Sistem Değişmeli mi? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sistem Değişmeli mi?

Cevap: Sistem Değişmeli mi?

emre güngör'le linderoth o kadrolarda ne arıyor anlamış değilim.neye güvenerek yazıyorsunuz bu kadroları acaba ? 2 senede toplam 15 maça çıkmamış 2 oyuncudan bahsediyoruz burda ve biz onlara en önemli bölgelerimizi emanet ediyoruz.garipsiniz gerçekten.

4-3-3 sisteminde gerçekten çok zorlanıyoruz en azından fb maçında 4-2-3-1 e dönsek diyorum...

franco

sabri gökhan servet hakan

m.topal ayhan

keita elano arda

baros

=============leo================

=sabri===gokhan===servet=====hakan==

============linderoth=============

========elano=======arda=========

=keita====================kewell==

==============baros=============

tabi bunun icin elano arda kewell ve barosun cok defans yapmasi lazim vede cok kosmasi lazim aslinda elano bunu yapar ama fizik gucu yetersiz suanda ardada yapar ama ardanin fizik gucu hic bir zaman cok iyi olmadi kewell boyle tek devre dusunmeliyiz keita zaten yapiyor baros ise en azindan orta alana kadar gelmesi lazim ama cok zor yani bu oyuncular fazla defans yapmalari lazim vede disiplinli olmamiz lazim eger bunlar olursa zaten dunyada yenmeyecegimiz takim yok diye dusunuyorum bilmem siz ne dersiniz

=============leo================

=sabri===gokhan===servet=====hakan==

============linderoth=============

========elano=======arda=========

=keita====================kewell==

==============baros=============

tabi bunun icin elano arda kewell ve barosun cok defans yapmasi lazim vede cok kosmasi lazim aslinda elano bunu yapar ama fizik gucu yetersiz suanda ardada yapar ama ardanin fizik gucu hic bir zaman cok iyi olmadi kewell boyle tek devre dusunmeliyiz keita zaten yapiyor baros ise en azindan orta alana kadar gelmesi lazim ama cok zor yani bu oyuncular fazla defans yapmalari lazim vede disiplinli olmamiz lazim eger bunlar olursa zaten dunyada yenmeyecegimiz takim yok diye dusunuyorum bilmem siz ne dersiniz

Kafalardaki kadro bu ama Arda yeni pozisyonunda çok zorlanıyor. Elano fiziksel olarak hazır değil. Maalesef Kewell da bu sisteme uygun bir oyuncu değil.Yani basacak rakip kovalayacak bir Kewell yok. Belki ikinci yarısında ligin bu dizilişle iyi performanslar izleyebiliriz..

Yeni konu açacaktım ama bu konuyu hortlatayım dedim. Sorun sistem tabiki;

sizce ne oynuyoruz. Hayallerde ki sistem 4-3-3 ama görünürde 4-2-4 oynuyoruz

---Sarp---Ayhan---

Keita---Arda---Kewell

--------Baroş--------

Günümüzde futbol orta saha ile kazanılıyor. Çok koşan pres yapan oyunu iki yönlü oynayan orta saha maçı galip tamamlıyor. Bizim ilerdeki 4'ü TSL deki hiçbir takımda yok günlerinde oldularmı hiçbir takım karşımızda duramıyor. Ama futbol takım oyunu 4'lü ile değil 10 kişi mücadele etmek gerek. Genellikle görüyoruz ki orta sahamız kolay geçiliyor pozisyon veriyoruz bazı kazandığımız maçlar rakibin girip atamadığı yüzde yüzlük pozisyonlar var.

İdeal olarak 3 lü orta sahaya Arda ve Elanoyu beyin olarak koymaya çalışıyoruz ama ne Arda nede Elano fizik olarak bunu kaldıramıyorlar ve orta sahanın ortasında değil forvet arkası ikinci forvet olarak kalıyorlar. Hal böyle olunca 4 forvetle oynayıp 2 orta sahanın canı çıkıyor.

Konuyu açan Selim arkadaşıma yüzde yüz katılıyorum. Eğer böyle oynamada ısrar edersek çoğu kazanabileceğimiz maçları kaybederiz. Burda bana çok biliyorsan hocalık yap diyenler olabilir bu benim görüşümdür ama görünen köy de klavuz istemiyor hani...

Bende ideal olarak Tobi-Ayhan-Elano görmek isterim ama Tobi ve Elano iki soru işaretli oyuncu. Bu yüzden en azından sistem oturana kadar Elano gerçek performasnını bulana kadar üçlü orta saha denemeliyiz.

Barış- Sarp(Linderoth-Topal)- Ayhan

Keita Arda

Nonda

kolay maçlarda yine eski sisteme döneriz ama zor maçlarda böyle çıkmalıyız bana kalsa ikinci devreye kadar böyle oynamalıyız. Özellikle sivas maçında bunu denemeliyiz aksi taktirde ordada hüsrana uğrayabiliriz... :(

LEO

TRANSFER TRANSFER TRANSFER TRANSFER

Tobias TRANSFER

keita arda keweel

baros

Sisteme devam

valla kanatlarda oynayan futbolcuların daha çok defansa yardım etmesi lazım bizim sorunumuz orda orta sahamız sanki 2 kişi kalıyor rakip atağa kalktığı zaman iki ön liberomuz boşalan alanları duldurmaya çalışırken bu sefer arka tarafları boş kalıyor ve savunmada oynayan dörtlümüze acayip yük biniyor ve zorlanıyorlar çok pozisyon veriyoruz bu yüzden. Birde sistem ideal Servetin yanına bir atletik stoper almamız lazım tobinin durumuma görede bir ön libero oyunu iki yönlü oynayabilen ama bunlar alınsa bile kanatlarda oynayan oyuncularımızın defansa daha çok yardım etmeleri lazım.

yahu benim anlamadığım şey şu. haddimiz değil tabi hocamıza akıl vermek ama. elano brezilya milli takımının sağ açığı değilmi. e keita zaten 4 maç en az olmayacak denenseydi olmazmıydı şu maç sağ açıkta bi görürdük adamı hem böylece 10 kişide kalmazdık saçma bir biçimde. çünkü bu adam oyun kurucu bir adam değil bana göre sistem adamı sadece ama tabi fiziğini toparladığında.

Bu sistemde orta saha çok önemli beyler,genelde yediğimiz gollere bakın hücuma çıkarken kaptırdığımız toplarda geldi goller,Linderoth geldiğine göre fazlada ümitlenmek istemiyorum ama düşündüğüm kadroyu yerleştirecek Rijkaard.

Sarp--Linderoth

-----Elano-----

Keita--Nonda--Arda

İşte bu kadroyla bileğimiz bükülmez.Sarp'ı gözardı etmemek gerek takımın en iyi 2-3 oyuncusundan biri,bankosu yani.

Bu sistemde orta saha çok önemli beyler,genelde yediğimiz gollere bakın hücuma çıkarken kaptırdığımız toplarda geldi goller,Linderoth geldiğine göre fazlada ümitlenmek istemiyorum ama düşündüğüm kadroyu yerleştirecek Rijkaard.

Sarp--Linderoth

-----Elano-----

Keita--Nonda--Arda

İşte bu kadroyla bileğimiz bükülmez.Sarp'ı gözardı etmemek gerek takımın en iyi 2-3 oyuncusundan biri,bankosu yani.

O üçlü orta saha Rijkaard' ın ve hepimizin kafasında var ama;

2 sezondur oynamayan Tobi ve fiziği bu kadar düşük Elano 3 lü orta sahada duman oluruz. Avrupa 5 orta sahayla oynarken biz 2 orta saha ile kalıyoruz.

Sarp----Ayhan

---Linderoth---

Alın size üçlü blok bakalım pozisyon veriyormuyuz. Rakibin direncini kırana kadar sahayı parseler oyunu domine ederiz. İlerleyen dakikalrda Tobi çıkar diri bir Elano girer yavaş yavaş alışırız ama şimdi çok zorlanıyoruz.

4-4-1-1 e dönmeliyiz. İç sahada ise 4-1-3-2 oynamalıyız.. Yani

..................Ufuk.................

Sabri...Emre G. Servet..H.Balta

Keita...M.Sarp.M.Topal.....Kewell

...................Arda..................

...................Nonda.................

içerde ise...

................Ufuk......................

Sabri.......Emre G.....Servet.....H.Balta

..................M.Topal......................

Keita...............Arda..................Kewell

.......Nonda.................Baros..............

daha da ötesi yok.

Bütün takımlar en az 4-5 pozisyon buluyo buna biş çözüm lazım, buca bile 4-5 tane net gol pozisyonuna girdi.

Bana göre dış sahada bu sistem'de denenebilir

-----------M. Topal----------

-------Barış-----Tobi--------

Arda-------------------H. Kewell

------------Nonda

Hem klubede oturacak Elano,Aydın,M.Sarp gibi elemanlarda sonradan dahil olup oyuna direk bi etki yapabilir.

bizim sistemimiz, felsefemiz Total Futbol bunun bir çok dizilimi olabilir

Frank Rijkaard Barceleno'da 2004 - 2006 arası Barcelona'da 4-1-2-2-1 formasyonu oynattığını yazar literatürdeki kaynaklar... Bazen 4-3-3 oynattı hoca... Total Futbolun diğer lider ismi Cruyff Barcelona da bazen defansını 3'lü bazen 2'li bile (çok az da olsa) kurduğu olmuştur...

Dolayısıyla eldeki futbolcu yapısına, formasyonuna göre DİZİLİŞ değişebilir ama sistem felsefeye dayanır o da TOTAL FUTBOL dur ve değişmemelidir

puyol toure pique

alves xavi iniesta abidal

messi henry

ibrahimoviç

barcanın asıl dizilişi

bizim takımın bana göre problemi rakip atağa kalkınca geirye gidiyorlar.geriye gidince alan açılıyor rakip takım daha kolay hücum yapıyor.

4-4-1-1 e dönmeliyiz. İç sahada ise 4-1-3-2 oynamalıyız.. Yani

..................Ufuk.................

Sabri...Emre G. Servet..H.Balta

Keita...M.Sarp.M.Topal.....Kewell

...................Arda..................

...................Nonda.................

içerde ise...

................Ufuk......................

Sabri.......Emre G.....Servet.....H.Balta

..................M.Topal......................

Keita...............Arda..................Kewell

.......Nonda.................Baros..............

daha da ötesi yok.

Usta sen naptın yaa.. Dışarda 4-4-1-1 diyorsunda yine süper dörtlü yardıma gelmeyecek ve yine 2 orta saha ile kalacağız. Ne fark kaldıki sistem değişiminde.

İçerde yardıma gelmeyen 5 adam koymuşsun walla iyimiş bi tek Topal kalıyo ortada artık beli kırılır maçta bizde 5'lik oluruz. Buca'ya bile pozisyon veren takımız bence orta sahada ne kadar çok koşan adam olsa o kadar iyi olur.

Üst Alt