç tek kalıyor

Bide 3 numaraya Shipp ve Caner demişsin ama ,Shipp ten kalan sürede Caner biraz zayıf kalır kanaatindeyim

En fazla (Lako nunda yerinede olsun hadi ) 3 oyuncu takviyesi yeter

4. lüks ve gereksiz olur bence

Abi 4 numara dediğin şut atmalı.Furkanda şut yok malesef.

Şu anki 4 numaralarımıza bakarsan hepsinin şutu var.Cevher iyi üçlükçü,vasat orta mesafe,Savovic vasat üçlük,vasat orta mesafe.

Furkanda şut yok çok zayıf.Bence lüks falan değil.Avrupa şutu olmayan 4 numara yok hepsinin şutu var.

Gistle dalga geçiyoruz ama belli seviyede şut var adamda.Yine Erceğ adamda sağlam şut var.

Banvitli Charles Davis ondada sağlam şut var.Gelelim avrupaya Kryhapa,Lavrinovic,Lorbek gibi oyuncuların hepsinde şut var.

O yüzden abi zaten Oktay Hocada şutör 4 numara alıyor takımlarına.

Kerem bizim takımda oynayamaz artık.34 yaşında adamı ne yapacaksınız.

Abi 4 numara dediğin şut atmalı.Furkanda şut yok malesef.

Şu anki 4 numaralarımıza bakarsan hepsinin şutu var.Cevher iyi üçlükçü,vasat orta mesafe,Savovic vasat üçlük,vasat orta mesafe.

Furkanda şut yok çok zayıf.Bence lüks falan değil.Avrupa şutu olmayan 4 numara yok hepsinin şutu var.

Gistle dalga geçiyoruz ama belli seviyede şut var adamda.Yine Erceğ adamda sağlam şut var.

Banvitli Charles Davis ondada sağlam şut var.Gelelim avrupaya Kryhapa,Lavrinovic,Lorbek gibi oyuncuların hepsinde şut var.

O yüzden abi zaten Oktay Hocada şutör 4 numara alıyor takımlarına.

Doğru diyosun ,Furkanda hepsinden biraz var

Ama ne tam 4 numara nede 5 numara

4 numara için şutu iyi değil lakin 5 numara için sadece ribaund toplamada iyi,potaya uzayamıyor

5 numara pota altında dominant olur değilmi(Ndong seviyesinde olmasına gerek yok),ama Tbl de dahil yediği blokların,pota altından rahat bırakacağı turnikelerde duvara toslamalarının haddi hesabı yok

En basiti Andriç pota altında top geldiğinde ya sokar ya basket faul alır yada acayip şekilde kaçırır :D

Ama Furkan malesef potaya bile uzanamıyor çoğu pozisyonda

Bence şutunu geliştirse fiziği 4 e daha yatkın,her 4 numara Savanoviç gibi şutör,Gist kadar atletik olmasına gerek yok karışımıda güzel bi 4 olur bence

Muhakkak 4 oynamalı diye idda etmiyorum,tartışmaya açık bi konu ama nerede oynıyacaksa o eksiklerini hiddetle geliştirsin

3 4 senede Nba yi aklının ucundan bile geçirmesin

Kerem Lakoviç'ten daha fazla iş yapar..Ayrıca alabileceğimiz kaliteli yerli yok..

Kenan Sipahiye yatırım yaparsın.

17 yaşında gelecekte Kerem Tunçeriyi fazlasıyla geçecek bir oyuncu.

Alırsın sene sonu bonservisini para+Evren şeklinde.

Orada seneye kiralık oynar 18inde gelir takıma koç yavaş yavaş şans vermeye başlar.

Kerem Lakoviç'ten daha fazla iş yapar..Ayrıca alabileceğimiz kaliteli yerli yok..

Lakoviçe sadece,şu maçları alması gerek en azından oyuna ağırlığını koyması gerek dediğimiz maçların çoğunda yeterince sorumluluk almaması ve yüzdeli olmamasından kızıyorum(hoş buda azizin savunması gibi oldu,kızdığım şeyde az buz şey değil,onun için bu takımda)

Yanlız bi konuda haksızlık yapılıyor bence

Adı Lakoviç olduğundan her maç +13 atması bekleniyor ,bu takım 1 2 kişinin skor yüküne bağlı bi takım değil

18 lig maçında

1-Lako

2-Gordon

3-Shampert

4-Shipp

5-Furkan

6-Andriç

7-Songalia(oynadığı dönemde)

Hemde en az 2 şer kere takımın en skoreri oldu

Bizde Spanulis yada Domercant gibi takımın %50 si diyeceğin bi oyuncu yok

Cevap: Seneye Transferlerle Birlikte İlk 5'imiz Nasıl Olsun?

En fazla 2 yabancı alınır diye düşünüyorum ben, bazı arkadaşlar fazla uçmuş :)

Babalar ilk 3 sayfayı okudum ama bazılarınız gerçekten hayal kadrolar yaratmıs.

1.biz hiçbir oyuncuya bonservis verip almayız(türk,genç oyuncu hariç)Sözleşmesi devam eden Spanolis gibi oyuncuları yazmanız mantıklı değil.O parayı verebilcek 3 4 takım var.Efes alabilir mesela

2-beyler Zaza diyenlere gülüyorum.Adam yıllık 3 milyon dolar alıyor.Nbade Howardın karsısında dimdik duran 2 3 oyuncudan biri.Nbai takip edenler bilir ne işe yaramaz uzunlar var sadece ribaund ve potayı korudugu için nbade kontratlar alan.Zaza tamam bizi seviyorda profesyonellik başka birşey.Atlanta boş bıraksa en az 20 takım kontrat verir.

3-Ersan diyen arkadaslar iyisiniz hossunuz adam 1 haftadır doub double düzeyinde oynuyor.Milwauke ona uygun bir takım değil yoksa Ersan cok iyi bir oyuncu onuda unutun bence.

4-Sözleşmesi bitecek oyunculara bakmanızda fayda var.Mesela Freeland bizim takıma cuk oturur

5-Genç yetenekli Türk oyuncular yukarda örnek verilmiş.Kenan Sipahi bonservisini al istersen Tofaşa 2 3 yıl kirala hem sende olsun hakları,

6-Birkan Batuk'uda napıp edip almamız lazım...

Serhat Freeland çok iyi olur yalnız.

Sene sonu D'Or Fischer ile Freeland kontrat yılları dediğin gibi.

Fischer almak daha kolay bence.Freelanda Laboral falan talip olabilir.

Jamont Gordon zaten hayal bunu biliyorum ama keyfim için yazdım.:D

Onu almamız için CSKAnın bırakması lazım ama adamların sisteminde 17-18 dk düzenli oynayıp katkı veren bir oyuncu.

Oraya bulur Oktay Hoca iyi bir oyuncu.Zaten bizim takımda artık savunma yapmayan oyuncunun yeri olmaz.

Bunu bu sene Songaliadan gördük.O gitti maç kazanmaya başladık adam gibi.Savovicin savunmaya getirdiği direnç ortada.

Mahmuti ve Terimi diğer herkesten farklı kılan budur

Bi koç takımdan ayrılırken ,bi kaç kupa yada final bırakabilir yada spor bu olmayadabilir,ama en büyük mirası yetiştirdiği oyunculardır

Bir koçun 1. vazifesi yönetiminden talep ettiği oyuncularla bi yere gelmek olmamalıdır

Göksenin en az eurolig deneyimi kadar önemli bi mirastır ,efesin artıkları ile bi yere gelebilirmiyiz diye hesap yapılan şu dönemde

Medical Park ile devam ettigimiz sürece yazilanlar güzel bir hayal.:)

Kimin geleceğini sizler daha iyi biliyorsunuz da

Kimlerin gitmeyeceği konusunda yazayım : gordon-andriç-furkan-göksenin-cevher-shipp bunlar kesinlikle gitmemeli..

Yuvarlarsak 6 milyon dolar civari bir para veriliyor erkek takimina,bu seneki eklemelerle toplam maliyet 9 milyon dolar gibi bir para.Sence bu maliyetle yukarida yazilan kadrolari kurabilir miyiz?

Mümkün değil.(J.Gordon tarzı yıldız isimlere ve daha nicelere)

Zaten 2-3 oyuncuya ihtiyac var maksimum.

Bunlarada yeter sanırım.(D'Or Fischer,SG)

Telekomla anlaşılırsa zaten basar parayı alırsın çoğunu.(15-16 milyon dolar civarı bir bütçe olur)

Ben olsam Savovic dışında hiç kimseyi göndermem takımdan . Çünkü , Galatasaray MP takımının kimyası 100 tane Spanoulis'e bedeldir . 5 yabancı alıp , 3 yabancı gönderip , takımın kimyasını bozmayacaksın abi .

Bir tek Savo'yu yollarım ben olsam .

Kerem Gönlüm + EL seviyesinde size'lı yabancı bir pivot abi alırım , bittigitti ...

Millet tabi uçmuş ; Ersan'lar Zaza'lar havada uçuşuyor ... Yok artık Jeremy Lin !

Ayrıca konu başlığı da GSC efsaneleri arasına girer :ka19:

Euroleague statüsü konusunda tam bir fikir sahibi değilim ancak seneye yine ön eleme oynamamız halinde ve yazılanlardan okuduğumuz kadarıyla daha zor bir ön eleme olacak onun için bu mücadeleye hazır tecrübeli birkaç isim ile seneye yine bu ligde eseriz tahminimce.

Üst Alt