Şenol: "Ayrılırsam kulüp takımından çok milli takımı düşünürüm" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şenol: "Ayrılırsam kulüp takımından çok milli takımı düşünürüm"

546

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Nevzat Demir Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Şenol Güneş, gerek Beşiktaş gerek yabancı kuralı konusunda çok önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Nevzat Demir Tesisleri'nde gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Şenol Güneş'in basın toplantısında gündeme dait çok önemli sözler sarfetti.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş şu açıklamaları yaptı.

"BİZDE İP DE YOK GERİLME DE YOK"
"Ne korkuturum, ne kandırırım ne de yalan söylerim! Felsefem budur. Başkan buranın sahibi. İstediği zaman gelir. Sık sık da gelip fikirlerini paylaşıyor. Biz de ip de yok, gerilme de yok. Aramızda bir gerilme yok.

"HADİ BENİ ADAM YERİNE KOYMUYORSUNUZ"

"Keşke elit teknik direktörler toplantısına da değer verilseydi. Hadi beni adam yerine koymuyorsunuz bari oraya kamera gönderseydiniz de Mourinho'yu, Wenger'i çekseydiniz. Önce milli takım sonra Şampiyonlar Ligi. Elit teknik direktörler buluşmasında bizden kimse yoktu."

"FİKSTÜRLE ALAKALI BİR SÖZÜM YOK"

"Benim fikstürle ilgili bir talebim yok. Galatasaray'a Şampiyonlar Ligi'nde başarılar diliyorum. Türk takımlarına Avrupa maçlarında başarılar diliyorum."

"YABANCI KURALINDA TARTIŞMIYORUZ, KAVGA EDİYORUZ"

"Hala yabancı sınırının azalmasını söylüyorum. Kararı ben vermiyorum ama düşüncem bu. Az yabancısı olana para verilecekti, uygulandı mı? Kulüpler ne dedi? Zamanında milli takım çalıştırırken 5 demiştik dendi. Ben tartışmaya girmedim. Sadece sayının fazla olduğunu söyledim. Biz bu konuyu tartışmıyoruz. Bu konuda kavga ediyoruz. Yabancı sayısı fazla, yerli üretilsin dedim. Konuştuklarım çarpıtılıyor. Tartışma benim üzerimden yapılıyor, yapılsın."

"FUTBOLCU HER YERDE OYNAR AMA..."

"Dün Oğuzhan nerede oynadı? Futbolcu her yerde oynar ama kendi fikrini de söyleyebilir. Sonunda o futbolcunun mevkisi oturur zaten. Sağ açığı sol bek oynatmak kötü bir şey değildir. Bunlar da tartışılır ama bunun üzerinden, yabancı sayısı üzerinden bana vurmak doğru değil."

"14 YABANCI SAKINCALI"

"Türk futbolunun kaliteli yabancılarla birlikte genç oyuncu üretimine de ihtiyacı var. 14 yabancı sayısı sakıncalı. 14 yabancı demek zaten serbestlik demektir. Benim görüşüm bu yönde. Yabancı sayısını sıfıra indirmek mümkün değil, sayılar birbirine yakınlaştırılmalı."

"BENİM TEK BİR ROLÜM VAR"

"Bizim ligdeki amacımız 4 maçta 12 puandı.4 maçta 7 puan aldık. Önümüzde 4 lig maçı ve 2 Avrupa Ligi maçı var. Bu maçları kazanıp morallenmek istiyoruz. Ben mutlu olduğum yerde çalışırım. Burada da mutluyum. Her ortamda da çalışmaya uyarım. Fakar her rolde oynayamam. Benim tek bir rolüm var. Beni her rolde oynatmak isteyenlere karşı çıkarım"

"GEÇMİŞİMİZİ KARALAMAYALIM AMA..."

"Milli takımımızı Tartışmaların ne kadar gereksiz olduğunu gösterdiler. Kazandıktan sonra herkes döndü. Daha öncekileri yok saydığımız gibi bu oyuncuları da yok sayıyoruz. Geçmişimizi karalamayalım ama yanlışları konuşalım"

"SORUNLARI HEPİMİZ BİLİYORUZ AMA BU DÜZENDEN BESLENİYORUZ"

"Türk futbolcuya gelince sözleşmesini yenilerken 'Euro yükseldi TL yapacağız' diyorsun. Ama yeni yabancı alırken 10 milyon Euro veriyorsun. Ona da desenize Euro 7 TL oldu, benim param TL sana böyle ödeyeceğim. Sorunları hepimiz biliyoruz, çözümü de biliyoruz ama biz bu düzenden beslendiğimiz için çözmüyorum"

"MEVCUT YABANCI OYUNCU KURALINDA GENÇ OYUNCUYA SIRA GELMEZ"

"Buraya gelen yabancının kaliteli olması ve kriterleri olmalı. 30 oyuncumuz varsa 14 yabancı, 14 Türk olduğu zaman genç oyuncuya sıra gelmez ama 30 oyuncuda 7-8 tane altyapı mecburiyeti olmalı mesela."

"BU OYUNCULARLA İYİ İŞLER YAPACAĞIZ"

Şenol Güneş, Çağdaş Sevinç'in, "Talisca'nın gidip Ljajic'in gelmesiyle farklı bir oyun tarzı mı olacak?" sorusuna, "Oyun felsefemizde geçmişteki arayışlarımız devam edecek. Bu oyuncularla iyi işler yapacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

"AYRILIRSAM MİLLİ TAKIMDA ÇALIŞMAK İSTERİM"

"Bu sene mukavelem bitiyor. Beşiktaş'tan ayrılma durumum yok. Öyle bir düşüncem de yok ama ayrılırsam da kulüp takımından çok milli takımı düşünürüm"

"EK TRANSFER DÖNEMİ MAĞDURİYET YARATIR"

"İlave transfer dönemi konusu oyuncu mağduriyeti için önemli olsa da, sene içinde kural değişikliği haksızlık ve kulüpler arasında mağduriyet yaratır. Doğru bulmuyorum. Olacaksa 1 sene sonrası için şimdiden karar alınabilir."

"QUARESMA DA OYNASA LENS DE OYNASA ELEŞTİRİLECEĞİM"

"Bursaspor maçının oyunun gidişatı, Ljajic'e ihtiyaç duyulacak şekilde ilerlemiyordu. Necip'in oyuna girme konusunda eleştirilere katılmıyorum ama görüşlere saygı duyuyorum. Quaresma da oynamasa eleştirileceğim, Lens de oynamasa eleştirileceğim. Bunlara alışmak gerek"

"LUCESCU'YA DESTEK OLMAK ÖNEMLİ"

"Biraz fazla eleştiriliyor olabilir. Bu eleştiriler olacak. Ben bunlara alışığım. Kendisi de bunları biliyor. Önemli olan destek olmak. Bana da zamanında haksızlık yapıldı. Yanlışlardan dersler çıkartmak gerekiyor."

"BUNU BİLMEK ZORUNDA DEĞİLİM"

"Pepe'nin primlerini personele dağıtması dışarı çıkmamalı. Bunlar konuşulmamalı. İyi bir niyetli oyuncu olarak onu takdir ederim ama bunu bilmek zorunda değilim. Bu tarz şeyler söylenmemeli"

Kural sana zorunlu 14 yabanci koy demiyor gerizekalı zenor.Madem sakincali 14 yabanci hadi gtun yiyorsa 28 yerliden olustur kadronuda öyle çik maçlara.

sezon sonu beşiktaştan ayrılıp milli takımın başına geçmek istiyor. bu yüzden yabancı sınırı gelsin diye bir taraflarını yırtıyor zımba şenol.

-Yabancı sayısı fazla, yerli üretilsin dedim. Konuştuklarım çarpıtılıyor. Tartışma benim üzerimden yapılıyor, yapılsın.
-Yabancı sayısı üzerinden bana vurmak doğru değil.

"Biraz fazla eleştiriliyor olabilir. Bu eleştiriler olacak. Ben bunlara alışığım. Kendisi de bunları biliyor. Önemli olan destek olmak. Bana da zamanında haksızlık yapıldı. Yanlışlardan dersler çıkartmak gerekiyor."

Sezon sonu sözleşmem bitiyor ayrılırsam milli takım düşünürüm diyerek lucescu yada mükemmel destek olmuşsun bay filozof.

türk futbolunun sürekli ağlayan bir sembolü. türk futbol tarihinde isminden sinsilik ve yaşlı gözlerinle hatırlanacaksın.

"Türk futbolunun kaliteli yabancılarla birlikte genç oyuncu üretimine de ihtiyacı var. 14 yabancı sayısı sakıncalı. 14 yabancı demek zaten serbestlik demektir. Benim görüşüm bu yönde. Yabancı sayısını sıfıra indirmek mümkün değil, sayılar birbirine yakınlaştırılmalı."

su acıklamanın altını biraz doldurabilseniz keske. doldurmıyosunuz cünkü mantıklı bi sebebiniz yok. ne zaman basarısız olsanız o dönemin başarılı takımı olan Galatasaray'a muhalefet olma adına böyle sacma seylerle geliyonuz. eskiden de yasandı aynı sey. içerideki karışıklık olmasa o dönemde de babayı alırdınız kupa niyetine.
daha evvel denenmiş ve hem milli hem kulüp düzeyinde başarısız olunmuş bir sisteme geçme isteğiniz başarılı olmanızdan değil büyük gördüğünüz rakibinize çelme niyetindedir. bu sefer yemezler, başaramayacaksınız. ağlamaya devam kısacası...

Ulan kimse de çıkıp demiyor ki milli takımda elin romanyalısının ne işi var diye adı üstünde milli takım.Sen oraya bile yabancı koymuşken gidip takımlardaki oyuncuya karışamassın.

Üst Alt