# Sercan Sararer - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Sercan Sararer

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Sercan Sararer

Bence Sercan'ı alacağımıza Almanya'dan 5 tane alt yapı sorumlusu getirelim 5 yıl sonra bir sürü Töre ve Sercan'ımız olur.

Bence Sercan'ı alacağımıza Almanya'dan 5 tane alt yapı sorumlusu getirelim 5 yıl sonra bir sürü Töre ve Sercan'ımız olur.

katilmiyorum.. Almanya 2. liginde pisip bize gelmeleri daha mantikli parlayani aliriz.. 3-4 milyon cokmu? 27-28 yasinda rieralara 3 milyon + 3 milyon maas verecegime..

20-22 yas arasinda turk kokenli alman genclere veririm + 1 milyon euro yillik kebap gibi oynarlar.. parantez icinde diyorum parlayanlari..

milli takimda oynayanlardan sececeksin.. gelecegin milli takimi senin takimindan kurulu olacak..

bence sercan gökhan töreden daha faydalı topçu.gökhan halı saha topçusu gibi şuursuzca oynuyo.zaten abdullah hoca çıkardı oyundan

Kacirmamak lazim. Sercan da Greuther Fürth gibi takimdan Süper Lige gelmek isteyecektir. Hele büyük bir kulüp isterse. Rahat davranmak hata olur. Gideceksin, fiyatini soracaksin, alacaksin beklemeden.

Fenerbahce´ye bu kadar genc futbolcu kaptirmamak lazim. Dogru planlama yaparlarsa ilerde dezavantajli oluruz.

Sercan mutlaka alinmali. Su anda fiyati da uygundur diye düsünüyorum.

Herhangi bi Süper Lig futbolcusuna 5 Milyon istendigi bi yerde ben Sercan´a 2 Milyon verirdim. O kadar bile degildir fiyati

katilmiyorum.. Almanya 2. liginde pisip bize gelmeleri daha mantikli parlayani aliriz.. 3-4 milyon cokmu? 27-28 yasinda rieralara 3 milyon + 3 milyon maas verecegime..

20-22 yas arasinda turk kokenli alman genclere veririm + 1 milyon euro yillik kebap gibi oynarlar.. parantez icinde diyorum parlayanlari..

milli takimda oynayanlardan sececeksin.. gelecegin milli takimi senin takimindan kurulu olacak..

Ya ben alınmasın kesinlikle demiyorum , biraz alt yapıya laf vurmak istedim. Almanya'da 3 milyon Türk içerisinden böyle adamlar yetişirken biz 70 milyondan böyle adam çıkaramıyoruz.

Türkiye'deki futbol kültürü o kadar ilerlemedi hocam. Gurbetçi aileler çocuklarını 3 yaşında altyapıya götürüyor. Futbol ve diğer spor kollarındaki başarının altyapıdan, altyapının da ekonomik özgürlükten geçtiğini düşünüyorum..

Örneğin Hollanda..

Yerden mi bitiyor yetenek? Hayır tabii ki.. Fakat insanlar ekonomik açıdan rahat ve çocukluktan itibaren istedikleri gibi sporla ilgilenebiliyor. Altyapı yıllarında para kazanmaktan çok harcıyorsun çünkü. Tabii ki bir Brezilya, Arjantin, Güney Afrika gerçeği de yok değil. Orada da aksine aşırı yoksulluk dolayısıyla çocuklar futbolu kurtuluş olarak görüyor. Bunu bir çok ünlü futbolcu da söyler.

Türkiye'de sizce amatöre giriş yaşı kaç? Taş çatlasın 10 yaşına düşürdük yeni. 10 yaşında futbola başlayan çocuk 8 yıl eğitimle A Takıma sürülüyor. Almanya'da 3 yaşında başlayan çocuk 14-15 yıl sonra A Takıma yükseliyor. Varın gerisini siz getirin..

Almanya'dan Altyapı uzmanından çok ekonomi uzmanı getirmek gerek..

Sercan'a dönecek olursak. Bundan önceki haberler doğruysa ve gerçekten temasımız olduysa fikrinin değişeceğini sanmıyorum.. Gökhan Töre, Sercan Sararer, Tunay Torun gibi oyuncular sürekli oynamak ve Milli Takımda kalıcı olmak istiyorlarsa Türkiye'deki adresleri biziz..

Ya ben alınmasın kesinlikle demiyorum , biraz alt yapıya laf vurmak istedim. Almanya'da 3 milyon Türk içerisinden böyle adamlar yetişirken biz 70 milyondan böyle adam çıkaramıyoruz.

Anliyorumda Alt yapiya dogru duzgun guvenen yokki. Tolga..

Bak Fatih Hoca Semih felan deniliyorda..

o da Sans eseri ortaya cikti..

Zan, Servet sakatlanip cezali durumda olmazsa Semih daha nezaman giyecekti o formayi merak ediyorum.. biz burda ilk Avrupa ligi macindan sonra dedik kumasi iyi diye..

sonra ligin basinda yine denildi.. Semih Zandanda, Servettende iyidir felan.. adam Kayseri macinda 10. hafta olmasi lazim ilk 11 de basladi..

Emre Colagi begenenler var, vallaha kusura bakmayin Galatasarayin topcusu degil.. 3 senedir 1 gram mesafe kat ettigini gormedim..

Alt yapidaki oyuncuda kendini gelistirmeyi onemsemeli.. Mesela Semih is ahlaki iy olan bi insan profili gozumde.. Emre Colak tam tersi.. Emre yarim sezon 10 numara performans gostersin Ardadan daha cok simarir demedi deme, o potansiyel var mesela..

bide bizim Turk gencleri, futbolunu gelistirmekten ziyada aldigim parayi nerede harcarim derdinde.. harcasinda.. isinide 10 numara yapsin.. sonucta efsane olmak istiyorlarsa cok calisacaklar..

bu takima Ozgurcanlar, Cafercanlar vs geldi buyuk yildiz potansiyeli dendi kendilerine bakmadiklari icin yok oldular..

Biz Alt yapi isini yapamiyoruz net..

kac senedir bi elin parmagini gecmez alt yapidan cikardigimiz cocuklar..

Arda, Semih, Aydin, Emre.. Sabiriyi koyuyum hadi ama 10 senedir var oda..

Türkiye'deki futbol kültürü o kadar ilerlemedi hocam. Gurbetçi aileler çocuklarını 3 yaşında altyapıya götürüyor. Futbol ve diğer spor kollarındaki başarının altyapıdan, altyapının da ekonomik özgürlükten geçtiğini düşünüyorum..

Örneğin Hollanda..

Yerden mi bitiyor yetenek? Hayır tabii ki.. Fakat insanlar ekonomik açıdan rahat ve çocukluktan itibaren istedikleri gibi sporla ilgilenebiliyor. Altyapı yıllarında para kazanmaktan çok harcıyorsun çünkü. Tabii ki bir Brezilya, Arjantin, Güney Afrika gerçeği de yok değil. Orada da aksine aşırı yoksulluk dolayısıyla çocuklar futbolu kurtuluş olarak görüyor. Bunu bir çok ünlü futbolcu da söyler.

Türkiye'de sizce amatöre giriş yaşı kaç? Taş çatlasın 10 yaşına düşürdük yeni. 10 yaşında futbola başlayan çocuk 8 yıl eğitimle A Takıma sürülüyor. Almanya'da 3 yaşında başlayan çocuk 14-15 yıl sonra A Takıma yükseliyor. Varın gerisini siz getirin..

Almanya'dan Altyapı uzmanından çok ekonomi uzmanı getirmek gerek..

Sercan'a dönecek olursak. Bundan önceki haberler doğruysa ve gerçekten temasımız olduysa fikrinin değişeceğini sanmıyorum.. Gökhan Töre, Sercan Sararer, Tunay Torun gibi oyuncular sürekli oynamak ve Milli Takımda kalıcı olmak istiyorlarsa Türkiye'deki adresleri biziz..

haklisin ben 5 yasinda basladim Hollandada.. ama cocukta sevecek topu zorla yollaymazsin..

ha benden prof topcu oldumu olmadi.. ama bazi topculara bakiyorum.. ulan diyorum su diz sakatligim olmasaydi zamaninda diyorum..

Anliyorumda Alt yapiya dogru duzgun guvenen yokki. Tolga..

Bak Fatih Hoca Semih felan deniliyorda..

o da Sans eseri ortaya cikti..

Zan, Servet sakatlanip cezali durumda olmazsa Semih daha nezaman giyecekti o formayi merak ediyorum.. biz burda ilk Avrupa ligi macindan sonra dedik kumasi iyi diye..

sonra ligin basinda yine denildi.. Semih Zandanda, Servettende iyidir felan.. adam Kayseri macinda 10. hafta olmasi lazim ilk 11 de basladi..

Emre Colagi begenenler var, vallaha kusura bakmayin Galatasarayin topcusu degil.. 3 senedir 1 gram mesafe kat ettigini gormedim..

Alt yapidaki oyuncuda kendini gelistirmeyi onemsemeli.. Mesela Semih is ahlaki iy olan bi insan profili gozumde.. Emre Colak tam tersi.. Emre yarim sezon 10 numara performans gostersin Ardadan daha cok simarir demedi deme, o potansiyel var mesela..

bide bizim Turk gencleri, futbolunu gelistirmekten ziyada aldigim parayi nerede harcarim derdinde.. harcasinda.. isinide 10 numara yapsin.. sonucta efsane olmak istiyorlarsa cok calisacaklar..

bu takima Ozgurcanlar, Cafercanlar vs geldi buyuk yildiz potansiyeli dendi kendilerine bakmadiklari icin yok oldular..

Biz Alt yapi isini yapamiyoruz net..

kac senedir bi elin parmagini gecmez alt yapidan cikardigimiz cocuklar..

Arda, Semih, Aydin, Emre.. Sabiriyi koyuyum hadi ama 10 senedir var oda..

Emre ve Semih konusunda dediklerine harfiyen katılıyorum. Güven konusuna gelince aslında güvenen hocalarda var. Mesela Avcı , Şota ,Hikmet Karaman gibi. Lakin problem güvenden ziyade futbolcu kalitesinde. Bizdeki oyuncular 18 yaşından sonra gelişimlerini durduruyorlar sanki otomatikmen yada bizdeki hocalar hadi siz oldunuz artık falan mı diyor bilmiyorum.

Dünkü maçta kanatların ne kadar önemli olduğunu gördük ve yerlilerlede bu işin olabileceğini gördük. Sercan dün süper oynadı ve çok beğenilmese de dünkü maçta Töre'de iyi oynadı. İlk gol tamamen Sercan'ın kişisel beceresi sayesinde geldi. Böyle adamlar bizde yok mesela. Aydın Almanya doğumlu olsa şuan dünyanın sayılı kanat oyuncularından olurdu. Ama biz onun gelişimini tamamlamasına yardımcı olamadık. Bunda yönetimin , teknik heyetin , futbolcunun hatta taraftarında suçu var.

Emre ve Semih konusunda dediklerine harfiyen katılıyorum. Güven konusuna gelince aslında güvenen hocalarda var. Mesela Avcı , Şota ,Hikmet Karaman gibi. Lakin problem güvenden ziyade futbolcu kalitesinde. Bizdeki oyuncular 18 yaşından sonra gelişimlerini durduruyorlar sanki otomatikmen yada bizdeki hocalar hadi siz oldunuz artık falan mı diyor bilmiyorum.

Dünkü maçta kanatların ne kadar önemli olduğunu gördük ve yerlilerlede bu işin olabileceğini gördük. Sercan dün süper oynadı ve çok beğenilmese de dünkü maçta Töre'de iyi oynadı. İlk gol tamamen Sercan'ın kişisel beceresi sayesinde geldi. Böyle adamlar bizde yok mesela. Aydın Almanya doğumlu olsa şuan dünyanın sayılı kanat oyuncularından olurdu. Ama biz onun gelişimini tamamlamasına yardımcı olamadık. Bunda yönetimin , teknik heyetin , futbolcunun hatta taraftarında suçu var.

Eyvallah..

Tolga soyle biseyde var.. bak ben Hollanada yasiyorum.. Ajax 2 senedir Sampiyon Feijenoord bu sene 2. oldu CL on elemesine katildi..

oynattiklari oyuncularin cogu.. 20-21-22 yasinda.. hatta daha gencleri bile var..

adamlar guveniyor oynatiyor futbol tecrube isi demiyor guveniyor oynaya oynaya pisiyor adamlar.. bizde hatirliyorum Semih cok basit calim yiyor dinlenmesi gerek diyenler bile oldu, bu mantaliteyle Semihin nesini kazanacaksin? Adama guveni bi ver.. hata yapmiycakmi ben hep dedim..

isterse Semih 5 tane hata yapsin yasi daha 20-21.. Ogrenecegi cok sey var.. Zanin yada Servetin hata yapmasindan iyidir.. cunku bu adamlari oynatip neyapacaksin neyi kurtaracaksin? adamlar zaten bu yastan sonra bisey ogrenmiyor, sadece gunu kurtarisin lakin biz onuda kurtaramadik..

Mesela gecen sene 14, siralara geriledik 9. olduk 8. bitirdik vs..

Hagi geldi yahu, zaten sampiyon olamiycaksin, avrupa yok.. koy 18-20 yasindaki adamlari alt yapidan.. tecrube edinsin hic olmazsa fubolcu kazanirsin.. her mac Sarp, Ayhan, Barislar gore gore maclara bakmaz hale getirildik..

Turkiye gelen cogu hoca gunu kurtarmayi dusunuyor.. Alt yapin kotu olabilir ama git disardan 20 yasindaki adamlari getir bari.. gurbetcileri getir iste neyi bekliyoruz anlamiyorum.. yarin fener aldimi 2-3 tanesini gorurum ben baskani ve hocayi..

Gökhan Töre'yi Hamburg forması ile bir kaç kez izledim, Sercan'ı da daha önce 1-2 kez izlemişliğim var ama milli takım formasıyla ilk kez izledim.Sercan,Gökhan'a nazaran daha komplike bir oyuncu, takım oyunu nedir biliyor, bireysel özellikleri iyi olmasına rağmen her pozisyonu çok fazla zorlamıyor.Sercan, Töre'den daha iyi geldi bana.Siz neler düşünüyorsunuz ikisini kıyaslayınca ?

Gökhan Töre'yi Hamburg forması ile bir kaç kez izledim, Sercan'ı da daha önce 1-2 kez izlemişliğim var ama milli takım formasıyla ilk kez izledim.Sercan,Gökhan'a nazaran daha komplike bir oyuncu, takım oyunu nedir biliyor, bireysel özellikleri iyi olmasına rağmen her pozisyonu çok fazla zorlamıyor.Sercan, Töre'den daha iyi geldi bana.Siz neler düşünüyorsunuz ikisini kıyaslayınca ?

Sercan'ın bahsettigin özellikleri gercekten iyi ama bireysel olarak Gökhan Töre açık ara önde. Sercan'ın daha iyi gozukmesinin sebebi de; fazla zorlamayıp yardımlaşarak oynaması. Maalesef Gökhan'ın topla oynama arzusu aşırı fazla. Keşke Sercan seviyesine cekse takım oyununa katkı yapma arzusunu ve basit oynama olayını. Abartısız söylüyorum onu yapabilirse dünyanın en iyi oyuncularından olabilir.

Sercan Saraer Fenere doğru!

Transferde atağa kalkan F.Bahçe‚ dün gece ilk kez Milli formayı giyen Sercan Saraer için kulübü Fürth ile 1.5 milyon Euroya anlaşmaya vardıTransfer çalışmalarını sürdüren F.Bahçe‚ bu sezon Alman 2. Liginde şampiyonluğa ulaşan Greuther Fürth takımında sergilediği performasla dikkat çeken Sercan Saraerin transferi için kulübüyle söz kesti.

Annesi İspanyol‚ babası Türk olan ve her iki ülkenin de pasaportunu taşıyan 22 yaşındaki genç oyuncu‚ yükselen performansı ile Abdullah Avcının da dikkatini çekerek‚ Milli Takıma kadar yükseldi ve dün gece ilk kez Ay-Yıldızlı formayı giydi. Genç yıldızın bu performansı karşısında elini çabuk tutan F.Bahçeli yöneticilerin önce menajeri ve kendisi ile daha sonra da kulübü Fürth ile pazarlık masasına oturdukları ve yaklaşık 1‚5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında söz kestikleri öğrenildi.

Transferdeki son detayların da çözülmesinin ardından resmen F.Bahçeli olacak olan Sercanı‚ Aykut Kocamanın da uzun süredir takip ettiği belirtildi.

not: Isminide duzeltirseniz seviniriz Baslikta.. Saraer

Dün maç önesinde yazdım milli maça kadar adamları bağlayamadıysan kusura bakma Terim, 2002-2003'teki gibi yine sıvıyorsundur! Dunya futbolunu zahmet edip, takip etsen, gurvetçilerle ilgilensek ama nerde!

Sercan iyi oynarsa fener beşiktaş sulanır fiyatı artar dedik! Fener alır hiç umitlenmeyin Terim anca gider 33'luk adama bonservis ödeyerek alır!

Hamit de hamburg'a gidiyormuş. Güzel başlamadn bitti transfer sezonu!

Neyleyim baros-riera gitmiş 2-3 yabancı gelmiş, adam gibi yerli alamıyorsak çok bişi farketmez. Aysal& Terim başlamadan bitirdiniz trasnfer dönemini sağ olun özellikle de İmparator bir değil iki değil, ünün şöhretin iş yapacak hiçbir topçuya geçmiyor, ancak Muhammed Sarr'ı kiralama bedelsiz alabildin sana kalsak, Forlan reyesi alırız!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt