Sercan ve Batuhan´a paraları saçmak mı yoksa Cem Sultan´ın üstünde durmak mı? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sercan ve Batuhan´a paraları saçmak mı yoksa Cem Sultan´ın üstünde durmak mı?

Cevap: Sercan ve Batuhan´a paraları saçmak mı? Yoksa Cem Sultan´ın üstünde durmak mı?

İnter 18 yaşındaki Balotelliyi oynattı. Önce ıslıklandı sonra taraftarın sevgilisi oldu. Sabır lazım gençlerin üzerinde Balotellinin İtalya ligi tecrubesi varmı? Artık Anadoluda pişirmek yerine kendimiz pişirmemiz lazım Avrupada hep bu sistem uygulanıyor. Ve karşılıgını alıyorlar

Kesinlikle.

Cevap: Sercan ve Batuhan´a paraları saçmak mı? Yoksa Cem Sultan´ın üstünde durmak mı?

Batuhan ile Sercan'a para saçmak.Rijkaard Cem'i kadroya almıyorsa bir bildiği vardır.Onda o ışığı görmedi demek ki...

Daha Cem Sultan'a kadar Cafercanlar , Özgürcanlarımız var değil mi ? hala bekliyoruz ne gençlikleri kaldı ne yetenekleri.

Alırsın Sercan'ı taş gibi oynar topunu. Ha Cem Sultan alttan gümbür gümbür gelirse forvet hattın mükemmel olur , Türkiye standartlarının üstünde olur , 10 yıl gol sorunu çekmessin. Yok bu kadar lüks bana fazla dersen satarsın Sercan'ı aldığın fiyatın yüzde 30 daha fazlasına bakarsın işine.

Neden bu kadar dar açıdan bakıyoruz ki olaya ? Kimse Bas Bas paraları Sercan'a demiyor ki. Makul bir fiyat ile alındığı takdir de ne Cem Sultan'ın esamesi okunur yanında , ne Nonda'nın.

Bahsedilen adam Balotelli.

İnanın Cem de o adamın yeteneklerinin yarısının yarısı olsun çoktan geleceğin Henry'si yapmıştık zaten Cem'i.

Balotelli ve Cem her ne kadar yeteneklerini kıyasmalamıs olsa da arkadaş , yine de hiç bir noktadan kıyas kabul etmeyen bir ikili.

Bahsedilen adam Balotelli.

İnanın Cem de o adamın yeteneklerinin yarısının yarısı olsun çoktan geleceğin Henry'si yapmıştık zaten Cem'i.

Balotelli ve Cem her ne kadar yeteneklerini kıyasmalamıs olsa da arkadaş , yine de hiç bir noktadan kıyas kabul etmeyen bir ikili.

Anlatmak istedigim o degil. Avrupanın dev kuluplerinin genç yetenekleri kendisi pişirmesi ve sonucunu alması Anadoluya kiralama işi yanlıs bence oynatıcaksın hem kendine güveni gelsin hemde tecrube kazansın

Cem'i Rijkaard mutlaka takip eder bence.

Cem sultanin ustunde durmak hazirlamak nerden baksaniz bir senesini alir

imkani varsa Batuhan gibi yetenekli fubolcuyu kacirmamaliyiz

Turk futboluna kactane Batuhan geliyorki bir cirpida atilsin

onu kaybetmek kolay ama onemli olan zoru basarmak

ister Galatasaray ister Besiktas ister Fenerbahce bu tur rizikolara girebilmeli

kim kullanip verim alabilirse alsin hangi formayi giyerse giysin onu izlemekten zevk alirim

Denizli: Delgado ve Batuhan dönecek

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Delgado'nun önümüzdeki haftadan itibaren tedavisini İstanbul'da sürdüreceğini belirtirken, Batuhan Karadeniz'in de 3 hafta içinde takıma katılacağını açıkladı.

Ntvspor

Denizli: Delgado ve Batuhan dönecek

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Delgado'nun önümüzdeki haftadan itibaren tedavisini İstanbul'da sürdüreceğini belirtirken, Batuhan Karadeniz'in de 3 hafta içinde takıma katılacağını açıkladı.

Ntvspor

Ne güzel işte:) Cemin ne eksigi var

Uğur ve Sabri var diye G.Gönülden vazgeçildiğini unutmayalım!!!Eğer kaliteli bir topçu varsa ve şartlar uyarsa takımımıza kazandırılmalıdır eğer Cem zaten iyiyse elbet ilk 11 deki yerini alacaktır bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Anlatmak istedigim o degil. Avrupanın dev kuluplerinin genç yetenekleri kendisi pişirmesi ve sonucunu alması Anadoluya kiralama işi yanlıs bence oynatıcaksın hem kendine güveni gelsin hemde tecrube kazansın

Anlatmak istediğini anlıyorum Okan. Yalnız bahsettiğin isimler daha 16'larında bilemedim 17'lerinde A takımla maçlara çıkmaya başlıyor. Avrupa'da ( büyük kulüplerden bahsediyorum ) 18 - 19 yaşına kadar paf takımda olup sonradan parlamış çok nadir futbolcular vardır. Arda mesela daha 16'larında kendinden söz ettirmeye başlamış , yönetim potansiyeli görüp kiralamış 17 yaşında ve 1 sene piştikten sonra geri çağrılmış , yeterli görülüp A takımın vazgeçilmezi olmuş.

Evet biz bunu çok denedik Cafercanlar , Özgürcanlar , Aydınlar ama hiç biri bir Arda olamadı. Avrupa'da hiç bir kulupte 3-4 yıl kiralanmış bir futbolcu yıldız olmamış. Örnekleri çok. Patlama yapacak futbolcu 1 sene bilemedin 2 sene piştikten sonra patlama yapar.

Bu demek değildir ki Aydın'da potansiyel yok veya Özgürcan'da. Ama bu onların çok üst düzey topçu olacağı anlamına gelmez. Çünkü denenmiş , ve yeterli görülmemiş. Bizim yönetimin tek eksiği ya olursa ya tutarsa. Ama aslında bir Cafercan var diye ya da bir Özgürcan'ımız var diye ne yetenekler kaybolmuştur ya da ne yetenekler onlara güvenilip alınılmamıştır.

Tabiki de dışardan almak yerine elimizdeki futbolcudan yararlanmak en mantıklısıdır , ama eğer elindeki futbolcu hala sana bir şeyler ıspat edememişse , en önemlisi gelecek için birşeyler vaad etmemişse körü körüne ona bağlanmak yersizdir.

Şu anda bizim en eksik ( Alternatif olarak ) forvet hattı görünürken , neden acaba Rijkaard o bölge yerine , sol açık oynayan Serdar'ı alıyor kadroya , kaldıki sol açıkta oynayabilecek birbirinden yetenekli 4 futbolcun varken. Rijkaard ne Serdar'ın kara kaşına kara gözüne hasta , ne de Cem'e bir kastı var.

Anlatmak istediğim bundan ibaret. Düşüncene saygım var , güzel bir şeyi savunuyorsun ama Cem var diye de Sercan , Batuhan alınmaz düşüncesi yanlış.

Eğer Aydın Karabulut'a paraları saçmak mı ? Yoksa Serdar Eylik'in üzerinde durmak mı deseydin sonuna kadar katılırdım. Çünkü Serdar bizi hayal kırıklığına uğratsa dahi o bölgeyi en az 5 yıl sorunsuz olarak götürebilecek Serdar'dan başka 4 tane alternatifimiz var.

Ama forvet öyle mi ? Seneye Nonda'nın ne olacağı meçhulken , olası bir şampiyonlar ligine katılamama durumunda sözleşmesinizin son senesinde ki Baros'u elinde tutma garantin yokken sadece Cem'e güvenmek bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası.

Yanlış anlamayasın sakın Okan renktaşım. Senin alt yapının üzerinde duralım fikrine tamamen katılıyorum , katılmadığım nokta başlıkta da değindiğin gibi Cem - Batuhan -Sercan meselesi.

Görüşlerine saygı duymakla birlikte kendi fikirlerimi beyan etmek istedim.

Saygılarımla. Kusurum varsa affola.

Anlatmak istediğini anlıyorum Okan. Yalnız bahsettiğin isimler daha 16'larında bilemedim 17'lerinde A takımla maçlara çıkmaya başlıyor. Avrupa'da ( büyük kulüplerden bahsediyorum ) 18 - 19 yaşına kadar paf takımda olup sonradan parlamış çok nadir futbolcular vardır. Arda mesela daha 16'larında kendinden söz ettirmeye başlamış , yönetim potansiyeli görüp kiralamış 17 yaşında ve 1 sene piştikten sonra geri çağrılmış , yeterli görülüp A takımın vazgeçilmezi olmuş.

Evet biz bunu çok denedik Cafercanlar , Özgürcanlar , Aydınlar ama hiç biri bir Arda olamadı. Avrupa'da hiç bir kulupte 3-4 yıl kiralanmış bir futbolcu yıldız olmamış. Örnekleri çok. Patlama yapacak futbolcu 1 sene bilemedin 2 sene piştikten sonra patlama yapar.

Bu demek değildir ki Aydın'da potansiyel yok veya Özgürcan'da. Ama bu onların çok üst düzey topçu olacağı anlamına gelmez. Çünkü denenmiş , ve yeterli görülmemiş. Bizim yönetimin tek eksiği ya olursa ya tutarsa. Ama aslında bir Cafercan var diye ya da bir Özgürcan'ımız var diye ne yetenekler kaybolmuştur ya da ne yetenekler onlara güvenilip alınılmamıştır.

Tabiki de dışardan almak yerine elimizdeki futbolcudan yararlanmak en mantıklısıdır , ama eğer elindeki futbolcu hala sana bir şeyler ıspat edememişse , en önemlisi gelecek için birşeyler vaad etmemişse körü körüne ona bağlanmak yersizdir.

Şu anda bizim en eksik ( Alternatif olarak ) forvet hattı görünürken , neden acaba Rijkaard o bölge yerine , sol açık oynayan Serdar'ı alıyor kadroya , kaldıki sol açıkta oynayabilecek birbirinden yetenekli 4 futbolcun varken. Rijkaard ne Serdar'ın kara kaşına kara gözüne hasta , ne de Cem'e bir kastı var.

Anlatmak istediğim bundan ibaret. Düşüncene saygım var , güzel bir şeyi savunuyorsun ama Cem var diye de Sercan , Batuhan alınmaz düşüncesi yanlış.

Eğer Aydın Karabulut'a paraları saçmak mı ? Yoksa Serdar Eylik'in üzerinde durmak mı deseydin sonuna kadar katılırdım. Çünkü Serdar bizi hayal kırıklığına uğratsa dahi o bölgeyi en az 5 yıl sorunsuz olarak götürebilecek Serdar'dan başka 4 tane alternatifimiz var.

Ama forvet öyle mi ? Seneye Nonda'nın ne olacağı meçhulken , olası bir şampiyonlar ligine katılamama durumunda sözleşmesinizin son senesinde ki Baros'u elinde tutma garantin yokken sadece Cem'e güvenmek bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası.

Yanlış anlamayasın sakın Okan renktaşım. Senin alt yapının üzerinde duralım fikrine tamamen katılıyorum , katılmadığım nokta başlıkta da değindiğin gibi Cem - Batuhan -Sercan meselesi.

Görüşlerine saygı duymakla birlikte kendi fikirlerimi beyan etmek istedim.

Saygılarımla. Kusurum varsa affola.

Kusura bakıcak birşey yok olayı çok güzel özetlemişsin

ama Cemin daha bu genç yaşında çok ciddi sakatlıklar geçirdigini unutmayalım. Daha 18 yasında ve fizik açıdan gelişecek. Daha sakatlıkların etkisinden tam kurtulamadı

Bundan 2 sene önceydi Cem Sultan ve Batuhan Karadenz kıyaslaması vardı ikiside genç takımlarında leblebi gibi gol atıyordu. Ama Cem Sultan Batuhandan daha büyük sükse yapmıstı öyleki Batuhanı hiçbir Avrupa kulubu izlemezken o dönemde Cem İtalyan kluplerinin takibindeydi ama Galatasaray yönetimi dogal olarak böyle bir yetenegi kaçırmak istemedi. Cem daha yeterince şans bulmadı. Sakatlıkların etkisini üzerinden atsın,fizigini geliştirsin ve şans bulsun bak göreceksin Cem Batuhandan daha iyi olacak;)

Kusura bakıcak birşey yok olayı çok güzel özetlemişsin

ama Cemin daha bu genç yaşında çok ciddi sakatlıklar geçirdigini unutmayalım. Daha 18 yasında ve fizik açıdan gelişecek. Daha sakatlıkların etkisinden tam kurtulamadı

Bundan 2 sene önceydi Cem Sultan ve Batuhan Karadenz kıyaslaması vardı ikiside genç takımlarında leblebi gibi gol atıyordu. Ama Cem Sultan Batuhandan daha büyük sükse yapmıstı öyleki Batuhanı hiçbir Avrupa kulubu izlemezken o dönemde Cem İtalyan kluplerinin takibindeydi ama Galatasaray yönetimi dogal olarak böyle bir yetenegi kaçırmak istemedi. Cem daha yeterince şans bulmadı. Sakatlıkların etkisini üzerinden atsın,fizigini geliştirsin ve şans bulsun bak göreceksin Cem Batuhandan daha iyi olacak;)

Cem'in yeteneklerine karşı değilim. İmkan varsa Sercan ya da Batuhan alınsın istiyorum. çünkü bize şu aşamada sistemimizin gereği Baros'a alternatif adam lazım. Nonda Baros'un alternatifi değil , sistemin alternatifidir. Baktınız kilidi Baros'la açamıyorsunuz , Nonda'yı alarak 4-3-3 sisteminden 4-2-3-1'e dönersiniz maç içinde. Nonda ile 4-3-3 oynamak zordur , o yüzden olası bir Baros sakatlığında sistemin işlemesi güçtür. Şu aşamada Sercan'ın alınması çok mantıklı geliyor bana.

Ama her zaman savunduğum gibi Nonda'nın kalması şartı ile. Nonda gidecekse Secan'a hayır.

Cem'in yeteneklerine karşı değilim. İmkan varsa Sercan ya da Batuhan alınsın istiyorum. çünkü bize şu aşamada sistemimizin gereği Baros'a alternatif adam lazım. Nonda Baros'un alternatifi değil , sistemin alternatifidir. Baktınız kilidi Baros'la açamıyorsunuz , Nonda'yı alarak 4-3-3 sisteminden 4-2-3-1'e dönersiniz maç içinde. Nonda ile 4-3-3 oynamak zordur , o yüzden olası bir Baros sakatlığında sistemin işlemesi güçtür. Şu aşamada Sercan'ın alınması çok mantıklı geliyor bana.

Ama her zaman savunduğum gibi Nonda'nın kalması şartı ile. Nonda gidecekse Secan'a hayır.

Dediklerine katılıyorum. Nonda gibi bir forvete ihtiyaç var

Cem Sultan'ın ismini görünce de aklıma hep Yıldırım Bayezid'in gereksiz kardeşi geliyor, gıcık alıyorum.

Dediklerine katılıyorum. Nonda gibi bir forvete ihtiyaç var

Bu diğer konudaki yorumum. Çoğu konuda hem fikiriz. Siyahla belirttiğim yerler hassas konular.

Ne Sercan sırtı kaleye dönük oynayabilir , ne de Baros. Bu halde Sırtı kaleye dönük oynayabilen bir Nonda'nın satılması yangına körükle gitmektir. Evet sistem gereği Baros , Sercan gibi forvetlere ihtiyacımız var ama bu sırtı kaleye dönük oynayan oyuncuya ihtiyacımız yok anlamına gelmez.

Baros tipindeki forvetler eğer gününde olursa maçın yıldızı olurlar , Nonda tipinde ki forvetler gününde olursa arkasındakiler veya yanındakiler maçın yıldızları olurlar.

Trabzon bu ligde çok tökezleyecektir. Nedeni ise Gökhan ve Umut ikiside sırtı kaleye dönük oynayamayan futbolcular. Dolayısı ile bu da arkadaki futbolcuların hucumda pek etkili olamamasına yol açacaktır. Trabzon'u bu sene daha çok kontra gollerle izleyebiliriz.

Galatasaray'a bakınız ; Baros araya sarkan forvet , Nonda top saklayabilen.

Beşiktaşta ; Bobo , Holosko sürekli ileri , Nobre ise top saklayabilen forvet.

Fenerbahçede ; Guiza savunma arkasına sarkabilen , Semih ise top saklayabilen forvet.

Forvet hattında 10 tane sadece Baros , Sercan tarzı ya da sadece Nonda Nobre tarzı adam var demek forvetin çok alternatifli olması demek değildir. Forveti alternatifli kılan şey birbirinden farklı özelliklere sahip olan oyunculara sahip olmak demektir.

O yüzden Baros - Nonda alternatifi Baros - Sercan alternatifinden çok daha iyi ve yararlıdır.

Nonda - Baros - Sercan'lı bir 3 lüye evet , ama Nondasız Baros - Sercan alternatifli ikiliye hayır.

Nonda gidecekse Sercan'ın gelmemesi taraftarıyım.

ya sercan-batuhan ikilisinden oluşan bir forvet hattı. bu çocuklardan biri 90 biri 91 doğumlu. Müthiş ikili olurlar ve uzun yıllar lig maçlarına darbe vururlar. Avrupa ıcın de gelısımlerını bılmek lazım ama bence ıkısınde de buyuk potansıyel var

Üst Alt