Sigaraya Zam Geldi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sigaraya Zam Geldi

Cevap: Sigaraya Zam Geldi

hamdolsun çok iiyiyiz.

Bu arada Aman ha sakın çaktırmayın , bizim millet una zam yapılmadıkça sesini çıkarmaz, ana haber bültenlerinde menopozlu teyzeler "koş kız una zam gelecekmiş, stoch yapalım ehehehe" diye saçmalamadıkça korkulacak birşey yoktur. Una zam yoksa geçir geçirebildiğin kadar,kimse sallamaz. Panik yapmayın , sükunetinizi koruyun,Rahat olun her türlü teğet geçer...

Bu arada akrabamın büfesi var,sigaraya zam geldi dedim,hemen ilgili yeri aradı ve zam fln yok demişler.Asparagas haber mi acaba bu zam olayı.

Sanmam, seri olarak her şeye zam geliyor bu aralar. Yıl başına kadar yardırırlar bu şekilde. Bugün gelmezse yarın gelir. Bugün gelip yarın da gelebilir ayrıca :asd:

sigara içmiyorum, nefret ederim ama bu yapılan eziyettir, içenleri yok saymaktır. neymiş bu iktidar ile ekonomi düzelmiş, bilmemne olmuş. al sana ekonomi.

Şimdi x bir kişi;lan 7 liraya,fln sigara içene kadar 4 liraya samsun,maltepe içerim demesin diye hepsini aynı fiyata çekmişler.Her türlü vatandaşa kayar bu zam,kurtuluşu yok.Maltepe ile LM vs... hep aynı fiyat,ne alaka şimdi. :(

sırf sigaramı elektrik,benzin,doğalgaz a daha birçok şeye zam geldi bu sinir ve stres den sigara içmeyen adam bile içer

Şimdi x bir kişi;lan 7 liraya,fln sigara içene kadar 4 liraya samsun,maltepe içerim demesin diye hepsini aynı fiyata çekmişler.Her türlü vatandaşa kayar bu zam,kurtuluşu yok.Maltepe ile LM vs... hep aynı fiyat,ne alaka şimdi. :(
Bir kaç sayfa öncede yazdım. Sigarada paket başına hedeflenen vergi miktarı 13 TL, sadece vergisi 13 TL olana kadar zamma devam. Eğer devam etmezse SGK cepten yiyor, bir nevi sigara yüzünden hastalanıp harcadığımız sağlık masraflarını sigara içmeyen vatandaşlar ödemiş oluyor. Hedeflenen bütçeye ulaşmanın 2 yolu var;

1. Sigara tüketimini azaltıp dolaylı yoldan sağlık harcamalarınıda azaltmak.

2. Vergiyi artırıp hem 1. maddeye destek olmak hemde bütçe hedefini yakalamak.

Bizim millet 1. den vazgeçmeyince paketi EU ortalaması olan 8 Euro'ya kadar zam yaparlar.

Bu arada bir paket sigaranın maliyeti: 13kr + lojistik vs maliyeti toplam 22Kr. Sigara firmalarının elde ettiği kazanç paket başına 2.2TL. Bayii 15-40 Kr civarı sanırım dağıtıcısına göre.

Davidoff ne oldu acep ? günde iki paket içiyoruz on lira oldu ise gene devam 20 olsa gene devam da soygun bu resmen

zamdan haberi olmayan ve sigara stoklamayan bakkal arkadaşım intihara meyilli şu an da. Gözümün önünde adam bütün malbuş ve parlak ahmetleri torbanın içine koyup tezgah altına koydu :)

Vay anasını arkadaş nedir lan bu düşe düşe viceroy'a kadar düşmüştüm o da şimdi olmuş 4,5

Sarma mı içsem

Bir kaç sayfa öncede yazdım. Sigarada paket başına hedeflenen vergi miktarı 13 TL, sadece vergisi 13 TL olana kadar zamma devam. Eğer devam etmezse SGK cepten yiyor, bir nevi sigara yüzünden hastalanıp harcadığımız sağlık masraflarını sigara içmeyen vatandaşlar ödemiş oluyor. Hedeflenen bütçeye ulaşmanın 2 yolu var;

1. Sigara tüketimini azaltıp dolaylı yoldan sağlık harcamalarınıda azaltmak.

2. Vergiyi artırıp hem 1. maddeye destek olmak hemde bütçe hedefini yakalamak.

Bizim millet 1. den vazgeçmeyince paketi EU ortalaması olan 8 Euro'ya kadar zam yaparlar.

Bu arada bir paket sigaranın maliyeti: 13kr + lojistik vs maliyeti toplam 22Kr. Sigara firmalarının elde ettiği kazanç paket başına 2.2TL. Bayii 15-40 Kr civarı sanırım dağıtıcısına göre.

Ya allah aşkında bu kadar kolay mı düşünüyorsun.Zam ile kaç insan bırakır,kaçakçılık artar daha kötü olur.Herkes elinde prestige ile gezer.

Üst Alt