Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ? - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

Cevap: Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

1 kereden fazla like vermeyi ilk defa bu kadar çok istedim. ;)

Görmezmiyim. En garip olan ise Afganistan. Gerçekten inanmamıştım. Araştırıp aynı-benzer-yakın görüntüleri görünce ikna oldum. Adamları zaten eğitim-bilim-kültürel olarak bitirmişler. Hamas-Taliban gibi silah müptellası ve dini yapılanmaları kurgulamış bu virüsü yedirmişler. Bir nevi evrimleşmiş adamlar. Hale bak. İran zaten komedi. Koca Persianlar ne hale geldi. Neyse, giren bizede evet çıkar mı bilemeyiz. Ata'mı çok daha iyi anlıyorum. Buradsa klasik Atatürkçülük yapmıyorum sakın yanlış anlaşılmasın. Adamın bazı şeyleri yıkmak, tabuları kaldırmak amacı ile yaptığı en büyük devrim aslında Alfabe idi.

Ama gel gelelim biz tarihsel olguyu birileri istediği için birileri zorladığı için taaa 193.. lere gidip yargıya taşıyoruz. Evet 1980leri yargılayalım. Ama 30 lar ile 80 ve sonraları arasında dağlar kadar fark var. Bırak dağları dünyalar kadar. Neyse bu kafa ile kendi kendimizi yeriz zaten. Savaşa ne hacet.

İmzamı atarım. Hatta attım bile.

Ama gel gelelim biz tarihsel olguyu birileri istediği için birileri zorladığı için taaa 193.. lere gidip yargıya taşıyoruz. Evet 1980leri yargılayalım. Ama 30 lar ile 80 ve sonraları arasında dağlar kadar fark var. Bırak dağları dünyalar kadar. Neyse bu kafa ile kendi kendimizi yeriz zaten. Savaşa ne hacet.

Aynı şeyleri düşünüyoruz değil mi ? :)

Büyük Türk İslam Birliği adı altında saçma sapan birşey yapılmaya çalışılıyor. Gaz da veriliyor. Orantısız-temelsiz teknolojiyi dayıyorlar. Kredi notlarımız (!) ++++ larda. HErşey yolunda gibi gösteriliyor. Enerjimiz hep import. Tıp bitiriliyor. Daha niceleri. Asker pasifize edildi (haklı yanlarıda var!). Polis, Iraktaki muhafazakarlar modunda. Osmanlı mı geliyor naraları atılmaya başlandı. Cumhuriyet unutturuluyor.

Türk milletini iyi çözmüşler. Sen aslansın sen kaplansın sen canavarsın diyerek her istediklerini yaptırıyorlar. Bak şimdi Kredi notumuza bir + da benden. Birde işin reel yüzü var. Şu haritaya bakan savaş riskinin ne kadar içinde, yada dışında olduğumuzu, bunların bizi nekadar etkileyip etkilemeyeceğini gayet net görür.

Ekli dosyayı görüntüle 3484

Aynı şeyleri düşünüyoruz değil mi ? :)

Büyük Türk İslam Birliği adı altında saçma sapan birşey yapılmaya çalışılıyor. Gaz da veriliyor. Orantısız-temelsiz teknolojiyi dayıyorlar. Kredi notlarımız (!) ++++ larda. HErşey yolunda gibi gösteriliyor. Enerjimiz hep import. Tıp bitiriliyor. Daha niceleri. Asker pasifize edildi (haklı yanlarıda var!). Polis, Iraktaki muhafazakarlar modunda. Osmanlı mı geliyor naraları atılmaya başlandı. Cumhuriyet unutturuluyor.

Kim savaş çıksın ister yahu arkadaşlar. Savaş diyince siz top tank tüfek füze mi anladınız. Evet soğuk savaş diyoruz. Değişitiriliyoruz diyoruz. Adamlar 10larca açıklama yapıyor. Bazılarını medyamız yayınlamış onları koydum okudunuz mu ? Pek sanmıyorumda. Değiştiriliyoruz bir yere sürükleniyoruz ve çok hızlı oluyor bu.

Türk milletini iyi çözmüşler. Sen aslansın sen kaplansın sen canavarsın diyerek her istediklerini yaptırıyorlar. Bak şimdi Kredi notumuza bir + da benden. Birde işin reel yüzü var. Şu haritaya bakan savaş riskinin ne kadar içinde, yada dışında olduğumuzu, bunların bizi nekadar etkileyip etkilemeyeceğini gayet net görür.

Ekli dosyayı görüntüle 3484

Buyur Mahir işte, dün saydığımız "bahar bıdıbıdısı" sonucu değişen modernleşmeye yaklaşmış bir ülke daha. Bir anda diktatör ilan edilen masoncuk sonrası gelişen yeni düzen.

Fas'ın AKP'si: Türk modeline hayranız - Ortadoğu- ntvmsnbc.com

Edit : Bu adamın bundan 1-2 ay önce bizim ülkemizde olduğunu biliyor muydunuz ? TV lerde dolaştırıldı hatta.

Emrah reyis

Amerika'da yasayan o arkadasımız "basılmıs kitabı toplatacak" kudrette iken, bunları konusmamız ne kadar mantıklı olur ? halk'ı bilinclendirmekten baska care, yok.

Tunus,Libya,Mısır da arap baharı gerçekleşti. Tıpkı Asyadaki orange devrimler gibi. Suriyede, geçen sene İranda ve Ürdünde ayaklanmalar oldu. Hüsnü Mübarek, görevini bıraktı Kaddafi canını!!! Esad direnicem diyor Nejadda öyle. 3 ülke nato kalkanını(Malatya) vurmakla tehdit ediyor. Hiçbir şey olmazsa komşularımızla ilşkilerimiz çok ciddi biçimde bozulmuş demektir.

Buyur Mahir işte, dün saydığımız "bahar bıdıbıdısı" sonucu değişen modernleşmeye yaklaşmış bir ülke daha. Bir anda diktatör ilan edilen masoncuk sonrası gelişen yeni düzen.

Fas'ın AKP'si: Türk modeline hayranız - Ortadoğu- ntvmsnbc.com

Edit : Bu adamın bundan 1-2 ay önce bizim ülkemizde olduğunu biliyor muydunuz ? TV lerde dolaştırıldı hatta.

Bana ceza aldıracaksınız iyisimi ben nir süre forumdan uzaklaşıp oksijen terapisi yapayım. Nerdende bilirler tuz basılacak yarayı!!!

Emrah reyis

Amerika'da yasayan o arkadasımız "basılmıs kitabı toplatacak" kudrette iken, bunları konusmamız ne kadar mantıklı olur ? halk'ı bilinclendirmekten baska care, yok.

Tunus,Libya,Mısır da arap baharı gerçekleşti. Tıpkı Asyadaki orange devrimler gibi. Suriyede, geçen sene İranda ve Ürdünde ayaklanmalar oldu. Hüsnü Mübarek, görevini bıraktı Kaddafi canını!!! Esad direnicem diyor Nejadda öyle. 3 ülke nato kalkanını(Malatya) vurmakla tehdit ediyor. Hiçbir şey olmazsa komşularımızla ilşkilerimiz çok ciddi biçimde bozulmuş demektir.

Sonra hep birlikte ABD düzenine geçiş yapacağız. Önce birliktelik zinciri kırılacak. Sorna saçma sapan rejimler, ne adam gibi ekonomi ne de teknolojik ilerleme olacak. Her an diken üstünde eli ayağı kelepçelenmiş adam gibi kadere razı bekleyeceğiz. Savaş başladı bile derken bunu diyoruz. Neyse hayalcilik oluyor kimisine sanırsam. Bakınca boşuna Kurtuluş Savaşı vermişiz gibi geliyor bana.

İsrail açıklama yapmış.

İsrail İran'a saldıracak mı? Savunma Bakanı Ehud Barak açıkladı

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, İsrail'in "şu anda" İran'ın nükleer tesislerine bir saldırı düzenlemeyi düşünmediğini bildirdi.

İsrail Savunma Bakanı Barak, İsrail radyosuna yaptığı açıklamada, "şu anda harekete geçme niyetlerinin olmadığını, zorunlu olmadıkça savaşa girişilmemesi gerektiğini" belirtti.

Barak, üç noktada tutumlarının değişmediğini, bunların 'nükleer bir İran'ın kabul edilemeyeceği, bu durumu engellemeye kararlı oldukları ve tüm seçeneklerin masada bulunduğu' şeklinde olduğunu söyledi.

İsrail Savunma Bakanı Barak, İran'a karşı kabul edilecek taktikler konusunda ABD ile olası görüş ayrılıklarıyla ilgili bir soruya verdiği cevapta, "İsrail'in bağımsız olduğunu bilmek gerektiğini, hükümetin, ordunun ve güvenlik servislerinin İsrail'in varlığı ve güvenliğinin tek sorumlusu olduğunu" kaydetti.

Barak, İran'da yakın zamanda meydana gelen patlamalarla ilgili olarak da "havadan veya diğer yollar vasıtasıyla kaynaklanan ve İran'ın nükleer programını yavaşlatacak her şeyi hoş karşıladıklarını" söyledi.

İran'da geçen ay, başkent Tahran yakınlarındaki Devrim Muhafızları'na ait bir askeri üste patlama meydana gelmiş ve 17 muhafız yaşamını yitirmişti.

Üst Alt