Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ? - Sayfa 18 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

Cevap: Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

Tunus,Libya,Mısır da arap baharı gerçekleşti. Tıpkı Asyadaki orange devrimler gibi. Suriyede, geçen sene İranda ve Ürdünde ayaklanmalar oldu. Hüsnü Mübarek, görevini bıraktı Kaddafi canını!!! Esad direnicem diyor Nejadda öyle. 3 ülke nato kalkanını(Malatya) vurmakla tehdit ediyor. Hiçbir şey olmazsa komşularımızla ilşkilerimiz çok ciddi biçimde bozulmuş demektir.

İşte tam o Malatyada ben oturuyorum. Benim tepeme düşer o füzeler bende bu şans varken :)

Benim anlamadigim birsey var. Rusya diyorki fuze savunma sistemlerini hedef alirim. Eger bu fuze savunma sistemleri vurulabiliyorsa ne diye fuze savunma sistemleri kuruyorlar. Sonucta Rusya bu engeli asabiliyorsa ki onlari hedefe alacagim falan diyor sorun neki? Yani vurulabiliyorsa bu fuze savunma sistemleri eger kendisine karsi gelen fuzeleri vuramiyorsa bu fuze savunma sistemleri cok da iyi degiller demekki :)

Benim anlamadigim birsey var. Rusya diyorki fuze savunma sistemlerini hedef alirim. Eger bu fuze savunma sistemleri vurulabiliyorsa ne diye fuze savunma sistemleri kuruyorlar. Sonucta Rusya bu engeli asabiliyorsa ki onlari hedefe alacagim falan diyor sorun neki? Yani vurulabiliyorsa bu fuze savunma sistemleri eger kendisine karsi gelen fuzeleri vuramiyorsa bu fuze savunma sistemleri cok da iyi degiller demekki :)

Uçaklarla vurabilir. Ya da tomahawk gibi alçak vuruş kabiliyeti olan misil bombası ile.

Uçaklarla vurabilir. Ya da tomahawk gibi alçak vuruş kabiliyeti olan misil bombası ile.

Bu Amerikalilar soguk savas døneminde Turkiye'ye gene bøyle bir sey yapmislar fuze icin. Fakat kriz derinlesmis Sovyetler ile gelip fuzeleri søkup geri gøturmusler. Yani Turkiye'yi yalniz birakmis stratejik ortak olan Amerika. Kurdurulmasi sacma. Bir durum olussa olan sana olacak fuzeler senin ulkene dusecek. Yani bunu demiyorlar mi merak ediyorum. Ya tamam da banane benim ulkemi niye savas alani haline getiriyorsun diye. Ki tarihte ørneklerini yasamissin Sovyet Rusya gerilimi artmis karsilikli hamle yapmislar ve Amerika gelmis verilen søzler sonucu Rusya'ya ulkendeki fuzeleri søkmus gøturmus tarihten de ders almiyorlar. Ki zor da degil ben ulkemin herhangi bir savas bølgesi olmasini istemiyorum diyecekler ki yani bu eger vurulabiliyorsa Rusya icin caydirici falan da birsey degil. Zaten bir savas durumu cikarsa 2 tane fuze oraya sonra iki tane de bonus olarak Ankara ve Istanbul'a gønderirler Ruslar. Yani bir korumasi da yok Turkiye icin.

Savaş çıkmaz ;) Savaşı finanse edebilecek güç yok şuan dünyada .Ayrıca kutup gibi gözüken Çin+Rusya+İran vs gibi ülkelerle ABD+İngiltere +İsrail vs en çok ihracat ve ithalatı birbirileri ile yapan düşman!!!! müttefikler.Sadece siyasal iktidarlarında daha fazla oy elde edebilmenin yolu olarak diklenmeyi gördükleri için danışıklı olarak halk diliyle horozlanıyorlar.Kimsenin kimseyi vuracağı yok .Eğer biri birini vuracak olsa ,Kore eğer ABD dünyanın polisiyse meydan okuyorum bende bir sürü nükleer bomba var dediğinde ABD vururdu. Yada Çin ABD gerginliği suni olmasa pasfikte şimdiye kadar savaş uçakları gökyüzünü simsiyah kaplamıştı.Sakin olun ;)

Biz Suriye'ye ABD-İsrail'in istediklerini uygladıkça (yaptırım-ambargao-nota vermek vs....) dikkat ediniz pkk ile mücadelede olumlu işler oluyor. Son zamanlarda hiç olmadığı kadar terörist ele geçirildi ya da muhimmat. Dikkat çekici.

Bu Amerikalilar soguk savas døneminde Turkiye'ye gene bøyle bir sey yapmislar fuze icin. Fakat kriz derinlesmis Sovyetler ile gelip fuzeleri søkup geri gøturmusler. Yani Turkiye'yi yalniz birakmis stratejik ortak olan Amerika.

Ki tarihte ørneklerini yasamissin Sovyet Rusya gerilimi artmis karsilikli hamle yapmislar ve Amerika gelmis verilen søzler sonucu Rusya'ya ulkendeki fuzeleri søkmus gøturmus tarihten de ders almiyorlar.

Türkiye'deki sistemlerin kaldırılmasına karşılık rusya da küba'daki füzelerini kaldırdı.

Türkiye'deki sistemlerin kaldırılmasına karşılık rusya da küba'daki füzelerini kaldırdı.

Evet o sekilde oldu. Anlasti ve Turkiye'den gøturdu fuzelerini. Zaten sorun da bu. Geliyor kuruyor sonra anlasiyor kaldiriyor bu neyi gøsteriyor o fuze falan Turkiye'nin savunulmasi hep søzde. Birsey oldugunda Turkiye'yi direk cikartir demek gøzden.

Üst Alt