Sezon Sonu Transfer Harekatı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sezon Sonu Transfer Harekatı

Cevap: Sezon Sonu Transfer Harekatı

CL deyip, Stancu Culio´dan bahsedenleri gercekten anlamiyorum. Biraz vizyon

Yapmamiz gerekenler acik.

1. Üst düzey forvet

2. 2 kanat oyuncusu

3. Sampiyonlar Ligi icin Eboue´nin sol bekini bulmak lazim :)

4. Orta sahaya alternatif

5. Gidecek oyunculara göre alternatif defans oyunculari (Türk)

2 tane en yardırırından açık ve sol bek öncelik olmalı. Dün çok etkili olmasada Sivastaki Ermanı çok beğeniyorum. İyi bir alternatif olur kadroda.

Doğru söylüyorsun Mahir. Erman çok yetenekli. Bu senenin en gözde yerli transferi Erman olacak. Söylediklerine de aynen katılıyorum. İki tane yardıranından kanat oyuncusu alınmalı. Bu arada 250 bin dolara gelen Necati' yi beğenmiyorduk ama Sow' dan çok daha büyük katkı sağlıyor takıma. Bu nasıl olacak?

organik bir kadro kurmaliyiz.

organik kadro nedir? mutemad degisimlere ayak uydurabilen, prof adamlardan kurulu kadroya ORGANIK KADRO denir.

bunun icin 6 tane net banko yabanci adam gerekiyor. musler, ujfalusi, eboue, melo, elmander ve bir sol bek (kadlec, olsson vs). bu omurganin yani sira 2 tane lig ve avrupa maclarinda arada sirada kullanabilecegimiz genc yabanci hissediyorum. diyelim biri forvet olsun, avrupa macinda elmanderin yaninda baslayabilir 7. yab olarak. ya da ligde elmander cezaliyken. ya da orta saha olsun, zorlu evrop macinda orta sahayi 3leyelim. ligde selcuk yorulunca oyuna girsin falan. bu tarz bir tane daha yabanci olsun ama onu daha cok a2de kullanalim falan. turk olarak da 2 adam hissetmek isterim. gokhan tore olur, gurbetci defans olur aykut demir tarzi.

hislerime dayanarak yabanci bir sol bek, 3 tane de gelecege yonelik, kadroya derinlik katacak genc adama lazim gozuktugunu, turk olarak da 2 oyuncunun harman olacagini soylemek isterim. kesin olarak yedek kalecilerden biri, servet, caglar, culio, pino, stancu gonderilmelidir. duruma gore baros da gidebilir (injury prone hafiften ama saygimiz infinite). teklif gelirse riera da gidebilir (wage budget too high). serkan, sercan ve yigit kiraya verilebilir ama avrupa takimina, ibbye falan gideceklerse satalim daha iyi.

hislerim sunu soyluyor

muslera - aykut/ufuk - youth kaleci

eboue - sabri - yeni sol bek - hakan

ujfalusi - semih - gokhan - gurbetci aykut demir gibi biri

selcuk - melo - ceyhun - yekta - a2deki inferior yabanci genc

emre - engin - riera - aydin - kadro derinligi yabancilarindan biri

elmander - baros - necati - kadro derinligi yabancilarindan biri

25 oyunculu, 11 yabancili kadro oluyor, ideal olarak baros veya rieradan biri gider. bunlar hayali fikirlerim tabii ki. oyle ilk 11'e 5 adam lazimcilardan degilim obviusli

Baros giderse Berbatov'u falan alırız umarım, yoksa gitmemeli kesin olarak.

solbek Kadlec, muthij oyuncu fiyat uygun.

sag kanat McGeady - krarl.

yerlilerden Gokhan Tore/Serdar Aziz kacırılmamalı... Aykut'tan falan kurtulmamızda iyi olur yedek kaleci de iyi olmalı CL'de oynayacagın zaman : Tolga Zengin.

Melo'yu alamazsak Plasil'i falan durtebiliriz, ama Melo keshin olarak alınmalıdıR.

2 tane kanat oyuncusu şart bir tanesi muhakkak yabancı ve çok kalite bir isim olmalı. süper bir forvet lazım barosla yollar ayrılmalı. melo bonservisi alınmalı ve melo ile selçuka alternatif olabilecek bir isim alınmalı yerli olabilir misal mehmet topal. yerli bir stoper alınıp servet gönderilmeli. sol beke yabancı iyi bir isim olursa cl için iyi olur.muslera-ujfa-semih-eboue-selçuk-melo-elmander bu isimler cl temposunu kaldırır artık yanlarına 3-4 transfer şart

Ben olsam Baros'u kesinlikle yollamam ama FT yollayacak orası KESİN .

O zaman sol bek , açık ve forvet olmak üzere ilk 11'e 3 adam almak şart . Tartışmasız .

Ben olsam Baros'u kesinlikle yollamam ama FT yollayacak orası KESİN .

O zaman Kadlec , McGeady ve Berbatov olmak üzere ilk 11'e 3 adam almak şart . Tartışmasız .

reidz'i zahmete sokmiim dedim bizzat degistirdim heiß [no thanks required]
ayatollah.gif

eksiklerimiz;

şöyle iyi yardıranından sağ-sol açık, (bence hala kanat oyuncumuz yok y.gökoğlan piyasada yok, emre bikaç maç vardı o da kayıplarda, aydın yeterli değil(çok umutluydum aydından ama geliştiremedi kendini) bize stoch, olcan, Q7 gibi adamlar lazım

orta göbeğe melo-selçuk ikilisne en az 1 alternatif(ceyhun var ama dünkü gibi maç koptuktan sonra göbeği dinlendirme amaçlı kullanılır ancak, belki yekta formuna kavuşursa alternatifin 1 tanesi olabilir ama 1 tane daha lazım

sol bek h.baltaya alternatif hatta h.baltayı alternatif bırakabilecek bi sol bek, mesela h.ali kaldırım

eboe ye alternatif sağ bek

seneye kaleci sıkıntımız olmaz ama diğer sene muslera yı tutamayız gibi geliyor bana, ben onur kıvrak ı beğenirdim, nasıl olsa tolga sakatlanmadan forma şansı bulaaz ts da, gs ye gelmeyi düşünebilir

eksiklerimiz;

şöyle iyi yardıranından sağ-sol açık, (bence hala kanat oyuncumuz yok y.gökoğlan piyasada yok, emre bikaç maç vardı o da kayıplarda, aydın yeterli değil(çok umutluydum aydından ama geliştiremedi kendini) bize stoch, olcan, Q7 gibi adamlar lazım

orta göbeğe melo-selçuk ikilisne en az 1 alternatif(ceyhun var ama dünkü gibi maç koptuktan sonra göbeği dinlendirme amaçlı kullanılır ancak, belki yekta formuna kavuşursa alternatifin 1 tanesi olabilir ama 1 tane daha lazım

sol bek h.baltaya alternatif hatta h.baltayı alternatif bırakabilecek bi sol bek, mesela h.ali kaldırım

eboe ye alternatif sağ bek

seneye kaleci sıkıntımız olmaz ama diğer sene muslera yı tutamayız gibi geliyor bana, ben onur kıvrak ı beğenirdim, nasıl olsa tolga sakatlanmadan forma şansı bulaaz ts da, gs ye gelmeyi düşünebilir

muslera kulübü çok benimsedi , galatasaray da oynamasının kendisini tatmin ettiğinide söyledi . biz satmayı istemezsek gideceğini düşünmüyorum..

valla alınıcaksa türkiyeden alınmasın yurt dışındaki gurbetcilerden alınsın adamları mantelitesi daha farklı oluyor

muslera kulübü çok benimsedi , galatasaray da oynamasının kendisini tatmin ettiğinide söyledi . biz satmayı istemezsek gideceğini düşünmüyorum..

ama ingiltere hayalinin olduğunu da biliyoruz, düşünsene chelsea den teklif geldi, gitmek istemez mi, gitmek istedikten sonrada satmak zorunda kalırız, süleyman hurmamıyız biz, keşke uzun yıllar kalsa..

yıldız 1 kanat oyuncusu ve forvet alınacağını düşünüyorum.

Yerli olarak da 1 stoper ve 1 sol bek

------------Muslera-----------

eboue---semih---ujfa-----hakan

engin--melo----selcuk----merteens

-------elmander---berbatov-----

yıldız 1 kanat oyuncusu ve forvet alınacağını düşünüyorum.

Yerli olarak da 1 stoper ve 1 sol bek

------------Muslera-----------

eboue---semih---ujfa-----hakan

engin--melo----selcuk----merteens

-------elmander---berbatov-----

Mertens çok pahalı onun yerine amrabat olur

forvete gelince elmander ve berbatov ikiside aynı tip oyuncular birbirlerini tamamlayamazlar diye düşünüyorum.Elmander tamam ama yanına arif gibi bir oyuncu lazım

Mertens çok pahalı onun yerine amrabat olur

forvete gelince elmander ve berbatov ikiside aynı tip oyuncular birbirlerini tamamlayamazlar diye düşünüyorum.Elmander tamam ama yanına arif gibi bir oyuncu lazım

elmander arif gibi bir oyuncu zaten gezici. fiziğine bakıp nokta santrafor dememek lazım.

meertens pahalıdır doğru ama şampiyonlar liginde başarı gerçekten isteniyorsa ligin 10. takımının kanat oyuncusuyla olmaz

Muslera

Eboue - Semih - Ujfalusi - Hakan

Hamit - Selçuk - Melo - Gökhan Töre

Elmander - Berbatov

Şampiyonlar ligi için hayal ettiğim kadro budur.İnşallah kurarız böyle bir kadro.Baros - Riera gönderilip 3 tane yabancı futbolcu transferi yapmalıyız.Sadece forvet için Berbatov diyorum diğer 2 yabancı futbolcu genç ve hücum oyuncusu olmalı.

muslera giderse yerine ya tolga yada onur kıvrakı almamız lazım

amrabattan vazgeçmemek lazım ilerde çok para kazanabiliriz... ayrıca barosu gönderirsek eğer yerine yırtıcı drogba gibi güçlü bir forvet iyi olurdu

hakan balta'dan daha iyi yerli sol bek varsa söyle de alalım

o bölgeye yabancı alma lüksümüz yok

Doğru.Zaten yabancı olarak muslera-eboue-ujfalusi-melo-elmander kesin ,kaldı 1 yabancı onuda kanat transferi olarak kullanırız gibi yada g.töreyi alırsak forvete kullanırız çok büyük ihtimal

Üst Alt