Sigaraya Zam Geldi – Yeni Sigara Fiyatları ve Fiyat Listesi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sigaraya Zam Geldi – Yeni Sigara Fiyatları ve Fiyat Listesi

Cevap: Sigaraya Zam Geldi – Yeni Sigara Fiyatları ve Fiyat Listesi

Z***** yapmıslar:lol:

[video=youtube;T1U5A4DmHVU]https://www.youtube.com/watch?v=T1U5A4DmHVU[/video]

Valla ben icmedigim icin no problem,icenlerde insallah biran önce bu lanet seyi bırakır:)

Bizim araba da mazot içiyor şerefsiz.

Pırlanta,altın,gümüş vs değerli metal ve maddeler yatırıma girer. Ben misal paramı pırlantaya,altına yatırıp değerlenmesini beklersem bundan kdv bile kesemezsin birçok yerde. Gömme işlemleri başka mezarlıkta, burası dolmuş.

Pırlanta yatırım değildir. Alırsın 1dk sonra satarsın yüzde 70lere kadar değer kaybeder. Altın-gümüş yatırımdır.

Türkiye'nin en büyük pırlanta üreticisi kim diye bombayı bırakayım ortama :)

:) Ben elmas isi ile ugrasiyorlar diye biliyorum.

Avrupa falan deyip beni uzun uzadiya tartistirip Yunanistan'i falan ørnek vermeyin. Fiyatlariniz Iskandinavya'ya yaklasti Istanbul'da. Yumurta ekmek double olsa ne olur senin 4 katin maas aliyorlardir en azindan yaptigin meslege gøre. Ona zam buna zam. Sonra kucuk ulke ørnek olmazmis nasil olmazsa. Kucuk diye bazi seyleri dogru yapmiyor mu demek bu. Basit bir sey. Vergi dilimleri var az orta ve yuksek. %13 ve %59 arasinda yanlis hatirlamiyorsam. Ve gelirin 1,000.000 krone ve daha fazlasi ise %59'luk vergiye girersin. Gelirin azaldikca vergi oranin duser. Vergilerin %70'i direk vergidir.

Direk vergiyi alamiyor ve dolayli vergiye yukleniyorlar. O kadar kacak ekonomi var. Vergi kaciran kacirana. Vergi kacirmis yok okul karsiliginda vali ile mi gørusmus musmus de musmus Mehmet Ali Erbil bir yerde okumustum sonra birseyler olmus vs. vs.

Bir ara cikmisti en cok vergi veren Cem Yilmaz mi ne diye. ( Yanlis da hatirliyor olabilirim bunu ) Vergi adaleti sudur. Hatta bu søz kullanildigi icin diyorum genis omuzlar fazla yuku ceker. Genis omuzlar denilen varlikli kisiler.

Sigara saglik diyelim ki diger cogu seyi katmiyoruz saglik konusunda zaten katarsak sorun cikar. Benzin pahali arabalar pahali telefonlarin geneli pahali dogalgaz falan ucuz degil o kadar yakin olmasina karsin ureten bølgelere ( en azindan ulasim masrafini azaltir bu ) vs. vs.

Avrupa falan deyip beni uzun uzadiya tartistirip Yunanistan'i falan ørnek vermeyin. Fiyatlariniz Iskandinavya'ya yaklasti Istanbul'da. Yumurta ekmek double olsa ne olur senin 4 katin maas aliyorlardir en azindan yaptigin meslege gøre. Ona zam buna zam. Sonra kucuk ulke ørnek olmazmis nasil olmazsa. Kucuk diye bazi seyleri dogru yapmiyor mu demek bu. Basit bir sey. Vergi dilimleri var az orta ve yuksek. %13 ve %59 arasinda yanlis hatirlamiyorsam. Ve gelirin 1,000.000 krone ve daha fazlasi ise %59'luk vergiye girersin. Gelirin azaldikca vergi oranin duser. Vergilerin %70'i direk vergidir.

Direk vergiyi alamiyor ve dolayli vergiye yukleniyorlar. O kadar kacak ekonomi var. Vergi kaciran kacirana. Vergi kacirmis yok okul karsiliginda vali ile mi gørusmus musmus de musmus Mehmet Ali Erbil bir yerde okumustum sonra birseyler olmus vs. vs.

Bir ara cikmisti en cok vergi veren Cem Yilmaz mi ne diye. ( Yanlis da hatirliyor olabilirim bunu ) Vergi adaleti sudur. Hatta bu søz kullanildigi icin diyorum genis omuzlar fazla yuku ceker. Genis omuzlar denilen varlikli kisiler.

Sigara saglik diyelim ki diger cogu seyi katmiyoruz saglik konusunda zaten katarsak sorun cikar. Benzin pahali arabalar pahali telefonlarin geneli pahali dogalgaz falan ucuz degil o kadar yakin olmasina karsin ureten bølgelere ( en azindan ulasim masrafini azaltir bu ) vs. vs.

Danimarka'ya 70 milyon nüfusu verelimde baksın bakim o fiyatlarla Selen hanım...;)

tecavüz kaçınılmazsa zevk almasını biliceksin felsefesini bünyelere empoze etme vakt-i dir

Başbakan ve yardımcıları garip açıklamalar yapıyor Şimdi sen bu zamları yaparken nededin 5.5 milyar tl gelir bekliyoruz , ardından bir açıklama daha yaptın zam yaptık sizde içmeyin o zaman diye e kardeşim madem içmeyin yemeyin diyorsunda sen yaptığın bu zamlardan neden 5.5 milyar tl gelir bekliyorsun eğer bu böyle bir geliri alamazsanız o zaman başka şeyleremi ötv koyacaksınız Memurun emeklinin maaşına %3 yiyeceğe içeceğe %20 zam yaparsanız bu ekonomiyi biryerde patlatırsınız Ben enflasyonun %6 olduğuna inanmıyorum güneş gazetesi ayrıntılarıyla açıklamış bugünün enflasyonu %30 dan aşağı değildir bile bile kandırılıyoruz

2002 de sigara 2.5 tl bugün 10 benzin 1.5 tl şimdi 4.5 ekmek 20 kuruş şimdi 1 tl biraz ses çıkarılsın artık

@Emrah

Aldığın yere satarsan haklısın :) Elmas borsası ayrı ;) Yoksa zaten dediğin altın için dahi geçerli. Dediğin gibi olsaydı bile Rürkiyede elmas ihraç edilir. Sıfırdan üretmediğimize göre işliyoruz. Ara malı gibi düşünürsen; vergi koysan ihraç edemezsin.

Güzel yorum Selen.

Ben sigara içen biriyim. İsterlerse 20tl yapsınlar ona göre davranırım. Sigaraya zamda yapmaları mantıklı açıklaması var. ÖTV için 2.0 üstü gibi lüks araçlarada.

Şimdi gelelim asıl değerlendirmeme. Bu ülkede maaşlar iyi, ekonomi sorunsuz ve kalkınmış bir düzenimiz olsa, sosyal devlet anlayışı oturmuş olsa amenna yapsınlar. Desinler ki "bu ülkenin sigara-alkol gibi kötü alışkanlık sorunu var bunu çözeceğiz".

Ama bu değil mesele işte. Bu yaklaşım Devletçi olurdu. Ama ÖTV'yi "güncelledik canımmm" diyerek kakalarsan "normal" vatandaşa canı acır. 700tl brüt Asgari ücretli ülkede sınırlarında benzin çıkarılan bir ülkede 4.27tl ödüyoruz. 1.6 motorlara bile zam var. Benim aracım 1.6. Temmuzda 2.ödememi yaptım 328tl (yanlış hatırlamıyorsam 1taksidi !) o da olmuş 796 tl. Yahu yeter. Bu da mı lüks ? Lüks nedir ? Benim geçen sene şirketimin anlaşması gereği Sağlık Bakanlığında 1 yıl süreyle çalışırken gördüğüm makam araçlarıdır. 1 yılda 2 kez değiştirildi. En son Renault Infulenze aldılar. Her gün yıkamak için özel şirket ile anlaştılar. Onlarda hıca-hoca. Helal hoş olsun ekmek yiyor insanlar ama o araca binenler diplomat-bürokrat değil. Bildiğin kıdemli memur = daire amiri vs.

Bu kadar ziyanı (LÜKS!) gördükten sonra benim-bizim 1.6 araçlarımızdan-benzinimizden-sigaramızdan-rakımızdan ve telefon-doğalgaz-elektriğimizden ne istiyorsunuz ? Et yiyemiyor insanlar artık. Yazık ya !

Nüfusu burada kötü örnek olarak göstermişsin ama savunduğun kişiler erkek başına 3 çocuk ile nüfus patlaması istiyorlar, bu nasıl bir çelişki peki?

Nüfusu kötü örnek olarak göstermedim ki...

Nüfusu kötülemedim...

Ekonomisi 7 milyonluk bir ülkenin verileri ile...

70 milyonluk ülkeyi değerlendiremezsin dedim...

Yazdığımı iyi okumanız gerek...;)

@Emrah

Aldığın yere satarsan haklısın :) Elmas borsası ayrı ;) Yoksa zaten dediğin altın için dahi geçerli. Dediğin gibi olsaydı bile Rürkiyede elmas ihraç edilir. Sıfırdan üretmediğimize göre işliyoruz. Ara malı gibi düşünürsen; vergi koysan ihraç edemezsin.

Tabii hocam doğrudur. O kadar işin içinde değil. Bildiğim tek şey pırlanta işleme olayından ibaret yani işçilik. Aldığından andan itibaren değeri yüzde 40-70 arası (karat-sınıf vs...) değişiyor. Değer kaybediyor. Altın ise daha çok yatırım aracı o bakımdan dedim.

Nüfusu kötülemedim...

Yüz ölçümü, iş gücünü de dahil et hocam. Gelir kaynaklarını da. Danimarka'nın gelir kaynak çeşitliliğide bizim kadar değil. Kusura bakma. Bizde saraycılık zihniyeti, ülkeyi malı sanma mentalitesi dğeişmedikçe daha çok sular akar. Bunu hep söylüyorum bu hükümet için değil. Koşarak gelip savunma yapmışsın yine. Haklı ne görüyorsun anlamış değilim. Zaten zam yapmamışlar canımmm "güncelleme".

Istanbul'da birisi anlatmisti. Garip bir vergi sistemi var. Mesala vergi diliminden kacmak icin iki sirket kuruyor. Birisi oldugunda cunku vergi yuksek dilime girecek hemen cøzum buluyorlar. Antalya'daki falan otellerin cogu kara para aklama ile mesgulmus. Birsey diyecegim yanlis anlasilacak. Avusturya'da simdi yasa varmis. Ilk is kuruyorsun bir yil mi ne vergi vermiyorsun ya da Belcika da olabilir emin degilim. Turkler tutuyor sirketler hep kapanip bir yil sonra baskasinin ustune geciyor. Tabi devlet arastiriyor ve buluyor. Biraz da insanin icinde olacak. Søzde milliyetcilikten gecilmez pasazadelere sorsan. Kuyumcusu da kaciriyor bakkali da kaciriyor cunku cogu fis bile vermiyor bunlarin ustune gidilmeli. Bir denetleme ile birkac ceza falan zaten o kulaktan kulaga yayilir. Bunlar zorlanmali ilk basta. Bunlar zorlanmadan arabaya zam ickiye zam elektrige zam zaten dikkat edin en cok kullanilan seyler bunlar. Bunlar olmazsa olmuyor iste.

Amerika falan degilsiniz ki Amerika bile en buyuk 3. dunya ulkesi aslinda. O teknoloji falan yok serbest piyasada falan cøzulsun tamamiyla her is. Birakiniz gecsinler birakiniz ezsinler falan sistemi gelir. Liberalizm yok øzellestirme falan Turkiye'de mashallah hep yabancilara satiyor. Geliyor satin aliyor iscisini calistiriyor enerji ve vergi indiriminden faydalaniyor paralari kazaniyor ve o paralari da tekrar kendi ulkesine aktariyor. Bu sistemden fayda falan gelmez kimseye.

Bankalari karsilastirin mesala. Turkiye'de yabanci sermaye cok fazla banka uzerinde. Øzellestiriyorsan da duzgun øzellestir yabanciya kolay kolay satma. Vergi sistemini falan da duzelt. Bir de Allah rizasi icin ben utaniyorum ve cok uzuluyorum su asgari ucrete cøzum bir cøzum bulsunlar. Su isciler haklari genisletilsin. 12-13 saat sendika yok mesai ucreti yok vs. vs. bunlara daha fazla øzen gøsterilsin.

Bunlar duzelsin zaten o kadar dolayli vergiye de gerek kalmaz. Dolayli vergi arttirimi ya da temel kullanilan seylerdeki vergi arttirimi gene en cok fakir insanlari etkiler.

Nüfusu kötülemedim...

Kötü örnek değil aslında evet ben biraz acele ettim ama 70 milyon derken yine orada bir abartı veya fazlalığı ön plana çıkarmışsın reyis. Sonuçta Danimarka'nın da bizden farkı yok ayrıca vergi konusunda. Orası da ayrı hem fikirim.

Istanbul'da birisi anlatmisti. Garip bir vergi sistemi var. Mesala vergi diliminden kacmak icin iki sirket kuruyor. Birisi oldugunda cunku vergi yuksek dilime girecek hemen cøzum buluyorlar. Antalya'daki falan otellerin cogu kara para aklama ile mesgulmus. Birsey diyecegim yanlis anlasilacak. Avusturya'da simdi yasa varmis. Ilk is kuruyorsun bir yil mi ne vergi vermiyorsun ya da Belcika da olabilir emin degilim. Turkler tutuyor sirketler hep kapanip bir yil sonra baskasinin ustune geciyor. Tabi devlet arastiriyor ve buluyor. Biraz da insanin icinde olacak. Søzde milliyetcilikten gecilmez pasazadelere sorsan. Kuyumcusu da kaciriyor bakkali da kaciriyor cunku cogu fis bile vermiyor bunlarin ustune gidilmeli. Bir denetleme ile birkac ceza falan zaten o kulaktan kulaga yayilir. Bunlar zorlanmali ilk basta. Bunlar zorlanmadan arabaya zam ickiye zam elektrige zam zaten dikkat edin en cok kullanilan seyler bunlar. Bunlar olmazsa olmuyor iste.

Amerika falan degilsiniz ki Amerika bile en buyuk 3. dunya ulkesi aslinda. O teknoloji falan yok serbest piyasada falan cøzulsun tamamiyla her is. Birakiniz gecsinler birakiniz ezsinler falan sistemi gelir. Liberalizm yok øzellestirme falan Turkiye'de mashallah hep yabancilara satiyor. Geliyor satin aliyor iscisini calistiriyor enerji ve vergi indiriminden faydalaniyor paralari kazaniyor ve o paralari da tekrar kendi ulkesine aktariyor. Bu sistemden fayda falan gelmez kimseye.

Bankalari karsilastirin mesala. Turkiye'de yabanci sermaye cok fazla banka uzerinde. Øzellestiriyorsan da duzgun øzellestir yabanciya kolay kolay satma. Vergi sistemini falan da duzelt. Bir de Allah rizasi icin ben utaniyorum ve cok uzuluyorum su asgari ucrete cøzum bir cøzum bulsunlar. Su isciler haklari genisletilsin. 12-13 saat sendika yok mesai ucreti yok vs. vs. bunlara daha fazla øzen gøsterilsin.

Bunlar duzelsin zaten o kadar dolayli vergiye de gerek kalmaz. Dolayli vergi arttirimi ya da temel kullanilan seylerdeki vergi arttirimi gene en cok fakir insanlari etkiler.

Şaka gibi özelleştirme yapıyorlar Tekeli 200 milyon a sattılar daha sonra alan adam 2 milyar dolara sattı bir çok fabrika da aynı şekilde şimdi gözlerini hastane bahçelerine metrobüslere diktiler özelleştirme yapıyorlar başka ülkelerde borç azaltır bizde arttırıyor

Özelleştirme'den niye çekiniyorsunuz ki...

Çalışmayan iş yapmayan kurum bu sayede çalışıyor...

Telekom satıldı dediniz kiralık çıktı...

İdo komple satıldı dediler 15 yıl işletme hakkı çıktı...

Devlet'de hantallık olmamalı...

Eğer işleyiş hızlanacaksa Özelleştirme hiç bir zaman sorun değildir...

Üst Alt