Sizce büyük cezalar yolda mı? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce büyük cezalar yolda mı?

Cevap: Sizce büyük cezalar yolda mı?

Olay bu kadar büyüdü eğer şike yaptıkları kesin kanıtlanırsa bence ligten düşmeden kurtulamazlar. (inşallah) :D

Ola buralara varmışken buradan cezasız kimse dönemez.Fb nin şampiyonluk gitti bence.Zaten gecen sene izlerken burada herkeste eses fb macında şike oldugunu görmüştü,Kanıta bile gerek yoktu.İnşallah o Bülent Uygun denilen hödükle Azize en az 10 yıl hapis yer.

edindiğim bilgilere göre yakında çok önemli bir isim daha gözaltına alınacakmış. deliller olmadan bu kadar büyük çapta org. olmaz ki kayıtlar varmış. hakedenler cezalarını çeksin pisliklerden kurtulalım. bir de muhasebecinin işi yaş...

1) Böyle bir operasyonun gayrıresmi olarak Tayyip Erdoğan'a danışmadan yapılacağına inanmıyorum. İlgilendirdiği kitlenin genişliği göz önünde bulundurulursa olayın bir yanı siyasidir. Polis, savcı, hakimler savcılar yüksek kurulu, adalet bakanı, hükümet şeklinde uzanan bir zincir var. Yani bundan sonra operasyonun sonuna kadar yürüyeceğine ve engellenmeyeceğine inanıyorum. Ancak operasyona engel olucu bir müdahale olmaması hakikaten takdir edilmeli.

2) Bana kalırsa ilerleyen aşamalarda operasyon futbol federasyonu ve hakemlere de sıçrayabilir. Çok şaibeli yönetimlere şahit olduk sezon boyunca. Keza cezalar verilirken de takım ayrımı yapıldığını düşünüyorum federasyonda.

3) Galatasaray ismi şu an temiz. Umarım temiz kalmaya devam eder.

4) Yargılama en erken 2 senede bitse ki bu kapsamda yargılamalar oldukça uzun sürer temyiz aşaması da 1,5-2 sene olsa henüz karara çok var. Elbet ciddi cezalar çıkacaktır. 8 aylık takip sonucunda muhtemelen çok çok ciddi deliller dosyada mevcuttur. Polis yaş tahtaya basmaz. Aziz Yıldırım gibi bir isim suçlanıp Fenerbahçe ismi soruşturmaya karıştırılıyorsa hakikaten çok net deliller mevcuttur. Aksi takdirde kendi kariyerleri açısından risk büyük olur. Ben Aziz Yıldırım'ın ceza alma ihtimalinin yüksek olduğuna inanıyorum.

5) UEFA konuyu yakından incelemeye almış. Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne katılamaması söz konusu.

6) Küme düşürmeler de olacaktır. Fenerbahçe operasyonun göbeğinde olduğundan durum çok ilginç. Ben 1-2 takımın yanacağını düşünüyorum. Bakalım hangileri olacak.

7) Kimi futbolcular yanacak. Emenike, Sezer, muhtemelen Emre Belözoğlu... Gerçekten bağlantısı varsa 3. isim beni en çok sevindiren olur.

8) İlginç bir durum var. Cezai bakımdan Nisandan önceki maçlar suç kapsamına girmiyor. Ancak bu kapsamda bir operasyon varsa Nisan'dan sonra işlenmiş ciddi suçlar da vardır. Yani 27. hafta ve sonrasında oynanan maçlarda yaşananlar çok önemli.

Fener düşmese bile bu utanç yeter. Eğer devlet böyle büyük bir işi asılsız iddialar üzerine yapıyorsa. Fenerbahçe ye çok ayıp eder.

Eğer ceza gelirse Türk futbolu bir nebze olsun kurtulacaktır,ancak ceza verilmediği takdirde olacakları hayal bile edemiyorum.

Emre ile ilgili herhangi bir haber yok sanırım hala değilmi?

Şu aşamada sadece yeğeni göz altına alınmış. Ama daha ek gözaltıları olur.

Bana Emre de bu soruşturmanın kapsamına kesin girer gibi geliyor.

Bakalım Emenike gibi adamların tutuksuz yargılanmalarına devam edilirse lisanslarını askıya almak gibi bir uygulama yapar mı federasyon.

Bu ülkede hukuk var mı yok mu, belli olacak. Eğer bu pisliğin üzeri örtülmeye çalışılırsa hiç kimsenin Türkiye Ligi'nin şeffaflığına itimadı kalmaz. "Marka değeri" diye yırtınanlar, o değeri yok etmiş olurlar. Bir daha da asla futbolun içindeki mafyayı silemezler.

Kanitlandiktan sonra cezasiz kalmicak suc yok kim olursa olsun ayrica bir gercekde su bu pis isleri daha evvel yapmayan yok bu bir gercek ama piyango bugun ismi gecenlere cikti bugun ayni durumda biz dahi olabilirdik allahima sukurler olsun hic ismimiz gecmiyor umarimda gecmez

Dün sabah mesaj geldi aziz tutuklanmış diye, bende birşey yoktur dedim ama uefa kanıt falan derken önemli birşey olacak inancı arttı

fenerasyonuda aşar artık bu olay devlet girdi işin içine fenerasyon da biyere kadar koruyabilir şike tescillenirse ceza vermek zorunda..

İşin içine FIFA ve Uefa girerse, olaylar ile ilgili tahkikata başlarlarsa -ki başlayacaklardır- suçlar kesinleştiği an gerekli cezaların verilmesini sağlarlar. Yoksa Avrupa kupalarına elveda deriz. Çok net.

elinde delil olmadan boyle operasyon yapılmaz yapıldıysa buyuk kaos çıkar inşallah soylenen deliller vardır

Suçlar sabitlenirse büyük cezalar kesinlikle uygulanacaktır. Çünkü Kanunu çıktı. Aksi durum yasayı ihlal demektir... Artık inanıyorum fenerin şampiyonluğunun elinden alınıp, bank asyaya düşürüleceğine..

2 Gün oldu ve halen içerideler.Demekki olay büyük ve illaki birileri ceza alacak.Her otun b.kun içinde F.Bahçe var.En ağırı onlara gelmeli.Öyle umut ediyorum.

kanıtlandıkdan sonra ki para alıp verirken görüntüler varmış birde bu kadar gündeme oturan bir konuda haksızlık yağılmaz mecbur cezalarını verecekler

Üst Alt