Sıla, Ahmet Kural'dan Fiziki Şiddet Gördüğü İddiasıyla Şikayetçi Oldu! - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sıla, Ahmet Kural'dan Fiziki Şiddet Gördüğü İddiasıyla Şikayetçi Oldu!

Alinti yaptigim haberden yola cikarak, "ünlüler" olarak adlandirdigim olusum hakkinda yapilmis olan genel bir yorum olduguna dikkat etseydin keske.

Yoksa insanlarin hayati nasil yasadiklari ile ilgili herhangi bir sorunum, ön yargim veya takintim yok.
En iyi arkadaslarim arasinda birlikte yasayan escinsel bireyler var.
Son okudugum okulda egitimine erkek olarak baslayip, gecirdigi operasyon ile kadin olan birini özgürlük bekcisi olarak gösterilen ve iclerinde bir ögretmenin de oldugu Almanlara karsi savunmus biriyim.
Bu yüzden bir daha böyle bir yorum yapmadan önce, özellikle son cümlen icin söylüyorum bunu, derin bir nefes al.

Kokuşmuş olma sebepleri nedir o zaman merak ediyorum. Ben bir kokuşmuşluk göremiyorum. Ciddi anlamda soruyorum. Sıla'daki kokuşmuşluk nedir?

Kokuşmuş olma sebepleri nedir o zaman merak ediyorum. Ben bir kokuşmuşluk göremiyorum. Ciddi anlamda soruyorum. Sıla'daki kokuşmuşluk nedir?
Bu bir genel yorumdu ama Sila özelinde konusacak olursam en basta daha önce benzer bir muamele gördügü böyle hayvan ruhlu bir adama tekrar dönmüs olmasi. Kadinlara yapilan siddet cocuklara yapilan siddet sonrasi en igrenc eylemdir benim gözümde ama cözemedigim ve cok kizdigim bir konu böyle bir muameleye maruz kalan kadinlarin bu muameleyi yapan adamlara geri dönmeleri.

Ayni zamanda beni en cok rahatsiz eden ülkemizde sokak ortasinda dogranan ve haber bültenlerinde 30 saniye konu olan kadinlarimiz varken, günlerdir bu konunun konusulmasi. Bunun baslica sebepleri tabiiki basta ülkemiz insaninin böyle konulara merakli olmasinin yaninda iki tarafin avukatlarinin iki de bir karsilikli aciklama yapip durmasi.

Yine mesela alinti yaptigim haber, evet bir iddia ama Sila´nin ret etmesi disinda herhangi bir bulgu var mi?
Kime inanalim bu durumda, nereden ve neden cikiyor bu duman?
Sila ret etmis deyip inanalim mi?
O zaman bu hayvan herifin ortaya atilan bir cok iddiayi ret etmesine de sorgulamadan inanmamiz mi gerekiyor!?

Bu "ünlüler" dedigim olusum özellikle son dönemler hep böyle olaylar ile anilmaya baslandi.
Bu yüzden iste bu olusuma genel olarak kokusmus diyorum.
Yoksa kadinin maruz kaldigi siddeti tasvip etmeyi gectim, inandigim tüm degerlere aykiri oldugu icin igrenc buluyorum.
Ayni zamanda ortaya atilan lezbiyen iddialari, yapmis oldugum yorum ile en ufak bir ilgisi bile yok.
Bu olusumun ekran karsisinda bir birlerini övmeleri bile samimi degil.

Son düzenleme:

gereksiz yere saygı duyuyorsun bu insanlara.

adam diyor işte "ünlüler"

paris hilton ya da kardashian da bu kategori de

aşk ve meşk üzerine 3 nakarat yazdığı için saygı duyulmaz insanlara

sen önce bu kişileri ne olarak kategorize ediyorsun kafanda bunu anlat

bu insanların sürekli içimize içimize sokulması burada sorun,sokulmaya çalışılması yada

yoksa saygı duyulacak insanlar değiller

işini hakkıyla yapan ve karşılığında çok bir kazancı olmayan bir sürü insan var saygı duyulacak

ama o insanlar bunlar değil

Bu bir genel yorumdu ama Sila özelinde konusacak olursam en basta daha önce benzer bir muamele gördügü böyle hayvan ruhlu bir adama tekrar dönmüs olmasi. Kadinlara yapilan siddet cocuklara yapilan siddet sonrasi en igrenc eylemdir benim gözümde ama cözemedigim ve cok kizdigim bir konu böyle bir muameleye maruz kalan kadinlarin bu muameleyi yapan adamlara geri dönmeleri.

Ayni zamanda beni en cok rahatsiz eden ülkemizde sokak ortasinda dogranan ve haber bültenlerinde 30 saniye konu olan kadinlarimiz varken, günlerdir bu konunun konusulmasi. Bunun baslica sebepleri tabiiki basta ülkemiz insaninin böyle konulara merakli olmasinin yaninda iki tarafin avukatlarinin iki de bir karsilikli aciklama yapip durmasi.

Yine mesela alinti yaptigim haber, evet bir iddia ama Sila´nin ret etmesi disinda herhangi bir bulgu var mi?
Kime inanalim bu durumda, nereden ve neden cikiyor bu duman?
Sila ret etmis deyip inanalim mi?
O zaman bu hayvan herifin ortaya atilan bir cok iddiayi ret etmesine de sorgulamadan inanmamiz mi gerekiyor!?

Bu "ünlüler" dedigim olusum özellikle son dönemler hep böyle olaylar ile anilmaya baslandi.
Bu yüzden iste bu olusuma genel olarak kokusmus diyorum.
Yoksa kadinin maruz kaldigi siddeti tasvip etmeyi gectim, inandigim tüm degerlere aykiri oldugu icin igrenc buluyorum.
Ayni zamanda ortaya atilan lezbiyen iddialari, yapmis oldugum yorum ile en ufak bir ilgisi bile yok.
Bu olusumun ekran karsisinda bir birlerini övmeleri bile samimi degil.

Çok klişe Kenancığım kusura bakma! Günlerdir bu konunun konuşulması kadın hakları ve kadın hareketleri açısından çok önemli. Sıla'nın konuşulması tabi ki haberdir. Kadınlara cesaret verir. Bu ülkede doğranan kadınlar elbette haber oluyor. Haber olmadığını nereden çıkardın? Dayak yiyen her kadın haber olmuyor evet. Kendileri için mücadeleye girmedikleri için. Cesaretleri olmadıkları için ya da korktukları için. Sıla ya da diğer ünlüler bu kadınlara cesaret verir. Etkisi mutlaka vardır. Bu etkileri o insanlar ünlü olmadıkları için sen göremezsin.

Şiddete en çok uğrayan kesim beyaz yakalılar olduğu araştırmalarda devamlı belirtilir. Neden? Kariyer kaygısı daha da önemlisi "rezil olurum" kaygısıyla susuyorlar. Sıla gibi örnekler bu kadınlara cesaret verir. Bu benim yorumum değil. Bunlar kadın hareketlerini yürüten insanların tespitleri.

Bu konunun tartışılması ve magazinleştirilmesi ülkenin kokuşmuşluğunu göstermektedir. Süreç ilerledikçe Ahmet Kural eline sağlık denmeye başlanacak. Yayın yasağı konsa başka türlü bir yaygara kopar.

gereksiz yere saygı duyuyorsun bu insanlara.

adam diyor işte "ünlüler"

paris hilton ya da kardashian da bu kategori de

aşk ve meşk üzerine 3 nakarat yazdığı için saygı duyulmaz insanlara

sen önce bu kişileri ne olarak kategorize ediyorsun kafanda bunu anlat

bu insanların sürekli içimize içimize sokulması burada sorun,sokulmaya çalışılması yada

yoksa saygı duyulacak insanlar değiller

işini hakkıyla yapan ve karşılığında çok bir kazancı olmayan bir sürü insan var saygı duyulacak

ama o insanlar bunlar değil

Saygı duyduğumu nereden çıkardın? Neresi kokuşmuş onu sordum sadece!

Çok klişe Kenancığım kusura bakma! Günlerdir bu konunun konuşulması kadın hakları ve kadın hareketleri açısından çok önemli. Sıla'nın konuşulması tabi ki haberdir. Kadınlara cesaret verir. Bu ülkede doğranan kadınlar elbette haber oluyor. Haber olmadığını nereden çıkardın? Dayak yiyen her kadın haber olmuyor evet. Kendileri için mücadeleye girmedikleri için. Cesaretleri olmadıkları için ya da korktukları için. Sıla ya da diğer ünlüler bu kadınlara cesaret verir. Etkisi mutlaka vardır. Bu etkileri o insanlar ünlü olmadıkları için sen göremezsin.

Şiddete en çok uğrayan kesim beyaz yakalılar olduğu araştırmalarda devamlı belirtilir. Neden? Kariyer kaygısı daha da önemlisi "rezil olurum" kaygısıyla susuyorlar. Sıla gibi örnekler bu kadınlara cesaret verir. Bu benim yorumum değil. Bunlar kadın hareketlerini yürüten insanların tespitleri.

Bu konunun tartışılması ve magazinleştirilmesi ülkenin kokuşmuşluğunu göstermektedir. Süreç ilerledikçe Ahmet Kural eline sağlık denmeye başlanacak. Yayın yasağı konsa başka türlü bir yaygara kopar.
Keyifler yerinde mi Mahir?

Sana göre klise ise bir sey diyemem.
Ben sahsen siddet gördügü hayvana geri dönen kadina saygi duymakta zorluk cekiyorum, bu inandigim degerler ile bagdasmiyor.

Kadinlarimiza uygulanan siddet haber olmuyor demedim, 30 saniyelik haber oluyor ve ertesi gün kimse o kadinlarin ismini dahi hatirlamiyor.
Yani ben ünlülerin maruz kaldigi siddetin bu mide bulandirici "kadina siddet" konusuna bir faydasi olduguna inan(a)miyorum.
Bunun böyle olmadigini her yil aciklanan istatistikler bile ortaya seriyor.
Evet bunda böyle olaylarin magazine dökülmesinin etkisi var ama bir kere daha altini cizerek dile getiriyorum, buna bizzat bu ünlüler ya direk kendileri, ya da bu olayda oldugu gibi avukatlari üzerinden canak tutuyorlar.

Eline saglik diyeni henüz duymadim ama gurursuz kadin sana daha önce siddet uygulayana neden geri dönersin diyeni duydum.
Bunu söyleyenlerin daha cok kadinlar olmasi ise hem ilginc hem de benim bakis acimdan saygi duyulacak bir ifade.
Demek siddet gördügü hayvana geri dönmeme gururunu gösterecek kadinlar da varmis dedirtiyor bana.

Sana göre klise ise bir sey diyemem.
Ben sahsen siddet gördügü hayvana geri dönen kadina saygi duymakta zorluk cekiyorum, bu inandigim degerler ile bagdasmiyor.

Kadinlarimiza uygulanan siddet haber olmuyor demedim, 30 saniyelik haber oluyor ve ertesi gün kimse o kadinlarin ismini dahi hatirlamiyor.
Yani ben ünlülerin maruz kaldigi siddetin bu mide bulandirici "kadina siddet" konusuna bir faydasi olduguna inan(a)miyorum.
Bunun böyle olmadigini her yil aciklanan istatistikler bile ortaya seriyor.
Evet bunda böyle olaylarin magazine dökülmesinin etkisi var ama bir kere daha altini cizerek dile getiriyorum, buna bizzat bu ünlüler ya direk kendileri, ya da bu olayda oldugu gibi avukatlari üzerinden canak tutuyorlar.

2002 yılı. Birkaç ay önce muhabbetiğini yaptığımız o anlattığım hikayeleri yaşadığım o evde oturuyoruz. Karşı komşumuz kadın kocasından şiddet görüyor. Çok uzun bir süreç. Evde büyük şiddet görüyordu devamlı. Küfürler kavgalar! Yıllarca bu böyle devam etti. Bir gün olay çok büyüdü ve kadın çığlık çığlığa bizim bahçeye koştu. Yalvardı yardım etmemiz için. Meğer polisi aramışlar. Polis geldi. Polisler adamı götürürken kadın arkasından koştu. O benim kocam diye bağırdı!!! Kemal Sunal'ın kapıcılar kralı filmindeki sahne olduğu gibi yaşandı. O kadın Sıla'dan daha çok şiddet görmüştür. Eminim.

Diyeceğim şudur ki kadınlar bilinçsiz ve cesaretleri yok! Erkeğin malları gibi görüyorlar kendilerini. Sıla'nın dönüşü enteresan gelebilir. Ben de şaşırdım ama bizi ilgilendirmez. İşte orada iş magazine kaçar boş konuşmuş oluruz. Bunu mu tartışalım şimdi! Kadın dönmüş bize ne! Bu şiddet görmesini hafifletici bir şey olamaz. Ama bu argümanla birlikte "Sıla hak etti" algısı topluma yerleştiriliyor.

Bu gerçek mi? İddia mı? Ahmet Kural şiddet uyguladığını kabul etti! Sıla bunu kabul ediyor mu!
ya arkadaş şiddeti neden sadece vurmak kırmak bir yerlerini morartmak olarak algılıyorsunuz

eğer böyle bir şey yapmışsa asıl şiddet gören ahmet kural dır

ayrıca çıkıp bunu kabul eder mi sence

her neyse bence gereksiz safsatalar bunlar

evde ki kadının hakkı bu kadın üzerinden savunulamaz

2002 yılı. Birkaç ay önce muhabbetiğini yaptığımız o anlattığım hikayeleri yaşadığım o evde oturuyoruz. Karşı komşumuz kadın kocasından şiddet görüyor. Çok uzun bir süreç. Evde büyük şiddet görüyordu devamlı. Küfürler kavgalar! Yıllarca bu böyle devam etti. Bir gün olay çok büyüdü ve kadın çığlık çığlığa bizim bahçeye koştu. Yalvardı yardım etmemiz için. Meğer polisi aramışlar. Polis geldi. Polisler adamı götürürken kadın arkasından koştu. O benim kocam diye bağırdı!!! Kemal Sunal'ın kapıcılar kralı filmindeki sahne olduğu gibi yaşandı. O kadın Sıla'dan daha çok şiddet görmüştür. Eminim.

Diyeceğim şudur ki kadınlar bilinçsiz ve cesaretleri yok! Erkeğin malları gibi görüyorlar kendilerini. Sıla'nın dönüşü enteresan gelebilir. Ben de şaşırdım ama bizi ilgilendirmez. İşte orada iş magazine kaçar boş konuşmuş oluruz. Bunu mu tartışalım şimdi! Kadın dönmüş bize ne! Bu şiddet görmesini hafifletici bir şey olamaz. Ama bu argümanla birlikte "Sıla hak etti" algısı topluma yerleştiriliyor.
Cok tehlikli bir ifade ama kendi adima konusacak olursam benim icin gecerli bir ifade degil.
Hic bir sekilde siddeti hafifletici bir argüman olarak görmem bunu.

Ancak, bu Sila´ya böyle bir eylem icinde bulundugu icin saygi duymadigim gercegini degistirmez.
Kadin veya erkek, ilk önce kendisine saygi duymali ki saygi görsün.
Bu yüzden eger bu kisi hakkinda yaziyor isek böyle bir sey yapmasi bu tezi desteklemek icin öne sürülür.

Bunu yazmamin sebebi neden Sila´yi öyle görüyorsun soruna cevap idi.
Ve tekrar ediyorum, sadece Sila ile ilgili alakali degil "ünlüler" dedigim olusumun son dönemler karistigi olaylar ile ilgili bir degerlendirme idi.
Bu olaylari temcit pilavi gibi yaptiklari karsilikli aciklamalar ile pisirip pisirip ortaya koymalari zaten basli basina mide bulandirici.
Böyle olaylara maruz kalan kisilerin yapacagi normal davranislar degil bunlar.

Bu gibi konularda büyük konuşmamak lazım. Gerçekten olayın içeriğini bilmiyoruz çünkü, ha AK şiddet uygulayarak otomatik olarak haksız duruma düşmüştür, amasız fakatsız haksızdır bunların hepsine eyvallah ama olayı medya önüne taşıyan taraf Sıla tarafı, medya önüne taşınan her olay sakız gibi çiğnenir magazinleşir bunu bilmiyor muydu Sıla ? Yani evet şiddete maruz kaldığı için mağdur taraf kendisi ama bu hiçbir konuda eleştirilemeyeceği anlamına gelmez.

ya arkadaş şiddeti neden sadece vurmak kırmak bir yerlerini morartmak olarak algılıyorsunuz

eğer böyle bir şey yapmışsa asıl şiddet gören ahmet kural dır

ayrıca çıkıp bunu kabul eder mi sence

her neyse bence gereksiz safsatalar bunlar

evde ki kadının hakkı bu kadın üzerinden savunulamaz

Şiddete uğrayan, boşanmak isteyen kaç kadınla sohbet ettin abi ya da onların aileleriyle? Nasıl savunulamaz diyorsun! Kadın sorunları hiçbir zaman gündeme gelmiyor. Böyle ünlü kişiler şiddet yaşamadan farkındalık oluşmuyor. Bu yaşananlar konuşulduğu zaman insanlara cesaret geliyor. Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisi yayınlandığı dönem şiddete uğrayan kadınların emniyete başvurusunda artış olduğu bilinen bir gerçektir. Söz konusu kişilerin ünlü olması ya da dediğim gibi hayat tarzlarından hoşlanmadığımız için irite oluyoruz! Medyada çıkan her haber tek bir kadına cesaret verse kardır!

Üst Alt