Sıcak Fırsatlar - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sıcak Fırsatlar

Bilgi kadar malzeme de önemlidir; biber-kimyon-çemen-sarmısak vs...Etin niteliği en önemli mevzu zaten; doğal merada otlanan hayvanın etiyle, sadece küspe verilen hayvanın eti aynı lezzeti veremez elbette...
küsbe şişirir hayvanı, cıvık et yaptırır..... hayvan kiloya verir ama; bol etin lezzetinden de pek çok şey kaybeder..

Gayserili olarak hemşerilerin de o kadar masum değil bilmiş ol...
Cumhuriyet markası nasıl namını EXTRA paraya çevirmeye çalışıyosa, aynen gayserililerde bu hatayı yapıyolar ısrarla. Ve meydan tıfıllara kalıyo ciroları paraları onlar götürüyo hamuduylan..
Hadi şimmdi yazacağıma itiraz et de ne kadar gerçekçi, olduğunu anlayalım...

TÜRKİYENİN EN PAHALI PASTIRMA SUCUĞU KAYSERİDEN ÇIKAR, ve bu nedenle kendi pahalılaştırdıkları ürünlerine extradan kıymet yüklerler.....

Hadi bakalım, buna itiraz edebilecek misin ?...
Biz krallara layık mal yaparız teranesi ile sayılı kraldan başka alıcıları da nadirdir..

Kaba etin kilosunu çiftlikten 30-50 TL arasına malederler ama, tuzla çemeni erciyesin rüzgarında gayseride sürüldü diye 100 liradan aşağı kıymet biçmezler...
Aksini mi söylemişim de böyle yükseldin aniden?:oops::unsure:...Bence de ederinin üzerinde pazarlıyorlar...
Pastırma diye marketlerde satılanların hiçbiri gerçek pastırma değil zaten. Ev yapımı ve usulüyle kurutulmuş pastırmayı yiyen tadına doyamaz; hele antrikot (Sırt) veya bonfile (Yağlı haliyle kuşgömü denir) pastırmayı tamamen dişsiz biri bile rahatlıkla yiyebilir, ağızda eriyiverir zira...Sucuk konusunda ise Şahin markasını denemeni tekrar öneriyorum; pahalı da değil. Tabi damak zevkine uyar ya da uymaz ayrı konu...

Aksini mi söylemişim de böyle yükseldin aniden?:oops::unsure:...Bence de ederinin üzerinde pazarlıyorlar...
Pastırma diye marketlerde satılanların hiçbiri gerçek pastırma değil zaten. Ev yapımı ve usulüyle kurutulmuş pastırmayı yiyen tadına doyamaz; hele antrikot (Sırt) veya bonfile (Yağlı haliyle kuşgömü denir) pastırmayı tamamen dişsiz biri bile rahatlıkla yiyebilir, ağızda eriyiverir zira...Sucuk konusunda ise Şahin markasını denemeni tekrar öneriyorum; pahalı da değil. Tabi damak zevkine uyar ya da uymaz ayrı konu...
Sucuk olarak Bergama'da bi kasap abimiz var. Şehir dışına gidiyorum oraya sucuk almaya. Hayatımda yediğim en iyi sucuk. Şahin mahin cart curt hikaye valla. Doğal sucuğun önüne hiçbirşey geçemiyor dediğiniz gibi.

Afyon sucuğuna destanlar yazılmış; en meşhur markalarını denedim ve hayal kırıklığına uğradım. Bir Kayserili olarak hiç mi hiç beğenmedim...

Bizim ev yapımı sucuklarımızdan bir kere yeseniz, bunlara sucuk bile demezsiniz, çok net söylüyorum. O bizim ev yapımı olanlarına en yakın sucuğu Beğendik marketlerinde bulabirsiniz ama Beğendik de battı batıyor, Kayseri dışında mağazası kalmamıştır belki. Sonraki seçenek, Şahin sucuklarıdır, A101 dahil pek çok yerde bulabilirsiniz, denemenizi öneririm...
Şahinden at eti çıkmamış mıydı

kangal-jpg.31599

Sucuklar NAMET...:ka::ka::ka: Problem yok.. Büfe tipi sucuğundan tost yaparken tüm dükkanı sucuk kokusu sarmasından belli kalitesi.
Daha iyisi Aytaç(mera çiftlik olduğu için) yada cumhuriyet bence. Belki ikbal olabilir ama denemedim hiç...
2 günde 5 koli sattık kalmadı, mağazada soğuk zincir deposu olmadığı için, ana depodan takviye getirttik dedi.
Son koliden 3 çatal bize düştü...

Tam buğdaylı bisküvi Standart Eti Burçak... 2 paket almıştım ama, yakınında Ekmesan ın 200 gramlık tam buğday yaprak galetasını 2.25 e görünce, birini bırakıp 4 paket galeta aldım. Ne idüğü belli olmayan yağlarla, başka bişeylerle güya çeşitlemeye çalıştıkları sokak fırınları/pastanelerde üstelik beyaz undan yarısı yanık yaprak galetalara 18-25 arası fiyat istiyolar.
Hem tam buğday, hem kaliteli marka hemde nerdeyse pastane üretiminin yarısına yakın fiatta ve beğenmezsen yada bişi olursa kalanların iadesi var...
Diyetçilerin biraz sos biraz peynirle kahvaltılık yada atıştırma zamanlarının çıtırı olabilecek bişey sanki..
maxresdefault.jpg

Denedim... . :ka:
Kullanışlı ambalajlama stratejisine kadar güzel bir ürün ve kepekli haşhaşlı vs geniş çeşitleri ile de fiyatıyla da oldukça cazip..
yoğurt+ salça veya marmelat ....vs.vs ile kolay hazırlanabilecek basit soslarla ideal atıştırmalık olabilir...

Laptop ve yazıcı ihtiyacı olup de bütçesi sınırlı olan r'taşlarımız için kaçırılmaması gereken bir fırsat. (BİM/30.11.2018)

B%C4%B0M-Akt%C3%BCel-30-Kas%C4%B1m-2018-Yeni-Katalog.jpg

aklıma direkt şu görüntü geldi, kesin sende vardın değil mi bu izdihamda ? Takip ediyorsun belliki böyle eventleri.

Takip mi? Sahlep içmeye geldim yağmurun tadını çıkararak...

Ben: Bir sahlep alabilir miyim?

Garson: Bugün dünya kahve günü. Türk kahvemiz ücretsiz.

Ben: Kutlu olsun. Ben bir sahlep alayım.

Ayrıca inat yapıyorsun değil mi! Event ne allah kahretsin! Etkinlik demek çok mu zor!

Ayrıca inat yapıyorsun değil mi! Event ne allah kahretsin! Etkinlik demek çok mu zor!
Sen nasıl Türksün yav, beleşi nasıl geri çevirirsin?

Sen nasıl Türksün yav, beleşi nasıl geri çevirirsin?
Hİ-KA-YE.

Ayrıca sen Arap mısın ki sahlep yazıyorsun, Türkçesi salep onun.

Üst Alt