Sizce büyük cezalar yolda mı? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce büyük cezalar yolda mı?

Cevap: Sizce büyük cezalar yolda mı?

Burası Türkiye olduğu için bişi diyemeyiz. Ama yazılanlar doğru ise

1.Aziz Yıldırım 5- 10 yıl hapis yatar

2. Fenerbahçe düşürülür Ligtv gelirlerine temlik konur Bank Asya - puanla başlar.

3. Bülent Uygun ( her taşın aldında onun eli var) 3- 5 yıl hapis

4. Mecnun Başkan o da az değil. Men ve Hapis

5. Ümit Karan - Men ve Hapis belki

6. Emenike ve Sezer - Korcan - 3 yıl men alabilir.

7. Atilla Kıratlı ve İlhan Ekşioğlu 3- 5 yıl hapis

8. Musa Aydın - Men ve ceza

olması gerekenler bunlar gibi.

Bu gün görüyorum ki Fenerbahçe'ye hiç bir şey olmaz.

Koca Federasyon başkanı ağız değiştirdi. Bir gün önceki beyanından sonra kimler telefon ettiyse kendisine...

Soruşturmanın bitmesini bekleyeceklermiş.

Şu ülkede adam gibi işleyen kurum var mı acaba diye merak ediyorum...

Şu, okuduk ve dinlediklerimden sonra, pek bir şey olmaz diye düşünüyorum.Hep aynı teraneler.

Ben inanmıyorum küme düşüreceklerine.Federasyon Kulupler birliğinden fikir alıcakmış yahu ne alaka kulüpler birliğine ne Şike mevzusundan.

İşin birde maddi boyutu var tabi eğer Fenerbahçe küme düşerse çok büyük bir çöküntü yaşar.

*Yabancılar konusu

*Avrupa Kupalarına gidemeyişi

*Yayın gelirlerinin ellerinden alınması

v.s Bunlar ne Federasyonun işine gelir.Ne Yayıncı kuruluşun nede Fenerbahçeli bürokrat yönetici ve siyasilerin o yüzden M.Ali Aydınların böyle bir karar alıbiliceğini sanmıyorum

O değilde sen o kadar şike yap, para dağıt ona rağmen Türkiye Kupasını yine kaybet :)

Şampiyonluğunun alınıpta küme düşürülmemesi gibi bir karar olamaz. Federasyon delilleri inceledikten sonra şike yapıldığına kanaat getirdiyse küme düşürmek zorunda. Şike yapılmadığına kanaat getirdiyse hiçbir ceza veremez. Soruşturmanın tamamlanmasını bekleyeceğiz demek eldeki delillerle şike yapıldığına kanaat getirmedik demek ki bu emniyetin 19 maçta şike yapıldığını delillendirdik açıklamasından sonra pek mümkün görünmüyor. Kişisel görüşüm federasyonun çırpınması, kulüpler birliğine danışıcam demesi f5 tarafından gelecek tepkileri tek başına *****lemek istememesinden kaynaklanıyor.

Federasyon adil bir ceza vermese, yani Fenere göz yumarsa, o zaman Uefa verir cezayi. Ama Fenere falan degil, hepimize. Tüm Türk takimlari men edilir. Milli takim dahil. Bunu da göz önünde buldurmak lasim.

Feneri ne pahasina olursa olsun kurtaralim diyen zihniyetler sonunda hepimizi yakar...

Bu saatten sonra federasyon şike yok derse o zaman yer yerinden oynar. Polisin elinde deliller olmasa bu kadar tantana boşuna çıkmazdı. Şuan tutuklu yargılananlara bile bakarsak direk şike ile ilgili olarak 2 futbolcu(Ümit Karan ve Korcan Çelikay) var. Adamın elinde kanıt olmadan özellikle bu 2 ismi içeri atamazsın. Çünkü bildiğim kadarıyla bu 2 futbolcu direk şike ile suçlanıyor. Yani çete kurmak felan değil. Bu haberlere bakarak Fener ve Sivas Bank Asya'ya kesin gider. Çünkü bu 2 kulübün yöneticileri de işin içinde. Eskişehir büyük ihtimal lige eksi(-) puanla başlar.

TFF bu delillere göre küme düşürme dışında başka bir uygulamaya(-30 puan gibi) giderse orada devreye UEFA girer. Bu iş sadece Türkiye'yi ilgilendirse o zaman bi haltlar karıştırılıp ligde kalırlar derdim ama UEFA buna izin vermez. Zaten yetkili birilerini göndermişler bu konuyla ilgili. Yani içiniz rahat olsun kesin küme düşecekler aksinin iddia bile edilmesi komedi zaten şike kanıtlanırsa.

Fener bank asya ya -30 puanla baslamali en az, sivasda bank asyaya gonderilmeli eskisehire bisey olmaz

arkadaşlar eğer federasyon bi oyn oynarda gerekli ceayı vermezse biz toplanıp uefaya şikayette bulunalım ha diye bilirsiniz memleketini yabancılara karşı şikayet etmek doğrumu diye ama ben temiz lig istiyorum bunun için gerekirse şikayette ederim bu düşüncedeyim

Hiç birşey olacağına inanmıyorum.,Hatta daha kotu günlerin bizi beklediğini düşünüyorum.

Azizi,bülent,şekip,mecnun vs. adamlar salıverilip kendilerine devletinden birşey yapamadığını gösterdikleri zaman çok daha kotu günler gelecek:mad:

Mahkemede karar çıkmadan ceza verilmeyecek.

mahkame sürecini beklemicek tff . hapis karrları vs mahkeme bitiminde verilcek. mahkeme kim bilir kaç ay sürüceek ve ne uefanın nede tffnin bu kadar beklemesine lüzüm yok. 15ine kadar süre verdi ueafa. fedarasyon şikeyle ilgli geççerli belge varsa düşürür. pek sanmyrm buna cürret ediceklerni ama görücez. ama süreç sonnda zaen aziz vs örgüt kurmaktan falan cezalarını alıcaklar gibi geliyo ama bekliyip görücez

Federasyondan lig başlayana kadar gerekli kararlar(ligden düşürme) çıkmazsa galatasaray ve beşiktaş taraftarları ligi boykot etmeli bence...

Serefsiz. 13 macta sike var iste. daha sampiyon ilan ediyor bu serefsizleri...cikarttirirlar o formayi !!

Türkiye'de hiç bir şeye inanasım gelmiyor. Yahu TFF başkanının Fener maçında tempo tutarken görüntüleri üstelik ailecek formalı fotoları var, daha ne olsun, siz hiç Premier Lig'te İngiltere Futbol federasyonu başkanını Arsenal,Liverpool,M.Utd forması altında gördünüz mü ? ya da İtalya federasyon başkanını Juventus forması altında.

Üst Alt