sergio ramos - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Geç kalındı abi, muhtemelen hedef nelssonu daha erken elden cikartmakti ama olmadi, artık ramosun kesin gelmesini bekliyorum, belki Avrupa'da zorlanabilir yaşı itibariyle ama bizim ligde hiç zorlanmaz, tam ramosun istediği bir lig, hem yavaş hem de temposuz ama sert, ek olarak inanılmaz bir duran top silahıdır ramos, 6-7 golu zorlanmadan bulacağını düşünüyorum
Büyük lig diyorum, 28-32 yaş diyorum; menajerlere bir haber uçursan aynı gün 5-6 oyuncu önerisi gelir, seçip en iyisini ve hazırını alırsın. ''Onlar için geç kalındı, Ramos alınmalı'' mantıklı değil. Ha, çok fazla üst düzey maç oynamamış, 20-22 yaşında bir stoper olmaz bu saatten sonra, onu söyledim zaten...

Büyük lig diyorum, 28-32 yaş diyorum; menajerlere bir haber uçursan aynı gün 5-6 oyuncu önerisi gelir, seçip en iyisini ve hazırını alırsın. ''Onlar için geç kalındı, Ramos alınmalı'' mantıklı değil. Ha, çok fazla üst düzey maç oynamamış, 20-22 yaşında bir stoper olmaz bu saatten sonra, onu söyledim zaten...

Bahsettiğim bu, diğer dediğini zaten bulursun

Carlos 34 idi, Ramos 37...30 dan sonra alınan her yaş, bir öncekinden daha çok performans kaybı getirir...

Nelsson kalırsa stoper transferi keyfe keder görülebilir; iyi bir genç bulunursa yine alınır. Nelsson giderse, banko 11 için genç stoper riskli olur evet. Ama niye ille de Ramos? Büyük liglerden 28-32 yaş aralığında standardı belli bir stoper almak çok zor olmamalı bahsedilen bütçelerle...
Çünkü Ramos topu baskıdan çıkarma işinin üstadı, bizim takımda sağolsun muslera, nelsson efendi en ufak press'te topu rakibe alın bize gol atın diye verdikleri için bu iş yürümez, Ramos bu takıma gelsin sadece yürüsün topla çıkma konusunda bize yardımcı olsun aynı gün 10 level atlarız

Mesele tamamen Ramos'un vücudu ve kendisine nasıl baktığıyla ilgili

Pepe ne Porto'yla CL maçlarında ne Portekiz'le DK maçlarında sırıtmadı

Sırıtmamayı bırak döktürüyor adam. Fakat olay tamamen vücuduna iyi bakmak, genlerinin kalite olması, mental anlamda defansı iyi bilmek ve sakatlık yönünden şanslı olmaktan geçiyor

Bence 1+1 şeklinde doğru maliyete (yaklaşık 4m) alınabilecek bir risk, ama Nelsson gitmeden gelmesine karşıyım, her ne kadar Nelsson'un sezonu açış şekli ışık vermese de

Çünkü Ramos baskıdan topla çıkma ustası, bizim takımda sağolsun muslera, nelsson efendi en ufak press'te topu rakibe alın bize gol atın diye verdikleri için bu iş yürümez, Ramos bu takıma gelsin sadece yürüsün topla çıkma konusunda bize yardımcı olsun aynı gün 10 level atlarız
Bu konuda uzlaşmamız mümkün değil, kızacağını da tahmin ediyorum:);

Ramos çok iyi bir stoper; hızlı, güçlü, dayanıklı, agresif, hava toplarında etkili vs...Ancak oyun kurucu stoper tanımına uyan biri değildir; sorulsa kendisi de bunu söyleyecektir. Çevre kontrolü çok yüksek biri değildir, oyun kurmak gibi bir kaygısı da pek yoktur, o işi partnerleri yapmıştır hep; genellikle kısa-uzun basit oynamayı tercih eder. Topu aldığında dripling imkanı varsa mesafe kat etmeyi sıkça dener, orijini sağbek zaten...

Ramos çok iyi bir stoper; hızlı, güçlü, dayanıklı, agresif, hava toplarında etkili vs...Ancak oyun kurucu stoper tanımına uyan biri değildir; sorulsa kendisi de bunu söyleyecektir. Çevre kontrolü çok yüksek biri değildir, oyun kurmak gibi bir kaygısı da pek yoktur, o işi partnerleri yapmıştır hep; genellikle kısa-uzun basit oynamayı tercih eder. Topu aldığında dripling imkanı varsa mesafe kat etmeyi sıkça dener, orijini sağbek zaten...
Ramos'un son bir yılda dakika aldığı majör müsabakalarda diğer stoperlere kıyasla pas istatistiği

Screen Shot 2023-08-25 at 2.55.19 AM.png

Meraklısına pas tipleri:

Screen Shot 2023-08-25 at 2.55.35 AM.png

Resmen elit seviye bu. Hatta kariyerinde ofansif, defansif ve dribbling metriklerde geri gitmesine rağmen pasörlükte gittikçe iyileşmiş

Ramos'un son bir yılda dakika aldığı majör müsabakalarda diğer stoperlere kıyasla pas istatistiği

Ekli dosyayı görüntüle 216728

Meraklısına pas tipleri:

Ekli dosyayı görüntüle 216729

Resmen elit seviye bu. Hatta kariyerinde ofansif, defansif ve dribbling metriklerde geri gitmesine rağmen pasörlükte gittikçe iyileşmiş
PSG, kazansa da kaybetse de mücadele ettiği her platformda haksız rekabeti temsil ediyor; o bakımdan yanıltıcı olabilir. RM de bile bu istatistikleri yakalayamaz...

PSG, kazansa da kaybetse de mücadele ettiği her platformda haksız rekabeti temsil ediyor; o bakımdan yanıltıcı olabilir. RM de bile bu istatistikleri yakalayamaz...
Pas sayısı olarak katılmak mümkün olsa da pas yüzdesi, tüm pas tiplerinde yüksek pas yüzdesi, paslara kat ettirilen ortalama mesafe, üçüncü bölgeye atılan başarılı paslar gibi istatistikler bunu taca çıkarıyor

RM pas profilleri de aynı sitede mevcut ve benzer şekilde dominant bir performansı var oyuncunun. Zaten bence Ramos Varane'dan da Pepe'den de iyi pasördü.

2018-19 profili:

Screen Shot 2023-08-25 at 3.11.23 AM.png

2019-20 profili:

Screen Shot 2023-08-25 at 3.11.03 AM.png

Pas sayısı olarak katılmak mümkün olsa da pas yüzdesi, tüm pas tiplerinde yüksek pas yüzdesi, paslara kat ettirilen ortalama mesafe, üçüncü bölgeye atılan başarılı paslar gibi istatistikler bunu taca çıkarıyor

RM pas profilleri de aynı sitede mevcut ve benzer şekilde dominant bir performansı var oyuncunun. Zaten bence Ramos Varane'dan da Pepe'den de iyi pasördü.

2018-19 profili:

Ekli dosyayı görüntüle 216730

2019-20 profili:

Ekli dosyayı görüntüle 216731
Adamın kariyeri boyunca oynadığı iki takım, dönemlerinin en baskın futbolunu oynayan, Dünyanın en pahalı ve kaliteli oyuncularından kurulu takımlar, 1 sezonluk Sevilla dönemini saymasak da olur. Partnerlerinin istatistikleri de ondan aşağı kalmamıştır muhtemelen...

Abi sen ne yaptın ya. Bu konuda ilk 5dedir bu adam :d

Ramos bizim stoperleri top diye oynar. Oyun kurmada Dünyadaki en iyi stoperlerden biridir. Ayrıca öyle dan dun vurmaz nokta atışı diyagonal pas atabiliyor. Sağ ayaklı olmasına rağmen sol stoper de bu kadar etkili ikinci bir adam görmedim. Ayrıca orijinal olarak bek olmasından mütevellit topla çıkmasıda harikadır.

Haddinden fazla anlam yükleniyor bu adama. Roberto Carlos için de Dünyanın en iyi solbeki deniyordu; 34 yaşında FB ye gelip 2,5 sene oynadı da ne oldu? Performans olarak uçup kaçmadı, reklam yönüyle de pek bir iz bırakmadı. Ramos gelip iki maç kötü oynasa algı tamamen tersine döner. Hücum oyuncularının birkaç klas hareketle katkı vermesi, hiç olmazsa göz boyaması mümkündür ama defans oyuncuları için o imkan da yok; fahiş hatalarla iki gol yedirdiğinde, fırlak bir hücumcuyu kovalarken aciz kaldığında, adına yazılan destanlar unutuluverir...Ayrıca aşırı agresif ve gaddar bir oyuncu, sevenler biraz da onun için seviyor. Bu tip egosu yüksek ve agresif oyuncular, yaşları ilerledikçe kart görmeye daha da meyilli oluyorlar. Müdahale edemeyeceklerini anladıklarında basarlar tekmeyi...
Bonucci gelseydi yazdıkların doğru olurdu da Ramos da durum farklı bence. Atletizmi kendi yaşıtlarına göre üst düzey.

Üst Alt