Sercan ve Batuhan´a paraları saçmak mı yoksa Cem Sultan´ın üstünde durmak mı? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sercan ve Batuhan´a paraları saçmak mı yoksa Cem Sultan´ın üstünde durmak mı?

Cevap: Sercan ve Batuhan´a paraları saçmak mı? Yoksa Cem Sultan´ın üstünde durmak mı?

Cem Sultan 15 yasindan beri bilinen bir oyuncu ki 15 yasinda GS yonetimi onunla profesyonel sozlesme izmlamistir. Batuhan ve Sercan'nin isimleri bilinmeden once genc futbolculari takip edenlerin dudaklarinda hep Cem Sultan vardi 2-3 yil once. Arda Turan Manisaspor'a 17 yasinda degil 18 yasinda kiralanmistir ve orada 19 yasinda girmistir. TFF resmi sitesine bakildiginda 09.01.2006 tarihinde Manisapor ile kiralik sozlesme imzalamis Arda Turan ve bundan 21 gun sonra 19 yasina girmistir ki dogum gunu 30 ocaktir. Ozellikle 21 yas alti oyuncularda 1 senenin bile cok sey fark ettirdigini dusunursek arguman yaratirken bu detaylar oldukca onemli...

Yani bir kac ay once 18 yasina girmis Cem Sultan'nun su asamada manisaspor'da dikkatleri uzerine ceken Arda Turan'dan farki yok. Patlama yasina gelince kimi oyuncu 16 yasinda patlar kimisi 25'inde eger bir oyuncuda yetenek varsa o patlamayi yapabilir her an yapabilir ama tabi yetenek olsa da bazi oyuncular baska nedenlerden dolayi bir turlu bekleneni veremeyede bilir. 26 yasinda patlama yapan Ilhan Mansiz guzel bir ornektir buna veya Konyaspor'a yollanip 25'inde geri alinan ve kariyerini efsane olarak jubile ile tamamlayan Suat Kaya. Cem Sultan'da tipki Batuhan gibi DSGL'de insan ustu gol istatistikleri yakalyip rekorlar kirmis birisidir ole siradan bir yetenek degil Galatasaray tarihinin profesyonel sozlesme imzaladigi en genc isimlerden biri.

Cevap: Sercan ve Batuhan´a paraları saçmak mı? Yoksa Cem Sultan´ın üstünde durmak mı?

Cem Sultan 15 yasindan beri bilinen bir oyuncu ki 15 yasinda GS yonetimi onunla profesyonel sozlesme izmlamistir. Batuhan ve Sercan'nin isimleri bilinmeden once genc futbolculari takip edenlerin dudaklarinda hep Cem Sultan vardi 2-3 yil once. Arda Turan Manisaspor'a 17 yasinda degil 18 yasinda kiralanmistir ve orada 19 yasinda girmistir. TFF resmi sitesine bakildiginda 09.01.2006 tarihinde Manisapor ile kiralik sozlesme imzalamis Arda Turan ve bundan 21 gun sonra 19 yasina girmistir ki dogum gunu 30 ocaktir. Ozellikle 21 yas alti oyuncularda 1 senenin bile cok sey fark ettirdigini dusunursek arguman yaratirken bu detaylar oldukca onemli...

Yani bir kac ay once 18 yasina girmis Cem Sultan'nun su asamada manisaspor'da dikkatleri uzerine ceken Arda Turan'dan farki yok. Patlama yasina gelince kimi oyuncu 16 yasinda patlar kimisi 25'inde eger bir oyuncuda yetenek varsa o patlamayi yapabilir her an yapabilir ama tabi yetenek olsa da bazi oyuncular baska nedenlerden dolayi bir turlu bekleneni veremeyede bilir. 26 yasinda patlama yapan Ilhan Mansiz guzel bir ornektir buna veya Konyaspor'a yollanip 25'inde geri alinan ve kariyerini efsane olarak jubile ile tamamlayan Suat Kaya. Cem Sultan'da tipki Batuhan gibi DSGL'de insan ustu gol istatistikleri yakalyip rekorlar kirmis birisidir ole siradan bir yetenek degil Galatasaray tarihinin profesyonel sozlesme imzaladigi en genc isimlerden biri.

dediğine katılıyorum renkdaş cem sultan biraz daha kuvvetlenir ve de o beklenen patlamayı yaparsa belki yanında sercanın batuhanın esamesı bıle okunmayacak. bu patlamayı bazı futbolcular 17-20 arasında yapar kımılerı de arshavın gıbı 27 sını bekler. su an ıcın sercan ve batuhan cem den 1-2 boy ondeler. zaman ne gosterecek hep birlikte goreceğiz

Bu işi yapan Rijkaard'dır. Rijkaard sendende bendende daha fazla anlıyordur genç yetenekten, potansiyelden falan. Kendini gösterirse Rijkaard'da onda potansiyel sezerse zaten a takımda yer alır. Ayrıca Sercan'ın alınması çok iyi olur. Bikaç sene sonra Avrupaya iyi bir fiyata satabiliriz.

Takımımız Barcelona modelini böyle kazanır işte altyapıya önem vererek Pedro Rodríguez,Bojan Krkic,Giovanni Dos Santos (satılmışta olsa),Xavi,Lionel Messi,Carles Puyol, Sergi Busquets,Gerard Pique,Andrés Iniesta,Víctor Valdés işte böyle futbolcuları altyapıdan çıkarıyorlar.Altyapıya daha fazla önem verelim.Şu anda bu oyuncular Barcelonada banko oynayan oyunculardır Dos Santos(tottenhamdadır bu oyuncu Ronaldinho'nun yedeğiydi.)Herhangi bir sakatlık anında Guardiola bu oyunculara güvenerek şans veriyor ve şu anda dünyanın en iyi takımı durumundalar büyük takım olmak için altyapıya önem verilmelidir ;);).Soruyada cevap vereyim tabiki altyapıdan Cem Sultan henüz 19 yaşında fiziğide gayet iyi durumda ;) ;)

Takımımız Barcelona modelini böyle kazanır işte altyapıya önem vererek Pedro Rodríguez,Bojan Krkic,Giovanni Dos Santos (satılmışta olsa),Xavi,Lionel Messi,Carles Puyol, Sergi Busquets,Gerard Pique,Andrés Iniesta,Víctor Valdés işte böyle futbolcuları altyapıdan çıkarıyorlar.Altyapıya daha fazla önem verelim.Şu anda bu oyuncular Barcelonada banko oynayan oyunculardır Dos Santos(tottenhamdadır bu oyuncu Ronaldinho'nun yedeğiydi.)Herhangi bir sakatlık anında Guardiola bu oyunculara güvenerek şans veriyor ve şu anda dünyanın en iyi takımı durumundalar büyük takım olmak için altyapıya önem verilmelidir ;);).Soruyada cevap vereyim tabiki altyapıdan Cem Sultan henüz 19 yaşında fiziğide gayet iyi durumda ;) ;)

Zaten bizde Barcelona altyapı sistemini getiriyoruz.1-2 sene sabret bizdende çıkacak yıldızlar.

kendimiz oyatalım diyosunda

şimdi Barosu kesip yerine 18 yaşındaki adamı koyamazsın

he koyarsın ama 2-3 hafta gol atamadımı bu ülkede futbol hayatını bitirler o çocuğun

Hazirlik doneminde Cem Sultan kotu performans sergilendi diyorsunuzda adam 1 mac oynadi? Baskada oynamadi ...

Birde Sercan Veya Batuhan'i almak fena olmaz. Nonda en gec sezon sonu gidici. Yani Baros, Sercan kalir. Eeh buna Cem Sultan eklense guzel olur.

Keske bu sezon kendisi A takima alinsaydi. 2,3 paf oyuncusu alinacak dendi, bi Serdar cikti, oda artik oynatilmiyo :S? ...

kendimiz oyatalım diyosunda

şimdi Barosu kesip yerine 18 yaşındaki adamı koyamazsın

he koyarsın ama 2-3 hafta gol atamadımı bu ülkede futbol hayatını bitirler o çocuğun

Birde bu yani var. Guzelim Turkiye'de oyuncu bitirmeyi cok seviyorlar. Sonrada neden Milli takim basarisiz veya istikrar saglayamiyor diyorlar. Eeeh birazda kendilerine baksinlar. Zaten bazi sebeplerden dolayi hic bir zaman bu milli takim, bu takimlar surekli ust duzey olamayacak cunku buna izin vermezler, vermiyorlarda.

zamani gelince Frank onada sans tanir, yeterki calissin Cem.

Cem Sultan zaten bizde.İyi oyuncu olacaksa yine olur.Ama Sercan Yıldırım gerekli bir oyuncu bence.Batuhan'ı boşverin gitsin...

Bende alt yapıdaydım ve Cem'i tanıyorum. Ayağım 2 kere kırılmasaydı zamanında belki şu an benimde adım buralarda geçerdi kim bilir. :)

Cem kardeş gibidir benim için ve gerçek bir Galatasaray'lıdır. Çok çalışkandır, 90 dakika boyunca ölene dek koşar. Fakat kendisi acaip heyecanlıdır ki bunu hazırlık maçında da görmüştünüz. :) Kendisi Nonda tarzı bir futbolcudur.

Ama sorun şu. Cem'in bizim Antep'in alt yapısıyla yaptığımız bir maçta (sanırım 2006 yılıydı), bileğinden ve arka adalesinden bir sakatlık yaşadı ve alt yapıda bizimle hemen hemen 5 ay boyunca antremanlara bile katılmadı. Hala 45 dakika maç yapınca sakatlık yaşadığı bölgede ağrısı olduğunu söylemişti bana.

Durumu ne olur bilmiyorum...

Bak bilmiyorduk bunu iyi oldu böyle bir bilgi vermen:tiphat:

Bende alt yapıdaydım ve Cem'i tanıyorum. Ayağım 2 kere kırılmasaydı zamanında belki şu an benimde adım buralarda geçerdi kim bilir. :)

Cem kardeş gibidir benim için ve gerçek bir Galatasaray'lıdır. Çok çalışkandır, 90 dakika boyunca ölene dek koşar. Fakat kendisi acaip heyecanlıdır ki bunu hazırlık maçında da görmüştünüz. :) Kendisi Nonda tarzı bir futbolcudur.

Ama sorun şu. Cem'in bizim Antep'in alt yapısıyla yaptığımız bir maçta (sanırım 2006 yılıydı), bileğinden ve arka adalesinden bir sakatlık yaşadı ve alt yapıda bizimle hemen hemen 5 ay boyunca antremanlara bile katılmadı. Hala 45 dakika maç yapınca sakatlık yaşadığı bölgede ağrısı olduğunu söylemişti bana.

Durumu ne olur bilmiyorum...

:confused:

kisaca mucadele etmesi, 90 dakika kosmasi

nonda gibi bir futbolcu, yani orta sahaya top almaya gelen bir oyuncu stilinde demek istemistir kardes, simdiki nondanin halini begenmez olabilirsin/biz ama monaco daki Nonda ..anlatmaya gerek yok galiba.

----

Neyse Batuhan konusunda, bu yasta bile cok sorunlu cikiyor medyada tahminimce onun futbol hayati bitmistir, bir belki iki yil daha anadolu takimlarda dolasir ardindan ikinci lig derken adios amigo.. (ne bicersen...)

Sercan Konusunda, asiri para odenmeden takima eklenmesi dogru bir karardir diye dusunuyorum ama cogumuzun dedigi gibi bu rakam 5 milyon dollari gecmemeli...

Elbette altyapimizdan gelecek oyunculara guvenmeliyiz ama Neeskens dedigi gibi bu oyuncularin stressiz ortamda A takimla maclara cikmalari lazim, bu gidisimizle bu gerceklesecek gibi gozukuyor ki takimin yolu acik simdi burda geriye kalan cem sultanin performansi ve gelismesi, sakatlanmasindan once cok buyuk yildiz diye nitelendirildigini hatirliyorum. son iki yildir ismi fazla cikmiyor.. artik hersey kendi elinde diyebiliriz. sakatliklar malesef bu tur genc oyuncularin potansiyelini bir anda kesip yarisina indirebiliyor.

Sercana lafım yokta bu Batuhan neyi kanıtlamış? Yarım sezon Eskişehirde idare eder perfermans sergilemek kendini kanıtlamak mı oluyor şimdi?

:2_thumbs_up_-_anima:2_thumbs_up_-_anima

batuhan kim ya elin zibidisi boyle oyuncuların Galatasarayda yeri yoktur discoda partyde gezerek futbolcu olunmaz İlhan mansız gibi 1 sene parladı gerisi yalan

Cem sultan kaliteli bir futbolcumuz basından gecen sakatlık vede stres sebebiyle kendini gosterememistir vede hicbir zaman gosteremeyecek bence yası ilerlemeye basladı .altyapının basında vede teknik ekipte o kadar mukemmel hocaların oldugunu varsayarsak onlar goremiyorsa bi ısık baska kişilere yonelmek en dogrusudur

tek şık Sercan kalıyor iclerinde tecrubesi yeter hızı yeter

Cevap: Sercan ve Batuhan´a paraları saçmak mı yoksa Cem Sultan´ın üstünde durmak mı?

Doğru Sercan ne kupalar kaldırdı,sayamadık...

Cevap: Sercan ve Batuhan´a paraları saçmak mı yoksa Cem Sultan´ın üstünde durmak mı?

sercan'ı 6m euro+aydın+aykut a vermyorlar.o transfer yatar.tabata olayı gibi olur daha da arttırırsa parayı takımımız

aynen cem sultanın üstünde durmak lazım

Yeahu Cem'i oyle bir anlatiyonuz ki goren Luis Nazario de Messi Rooney zannedicek kendisini. TSL tecrubesi olan, show yapabilitesi olan adami tabii ki su anda PAF'ta oynayan cocuga tercih etmek gerekir. H.A., tabii Cem gibi yetenekleri takima monthaj etmezsek ve surekli yok Ruud gelsin Pavlucenko gelsin su gelsin bu gelsin dersek, Emre Colak yerine Mustafa Sarp gibilerini oynatirsak Cem de curur gider Cafercan ve Oguz gibi. Yapilmasi gereken, Cem'e sans verip saatte 3 adim hizla ilerleyen ve gercek yasinin en az 42 oldugu belli olan Nonda'yi geri plana cekerek genclere bu sekilde yol acmak ayricana Nonda gibi israrla orta sahaya gelip top alan, fakat takim topu ileri tasidigi sure icersinde ceza sahasina bile yaklasmaya hlai olmayan ve takimin ataklarinin huuooops diye bitmesini saglayan tarzda oyunculardan kurtulup, genc, yetenekli ve iki adim aticak hali olan cocuklari oynatsak bence SUPERB olur.

Üst Alt