Sistem Değişmeli mi? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sistem Değişmeli mi?

Cevap: Sistem Değişmeli mi?

Şerif takımına 1 gol atıp golcüsünü çıkaran ve defans oyuncusu alan takımlar gibi mi olsun sistemimiz? böyle oynamadık mı daha önce? skibbe denemedi mi bunu? kalli denemedi mi? Dediğiniz sistemler türkiyede işe yarar ama avrupada dişe dişe oynamazsanız artık işiniz çok zor. Gelecek şuan oynadığımız sistemde ve değişmesini hiç istemiyorum. Türk oyuncuların Rijkaard'ın sistemine alışması lazım. Bunun içinde zaman lazım gerekli sabrı gösterirseniz eğer başarı gelecektir.

kardeşim servet gökhan 2 emre bu sisteme alışsa ne olur sonradan yetenek kazanacakları yok

Bence sistem değişmemeli.Oyuncular değişmeli.sabri,balta,ayhan,topal gibi oyuncuların yerine yetenekli genc oyuncularımız var onlar oynamalı.

son bolumde arda kewell nonda sahadaydi 4 degil ve 3 ön libero vardi ne oldu 3 tane yemedikmi sistem felan degismeyecek rijikaardin oldugu takimda hop diye habire sistem felan degismez acik sabredin ne kadar sabirsizsiniz ya

Abi o zaman tersinden söyleyim arda elano aydınla sahadaydık pozisyon zenginliğimiz var mıydı?

Dönen topları Elano Ayhan Sarp alabiliyor muydu?

Bizim mutlaka Barış'ı kazanmamız gerek.Ön libero Ayhan ve Sarp ideal.Onların önünde Barış...Kanatlarda Arda ve Keita bu ideal 11 miz bence...

Bu akşam fb nin puan kaybedeceği düşüncesiyle tv karşısına geçtim.

Orta sahaları şu

cristian emre

mehmet t. dos santos

alex

adamlarda top rakipteyken cristian ve emre orta sahayı kapatıyor.Dos santos ve mehmet topuzda beklere yanaşıyor ve geriye hızla dönüyorlar formda g.birliği orta sahası pozisyon üretemedi.Alex'de hiç yorulmadan enerjisini kaybetmeden gollerini attı.

pozisyon bulamayiz oyle beklerimiz de oyle cok iyi cikan bekler degil ki bide on liberolarimiz o 3 oyuncu essien appiah tarzinda oyuncular olsa tamam ama bahsettigimiz adamlar baris sarp topal nasil olacak bunlarla keske sezon oncesi emane yi alsaydik

Bence sistem değişmeli neden;

Reijkardın elindeki orta alan oyuncuları 4-3-3e göre değil.sarp - topal ikilisinin durumu ortada,orta alanda ne doğru dürüst pas yapabiliyorlar nede ileriye posizyon yapacak ataklar geliştirebilyorlar.Çoğu atakda yanlış bir pasda kontra yediğimizde ortadki oyuncular geriye çekilmede ağır kalıyor buda otomatikman takım savunmasını bitiriyor.

Bence 4-1-3-2 gibi bir sistem elimizdeki kadroya en uygun sistemdir diye düşünüyorum zira 4lü defans önünde topal iyi oynuyor,onun önünde arda-elano-keita üçlüsü ortada çok iyi pas trafiği ve atakları geliştirebilir,forvettede baros ve nonda çok güzel işler çıkarabilir bence.Özellikle baros forvette yanlız kalıyor,zaten kendisi tek forvet adamıda değil dolayısı ile çift forvetli bir sistemi reijkard düşünmelidir,en azından denemelidir.

4-3-3 sistemi özellikle uzun maratonda çok ağır bir sistemdir zira bu sistemin orta alanındaki oyuncuların daima diri,ileri-geri pas trafiğini yönlendiren,top tutan ve ileri uçdaki adamlara posizyon üreten elemanlar olmalıdır.İşte bu noktadada sarp-topal ve ayhan yetersiz kalmaktadır.3 günde 1 maç trafiği,milli maçlar derken takım düşüşe geçti dolayısı ile reijkardın sistemde oynama yapaması bence yanlış olmayacakdır.Böylesi kritik dönemlerde bazı maçlar için değişik sistemleri denemenin zararlı olacağını pek düşünmüyorum.

Bence sistem değişmeli neden;

Reijkardın elindeki orta alan oyuncuları 4-3-3e göre değil.sarp - topal ikilisinin durumu ortada,orta alanda ne doğru dürüst pas yapabiliyorlar nede ileriye posizyon yapacak ataklar geliştirebilyorlar.Çoğu atakda yanlış bir pasda kontra yediğimizde ortadki oyuncular geriye çekilmede ağır kalıyor buda otomatikman takım savunmasını bitiriyor.

Bence 4-1-3-2 gibi bir sistem elimizdeki kadroya en uygun sistemdir diye düşünüyorum zira 4lü defans önünde topal iyi oynuyor,onun önünde arda-elano-keita üçlüsü ortada çok iyi pas trafiği ve atakları geliştirebilir,forvettede baros ve nonda çok güzel işler çıkarabilir bence.Özellikle baros forvette yanlız kalıyor,zaten kendisi tek forvet adamıda değil dolayısı ile çift forvetli bir sistemi reijkard düşünmelidir,en azından denemelidir.

4-3-3 sistemi özellikle uzun maratonda çok ağır bir sistemdir zira bu sistemin orta alanındaki oyuncuların daima diri,ileri-geri pas trafiğini yönlendiren,top tutan ve ileri uçdaki adamlara posizyon üreten elemanlar olmalıdır.İşte bu noktadada sarp-topal ve ayhan yetersiz kalmaktadır.3 günde 1 maç trafiği,milli maçlar derken takım düşüşe geçti dolayısı ile reijkardın sistemde oynama yapaması bence yanlış olmayacakdır.Böylesi kritik dönemlerde bazı maçlar için değişik sistemleri denemenin zararlı olacağını pek düşünmüyorum.

Bundan daha kötü bir durumda oluruz çift forvetle.Ve onun arkasında dediğin isimlerle.

Mesele pas yapmamız değil.Mesele top rakipteyken orta saha ve kanat oyuncularımızın geriye gelmemesidir.Eğer biz çift forvet koyup da onların arkasınada arda elano keita yı anda koyarsak kalemizde her maç 5 6 pozisyonun garantisini veririm.Bugün real madrid barcelona liverpool man utd çift forvet oynamıyor ki hepsi çok iyi ön liberolara sahip biz nasıl oynayacağız?

Bakın çözüm şudur benim fikrimce derbide yaklaşıyor...Elano'nun derbiye kadar form tutmayacağıda kesin.

Ön liberolar Ayhan Sarp olur.Onların önüne Barış'ı kanatlarada Keita ve Arda...

Neden bu ? Elano şu an için ne oyun kurmada etkili ne de orta sahaya gelip top kapmada etkili..Sonrasında Ayhan yaşı sebebiyle Sarp'da tekniği sebebiyle tam istediğimiz ön liberolar değil.İşte burda Barış dinamizmiyle top kapma desteğini sahip olduğu tekniği ile de oyun kurma görevini yerine getirebilir.Örnek Hetha Berlin maçı...

Bence bu sene 10'sız oynamaya alışmalıyız bizim gol yükünü kanatlardaki oyuncularımızın formu etkileyecek.Arda ve Keita'nın formda olması gerek.

FM dilinden gösterirsek;

Bence şöyle bir diziliş olmalı sahada normal şartlarda;

-----GK

DR-DC-DC-DL

----DMC----

---MC-MC---

AMR-----AML

-----FC-----

MC'lerden biri ileriye dönük, diğeri daha sağlam ve basit oynayacak. Atak olanın amacı AML-AMR bağlantısını yapıp atağı şekillendirmek, defans olanın amacı DMC ile bağlantı kurup defanstan topu çıkarmak. DMC ise MCdekilerle pas alışverişleri verkaçlar yaparak oyunun genişlemesini sağlayacak.

Ama kapalı savunma yapan küçük takımlara karşı şu daha uygun gibi;

-----GK

---DC-DC---

WBR-----WBL

---MC-MC---

AMR-----AML

---FC-FC---

DMC olmayacak bu sistemde, defans oyuncuları kanatlardan başlayarak ileriye çıkacaklar ve topun bir an önce kanat oyuncularına geçmesini sağlayacaklar.

Yani her şartta AMC mevkiinde oyuncuya gerek yok diye düşünüyorum. Elano da MC olarak değerlendirilir veya çift forvetli sistemde forvet olarak oynayabilir.

Sistem değişmeli mi?

Cevap vermeden önce naçizane kendimce basit bir analiz yapmak istiyorum. Daha doğrusu analizden öte kendi görüşlerim.

Takımımızın şuanki hali bence, sezon başı yeni bir teknik ekip, neredeyse yeni denilecebilecek bir kadro ve yeni sistem için hiçte kötü değil.

Henüz tam oturmamış bir defans hattımız var. Sakatlıklar bu sezonda peşimizi bırakmadı. Geride oynayan 4lü 3 maç üst üste beraber oynayamadı. Ama buna rağmen çok büyük bir sıkıntı görmüyorum. İdeal dörtlü bir araya geldiğinde sıkıntılar minimuma inecektir. Gerçi takım savunmasında orta saha ve hücum hattından destek gelmediği sürece geri dörtlüde kim olursa olsun defansta sorunlar yaşanacaktır. Geri dörtlünün önünde oynayan iki oyuncumuz tam anlamıyla birbirlerine uyum sağlayamadılar ve geri dörtlüyü tam manası ile destekleyemiyorlar.

İlk etapta Ayhan-Sarp ikilisi olacak gibi duruyordu ama Ayhan'ın sakatlığı rotasyonu Topal - Sarp ikilisine döndürdü. Ama görünen o ki uzun süre sakatlık sebebiyle forma giymeyen Topal eski görüntüsünden biraz uzak ve Sarp - Topal henüz birbirleriyle çok uyumlu değil, biraz daha zamana ihtiyaç var ve bu ikili biraz ağır kalıyor. Şimdi Ayhan - Topal deneniyor ve bence ideal ikili budur (Sarp'a kötü demiyorum ama Ayhan-Topal varken 11 bu ikisinin olmalı Sarp ikisi içinde çok iyi bir alternatif olur, az öncede değim gibi Topal-Sarp ağır kalıyor). Bu ikili hem daha hareketli hemde daha meziyetli bir ikili olur. Tabiki bu ikliyi seçerken en doğru kararı verecek kişi Rijkaard 'dır. Elinde sağlıklı Ayhan-Topal-Sarp üçlüsü olduğu sürece kısa sürede ısıran ikiliyi oturtacaktır. Birde bunun yanında sağlıklı bir Linderoth eklenirse sistemin en önemli parçası yani orta üçlü tamamlanır. Defans-Orta saha - hücum hatlarını bağlayacak bu bölgede sağlıklı bir Tobias bence Rijkaard'ın bankosu olacaktır.

Ayrı mesele Tobias bu güne kadar yoktu, bundan sonrada olmazsa ne olacak yada olsa ne olacak ne katkı sağlayacak hiçbir fikrimiz yok adamı doğru düzgün izleyemedik derseniz, bence Barış alternatif olarak düşünülebilr. Yani Barış-Topal-Ayhan üçlüsü düşünülebilir.

Fakat şuan itibari ile oynanan maçlara bakarsak, Rijkaard daha ofansif bir orta saha oluşturma çabasında. Yani 4-3-3 'ün ortasındaki üçlüde oynayan 3. oyuncu, Elano veya Arda. Bu bölgede oynayan oyuncu orta sahaya yeterli desteği yapmadığı yada yapamadığı için orta sahada zaaflar yaşıyoruz ve orta sahayı kalabalık tutan rakipler karşısında çok boş alan veriyoruz. Bu ikilinin önünde oynayan oyuncu daha fazla efor sarfetmeli, oyunu daha fazla iki yönlü oynayarak arkasında oynayan ikiliyi rahatlatmalıdır aksi taktirde şuanki görüntü itibari ile yine hermaç çok sayıda pozisyona gireceğiz ama rakibe orta alanda çok fazla alan bırakacağız, rakibin yeteneğine ve oyun mantalitesine göre kalemizde çok sayıda pozisyon göreceğiz. Girdiklerimizin yarısını atarsak sahadan 2-3 belki daha farklı skorlarla galip ayrılacağız. Fakat gol veya golleri erken bulamadığımız maçlarda sıkıntılı anlar yaşayacağız. An itibari ile görünen bu. Rijkaard ve ekibi bizim gördüklerimden daha fazlasını gördüğüne göre bu konuda illaki bir çalışma vardır. İlerleyen günlerde orta alanda değişik bir kurgu görebiliriz.

Kanatlara gelirsek, ileri üçlünün sağında Keita ve Sabri arasında uyum güzel. Ofansif olarak çok iyi bir sağ kanadımız oldu. Bilmiyorum bana katılırmısınız ama, Sabri Keita'nın arkasında ne kadar üst düzey bir ofansif sağ bek olduğunu bizlere gösterdi. Ayrıca bu ikili takım savunmasında da fazla aksamıyorlar ve aralarındaki yardımlaşma şuana kadar oldukça tatmin edici.

Solda ise Kewell ve Arda formayı paylaşıyorlar. Bu iki futbolcuda defansif yönde Balta'yı fazla destekleyemiyor. Dirençli rakipler karşısında Balta'nın önünde Caner alernatifi düşünülebilir. Aynı şekilde Balta'da gerekli hücum bindirmelerini yapamıyor, yada arkada çok boş alan kalacağını bildiği için yapmıyor. Belkide Rijkaard çıkmasını istemiyor. Sağ kanadı bindirme yapan ofansif bekle sahaya sürüp, sol beki çakılı oynatmak taktik olabilir.

Tabiki kadro seçiminde karar Rijkaard'ındır ve hepimizden daha iyi bir karar vereceği aşikar. Bu yüzden orta alanda Ayhan-Topal-Sarp-Linderoth-Barış-Arda-Elano arasında en doğru üçlüyü bulacak ve sistemin çarkları düzgün şekilde dönecektir, defans-hücum arasında ki bağ kurulacaktır. Bu noktada sabır diyorum ve sizlerinde böyle düşüneceğinizi umuyorum.

Sistem değişmeli mi sorusuna gelincede, kısıtlı teknik bilgimle burada ahkam kesmek istemem ama, oturmak üzere olan bir sistemi değiştirmek intihar olur. Kaldı ki şuan oturtulmaya çalışılan sistemin adımı olan, senelerdir bu sistemle çalışan Rijkaard ve ekibinin sistemi değiştirmesi kötü sonuçlar doğurabilir, ayrı mesele 1-2 puan kaybının ardından sistem değişikliği gündeme bile gelmemiştir.

Barcelona taraftarının altı ay sabrettiği sistemden, biz iki ayda vazgeçtik. Sistem değil bizlerin yani taraftarların mantelitesi değişmeli.

Ben teknik ekibimizede sistemlerinede sonuna kadar güveniyorum, er yada geç sistem tam manası ile oturacaktır.

Sistem değişmeli mi?

Cevap vermeden önce naçizane kendimce basit bir analiz yapmak istiyorum. Daha doğrusu analizden öte kendi görüşlerim.

Takımımızın şuanki hali bence, sezon başı yeni bir teknik ekip, neredeyse yeni denilecebilecek bir kadro ve yeni sistem için hiçte kötü değil.

Henüz tam oturmamış bir defans hattımız var. Sakatlıklar bu sezonda peşimizi bırakmadı. Geride oynayan 4lü 3 maç üst üste beraber oynayamadı. Ama buna rağmen çok büyük bir sıkıntı görmüyorum. İdeal dörtlü bir araya geldiğinde sıkıntılar minimuma inecektir. Gerçi takım savunmasında orta saha ve hücum hattından destek gelmediği sürece geri dörtlüde kim olursa olsun defansta sorunlar yaşanacaktır. Geri dörtlünün önünde oynayan iki oyuncumuz tam anlamıyla birbirlerine uyum sağlayamadılar ve geri dörtlüyü tam manası ile destekleyemiyorlar.

İlk etapta Ayhan-Sarp ikilisi olacak gibi duruyordu ama Ayhan'ın sakatlığı rotasyonu Topal - Sarp ikilisine döndürdü. Ama görünen o ki uzun süre sakatlık sebebiyle forma giymeyen Topal eski görüntüsünden biraz uzak ve Sarp - Topal henüz birbirleriyle çok uyumlu değil, biraz daha zamana ihtiyaç var ve bu ikili biraz ağır kalıyor. Şimdi Ayhan - Topal deneniyor ve bence ideal ikili budur (Sarp'a kötü demiyorum ama Ayhan-Topal varken 11 bu ikisinin olmalı Sarp ikisi içinde çok iyi bir alternatif olur, az öncede değim gibi Topal-Sarp ağır kalıyor). Bu ikili hem daha hareketli hemde daha meziyetli bir ikili olur. Tabiki bu ikliyi seçerken en doğru kararı verecek kişi Rijkaard 'dır. Elinde sağlıklı Ayhan-Topal-Sarp üçlüsü olduğu sürece kısa sürede ısıran ikiliyi oturtacaktır. Birde bunun yanında sağlıklı bir Linderoth eklenirse sistemin en önemli parçası yani orta üçlü tamamlanır. Defans-Orta saha - hücum hatlarını bağlayacak bu bölgede sağlıklı bir Tobias bence Rijkaard'ın bankosu olacaktır.

Ayrı mesele Tobias bu güne kadar yoktu, bundan sonrada olmazsa ne olacak yada olsa ne olacak ne katkı sağlayacak hiçbir fikrimiz yok adamı doğru düzgün izleyemedik derseniz, bence Barış alternatif olarak düşünülebilr. Yani Barış-Topal-Ayhan üçlüsü düşünülebilir.

Fakat şuan itibari ile oynanan maçlara bakarsak, Rijkaard daha ofansif bir orta saha oluşturma çabasında. Yani 4-3-3 'ün ortasındaki üçlüde oynayan 3. oyuncu, Elano veya Arda. Bu bölgede oynayan oyuncu orta sahaya yeterli desteği yapmadığı yada yapamadığı için orta sahada zaaflar yaşıyoruz ve orta sahayı kalabalık tutan rakipler karşısında çok boş alan veriyoruz. Bu ikilinin önünde oynayan oyuncu daha fazla efor sarfetmeli, oyunu daha fazla iki yönlü oynayarak arkasında oynayan ikiliyi rahatlatmalıdır aksi taktirde şuanki görüntü itibari ile yine hermaç çok sayıda pozisyona gireceğiz ama rakibe orta alanda çok fazla alan bırakacağız, rakibin yeteneğine ve oyun mantalitesine göre kalemizde çok sayıda pozisyon göreceğiz. Girdiklerimizin yarısını atarsak sahadan 2-3 belki daha farklı skorlarla galip ayrılacağız. Fakat gol veya golleri erken bulamadığımız maçlarda sıkıntılı anlar yaşayacağız. An itibari ile görünen bu. Rijkaard ve ekibi bizim gördüklerimden daha fazlasını gördüğüne göre bu konuda illaki bir çalışma vardır. İlerleyen günlerde orta alanda değişik bir kurgu görebiliriz.

Kanatlara gelirsek, ileri üçlünün sağında Keita ve Sabri arasında uyum güzel. Ofansif olarak çok iyi bir sağ kanadımız oldu. Bilmiyorum bana katılırmısınız ama, Sabri Keita'nın arkasında ne kadar üst düzey bir ofansif sağ bek olduğunu bizlere gösterdi. Ayrıca bu ikili takım savunmasında da fazla aksamıyorlar ve aralarındaki yardımlaşma şuana kadar oldukça tatmin edici.

Solda ise Kewell ve Arda formayı paylaşıyorlar. Bu iki futbolcuda defansif yönde Balta'yı fazla destekleyemiyor. Dirençli rakipler karşısında Balta'nın önünde Caner alernatifi düşünülebilir. Aynı şekilde Balta'da gerekli hücum bindirmelerini yapamıyor, yada arkada çok boş alan kalacağını bildiği için yapmıyor. Belkide Rijkaard çıkmasını istemiyor. Sağ kanadı bindirme yapan ofansif bekle sahaya sürüp, sol beki çakılı oynatmak taktik olabilir.

Tabiki kadro seçiminde karar Rijkaard'ındır ve hepimizden daha iyi bir karar vereceği aşikar. Bu yüzden orta alanda Ayhan-Topal-Sarp-Linderoth-Barış-Arda-Elano arasında en doğru üçlüyü bulacak ve sistemin çarkları düzgün şekilde dönecektir, defans-hücum arasında ki bağ kurulacaktır. Bu noktada sabır diyorum ve sizlerinde böyle düşüneceğinizi umuyorum.

Sistem değişmeli mi sorusuna gelincede, kısıtlı teknik bilgimle burada ahkam kesmek istemem ama, oturmak üzere olan bir sistemi değiştirmek intihar olur. Kaldı ki şuan oturtulmaya çalışılan sistemin adımı olan, senelerdir bu sistemle çalışan Rijkaard ve ekibinin sistemi değiştirmesi kötü sonuçlar doğurabilir, ayrı mesele 1-2 puan kaybının ardından sistem değişikliği gündeme bile gelmemiştir.

Barcelona taraftarının altı ay sabrettiği sistemden, biz iki ayda vazgeçtik. Sistem değil bizlerin yani taraftarların mantelitesi değişmeli.

Ben teknik ekibimizede sistemlerinede sonuna kadar güveniyorum, er yada geç sistem tam manası ile oturacaktır.

Ayhan Barış ikilisini denemeye mecbur artık. Koşmayan yıldızları dengeleyebilecek tek ikili, Ayhan-Barış ikilisidir.Pres+koşma+Defansiff & Ofansif oyun+top kapma... Hepsi bu ikilide var. Belki topu kullanma konusunda Barış biraz aksayabilir ama şu anda kötülerin en iyisidir.

Ayhan Barış ikilisini denemeye mecbur artık. Koşmayan yıldızları dengeleyebilecek tek ikili, Ayhan-Barış ikilisidir.Pres+koşma+Defansiff & Ofansif oyun+top kapma... Hepsi bu ikilide var. Belki topu kullanma konusunda Barış biraz aksayabilir ama şu anda kötülerin en iyisidir.

Bencede öyle.Koşmayan,misal alex gibi oyuncuları bu ikili iyi marke edebilir ama dirençli ve koşan ekiplere karşı bu ikilide fayda etmiyor çünki ağır kalıyorlar dolayısı ile reijkard ya 4-3-3den vazgeçecek yada barış gibi alternatifleri değerlendirecek başka çareside yok gibi görünüyor.

bence sistem değil oyuncuların yerleşimi konusunda bir değişikliğe gitmek gerekiyor. bi kere ayhan sakatlıktan yeni çıktı. ve gördüğüm kadarıyla formsuz. ısrar etmicez o zaman. hemen barışı monte etmek lazım oraya çünkü koşan oyuncu. ikincisi mehmet topal çok kötü o eski topal değil. kendini toparlayana kadar sarp yada iyileşmiş bir linderothu koymak lazım ön liberoya. bu şekilde ilerdeki adamlara pas dağıtımı daha düzgün olur. defansta kesinlikle hakan balta stoper olmamalı, umarım diğer 2 cam adam iyleşir de baltayı stopere koymayız artık. yada bnm önerim balta oynacağına topalı orda değerlendirebiliriz, canerden sol bek olmaz bu kesin arkadaşlar adam sol açık çünkü defansif meziyetleri kısıtlı, arda kesin ve kesin kanatlarda değil ortada oynamalı, keita sağda kewel solda elano ise bu formuyla sadece ardanın yorulduğu maçı kopardığımız dakkalarda oyuna alınmalı.

Oh oh oh daha ilk malubiyetle kazanlar kaynatılmış sistem değiştirilmiş.

İkinci malubiyetle hocayı, üçüncüsüyle yönetimide yollarız artık.

Kardeşlerim hepimiz görüyoruz acı çekmekte olduğumuzu. Barcadaki ilk senesini ve sistemi oturtmak adına ne sıkıntılar çekildiğini ve sonrasındaki muhteşem futbol ve başarıları hakkında yazılmadık yazı kalmadı burda ama nafile. Zaten söylendi ilk yarı başarı beklemeyin sabredin diye. Kolaymı bir sistemi oturtmak ve ezberletmek. Size kalsa yok ikinci forvetti tek önliberoydu derken yine eski tas eski hamam.

Bırakın adam bir denesin sistemini ve doğrularını, 1 yıl şampiyon olmayıverelim ölürmüsünüz.

Bizim pas yapmaya en uygun 11'miz aslında böyle;

......................Leo

Uğur.....G.Zan.....E.Aşık....H.Balta

...................Linderoth

...........Arda................Ayhan

Elano................................Keita

....................Nonda...

Ama bu kadroyu aynı anda sahada görmemiz çok zor.

O değil de acaba orta saha şu tarz adamlardan oluşsaydı nasıl olurdu?

Fabian Ernst - Appiah ve önlerinde Arda?

Bizim en kritik mevkimiz orta sahadaki iki oyuncumuz diye düşünüyorum. Sonuçta ortada iki kişiden oluşan bir çapa var. Bu çapa sezonun başlarında iyi çalışıyordu ve sonrasında bazı nedenlerden dolayı bir düşüş oldu. Darbeli ve rakibi bozan, bir yandan da oyun açabilen bir orta saha çapamız yok görünüyor. Bu özellikte olan adamlar da sakatlık geçirdi. Linderoth inanılmaz kilit bir adamdı aslında ama olmadı. Ayhan da sakatlanana kadar çok iyiydi. Sarp da üstüne düşeni yapıyordu.

Orta sahadaki çapayı iyice güçlendirmemiz gerekebilir. Buraya ekleyeceğimiz beceri sertlik, rakibe iyi baskı yapmak, hızlı oynamak ve iyi pas dağıtabilmek olabilir. Bu anlamda aslında Appiah düşünülebilir mi bilmiyorum. Muhakkak alınmalı demiyorum. Sadece olur da transfer sezonu gelirse, stoper mevki ve orta saha çapasına oyuncu düşünülebilir.

Sistem Değişmeli mi?

Hayır. Birkaç oyuncunun değişmesi yeterlidir. sistem oldukça keyif veriyor izleyene. Gol olmayan maç yok.

birde şu var :

DMC

MC - MC​

mi? yoksa

MC - MC

AMC​

mi?

Biz hangisini oynuyoruz? Aslında gol yememizin ve atmamızın şifreleri bu mevkilerde saklı gibi geliyor bana

Üst Alt