# Sergio Romero - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Sergio Romero

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Sergio Romero

Yabancı kaleci istemez.O kadar lüksümüz yok,servet,hakan balta ve bam gitsin yerine adam gibi yerliler gelsin ondan sonra yabancı kaleci alınır.

Kova'da değil,bu dünya var oldukça bırakın 1'inci olmayı,elit ilk 10 kaleci arasınada girecek bir adamda değil...

Sorun şu ki madem oturaklı güven veren bir kaleci istiyorsun,tercih yanlış.

Yok diyorsanki adam yetenekli olsun bizde yetişsin oynayarak,o zaman elinde ufuk var hemde türk,buyur yetiştir.

Ölü bir sezon geçiriyoruz zaten,bari bırakında Ufuk kaleye alşsın,hiç değilse deneyin bir devre,adama şans verin.

Bİlmem kim gelsin o zaman diye ipe sapa gelemz laflar edileceğine mantıklı düşünülse ya,yok ama herkes görevini icraa eder demi.O konuşmaz ise kim boş boş konuşacak.

Bu defansla bu orta sahayla bu adamı 6 ayda harcarız. Hele bi orta sahayı defansı adam edelim kaleciye seneye bakarız...

Defalarca seyrettim ve beğenmiyorum, German Lux, Ustari, Castanzo, Carizzo'yu da begenmezdim. Romero'nu bir kere boyu kısa ve yan toplarda zayıf ama muthiş bir özgüveni var, Sinan Bolat'a çok benzetiyorum stilini. Sinan Bolat'ın 1 gömlek iyisi.

Romero'yla benzer stilide Utrecht'in kalecisi var M.Vorm. Hiç olmazsa Romero'dan daha iyi. Romero refleksler çok iyi, agresif aşırı özgüvenli ve bazen saçma hatalar yapan, yan toplarda zayıf, genel mental ve kalecilik bilgisi bakımından vasat bir kaleci bana göre. Kötü kaleci mi değil ama sala ciddi paralar verilecek elit bir kaleci de değil. sakın bana Milli kaleci demeyin. Pompido'yu bile seyretmiş olan bu abiniz 10'larca Arjantinli kaleci seyretmiş ve sadece 2-3'ünü vasat üstü bulmuştur. Ötekiler pazarlama dehası Arjantinlilerin Avrupalılara hediyesi(!) olmuştur.

2-2.5m eurodan fazla etmez ama o paraya da vermezler, oyleyse kalsın. Belarus Milli kalecisi Zenit'in 2.kalecisi Yuri bundan çok daha dengeli bir kalecidir, ucuzdur da. Belarus değil Arjantinli olsa River ya da Boca'da olur 10m euro bonservis istenirdi :)

Defalarca seyrettim ve beğenmiyorum, German Lux, Ustari, Castanzo, Carizzo'yu da begenmezdim. Romero'nu bir kere boyu kısa ve yan toplarda zayıf ama muthiş bir özgüveni var, Sinan Bolat'a çok benzetiyorum stilini. Sinan Bolat'ın 1 gömlek iyisi.

Romero'yla benzer stilide Utrecht'in kalecisi var M.Vorm. Hiç olmazsa Romero'dan daha iyi. Romero refleksler çok iyi, agresif aşırı özgüvenli ve bazen saçma hatalar yapan, yan toplarda zayıf, genel mental ve kalecilik bilgisi bakımından vasat bir kaleci bana göre. Kötü kaleci mi değil ama sala ciddi paralar verilecek elit bir kaleci de değil. sakın bana Milli kaleci demeyin. Pompido'yu bile seyretmiş olan bu abiniz 10'larca Arjantinli kaleci seyretmiş ve sadece 2-3'ünü vasat üstü bulmuştur. Ötekiler pazarlama dehası Arjantinlilerin Avrupalılara hediyesi(!) olmuştur.

2-2.5m eurodan fazla etmez ama o paraya da vermezler, oyleyse kalsın. Belarus Milli kalecisi Zenit'in 2.kalecisi Yuri bundan çok daha dengeli bir kalecidir, ucuzdur da. Belarus değil Arjantinli olsa River ya da Boca'da olur 10m euro bonservis istenirdi :)

boyu mu kisa?adam 1,92m daha ne olsun ? 3m?! bence fena degil aykut ve hele ufuk dan kat kat iyi bi kaleci refleksler de gayet iyi yan toplar idare eder

boyu mu kisa?adam 1,92m daha ne olsun ? 3m?! bence fena degil aykut ve hele ufuk dan kat kat iyi bi kaleci refleksler de gayet iyi yan toplar idare eder

Hada 1.92 mi? Vay be vallahi boyunu netten kontrol etmeden gördüklerime göre yazdım. Ekranda kısa gibi gözüküyordu :) De Santcis'de 1.90 mış ama daha kısa dururdu, Romero'da saç da var ne bileyim kısa duruyor. 3m nedir renktaş? refleksi ben de çok iyi dedim zaten ama kararlar ve denge de sorunlu dedim, yan topta 1.90'lıkmış meger ona boyuna göre kötü geldi bana. Aykut-Ufuk'la karşılaştırma zaten :)

Yine de Leo ya da De santcis'den kesinlikle iyi değil onlar gibi orta şeker bir kaleci.

Hada 1.92 mi? Vay be vallahi boyunu netten kontrol etmeden gördüklerime göre yazdım. Ekranda kısa gibi gözüküyordu :) De Santcis'de 1.90 mış ama daha kısa dururdu, Romero'da saç da var ne bileyim kısa duruyor. 3m nedir renktaş? refleksi ben de çok iyi dedim zaten ama kararlar ve denge de sorunlu dedim, yan topta 1.90'lıkmış meger ona boyuna göre kötü geldi bana. Aykut-Ufuk'la karşılaştırma zaten :)

Yine de Leo ya da De santcis'den kesinlikle iyi değil onlar gibi orta şeker bir kaleci.

leo dan iyidir de de santcis mi romero mi dersen o iste biraz zor

Romero için az para istemezler allahtan Boca-River'ın elinde değil de mantıklı fiyatlara adam satan Az'nin elinde.

AZ'nin fiyat listesini verelim:

- D.Mendes (dc-dmc) 2.5m euroya Salzburg'a (kalitesine göre bedava, keşke biz alsaydık)

- Dembele (frlc) 6m euro Fulham (EPL'ye gore fiyat makul, forvette pahalı olur zaten)

- El Ham. (sc) 5m euro Ajax (iç piyasadi buyuge biraz pahalı satılır ona ragmen makul fiyat)

Bu satışlara göre Romero (forvet değil kaleci ve Schaars, Dembele, El Ham. gibi adamların golgesindeyken, şimdi para edecek 2-3 topçudan biri olunca değere bindi) 3-4m euroya alınması gerekir. Alışları 1.5m euro.

1.92 lik kaleciye kısa diyorsun 1.83 lük kaleci öneriyosun ilginç :)

1.92 lik kaleciye kısa diyorsun 1.83 lük kaleci öneriyosun ilginç :)

M.Vorm'un da handikapı zaten yan toplar. Ben Vorm yan toplarda Romero'dan iyidir demedim. İkisi de aslen refleks kalecisi ama Vrom Romero'dan daha dengeli, daha az hata yapan bir kaleci zaten ikisi de Hollanda'da oynuyor. Romero'nun boy avantajına ragmen yan toplarda iyi değil. Şöyle desem daha rahat anlaşılacak.

Özellikler------------ Romero------------------ Vrom

Yan top -------------------6---------------------- 6

refleks --------------------9-----------------------9

Denge/karalar -------------6----------------------8

Pozisyon alma--------------7-----------------------8

İstikrar ---------------------7----------------------8

Gerçek önerim ise Zenit'ten Beyaz Rusya'lıYuri çok daha ucuz bir kaleci 1-1.5m euroya alınır. Cok dengeli bir kaleci hiçbir şeyi 9'luk 10'luk değil ama 6'sı da yok.

Linkini her yere yazdım. FK Moscow'ya giderkenden beri takip ettiim biri.

Romero Az'nin aldıgı gibi 1.5m euroya ve cüzi ucrete alınacak olsa tamam derim ama yuksek bir maliyetle alındıgına göre guvenle arkana yaslanıp maçını izleyebilecegin bir adam olsa eyvallah ama o kalitede görmüyorum. Fark bu. Bu maliyete daha guvenilir daha kaliteli kaleci alınmalı ya da ortalama biri alınacaksa Yuri gibi ucuz bir adam alınsın derim.

bence kim gelir Romalı Doni :) onu begeniyor muyum, hayır :) kaleci bulmak kolay değil zaten dunya da kaleci sıkıntısı var, Mondi'yi gonderenler bin kere pişman oldu ama geçti artık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt