Sistem Değişmeli mi? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sistem Değişmeli mi?

Cevap: Sistem Değişmeli mi?

O değil de acaba orta saha şu tarz adamlardan oluşsaydı nasıl olurdu?

Fabian Ernst - Appiah ve önlerinde Arda?

Bizim en kritik mevkimiz orta sahadaki iki oyuncumuz diye düşünüyorum. Sonuçta ortada iki kişiden oluşan bir çapa var. Bu çapa sezonun başlarında iyi çalışıyordu ve sonrasında bazı nedenlerden dolayı bir düşüş oldu. Darbeli ve rakibi bozan, bir yandan da oyun açabilen bir orta saha çapamız yok görünüyor. Bu özellikte olan adamlar da sakatlık geçirdi. Linderoth inanılmaz kilit bir adamdı aslında ama olmadı. Ayhan da sakatlanana kadar çok iyiydi. Sarp da üstüne düşeni yapıyordu.

Orta sahadaki çapayı iyice güçlendirmemiz gerekebilir. Buraya ekleyeceğimiz beceri sertlik, rakibe iyi baskı yapmak, hızlı oynamak ve iyi pas dağıtabilmek olabilir. Bu anlamda aslında Appiah düşünülebilir mi bilmiyorum. Muhakkak alınmalı demiyorum. Sadece olur da transfer sezonu gelirse, stoper mevki ve orta saha çapasına oyuncu düşünülebilir.

Ocak ayında alınacak oyuncular günü kurtarmaya yarar. İyi bir oyuncu bulamayız. Bu sene böyle devam eder seneye daha iyi adamları izleriz diye düşünüyorum.

Bizim pas yapmaya en uygun 11'miz aslında böyle;

......................Leo

Uğur.....G.Zan.....E.Aşık....H.Balta

...................Linderoth

...........Arda................Ayhan

Elano................................Keita

....................Nonda...

Ama bu kadroyu aynı anda sahada görmemiz çok zor.

-------------Leo---------------

Sabri--Gökhan---E.Güngör--H.Balta--

---------Tobi------------------

------------------Ayhan----------

--------------Arda------------------

--Keita-----------------------Aydın--

--------------Baros-----------------

Benim ilk 11'imde bu şekilde :)

Seneye Tobi ve Ayhan yerine iki tane iyi bir ortasaha. Defansa da Gökhan yerine top yapabilecek bir defans oyuncusu lazım. Nonda yerine de Sercan ile yabancı iyi bir forvet lazım.

Bence sistemle alakası yok tek sorunumuz sakatlıklar defans hattımız tamamen sakatlıklardan ıkıncı sınıf defas kalıtesınde suan ben sezon bası demiştim gökhan zan bu takıma yarar sağlamayacak adam 1 aydır sakat emre güngör beş dakka oynuyo sonra sakat 1 ay yok emre aşık desen adama bişey diyemem yinede elinden geleni yapıyo allahtan bi servete bişey olmuyo oda olmasa yine kewell savunma oynatacağız yani demek istediğim galatasarayımız ideal dörtlüsü olmadığı için savunmada sıkıntılar yaşıyoruz ankara gücü maçında 70-80dakika biz oynadık adamlar defans hatalarıyla gol attılar bize özetle bizim sistemde bir sorun yok ideal defans dörtlümüzü oynatamıyoruz.sornumuz bu bakın fenerbahçeye ligin başından beri lugano-bilica oynuyo sakatlanmıyolar idaeal dörtlüsünü bozmuyolar ama ne hikmetse bizim oyuncular pamuk ipliği gibiler artık oyunculardamı bi problem var yoksa sağlık ekibindemi bilemem...

......................Leo

Sabri.....G.Zan.....Servet....H.Balta

...................M.Topal.............

.........Barış................Ayhan

..Keita........................Arda

.................Baros............

Bence GS fb maçına böyle çıkması lazım Elano nun fiziği yetersiz kadıköyde bize dezavantaj olabilir. Barış ve Ayhan oyunu iki yönünü iyi oynuyan oyuncular özelllikle artık Barış ın oynaması lazım çünkü çok koşan çok top çalan zaman zaman gol atarak hücuma da büyük destek veren bi oyuncu bence GS orta sahasında en çok savaşan oyuncu. Elano, Kewell, Nonda da kenardan sonra destek verebilir duruma göre orta sahadan oyuncu çıkarılıp ta girabilir ama kesinlikle fb ye karşı 4-3-3 oynamalıyız...

Bence sistem değişmeli Rijkard gelirken herkes Barcelona sistemi oynuycaz diyodu biz Skibbe nin sistemine devam ediyoruz. Fb de bu sistemle oynuo 4-2-3-1 bence 4-3-3 oynaması lazım 10 numara oynuyan Alex tarzı bi oyuncu da yok bizde(Elano Brezilyada sağkanat oynuyo şuan sadece hazır deil) neden boyle oynuyoz anlamıyorum...

Aslında bizim futbolcular golü çok erken atmayı istedikleri için hemen rakip üstünde baskı kurmaya çalışıyorlar,halbuki rakibi bekleyip üzerimeize çekebilrsek daha etkili oluruz ligde.

Yani sırf gol atacam diye hurra saldırmanın manası yok,fener şu anda ligde rakiplerine yüklenmiyor rakibini bekliyor ve bir anda kontradan golü buluyor.

Biz bu işi fenerden daha iyi yaparız,çünkü daha hızlı oyuncularımız var.

Biz gol bulacaz diye yükleninca defans oyuncularımız ve ortasaha oyuncularımız saçmalamaya başlıyor.

Bence de sistem degistirmemek lazim. Bir sistemin uzerinde durup onu gelistirmemiz lazim. En onemlisi o sistemin oyuncularini takima kazndirmamiz lazim. Bence bizim en buyuk hatamiz da sabirsiz olmamiz. Her sey hemen olsun istiyoruz. Iyi oyunu bir macta 15-20 poisyona girmek olarak dusunuyoruz. Bir macta 4 pozisyona giridigimiz zaman bunu cok abartiyoruz, haliyle olay futbolculara da yansiyor. Barca, Barca diyoruz, adamlarin son macina bakin pek pozisyonlar yok ama, kazandilar. Iyi oyun bence topun bizde olmasi ve ciktigin pozisyonu maksimum golle sonuclandirmak. Puan kaybettigimiz son 3 macimiza bakin, her macta en az 4-5 pozisyon yakaladik ama hic birisini degerlendiremedik. Tabi ki, cok gol pozisyonuna girmek iyidir ama, her mac da boyle olacagini beklememeliyiz. Basari istiyorsak "Beklenti"lerimizi de gelistirmemiz lazim. Daha gercekci olmaliyiz.

Son olarak bu takima DEFANSIF SAGLAM OYUNCULAR sart.

Sistem değişmeli mi sorarken , Hangi sistemden bahsediyoruz ?

GS top rakipteyken 4-2-3-1 , atakdayken 4-2-4 oynuyor.

Rijkaardin ve Barcanin Total Futbol anlayışı bu mudur ?

Eğer cevap “hayır”sa, yukardaki sorunun cevabi da aynen öyle.

Herkes Futbol uleması olmuş burda..Meğer ne kadar Futbol bilginiymiş bu ülke yok şu oynasa şöyle olurmuş şu çıksa daha iyiymiş.. ne yani siz şimdi Rijkaard ve Neskeens den daha iyi mi biliyorsunuz Futbolu ?

LEO

SABRİ.......GÖKHAN.......SERVET..........HAKAN

TOPAL

TOBİ.................AYHAN

KEİTA.................................KEWELL

BAROS

Benim sistemim ve kadro şeklim budur sistem 4-3-3 orta sahada topal kesicilik rolünü üstelecek,tobi ve ayhanda hem ofansta hem defansta yoğun pas alışverişi yapacak,tobi nin yerine arda veya elanoda düşünülebilir.gerçekten mükemmel kadromuz var eminimki rijkaard bu kadroyu fazlasıyla değerlendirecektirç

bakıyorumda kadrolara herkes elanoyu silmiş gözünde elano umarım yüzünüzü kara çıkartır takımıza oldukça yarar sağlıyacak fiziksel kapesiteye gelir.

Sonuçta sahaya 11 kişi çıkıyorsun,illaki birileri yedek kalacak,Şimdi Ronaldinho Milanda yedek kalıyor diye kötü topçu diyebilirmiyiz..HAYIR!

Burakcım elano kötu demedim sadece kadroya almamınızı şaşırdım bence senin kadron bana görede güzel ama orada o defansif 3 lude elanonun yer bulacağını düşünüyorum.

Burakcım elano kötu demedim sadece kadroya almamınızı şaşırdım bence senin kadron bana görede güzel ama orada o defansif 3 lude elanonun yer bulacağını düşünüyorum.

Zaten kadronun altındaki yazımdada dikkatini çektiyse yazdım renktaş,tobinn veya ayhanın yerine elano düşünülebilir diye..ben elanoyu çok beğeniyorum gerçekten çok farklı stili var..önümüzdeki haftalarda kendisini kanıtlayacaktır..pana maçındaki futbolunu oynasın bize kat ve kat yeter.

Bence sistem değişmemeli. Eğer önümüzdeki 10 yılda Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu görmek istiyorsak sistem aynı kalmalı.

LEO

SABRİ.......GÖKHAN.......SERVET..........HAKAN

TOPAL

TOBİ.................AYHAN

KEİTA.................................KEWELL

BAROS

Benim sistemim ve kadro şeklim budur sistem 4-3-3 orta sahada topal kesicilik rolünü üstelecek,tobi ve ayhanda hem ofansta hem defansta yoğun pas alışverişi yapacak,tobi nin yerine arda veya elanoda düşünülebilir.gerçekten mükemmel kadromuz var eminimki rijkaard bu kadroyu fazlasıyla değerlendirecektirç

bence topalin yerine tobi tobinin yerine elano kewellin yerine de arda olursa cok daha iyi olur ama elano ve tobi fizik gucunu yukseltmeli

Ne oynadığın değil de nasıl oynadığın daha önemli değil mi? A.Gücü maçındaki gibi futbolcular hayalet gibi olursa istersen 10-10-10 oyna farketmez. Yediğimiz3. golü Galatasaray gibi bir takım yememeli. Kimse maç kopmuş, 2-0 olmuş, moral motivasyon bozulmuş ondan yedik diye mazeret aramasın o gol yenmez, yenmemeli. Bu kadro Türkiye'nin en iyisi en ufak şüphem yok. Yeter ki futbolcular sadece işini profesyonelce yapsın. 4-4-2, 4-2-3-1, 4-3-3 hiç farketmez, ezer geçeriz.

============== leo franco ==============

== sabri===gokhan zan==e.gungor=== balta==

========== tobias==m.topal== elano =======

======keita=======baros==========arda==

bu ilk 11 bir ciksin 6-7 mac yan yana bu kadro oynasin o zaman gorelim futbol nasil oynaniyormus

============== LEO FRANCO ==============

== SABRİ=======SERVET===E.GÜNGÖR======= H.BALTA==

==KEİTA==== LİNDEROTH(BARIŞ)=====AYHAN=====ARDA======

==================ELANO====================

==================BAROS====================

asıl bu kadro nasıl?4-3-3 te ısrar edilmemesi gerekiyor.keita ile arda yı daha öne çekipte kulanbiliriz

Üst Alt