Sigara ve Zararları Hakkında - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sigara ve Zararları Hakkında

tumblr_ofvu8xmdiK1tliyzbo1_500.gif

Sigara değil de çok fena nargile içiyorum. 6 yıldır sigarayı ağzıma sürmedim.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Kapalı alanda yasak olayı yokken tıklım tıklım bir kahvede bir Galatasaray maçında yoğun duman altı kalıp tiksinmiştim. Sigarayı ağzıma sürmememdeki en büyük etkendir herhalde bu olay. Yani bir nevi Galatasaray sayesinde başlamadım denilebilir?

Bir senedir içmiyordum bu yaz türkiye ye gittim bir yaktım iki yaktım her akşam içmeye başladım bira yüzünden. Fransa'ya döndüm iki haftada 3 paket aldım şuana kadar biraz önce Son sigaramı içtim tekrar bırakıyorum. Bence ilk 4 günü zor birde alkol almayinca daha basit oluyor.
Sakız filan hikaye herşey kafada havuza sauna ya filan giderim bu hafta atlatirım umarım. Ben seviyorum ama boğazı rahatsız ediyor onu sevmiyorum balgam yapıyor koku yapıyor. Yoksa zararinda değilim bence stress daha kötü sigaradan filan.

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Son düzenleme:
Umarım bırakırsınız arkadaşlar, çok kötü bir rahatsızlık sigara içmek, tüm organlara zararlı neredeyse. Allah yardımcınız olsun.

Günde 2,2.5 paket sigara içen bir insandım, 7 aydır içmiyorum ve artık yokluğunu zerre hissetmiyorum. Bırakmak isteyipte bırakamayanlara naçizane tavsiyem; ilk haftalarda ara ara gelen krizlerde bu durumun geçici olduğunu sürekli olarak kendinze telkin edin. Yoksunluk belirtilerini önemsememeye çalışın, bu anksiyeteyi sağlık açısından bir engeliniz yoksa hafifletmek için sarı kantaron otu ekstratı veya çayı içebilirsiniz.

Hiç öyle gözünüzde büyütmeyin bırakabilirsiniz.
Umarım tekrar başlamamışsındır

Ben bir ara 2-2.5 sene içmedim sonra tekrar başladım. Alkol almıyorsan bırakması kolay ben sigarayı bıraktım ama alkol almaya devam ettim. Şimdi sigarayı tekrar bıraktım bununla birlikte alkolü de biraktım umarım tekrar başlamam.

Alkol 10-15 günde bir alıyorum, eskisi kadar fazla içemem karaciğer durumu sebebiyle. Yakın çevreminde bırakmış olması büyük artı, çevremde içen insan hemen hemen yok. Büyük konuşmayayım ama ekstrem bir durum olmadıkça başlamam.

Mantıklı bir şekilde bırakmışsın. Sigarayı bıraktıktan 2 hafta sonra alkol içmiş olsaydın belki de tekrar sigara içerdin.

Ben bıraktıktan 1 sene sonra alkol yüzünden bu yaz tekrar başladım. 4ncu bardaktan sonra dişlerimin dibi sızlıyordu resmen o dumanı içime çekmek için.

Üç gündür içmiyorum şuan tekrar bırakmaya çalışıyorum. Çok aşırı gerginim gözüm bişey görmüyor çatacak yer arıyorum ve aşırı şekilde yemek yiyorum.

Ama biliyorum 2 gün daha sürer anca bu sonra alışırim. Ilk 5 gün en zoru çünkü sonrası kolay 1-2 ay gece Hayatı alkolden ve sıkıntıdan uzak durdukmu

Ama benim sorunum sigara değil Alkol.
Suyu bırakırım alkolü yine bırakamam haftada bir kere ağzıma değmesi lazım hele düğün filan oldumu bir şişe Whisky i oturup içerim tek başıma. Gevşetiyor rahatlatıyor adamı

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Son düzenleme:
Üst Alt