Seneye Transferlerle Birlikte İlk 5'imiz Nasıl Olsun? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Seneye Transferlerle Birlikte İlk 5'imiz Nasıl Olsun?

Cevap: Seneye Transferlerle Birlikte İlk 5'imiz Nasıl Olsun?

Saglam bir 4 ve 5 numara yeter. Biraz sansla Final Four'u bile görebiliriz.

5te furkan-andric ikilisi yeterli bence 5 rotasyonunda birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar 4 numara alınması için savoviçten vazgeçmek gerek şu an için erken konuşmak sene sonu karar verilir ilkan da gelecek karşıyakadan umutluyum ilkandan

5te furkan-andric ikilisi yeterli bence 5 rotasyonunda birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar 4 numara alınması için savoviçten vazgeçmek gerek şu an için erken konuşmak sene sonu karar verilir ilkan da gelecek karşıyakadan umutluyum ilkandan

Furkan - Andric yeterli degil bence, birisi sakatlansa biteriz. Bize mutlaka cok saglam, kalin ve kaliteli bir 5 numara lazim. 4 numaraya da bir adam gerek bence, bu is Savovic'le falan olmaz. Bize ekstra katki saglayabilecek bir isim lazim, Dusko Savanovic tarzi bir adam. :)

bu takıma özellikle oyunu yönelnbedircek delici guardda lazım.

bütcemizin suan ki bütceden cok da yüksek olmayacagını tahmin edersek lafayette iyi bir tercih olabilir.Efesin gelecek yıl yine yabancılarını değiştirecegini düsünüyorum. lafayette nin yerine 2 numarada kullanabilcegimiz penetreleri kuvvetli olan kazanda oynayan lydey'de iyi bir tercih olur.

Furkan - Andric yeterli degil bence, birisi sakatlansa biteriz. Bize mutlaka cok saglam, kalin ve kaliteli bir 5 numara lazim. 4 numaraya da bir adam gerek bence, bu is Savovic'le falan olmaz. Bize ekstra katki saglayabilecek bir isim lazim, Dusko Savanovic tarzi bir adam. :)

3 tane iyi 5 numara fazla lüks bence hem 4 hem 5 oynayabilen adam olsa iyi olur ama onu da bulmak zor bir 5 numara alınacaksa eğer çok kalite olmalı zaza gibi

3 tane iyi 5 numara fazla lüks bence hem 4 hem 5 oynayabilen adam olsa iyi olur ama onu da bulmak zor bir 5 numara alınacaksa eğer çok kalite olmalı zaza gibi

Keske Zaza'yi alabilsek ama imkansiz gibi. Ama yine de oraya hayvan gibi bir adam lazim. Sezon sonunda Efes yine büyük bir revizyona gidecektir, ordan Barac ve Savanovic'i kapmamiz lazim. :asd:

bu andric 250bin dolara oynuyor galiba. bence arkası dönük 5 numaraya ihtiyac var. furkan şimdilik acemi. andricin ayakları hızlı. lakonun yerine barış ermişi alabilirmiyiz banvitten bilmiyorum.

ilkan + 1 turk

yabanci olarak da 1 guard 1 uzun olabilirs

haluk evren shump lako giderro

bütcemizin suan ki bütceden cok da yüksek olmayacagını tahmin edersek lafayette iyi bir tercih olabilir.Efesin gelecek yıl yine yabancılarını değiştirecegini düsünüyorum. lafayette nin yerine 2 numarada kullanabilcegimiz penetreleri kuvvetli olan kazanda oynayan lydey'de iyi bir tercih olur.

lafayatteyi bizim hoca yontabilir hakkaten. efeste herkes kendine oynuyor.

İlkan'ın bir daha ki sene takıma katılması çok önemli bunun yanında Kerem Gönlüm'ü de kapabilirsek ki benim bildiğim sözleşmesi bu yaz bitiyor çok iyi olur uzun rotasyonu için.

Kerem Gönlüm - Furkan - İlkan gibi üç tane çok iyi katkı verecek Türk uzun olacak takımda. Bunun yanında Savovic yerine Zaza gibi bir uzun aldık mı uzun rotasyonunda ne ligde ne de Avrupa'da sıkıntı çekmeyiz.

Bir daha ki sene için guard ve kısa forvet rotasyonunda yapılması gereken ise Shipp ve Gordon ikilisini bu takımda kesinlikle tutmak ve Shipp'i Türk yapıp Shumpert'ı yollamak. Bunun yanında Lafeyette gibi Domercant gibi bir oyuncuyu takıma katmak.

Domercant tarzı bir yabancı(1) - Gordon(2) - Shipp - Göksenin - Lakovic(3) - Ender - Tutku guard ve kısa forvet rotasyonu için

Cevher - Kerem Gönlüm - Furkan - İlkan -Andric(4) - ve Zaza tarzı bir yabancı uzun (5) uzun oyuncu rotasyonu için.

Al sana 5 yabancılı bu senenin üstüne katkı verecek bir takım.

Direk Eurolig şampiyonluğunu hedefleyeceksek Teletoviç gibi sağlam bir 4 numara lazım. Gerektiğinde 5 numara da oynayabilir. Maliyeti yaklaşık 3 milyon euro civarındaymış. Büyük oynuyosan bu paraları gözden çıkartacaksın...

Ship

beni gerçekten yanılttı. Sezon başında eleştirmiştim. Daha iyisi alınabilir düşüncesindeydim. Ama yanlış düşündüğümü gördüm. Önümüzdeki yıl Ship de takımda kalabilir.

Gordon, Furkan, Ender, Göksenin, Cevher, Andriç kesin kalmalı.

Lakoviç, Savoviç, Shumpert gibi adamlar için sezon sonunda karar verilmeli. Çok iyi bir oyun kurucu alınacaksa Lakoviç bile gidebilir.

Direk Eurolig şampiyonluğunu hedefleyeceksek Teletoviç gibi sağlam bir 4 numara lazım. Gerektiğinde 5 numara da oynayabilir. Maliyeti yaklaşık 3 milyon euro civarındaymış. Büyük oynuyosan bu paraları gözden çıkartacaksın...

Ship

beni gerçekten yanılttı. Sezon başında eleştirmiştim. Daha iyisi alınabilir düşüncesindeydim. Ama yanlış düşündüğümü gördüm. Önümüzdeki yıl Ship de takımda kalabilir.

Gordon, Furkan, Ender, Göksenin, Cevher, Andriç kesin kalmalı.

Lakoviç, Savoviç, Shumpert gibi adamlar için sezon sonunda karar verilmeli. Çok iyi bir oyun kurucu alınacaksa Lakoviç bile gidebilir.

Tutku'da kesinlikle kalmalı.

Keske Zaza'yi alabilsek ama imkansiz gibi. Ama yine de oraya hayvan gibi bir adam lazim. Sezon sonunda Efes yine büyük bir revizyona gidecektir, ordan Barac ve Savanovic'i kapmamiz lazim. :asd:

Savanovic müthiş olur bizim takıma.Ama Barac leş bir oyuncu.Geçen hafta Ntvspor'da eurobasket programında demişlerdi.Yıllık 1.4 milyon alıyormuş Barac.Ayriyetten eski takımınada yüklü bir miktar ödemişler hatta.Eğer o kadar para verebiliyorsak daha iyisini bulabiliriz bence.

İlkan'ın bir daha ki sene takıma katılması çok önemli bunun yanında Kerem Gönlüm'ü de kapabilirsek ki benim bildiğim sözleşmesi bu yaz bitiyor çok iyi olur uzun rotasyonu için.

Kerem Gönlüm - Furkan - İlkan gibi üç tane çok iyi katkı verecek Türk uzun olacak takımda. Bunun yanında Savovic yerine Zaza gibi bir uzun aldık mı uzun rotasyonunda ne ligde ne de Avrupa'da sıkıntı çekmeyiz.

Bir daha ki sene için guard ve kısa forvet rotasyonunda yapılması gereken ise Shipp ve Gordon ikilisini bu takımda kesinlikle tutmak ve Shipp'i Türk yapıp Shumpert'ı yollamak. Bunun yanında Lafeyette gibi Domercant gibi bir oyuncuyu takıma katmak.

Domercant tarzı bir yabancı(1) - Gordon(2) - Shipp - Göksenin - Lakovic(3) - Ender - Tutku guard ve kısa forvet rotasyonu için

Cevher - Kerem Gönlüm - Furkan - İlkan -Andric(4) - ve Zaza tarzı bir yabancı uzun (5) uzun oyuncu rotasyonu için.

Al sana 5 yabancılı bu senenin üstüne katkı verecek bir takım.

genel anlamda yapmış oldugunuz bu analiz çok doğru ve yerinde.benzer fikirlerdeyiz. sadece ufak bir ekleme olarak Barış Göktaş adlı renkdaşın da dedigi gibi delici bir 1-2 numara oyuncusuna ihtiyacımız var. Sizde bu tespitte bulunmussunuz ve benimde tavsiye ettigim lafayette üzerinde durmussunuz.bu noktada haklısınız ama vermiş oldugunuz domercant örneği oyun anlayısımıza ve aradıgımız tarz oyuncu profiline ters. domercant daha çok savunması iyi olan,orta mesafe ve dıs sutları cok etkili olan bir oyuncu.sutör bir guard. Öyle ki ender arslan delici guard olarak domercantdan daha iyidir. Ancak bahsettigim olumlu yönleri sayesinde enderin önünde olan bir guarddır.Ama delici bir guard degilde sutör bir guard arıyorsak tabiki domercant dogru tercih olur. Birde Zaza gibi bir 5 numarayı sahip oldugumuz bir bütce ile getirmemiz cok zor.Onun için olimpiakoslu dorsey in maliyetinin yüksek oldugunu zannetmiyorum.(eger öyleyse düzelttme gelsin :) ) veya da ermal kurtoğlu yine düsünülebilir.

Kadroyu çok bozmadan 2-3 adam alsak bence çok sağlam bir takım oluruz.5 numara zaten Allah'ın emri alınmalı.

Gordon,Andric,Shipp,Göksenin,Furkan,Ender falan bunlar banko kalmalı.

Jamont Gordon,D´or Fischer ve Milan Macvan gönlümden geçen transferler.3 numaraya gerek yok bence.

Jamont Gordon'ı yazmayın artık abi, adam 1.5 milyon Dolar veya Euro alıyormuş yıllık biz o paraya daha iyisini getiririz.

bir pota alti lazim andric-furkan yedek olmali.. skorer 3 numara

Tahmini buna benzer bir kadro olur fazla takviye yapmadan.

PG:J.Gordon-Tutku-Ender

SG:Nando De Colo-Göksenin

SF:Shipp-Caner

PF:Macvan-İlkan(Cevher)

C: D'Or Fischer-Andric-Furkan

Ayrıca Kenan Sipahiyi alırız bonservisiyle kiralarız 1 sene Tofaşa.

Üst Alt