Sıfır ve İkinci El Araç Tavsiyeleri - Sayfa 107 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Banka kredi faizlerinin düşmesinden dolayı firmalar çakallık yapıp hemen zam yaptılar araçlara.Ancak Ziraat-Halkbank ve Vakıfbank,ürün veya hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firmaların kredi paketi kapsamı dışına çıkartılacağını duyurdu.Diğer bankalar da uyarsa bu karara eğer (ki sanmıyorum) çakallık yapıp araçlara zam yapan firmaların elinde patlayacak yaptıkları zamlar.Herifler son 3 ayda 20-40 bin arası zam yaptılar araçlara.Satamadıkları araçların paralarını yeni satacakları arabalardan dolayısıyla yeni müşterilerden çıkarma peşindeler bu kredi olayı sayesinde.0 araç piyasasının arttığı bu dönemde araçların da kredi paketi kapsamına alınmamasından dolayı 2. el piyasası iyice uçar.İnsanlar biraz kafa çalıştırıp 0 araç hiç almasalar yine ötv indirimi yapmak zorunda kalacak devlet.0 araçların fiyatlarında düşüşler olacak geçen sene olduğu gibi.

Abi bu devirde evin değil araban olacak. Araban yoksa hakikaten işin zor.
Ama eve bu kadar anlam yüklemeyi bir türlü anlamıyorum. 4 duvarlı yapı sonuçta yav. Alacağın ev oturduğun evden farklı olmayacak. 393838 katlı apartman dairesi, kuvvetle muhtemel ne bahçesi olacak, ne otopark alanı olacak... Milyoner olsan git al en kral evi derim o ayrı konu. Bahçe, havuz, gözlerden nispeten ırak olmak filan ok.
De, Sırf evin tapusu sende olacak diye bi beton yığınına ortalama 250-300K para ödemeyi bir türlü anlayamıyorum.

Önce araba alırım. Arabam varsa ve bana yetiyor diyorsam gider her yıl en kral yerde tatilimi yaparım, dünyayı gezerim, yine de bi eve vermem o parayı.
Özellikle kadınlar şu ev konusunda çok takıntılı. Onu da anlamıyorum. Daha 53K'lık arabanın borcu bitmemiş 250K'lık eve gözünü dikmiş yengem. Neymiş, arabanın taksidi bitermiş, biraz para biriktirirlermiş, peşinat verirlermiş, kalanını da kira öder gibi öderlermiş. Sanırsın 1 yıldır ay sonunu getirmek için kırk takla atan onlar değil.

Tabii bunlar şahsi düşüncülerim...
@Hidayet Sarıdağ
Kardeşim sana katılıyorum ama bu dediğin bekarsan geçerli.Bide İstanbul da kirada oturmak mantıklı değil. 1500-2000 arasında evler.İnsanlar da haliyle kira vereceğime taksitle ev alırım diyor.Ki bende öyle düşünüyorum.Kiracılıp dipsiz kuyu para veriyorsun sürekli ama elinde kalan bişey yok. Eee bizim de aldığımız para da belli. Ama bir motor alacam kısmetse.

500 bin liralık mercedes de 4 teker, 100 bin liralık araba da aynı amaç seni bir yerden başka bir yere götürmesi değil mi ne anlamı var o kadar para vermenin bir arabaya orta yollu bir araba yeterli az yakan, çok kaçan, yedek parçası ucuz, kolay arıza vermeyen sanayi yüzü göstermeyen sağlam ve de en önemlisi güvenlikli olması yeter tüm kriterler bunlar sonra 2. el piyasası otomatik olarak yükseliyor zaten.

Bu arada ev mi araba mı dersen önem sırası her türlü ev de bir beton yığınına 500 bin lira vermek de günümüz şartlarında çok para hadi hiç evin yok ve oturmak için alırsan bir derece ama yatırım amaçlı kiraya vermek için alıyorsan yine saçma yatırım amaçlı arsa işi daha mantıklı 500 bin liraya 5 tane farklı yerde birer dönüm arsa al yat bekle değerlenmesini.

Ev alımı konusunda 1 adet eviniz olmalı, işsiz kalırsınız bir şey olur o evin faydasını görürsünüz. Sonrasına gerek yok.

Araba alım satım konusunda da şunu söyliyim, kobiler 1.5 yıl önce vergiden düşmek için şirket karlarıyla gittiler araba aldılar sonra Ocak dönüşü ÖTV indirimi mi ne geldi o dönem fiyatlar artmadı, ellerinde kaldı arabalar. Nakit gerektiğinden de elden çıkarmak durumunda kaldılar, bir çok yer yaşadı bunu.

Araba, kullanmak için alınır ya da daha büyük yatırımda peşinat yapmak için, bugün alıp yarın 2 katına satsanız, üst modeli de 2 katına alacaksınız.

araba iyidir yav kiymeti bilinmeli zira otobüs derdi tren derdi falan yok
otobüs tren derdinden ziyade arabayı manzaralı bir yere çekip içinde bir şeyler yeyip içerek saatlerce vakit geçirmeyi, kafe gibi kullanmayı seviyorum ben hatta yaz akşamları sahil kenarında yürüyen ev misali arabanın içinde bile yattım fakat güvenli bir yer olmalı, araba nimet ama derdi de yok değil, bakımı mtv'si ötv'si yakıtı benzini vizesi muayenesi sigortası derken uğraştırıyor biraz.

Üst Alt