Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ? - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

Cevap: Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

Ayrıca 1000 tane olsa ne olur 10000 tane olsa ne olur. Sen onu neyle göndereceksin, füzeylemi? Daha rampadan çıkmadan tepende patlatırlar. 2. dünya savaşındaki gibi uçaklama bırakacaksın yoksa? Toplum olarak anlayamadığımız birşey var. Kontrolsüz güç, güç değildir. Bknz. Pirelli ve Ronaldo Aşkı ;)

Nükleer başlığımız var. Yani füzemiz var. Ama onu üreten, tetikleyen ya da geliştiren teknolojimiz yok. Kısacası, basit bir terörist çetesinde olabilen bir durum. Farkı yok. Üretim yok. Sıra sıra lokanta, kebabçı, baklavacı ya da kuruyemişçi olan caddelerimiz olduğu gibi. Hizmet sektörü. Al-sat. Ara işi yapma.

Ayrıca 1000 tane olsa ne olur 10000 tane olsa ne olur. Sen onu neyle göndereceksin, füzeylemi? Daha rampadan çıkmadan tepende patlatırlar. 2. dünya savaşındaki gibi uçaklama bırakacaksın yoksa? Toplum olarak anlayamadığımız birşey var. Kontrolsüz güç, güç değildir. Bknz. Pirelli ve Ronaldo Aşkı ;)

Aynen yakınışım bu işte. Füzeyi, bombayı "tehdit" haline getirecek altyapımız yok. Her zamanki gibi temelsiz iş yapmışız. Para verip sonucu satın almışız. Yumurta var ama tavuk yok, tava yok.

O tavaya banacak ekmek yok. Neyleyim ben öyle yumurtanın omletini. Aynı fikirdeyiz ;)

Aynen yakınışım bu işte. Füzeyi, bombayı "tehdit" haline getirecek altyapımız yok. Her zamanki gibi temelsiz iş yapmışız. Para verip sonucu satın almışız. Yumurta var ama tavuk yok, tava yok.

ciğ yumurta protein bakımından daha zengindir deeeeeeeeeeeeeeermisim ortamı gereeeeeeeeeeeeeeeeermisim ;)

O tavaya banacak ekmek yok. Neyleyim ben öyle yumurtanın omletini. Aynı fikirdeyiz ;)

Yalnız olayın birde kamuoyu durumu var. Dünya kamuoyuna ateşe atılıyoruz. Öcüleştirmeye çalışıyoruz. Abi diyorum durum sıkıntılı. Cidden. Bu lavukların ipi ile kuyuya inip kendi dalımızı kesiyoruz farkında değiliz.

Olurmu ya sen nerde yaşıyorsun. Dışarıya bir bak herşey toz pembe. Hem unuttunmu biz Türküz bize birşey olmaz!!!! Ah siz yokmusunuz siz bukadar güzelliğin içinde illede kötü birşeyler göreceksiniz. Ne diye at gözlüğü takmazsınızki!!!

Yalnız olayın birde kamuoyu durumu var. Dünya kamuoyuna ateşe atılıyoruz. Öcüleştirmeye çalışıyoruz. Abi diyorum durum sıkıntılı. Cidden. Bu lavukların ipi ile kuyuya inip kendi dalımızı kesiyoruz farkında değiliz.

Kesik sütte ve peynir suyundada varmış ibretlik :)

Ne oldu savaş çıktımı? Erzak mı depoluyoruz Keçi sütü mü sağıyoruz? :)

Atom bombasını atacak ekipmanımız olsa ne olur atacağımız yer neresi? Suriye mi? oraya bomba düşünce bize birşey olmayacak mı sanıyoruz? Çernobil Suriye den daha uzaktı bize ama ne fayda? Hiç insan evinin önünde bomba patlatır mı patlatılan bomba kendi evine zarar vermez mi? Ha dersiniz ki Biz İstanbul da İzmir de oturuyoruz bize birşey olmaz oradakilerde kendi başının çaresine baksın... Eyvallah. Ozaman bu savaşın olmasına sebep yok.

Olurmu ya sen nerde yaşıyorsun. Dışarıya bir bak herşey toz pembe. Hem unuttunmu biz Türküz bize birşey olmaz!!!! Ah siz yokmusunuz siz bukadar güzelliğin içinde illede kötü birşeyler göreceksiniz. Ne diye at gözlüğü takmazsınızki!!!

Takacamda sıkıyor be abi:) Atın ölümü arpadan olsun :)

İranda cevap vermek için kimseden destur almayacak. İran Irak savaşını ben hatırlarım çoğunuz bilmez. Yıllarca TRT haberlerinde hergün o savaşın bilaçosunu verirlerdi :(

Az çok hatırlarım ışıkları kapadığımız günler çocuk aklımla. Sığınaklara indiğimiz 1-2 gece olmuştu. O zaman doğudaydık. Vs.. Ama gel gör ki adam açık açık "İsrail vursa bize bilgi vermez çünkü onların istediği olur" havasındalar. Gözdağı veriyorlar. Evet İran'da vurur. Ama aslında giren çıkan bize durumu var ortada.

Giren çıkan derken giren bize olurda girdikten sonra çıkarmı orası muamma.

Az çok hatırlarım ışıkları kapadığımız günler çocuk aklımla. Sığınaklara indiğimiz 1-2 gece olmuştu. O zaman doğudaydık. Vs.. Ama gel gör ki adam açık açık "İsrail vursa bize bilgi vermez çünkü onların istediği olur" havasındalar. Gözdağı veriyorlar. Evet İran'da vurur. Ama aslında giren çıkan bize durumu var ortada.

Emrah güldürdün beni :D Bunlar olsa olsa peygamber vitesinde giderler kardeşim. Aynen İranın devrim öncesi fotoğraflarını gördünmü hiç ;)

Görmezmiyim. En garip olan ise Afganistan. Gerçekten inanmamıştım. Araştırıp aynı-benzer-yakın görüntüleri görünce ikna oldum. Adamları zaten eğitim-bilim-kültürel olarak bitirmişler. Hamas-Taliban gibi silah müptellası ve dini yapılanmaları kurgulamış bu virüsü yedirmişler. Bir nevi evrimleşmiş adamlar. Hale bak. İran zaten komedi. Koca Persianlar ne hale geldi. Neyse, giren bizede evet çıkar mı bilemeyiz. Ata'mı çok daha iyi anlıyorum. Buradsa klasik Atatürkçülük yapmıyorum sakın yanlış anlaşılmasın. Adamın bazı şeyleri yıkmak, tabuları kaldırmak amacı ile yaptığı en büyük devrim aslında Alfabe idi.

Üst Alt