Sıfır ve İkinci El Araç Tavsiyeleri - Sayfa 99 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Polo hakkında ne düşünüyorsunuz?
5 yıldır 2013 1.4 benzinli manuel Polo kullanıyorum. Araç bakımlar haricinde bana servis yüzü göstermedi. Kullanımı rahat, hb kasa olduğu için park sorunun olmuyor. Ben 1.77 boyundayım, oturduğumda arkada oturan adam da rahat oturabiliyor. Ortalama uzun yol 4.3 şehir içi kısa mesafede de 6.7 gibi tüketim oranları var.

5 yılda ortalama 40bin gibi bir km yaptığım için tüp taktırmadım. Atmosferik motor olduğu için tüpe de tam uyumlu. Bagaj küçük uzun yollarda uşakla hanım arkada oturuyor, bagaj ve ön koltuğu doldurup o şekilde yola çıkıyorum.

ikinci el piyasası da uçmuş, 2013 Polo 80-95 arası alıcı buluyor.

Bende de Opel Corsa var 1.3 dizel 2012 model manuel vites, 50k civarına satarsam ben de hanım sürsün diye otomatik bir araca geçmeyi planlıyorum. Honda jazz ve seat leon arasında kalmışken şimdi polo da gündeme geldi. Maksimum 90k tl civarı paraya temiz bir otomatik dizel polo önerir misin? seninki kaç model eksileri artıları nelerdir?

Edit. 2018 model demişsin o fiyata düşük kilometreli çok iyi fiyata almışsın gerçekten Ekim ayında şimdi sahibinden de bakıyorum 100k nın altında dediğin polo yok seninkisi tramer ağır hasarlı falan mıydı acaba bir de dsg vites sağlam mı İstanbul plaka mı İstanbul'dan araba almayın sakın diyorlar
Motokurye düşüp kaskıyla sol çamurluğu ezmiş, onlarda değiştirmiş, bin küsür mü 2 bin küsür mü öyle bir kaydı vardı. Fotoları var. Ayrıntılı ekspertize soktum zaten araçta sıkıntı çıkmadı.

Comfortline artı güvenlik paketi mi neyse işte o var.

Ben çok hesaplı aldım bana bakma, çokta binerim diyerek almadım zaten olmazsa satar parama bakarım dedim ama kullanıyoruz.

Fiyat değişiminin kısa zamanda ne kadar abartı olduğunu göstermek için yazdım aslında.

4 ay olmuş araba yüzde 30 prim yapmış, böyle saçmalık mı olur yaw.

Motokurye düşüp kaskıyla sol çamurluğu ezmiş, onlarda değiştirmiş, bin küsür mü 2 bin küsür mü öyle bir kaydı vardı. Fotoları var. Ayrıntılı ekspertize soktum zaten araçta sıkıntı çıkmadı.

Comfortline artı güvenlik paketi mi neyse işte o var.

Ben çok hesaplı aldım bana bakma, çokta binerim diyerek almadım zaten olmazsa satar parama bakarım dedim ama kullanıyoruz.

Fiyat değişiminin kısa zamanda ne kadar abartı olduğunu göstermek için yazdım aslında.

4 ay olmuş araba yüzde 30 prim yapmış, böyle saçmalık mı olur yaw.
Altın bile 4 ayda yüzde 30 kar getirmedi gerçekten an itibariyle 2. el araba piyasası altın getirisini geçmiş durumda.

Sıfır araçların fiyatlarının aşırı artışı 2. el arabaların fiyatlarına da artırıyor. 2019'da 100bin tl'ye sıfır aldığın aynı aracın 2020 modeli 130bin tl'ye çıkınca 2. eller de otomatik olarak yüzde 30 artıyor. Devlet sıfır araçların fiyatlarını, vergilerini falan düşürmeli.

Ayn Volkswagen golf'ü Almanya kendi vatandaşlarına 20.000 euroya satarken buraya geldiğinde 40.000 euro yani 240.000 tl oluyor vergilerle falan. Yani biz araba alırken 1 araba kendimize 1 araba devlete almış oluyoruz. Hesap ortada.

106binde aldığım Chevrolet Aveo 1.4 Aracım var şuanda 2012 model T300 kasa olarak geçiyor. Gayet memnunum hem spor hem güvenli. 43e almıştım. Şuanda piyasası 55lerde ama dediğim gibi bu fiyata standart opsiyon ve 5 yıldız almış başka araç yok gayet memnunum...

FB_IMG_1581434181573.jpg

Allah'tan iyi kötü bir arabamız var. Sizin de bir arabanız varsa ve size fazla masraf çıkartmıyorsa sakın ola satıp da başka bir araba falan alayım diye uğraşmayın. Şu piyasa koşullarında kıytırık arabalara 100 bin tl para vermek saçmalığın daniskası. Ben de 2012 model Opelimi satıp model yükseltme düşüncesinden falan vazgeçtim. Bizim emektar götürüp getiriyor bizi istediğimiz yere nasılsa fazla yaşlı da sayılmaz. Bekleyelim görelim bakalım 2. el araç piyasası makul seviyelere inerse o zaman bir şeyler düşünürüz. 2. el araba alacaklara düşük faizli kredi kampanyası falan çıkarmalı devlet bankaları. Şu fuzul oto mudur nedir oradan araba alan var mı?

Passat cc lerde 160 lık olan eski versiyonlarada koymuşlar ozaman ilginç.Benim Scirocco da 160 lık olan eski versiyonlarında bmt yok.Valla ben 195 e satacam sanırım aracı isteyen bir hayli fazla.Bmw 4 kasa almayı planlıyorum.
BMT ne demek bılmıyorum kı :} Ama oyle yazıyor 2015 de uretılmıs bu motor guncelleme gelmıs 2015 ın sonunda 150 beygırlıge gecmısler.

Üst Alt