Sizce büyük cezalar yolda mı? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce büyük cezalar yolda mı?

Cevap: Sizce büyük cezalar yolda mı?

aziz yıldırım hakim karşısına çıkar. çok büyük olasılıkla tutuksuz yargılama kararı verilir. eğer sorgulamadaki kişilerden biri bile tutuklu yargılanırsa şaşırırım.

Ülkede biraz adalet varsa yolda , kamera kayıtları telefonlar paralar herşey ortada çünkü

suçlular en ağır şekilde cezalandırılsın temiz lig istiyoruz. biz olmazsak lig olmaz diyen aptalları görüyorum sağda solda bu şekilde yer aldığın ligde sen zatn hiç olmazsın kuş beyinli seni. şike yapanlar varsa ( ateş-duman :)) hüküm giysinler küme düşsün bütün haklarına el konulsun...

Aziz Yıldırım son olarak adliyeye sevkedilecek.

Bence mahkemelerin Sezer, Mehmet Yıldız ve Emenike ile ilgili vereceği kararlar çok önemli ip ucu.

Bunlar tutuklanırsa Aziz Yıldırım da tutuklanır.

Dün Fener birşekilde sıyırır diyordum.

Bugün, "babayı yediler" diyorum.

Fener duserse yayin ihalesi tekrarlanir, tekrar yapilan ihalede "Telekom" kazanir. Bu da bana acaba asil operasyon Digiturk'e mi diye sordurtuyor.
arkadasim durum su ,boyle fenere veya baska bir kuruma karsi kasitli bir operasyon yok

organize suc orgutu suphesiyle takip yapilirken kirli iliskiler sikeyi ortaya cikariyor ve polis baslangicta bambaska bir noktadayken bir anda futboldaki bu karanlik ellere ulasiyor

Fener duserse yayin ihalesi tekrarlanir, tekrar yapilan ihalede "Telekom" kazanir. Bu da bana acaba asil operasyon Digiturk'e mi diye sordurtuyor.

O kadar basit mi yani olay?

Sözleşmeler niçin var?

isteyen takım istediği an havuzdan çıkabiliyor mu ki digitürk istediği an sözleşmeyi feshedebilsin?

Şike şike vermeye devam edicekler o parayı.

Aziz Yıldırım son olarak adliyeye sevkedilecek.

Bence mahkemelerin Sezer, Mehmet Yıldız ve Emenike ile ilgili vereceği kararlar çok önemli ip ucu.

Bunlar tutuklanırsa Aziz Yıldırım da tutuklanır.

mehmet yıldıza tff veya herhangi bi kurumdan ceza almayacak adam aklandı. salındı ama tff ceza verecek sanmayalım

Ben gereken cezaların verileceğine hiç inanmıyorum.Yapılacak olan şey;aziz yıldırım,şekip serbest,serbest,emenike,bülent uygun,sezer bunların hepsi serbest kalacak bank asyadakiler ceza alacak.Bu şeref yoksunu şikecilerde ülkeyi birbirine katacak birilerinden hesap sormaya çalışacak..Başka klupleri de arayın diyecekler,başarısızlık anlarındaki olayların incelenmesini isteyecekler.Ama bizim gözümüzde her zaman şikeci olarak kalmaya devam edecekler.

Federasyon başkanı eldeki delillere göre hareket edeceğiz diyor. Eğer eldeki deliller küme düşürmek gibi ağır cezaları gerektirdiği halde federasyon bu kararı vermezse (ki bu işin iç yüzü kamuoyu tarafından nasıl bilinebilir bilmiyorum) daha baştan çuvallamış olurlar. Ağır kararlar verilirse de Türkiye'de bir milat olur.

Netice olarak kişisel görüşüm Fenerbahçe'nin ŞL katılmaması ve ligden düşürülmesine karar verileceğine pek aklım sarmıyor.

F.BAHÇE Yönetim Kurulu’ndan Nihat Özdemir, Ali Koç, Abdullah Kiğılı, Murat Özaydınlı ve Cihan Kamer, Mehmet Ali Aydınlar başkanlığındaki Futbol Federasyonu’na, Fenerbahçe’nin küme düşürülmemesi için görüşmeye gitti. Sarı lacivertli yöneticiler, “Başkan başka, Fenerbahçe başka” mesajı verdiler.

Dün akşam saatlerinde İstinye’deki Futbol Federasyonu binasına giderek, başkanvekili Lutfi Arıboğan ve Göksel Gümüşdağ’ın da katıldığı toplantıda sarı lacivertliler yöneticiler, “Şahısların bağladığı, şahısları bağlar. Bugünlerde yaşanılanlardan ötürü 104 yıllık bir çınar olan Fenerbahçe’nin cezalandırılması düşünülemez. Bu olaylardan, şahıslar ceza alabilir ama Fenerbahçe ceza almamalı” dediler. Fenerbahçeli idareciler, sarı lacivertlilerin şampiyonluğuna dokunulmamasını, Şampiyonlar Ligi’ne Fenerbahçe’nin gitmesini talep ettiler.

Ekonomiyi düşündünüz mü?

Bunun üzerine Futbol Federasyonu yöneticileri, UEFA’nın, başkanların veya yöneticilerin isimlerinin böyle bir olaya karışması halinde, kulübün cezalandırılacağını söylediler. Federasyon yetkilileri ayrıca, dün Emniyet’ten aldıkları bilgileri Fenerbahçeli yöneticilerle de paylaştılar.

İddiaların çok ciddi olduğunu, Emniyet’in ve savcılığın ellerinde bilgi ve belge bulunduğunu ifade ettiler. “Bu iddiaları, biz kanıtlayacağız” diyerek konunun ciddiyetinin bir kez daha altını çizdiler. Ancak sarı lacivertliler ısrarlıydı. Bu kez, Fenerbahçe’nin olmadığı bir ligin ekonomik olarak çökeceğini ifade ettiler ve “Gelin 6-7 maçı birlikte seyredelim. O maçta hiç bir şey olmadığını göreceksiniz” dediler.

Ama Federasyon yetkililerinin buna da yanıtı hazırdı; “Savcılık ve Emniyet, sonucu belli 6-7 maçı gülerek izliyorlar” diyerek, delillerin ciddiyetini ifade ettiler.

Ben artık konuşmuyorum

Sarı lacivertliler ise, “Ekonomiyi düşündünüz mü? Naklen gelirleri, yarı yarıya azalacak. Fenerbahçe’nin olmadığı bir lig, ilgi çekmeyecek” diyerek, ısrarlarını sürdürdüler. Ama bir yandan da polis ve savcılıktaki delillerin, yeterli olup olmadığını ve mahkemede geçerli olup olmayacağını sordular.

Bunun üzerine federasyon yetkilileri, yönetici İlhan Ekşiğlu’nun ifade verirken yaşadıklarını anlattılar: “Ekşioğlu, polisin sorduğu her soruya, ‘Hayır’ yanıtı vererek, şike olayını reddetmiş. Polis en sonunda, elindeki bilgi, belge, fotoğraf, görüntü ve ses kayıtlarını, Ekşioğlu’nun önüne koymuş. Bunun üzerine Fenerbahçeli yönetici, ‘Ben bundan sonra konuşmayacağım, susma hakkımı kullanıyorum’ diyerek ifade vermekten vazgeçmiş.”

Bu örnekten sonra, sarı lacivertlilerin Futbol Federasyonu ile yaptığı toplantı sona erdi.

Kulüpler suçsuz ise hakikaten bir an önce aklansınlar. Ama gerçekten deliller yeterince net değilse ve Fenerbahçe aklanırsa Taurasi diyeti gibi bir diyeti yine öderler. Seneye bütün takımları harcarlar. Haberiniz olsun.

Kulüpler suçsuz ise hakikaten bir an önce aklansınlar. Ama gerçekten deliller yeterince net değilse ve Fenerbahçe aklanırsa Taurasi diyeti gibi bir diyeti yine öderler. Seneye bütün takımları harcarlar. Haberiniz olsun.

Fenerbahçe nası aklanıyo acaba?Juventus sadece hakem atamalarına karıştığı için küme düşürüldü bunlarda bunların yanında,şike,teşvik ve tedtid var.Üstelik basına yansımayan bir sürü video ve ses kayıdı var.Eğer bunlar bu durumda küme düşmezlerse asıl kaos ondan sonra başlar

Naklen yayın gelirleri azalacak,ekonomi bozulacak. Tek dayanağınız bunlar mı ? Fenerbahçe'nin ya da diğer Galatasaray'ın ya da Beşiktaş'ın olmadığı bir ligde yayın gelirleri elbette azalacaktır. Ama bu demek değildir ki; bu klüpler, her türlü moku yiyebilir, şike yapabilir, teşvik dağıtabilir ..

Eğer iddaalar dile geldiği kadar vahimse; tek yok Bank Asya 1. Lig ..

Bence hasır altı edilecek,tam bağlantı kurulamadı denilip serbest bırakılacaklar,aradan bir 10-15 kişi mahkum olacak,onlarda ayakçı takımı.

Tabi gönlüm kim ne işlediyse onun cezasını tam olarak çekmesinden yana.

Fakat bunca seneler boyunca çoğu zaman hakkın yerini bulduğunu görmedim,belki bu yazdıklarım bunun getirdiği negatiflik yüzünden,her zaman parası olan,gücü olan kazandı,yeri geldi ülkeyi yönetti,yeri geldi suçlarını zaman aşımına uğrattı,olan hep bakkaldan bir tane ekmek çalana oldu.

Üst Alt