Sıfır Puan Almamızı Neye Bağlıyorsunuz? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sıfır Puan Almamızı Neye Bağlıyorsunuz?

Cevap: Sıfır Puan Almamızı Neye Bağlıyorsunuz?

Motivasyon değil sorun sadece tercrübesizlik ve gol yollarındaki sıkıntılar bu kadar basit.Zaten açıkçası ben bazı şeylerin hemen olmasını beklemiyordum.Çünkü gereğinden çabuk gelen başarı gerçekleri görmemizi engeller.Açıkçası açgözlü değilim uzun yıllar geçmiş olsa da Avrupa'da başarı için kimseyi de asıp kesmem vay sen oynatmadın vay sen beceriksizsin demem.Çünkü yıllar sonra gerçekten takım olgusunu kafalara soktu Fatih hoca.Uygulamalarda sıkıntı yaşanabilir yanlış taktik yanlış oyuncu bunlar düzeltilemeyecek şeyler asla değil.Bir düşünün şükredelim diye demiyorum ama BAM üçlüsü diye birşey vardı.Ben hayatımın hiçbir döneminde kızmadım üzülmedim utanmadım takımımdan ama son 2 sezona kadar geldiğimiz noktada bunları ve aklıma gelmeyen bilimum duyguları yaşattılar sağolsunlar.O yüzden sadece biraz sabır şu 3-4 sene içerisinde aynı kafalar devam ederse çok iyi yerlere geleceğiz bundan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın.Eskisinden çok daha kaliteli bir takım yaratılacak göreceksiniz.

defans yapmakta bı sannttır mesela luce nın zamanında cl de en ust duzeye ulastık

tamam topu kaleden uzak tutmak iyi bisey ama

artık adamlar sanıyede ınıyor ceza yayına

ben sunu çok ıyı anladım clde basarılı olmak ıstıyorsan defansın gecılmez olacaksın,yok oyle 2 yerım 4 atarım zıhnıyetı

bıde bunun ustune forvetınde bı yıldızın yoksa maçı koparabılcek işler tamamem sansa kalıyor

biz bu forvetlerle kesınlıkle basarıya ulasamayız avrupada

superlıgte oyle yad boyle gol atıyoruz ama avrupada cok zor denk getırdıgını atacak bırı sart oglu sart

iki apayri mac

manu macinda 8/10 idiysek braga macinda 2/10

yani %50deyiz (+)

iki mactaki eksikler farkli imo. ama ikinci macta dizilis fail idi o nhet

yedıgımız ilk gol avrupadan uazak oldugumuzun en buyuk kanıtı 4 kişinin arasından geldı vurdu adam

muthıs konsantre olmak gerkıyor onumuzdekı yıllar daha basarılı olabılcegımızı dusunuyorum

hazırlık kamplarında buyuk takımlarla maç yapmamız lazım süreklı, ekol olmuıs takımlarla

net olarak avrupa maclarinda 4-2-3-1 e dönmeliyiz. orta saha rakipte resmen. böyle olmaz sinyor terim.

Aynen öyle.dün aynisini kuzenime demistim orta saha diye birsey kalmiyor rakip istedigi gibi geciyor.

Su 4-4-2 en nefret ettigim sistem.

Selcuk ile melonun yaninda acaba enginmi oynasa?

kesinlikle transfere baglıyorum anadolun takımlarından transfer yaptık hamit dısında avrupalı oyuncu yok kadroda

Bu takımın kalan 4 maçını kazanacak yeteneği var

yeter ki başta Fatih hoca olmak üzere herkes üzerine düşeni eksiksiz ve layıkıyla yapsın...

4-4-2 oynuyorsan forvetteki adamlarin ayni zamanda ortasaha gibi oynayacak.

Gelecek pas alacak, pas verecek, gerektiginde sirti donuk pas alip kaleye donup gidecek.

Umutta da Burak ta da bu cok iyi degil.

Ikisi de topu onune isteyen forvetler.

Kapali defans olunca depar atacak alan yok, pas alisverisine de katilamiyorlar, ortasahada da calim atacak oyuncu yok, herkes birbirine bakiyor, mecbur habire yan pas yapiyorlar.

Benim Braga maçında gördüğüm şu :

Orta sahayı geçen bir oyuncu, ortada olsun veya kanatta olsun,

kendisine en yakın oyuncuların hepsi en az 15-20 metre uzaktalar ve ceza sahasına daha da yaklaşarak bu mesafenin daha da açılmasını sağlıyorlar.

En yakın oyuncuyla arasında, en az 5 Braga'lı futbolcu var. Bu adam peki nasıl pas atacak ? Kimse yok ki, herkes uzaklaşmış.

Pas hatasının bu kadar çok olmasının sebebi bu.

Pas yapamayan oyuncu, bu kez o noktada durmak zorunda veya geri dönmek zorunda kalıyor.

Futbolumuz hızlanmıyor, yavaş kalıyor. 1980'li yılların futbolunu oynuyoruz ve bu futbolla grupta 3. bile olamayız.

Çözüm :

Orta sahayı geçen oyuncu kesinlikle topa basmayacak. Durmayacak.

Artık, bırakın Real, Barcelona, Chelsea, M.United'ı......Braga gibi takımlar bile hızlı oynamaya başladılar.

Diğer oyuncular, kaçacağına, ayağında top olan adama yaklaşacak ve pas almak için birbirleriyle yarışacaklar.

Adam pas atamayınca, geri dönüyor Muslera'ya kadar, veya ileri şişiriyor artık kim alırsa, veya boşuna bir yan pas yapıyor...

Bizde, Burak gol atsa diye dua ediyoruz, ya Burak gol atsa ne olacak,

takım günümüz futbolunu oynamıyor ki, doldur boşalt ile kazara gol atsak ne olacak.

Ben buna kızıyorum.

Spiker diyor ki, Braga'da yere düşen kalkmıyor diyor,

sanki kalksa noluyor, futbol mu oynuyoruz,

Braga'yı daha çok beğendim, adamlar direkt ileri, ayağa paslarla, çok organize gittiler,

işte olay bu....

Bizde kadro iyi, sadece artık şu demode futboldan kurtulalım, ben iyice sıkılmaya başladım,

bu futbol ancak Türkiye'de şampiyonluk getirir, başka bir şey değil...

Bu futbol CL'de devam ederse,

en fazla alacağımız puan 4'tür. Sonunculuktan öte de gitmez.

Birden fazla nedeni var kanımca:

-Bazı topçuların formsuzluğu

-Forvetlerimizin zayıf futbol zekasına sahip olmaları

-Şanssızlık

ordu maçından önce fenerli bir arkadaşımla konuşuyorduk, aykut, alex, istifa felan derken bana dedi ki, ordu ve braga maçını kaybedin deli gibi terimi sorgularsınız iki maç daha kaybederseniz istifaya çağırırsınız. ben gülmüştüm ona. ama haklıymış. 2 mağlubiyetten sonra ne yönetimin beceriksizliği kaldı ne terimin taktik bilgisinin olmayışı. arkadaşlar soruyorum size bizim milli takımımız ne ki klüp takımımız cl de takır takır top oynasın. yabancı sınırı diye bişey var seneye yada ondan sonraki sene tam emin değilim sadece 5 yabancı oynatabileceğiz. Türkiye'de mevkisinde en iyi oyuncular bunlar birkaç istisna dışında. hala burağı tartışıyoruz burda. transferle bu işi çözemeyiz ne yazık ki. oyuncularımızın büyük çoğunluğu avrupa görmemiş. bir ligimiz var evlere şenlik. takımlarımız mehter takımı gibi. bu takımlara karşı oynayarak olmuyor bazı şeyler. bir de garip huyumuz var daha ortada bişey yokken kendimizi dev aynasında görüp rüya takım ilan ettik. braga'yı beğenmez olduk. ama ne yazık ki gerçekler acıtıyor. şu an avrupada iki takımımız var ve halleri ortada. o yüzden beklentiyi biraz yüksek tuttuk galiba. tarihin en kek kurası diye bahsedenler var burada. geçen sene manunun gruptan çıkamadığını ne çabuk unuttunuz. 2000 yılındaki kupanın gelişi 1 yılda mı oldu??? hepiniz bu işi fatih terimden daha mı iyi biliyorsunuz??? şu anki futbolumuzun avrupaya yetmediğini hepimiz görüyoruz, hoca da görüyordur mutlaka. bu sene birinci hedefimiz şampiyon olmak olmalı, yeni yeni ayağa kalkıyoruz. önümüzdeki seneler herşey daha da yerine oturmaya başlayacak bence. ama zaman alacak. herşeyi çok çabuk unutuyoruz. geçen sene başlarken bu sene takım otursun seneye şampiyon oluruz diyenler sene sonunda playoff garabeti yüzünden son maçta şampiyonluğu kaybetsek asacaktı terimi. şimdi de sene başında bu sene ilk senemeiz gruptan çıkamayabiliriz diye başladık seneye, şimdi gruptan çıkamazsan terim istifa etsine geliyor neredeyse iş. arkadaşlar biraz sakin olalım lütfen. ben de maçtan sonra sabaha kadar uyuyamadım çok üzüldüm ama biraz fazla yıkıcı olmaya başladık gibi geliyor bana artık...

arkadaslar ust duzey futbolun 1 numarali kurali yaratici oyuncunuz olmasi gerekliligidir..

her takimda bir arda turan, bir sergen, bir engin baytar tarzi oyuncu olmak zorundadir.. bu yillar once hagi'ydi, gecen sene engin baytar'di, ondan once lincoln ve arda'ydi v.s.

su anda boyle bir oyuncu yok.. engin baytar'in CL de cezasi yok ama hoca nedense gecen seneki en onemli silahlarindan birini oynatmayarak bindigi dali kesiyor.. gecen sene basinda engin baytar oynamaya baslayana kadar "kabiz" bir futbol oynuyorduk ve ligdeki maclari bile kazanamiyorduk hatirlarsaniz.. cift forvete donup, sabri'den vazgecip engin oynamaya baslayinca kazanmaya baslamistik..

engin baytar

engin baytar

engin baytar

adam eksilten oyuncu boyle maclarda sarttir..

Cevap: Sıfır Puan Almamızı Ne' ye Bağlıyorsunuz?

Sadece hücumu düşünüyoruz. Ama nasıl hücum edeceğimizi bilmiyoruz. Bir düzen yok.

Aynen öyle aga.. Umut la burak ikiside defans arkası koşu yapan futbolcular.. 90 dakika boyunca kaç defa top attın öyle şekilde.. Anca orta yapsınlar bizimkiler.. Tamam belki defans arkasına attığında olmucak ama bi dene yahu dene birşey kaybetmezsin. Özellikle selçuk bu sene beni acayip hayal kırıklığına uğratıyor bu konuda

necati takımda kalmalıydı geçen sene necati olmasaydı bu takım şampiyon olamazdı burak yılmaz yerine de yabancı bitirici bir golcü alınmalıydı yazık oldu her sene transfer yanlışları yapıyoruz

Cevap: Sıfır Puan Almamızı Ne' ye Bağlıyorsunuz?

Aynen öyle aga.. Umut la burak ikiside defans arkası koşu yapan futbolcular.. 90 dakika boyunca kaç defa top attın öyle şekilde.. Anca orta yapsınlar bizimkiler.. Tamam belki defans arkasına attığında olmucak ama bi dene yahu dene birşey kaybetmezsin. Özellikle selçuk bu sene beni acayip hayal kırıklığına uğratıyor bu konuda

Aynen. Ama kapanan bir takıma defans arkası top atmak neredeyse imkansız. Böyle maçlarda kilidi açan, basıp giden bir adamımız olmalı.(bkz Engin)

Umarım kısa zamanda takımca kendimizi toparlarız.

Üst Alt