Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

Cevap: Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

Bu anlattıkların buzdağının görünen yüzü. Düşündürmek istedikleri yüzü. Birde bilinmeyenler var.

Suriye ye müdahale pkk konusu ile de ilgili.Pkk nın militanlarının %80 nin suriyeli olması,elebaşlarının suriyeli olması da bununla ilgili.Suriye devleti de özellikle bunlara destek veriyor.

Öcalanın nasıl yakalandığını hatırlamıyor musunuz? Eğer esat gider de yerine,bizim istediğimiz bir lider gelirse.Bizim dediklerimizi de yapacaktır,tıpkı ırağın,afganistanın ABD nin her istediğini yapması gibi.Askeri müdahaleden sonra yeni gelen suriye hükümeti pkkya lojistik destek sağlamayı keserse,pkk diye bişey kalmaz zaten.

Rusya, İran, Suriye füzelerini Türkiyeye çevirdi!!! Bilin bakalım o füzelerden kaçı Amerikaya, İngiltereye, İsraile döner, kaçı Türkiyede patlar!!!

Müstahak abi bize. Hala savaş olsun diyenler var. o füzeler bizlerin bir tarafında patladığında öldüğümüzde görürler topraklar nasıl paylaştırılmış. Ekonomin zaten sı..mış durumdayken savaşa girildiğinde oturur TV den maç izler gibi savaşı izlersiniz sonrada alın size düşen hak derler. Zengin güçlü bir ülke oluruz. Savaşta hiç tanımadığınız insanlar ölüyor zaten değilmi? Aman Allah rahmet eylesin diyip toprağa gömülüyorlar değil mi? Ölen senin ağabeyin, Kuzenin en yakın arkadaşın şuyun buyun olursa savaş çıksın biz güçlü olan taraftayız derler bunlar yine. Sakat kalırlarsada olsun biz yendik ya dersiniz kendinizi avutursunuz. Aman Allah'ım savaş çıkarsa çıksın diyen insanlar var aramızda. İlginç...

Oğuzhan benim 40.000 vatandaşım öldü. Hala ölmeye devam ediyor. Ben bununla savaşamıyorum. Kimse buna dur demiyor. Ben niye gidiyorum onun bunun içişlerine karışıyorum. Önce kendi sorunumu çözeyim halkım refaha ulaşırsa bu sorunlardan kurtulursa onun bunun derdiyle uğraşırım.

Abicim güzel söylüyorsun da pkk'yı yönetenler zaten dış kaynaklı.Gerçi öyle olmasa bile iç meseleyle dış meseleyi ayırmak gerek birbirinden.Kendi sorunumuzu zaten basit bir şekilde çözebilsek çözerdik.Dış meselelerde sessiz kalırsak bizi perişan ederler.

Kurtlar Vadisi'nde bir muhabbet vardı.Polat, Nizamettin Güvenç'e soruyordu neden Türkiye bizim kadar bile güçlü değil diye.O da şöyle diyordu:

"Çünkü Türkiye meselelerini hep kendi içerisinde çözmeye uğraşıyor."

Bizim de aslında bir yerde yapmaya çalıştığımız şey bu.Biz mesela Suriye'deki olaylara tepki vererek ya da atıyorum Almanya'ya siz böyle böyle pkk'yı destekliyorsunuz yapmayın diyerek iç meselemizi dışarıyla birlikte halletmeye çalışıyoruz.

Şaka olmalı bu yorum. Bir tek Suriye mi destek veriyor ? İsrail ? AB ? ABD ? Irak ? Hemen Suriye mi oldu tüm suçlu ? Onu azmettirenler kimler ?
Asıl bu yorum şaka olmalı.Pkk lı militanların,elebaşlarının %80 i suriyeli diyorum?Yani 10.000 militan varsa 8-9 bini suriyeden geliyor.Suriye devletinin desteği olmazsa pkk nın askeri gücü biter. Elebaşları orda barınıyor diyorum.Var mı ötesi? İsrail ile abdnin yaptığını kimse inkar etmiyor zaten.Lojistik destek sağlama gibi bir durumları yok onların.Zaten tamamen çekilecekler ıraktan 1 yıla kadar.Öcalan nasıl yakalandı? Suriyeye gireriz diye tehdit ettik,ertesi gün teslim ettiler öcalanı.

Dünya tarihinde ortadoğuda kaç insanın öldüğü hiçbir zaman önemli olmamıştır, olmayacaktır. Zaten nihai hedef çok farklı!! Tanrının ordusu, şeytanın ordusuna karşı. iyilerle kötüler Armagedonda savaşacak son kehanet gerçekleşecek!!! Bilmeyenler okusunlar. Olayın düşündükleri gibi basit olmadığını umarım anlayacaklar.

Müstahak abi bize. Hala savaş olsun diyenler var. o füzeler bizlerin bir tarafında patladığında öldüğümüzde görürler topraklar nasıl paylaştırılmış. Ekonomin zaten sı..mış durumdayken savaşa girildiğinde oturur TV den maç izler gibi savaşı izlersiniz sonrada alın size düşen hak derler. Zengin güçlü bir ülke oluruz. Savaşta hiç tanımadığınız insanlar ölüyor zaten değilmi? Aman Allah rahmet eylesin diyip toprağa gömülüyorlar değil mi? Ölen senin ağabeyin, Kuzenin en yakın arkadaşın şuyun buyun olursa savaş çıksın biz güçlü olan taraftayız derler bunlar yine. Sakat kalırlarsada olsun biz yendik ya dersiniz kendinizi avutursunuz. Aman Allah'ım savaş çıkarsa çıksın diyen insanlar var aramızda. İlginç...

Suriye ye müdahale pkk konusu ile de ilgili.Pkk nın militanlarının %80 nin suriyeli olması,elebaşlarının suriyeli olması da bununla ilgili.Suriye devleti de özellikle bunlara destek veriyor.

Öcalanın nasıl yakalandığını hatırlamıyor musunuz? Eğer esat gider de yerine,bizim istediğimiz bir lider gelirse.Bizim dediklerimizi de yapacaktır,tıpkı ırağın,afganistanın ABD nin her istediğini yapması gibi.Askeri müdahaleden sonra yeni gelen suriye hükümeti pkkya lojistik destek sağlamayı keserse,pkk diye bişey kalmaz zaten.

Hocam PKK nın tek destekçisi Suriye mi? Senin yanında yer aldığın ABD Fransa vs. PKK ya yardım yapmıyormu? PKK nın Irakta yerleşkeleri yok mu? Irak a da girseydik ozaman? İranda' da PKK nın kolları var İran a da girelim? Yunanistan' daki kamplarınıda biliyoruz. Hadi Yunanistan' la da savaşalım. Fransızların parasal olarak çok büyük destek verdiklerini öcalan namussuzu kendi söyledi Hadi Fransa' yada girelim? Dünyaya savaş açalım ozaman. Nerdeyse Dünyada desteklemeyen ülke yok PKK yı.

Bu gelişmeleri iyi okuyabilmek için ABD'nin Büyük Orta Doğu Projesi'ni es geçmemek gerekiyor. Uzun yıllar önce planlanmış ve uygulanması için en somut adımların atıldığı dönem budur. Yazık olan şudur ki; bu projeyi uygulama adına tüm onursuzluklarıyla destek veren emperyalist kuklaları, insanların haber alma araçlarını da ellerinde bulunduruyorlar. Arap ülkelerinde olanların emperyalist işgal olmadığını tek kişi dahi iddia edemez sanırım. Oysa ki hala orada olanları halk devrimi şeklinde yansıtıyorlar ve insanların daha adil, daha özgürlükçü ve refah içinde yaşayacaklarını iddia ediyorlar. Tipik bahane ya nükleer silahlardır ya da demokrasi getiriyoruzdur. Burada da değişen birşey yok. Ancak kamuoyu oluşturma adına dünya çapında daha fazla çaba sarf edilmesi var. En ufak basın yayın organından en büyüğüne kadar. Bu süreçte Türkiye'ye tanınan olanaklar hem ekonomik, hem de sunni gösteriş için verilen güçtür. Kapitalizm için yeni pazarlar oluşturacak (yani sömürülecek) Arap ülkeleri için bir örnek gerekiyordu. Bu da Türkiye oldu. Tüm basın yayın organları hükümetin ve onun yerli-yabancı sermayesinin elinde olan bir ülkenin, tüm yaptığı haberlere inanan insanlar da, Türkiye'nin artık bir süper güç olma yolunda ilerlediğini, ekonomisinin dehşetengiz boyutlara ulaştığını, Avrupa ile eskiden olan farkların kapandığını ve hatta Türkiye'nin fark yarattığını düşünecek boyutlara getirildi. Asgari ücret ile çalışan ve hayatını idame ettiremeyecek noktada olanlar dahi böyle düşündürülmeye zorlandı. İnsanın var olana yabancılaşmasından başka birşey değildir bu. Dünya bankasının ve Arap ülkelerinin sömürüsünden büyük payı alacak emperyalist ülkelerin sırf bu nedenlerden ötürü Türkiye'yi ekonomik yönden cazip gösterme hamleleri ve Türkiye ekonomisinin halı altına atılan pislikleri (ki bir süre sonra çıkacaktır hepsi) ve burjuva medyasının yaptığı ekonomik propaganda insanlarda gerçek dışı bir görüşün oluşmasına sebep oldu.

Suriye konusunda ise bu durumu omurgasızlık olarak nitelendirenlerin haklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Çıkar Suriye ile yakın ilişkileri gösterdiğinde bunun abartılı bir tezahürü olurken, çıkar Suriye ile düşmanlığı gösterdiğinde ise son derece katı bir tutum sergileniyor. Burada çıkarı ve rolü belirleyende emperyalist ülkelerdir. Suriye'ye muhtemelen NATO müdahalesi olur ve Türkiye'de asker gönderebilir. Ancak konunun adına uygunluk taşıyabilecek bir konu var. O da çıkabilecek İran savaşı. İran'ın nükleer silah haberlerinin çoğalması, İngiliz Büyükelçiliği'nin basılması (büyük ihtimal diğer Arap ülkelerinde olduğu gibi bahane oluşturmak için düzenlenmiş birşey bu) ve o bölgede tüm ülkeleri kontrol altına alma düşüncesi böyle bir olayı gerçekleştirebilir. Kimse de bu gibi bir durumda Türkiye'nin İran'ı destekleyeceğini düşünmüyordur sanırım. Yine üs olunur ve İran'ın işgaline yardımcı olunur. 2 sene önce İran hakkında övücü söylemler ve abartılı kardeşlik gösterileri hiç olmamışçasına davranılır. İran'ın işgalinde ilk seçeneğin savaş olmadığını da eklemek lazım. Hem kamuoyu oluşturmanın zorluğu, hem savaşın maddi götürüsü bu ülkelerin geri adım atmasına sebep oluyor ve Arap ülkelerinde yapılan işgal modelini gerçekleştirmeye yönlendiriyor.

En son da bu olay bize girecek. Bir şekidle bu olacak. 10 yıl 100 yıl bilemem. Ama en son bizede gelecek. Gerek İslami modelleşme ile gerekse gerileme ile. 1 kaç sayfa önce bahsettiğim "hızlı ama düzensiz" büyüme işte. Pofpoflama. Aniden roller verilmesi halbuki ne altyapımız ne ekonomimiz ne de asker gücümüz/teknolojimiz buna musait.

Ne PKK, ne Petrol, ne insan hakları, nede Nükleer silahlanma bu savaşın gerçek nedeni olmaz ;)

Hocam PKK nın tek destekçisi Suriye mi? Senin yanında yer aldığın ABD Fransa vs. PKK ya yardım yapmıyormu? PKK nın Irakta yerleşkeleri yok mu? Irak a da girseydik ozaman? İranda' da PKK nın kolları var İran a da girelim? Yunanistan' daki kamplarınıda biliyoruz. Hadi Yunanistan' la da savaşalım. Fransızların parasal olarak çok büyük destek verdiklerini öcalan namussuzu kendi söyledi Hadi Fransa' yada girelim? Dünyaya savaş açalım ozaman. Nerdeyse Dünyada desteklemeyen ülke yok PKK yı.
Yahu o destekleyenler lojistik destek sağlamıyorum diyorum,hala mantığı anlamıyorsunuz.Suriye ve ırak ortadan kalkarsa,bu ülkelerin silah sattığı,para verdiği militan mı kalacak ortada? Pkk nın özü,suriye ve ırak.Sanki adamlar fransız halkından,abd halkından geliyor.Pkk ya katılım tamamen ıraktan ve suriyeden oluyor.Bu 2 ülkeyi etkisiz hale getirirsen diğer ülkelerin yardım yapacağı militan kalmaz ortada zaten.

Tek destekcisi suriye değil ama en büyük destekcisi suriye.Adamlar militan veriyor yahu var mı ötesi?

Bak bu konu önemli işte. Bana göre bütün hazırlıklar Türkiye'yi de içine alacak ortadoğu merkezli savaş çıkarmak. Yıllardır batılı güçlerin Arap ülkelerinde kargaşa çıkarıp kaos ortamı hazırlama gayelerinin başka nedeni yok. Hedef Amerika destekli, İsrail merkezli büyük ortadoğu projesini hayata geçirmek. Irak, Afganistan, Lübnan, Mısır, Libya ve Suriye gibi ülkelerde meydana gelen iç karışıklıklar hep bu planın bir parçasıdır. Burada asıl hedef Türkiye'yi de bu çembere dahil etmek. Bunuda bir nebze başarmış sayılırlar. Zira Suriye ve İranla diplomatik ilişkilerimizde sorunlar yaşamaya başladık. İnşallah korkulan olmaz. Allah korusun.

Asıl bu yorum şaka olmalı.Pkk lı militanların,elebaşlarının %80 i suriyeli diyorum?Yani 10.000 militan varsa 8-9 bini suriyeden geliyor.Suriye devletinin desteği olmazsa pkk nın askeri gücü biter. Elebaşları orda barınıyor diyorum.Var mı ötesi? İsrail ile abdnin yaptığını kimse inkar etmiyor zaten.Lojistik destek sağlama gibi bir durumları yok onların.Zaten tamamen çekilecekler ıraktan 1 yıla kadar.Öcalan nasıl yakalandı? Suriyeye gireriz diye tehdit ettik,ertesi gün teslim ettiler öcalanı.

İçlerinde TC vatandaşı, Alman, Avusturya, Iraklı, Arap, hatta ABD'li de var. Sen medyadan biliyorsun ben "babam" dan. Bizzat ilgili kişiden. Sene 1996 babamın ofisinde 3-5 el bombası, 1-2 roketatar mermisi ve bazı mermiler görüyordum. Arkalarında ABD Ordusunun Malıdır yazıyordu. Anlamını İngilizceyi öğrendiğimde çözüp babama sorduğumda "gülümseyerek" cevap vermişti.

Geriye gideyim, sene 1991 Türkiye'de Turkcell daha kurulmamıştı. aktif değildi. Babam operasyondan dönüyordu Şırnak'tan. Yanında 3 cep telefonu evde 2 hafta kaldılar. Bakıyordum "bu ne lan" diye. Aklımda kalan şu markasının Motorola olduğu idi.

Abicim güzel söylüyorsun da pkk'yı yönetenler zaten dış kaynaklı.Gerçi öyle olmasa bile iç meseleyle dış meseleyi ayırmak gerek birbirinden.Kendi sorunumuzu zaten basit bir şekilde çözebilsek çözerdik.Dış meselelerde sessiz kalırsak bizi perişan ederler.

Kurtlar Vadisi'nde bir muhabbet vardı.Polat, Nizamettin Güvenç'e soruyordu neden Türkiye bizim kadar bile güçlü değil diye.O da şöyle diyordu:

"Çünkü Türkiye meselelerini hep kendi içerisinde çözmeye uğraşıyor."

Bizim de aslında bir yerde yapmaya çalıştığımız şey bu.Biz mesela Suriye'deki olaylara tepki vererek ya da atıyorum Almanya'ya siz böyle böyle pkk'yı destekliyorsunuz yapmayın diyerek iç meselemizi dışarıyla birlikte halletmeye çalışıyoruz.

Hocam senin ekonomin düzgün değil. Senin halkının büyük kısmı açlık sınırının altında hayatlarını geçiriyor. Sen birisine masa altından sopa göstermeye kalkıyorsun ama adam senin blöfünü yemezse zaten bozuk olan ekonomin cehennemin dibine vurur. Özal Körfez krizinde ülkeyi savaşa sokamaz mıydı? ABD, İngiltere, Fransa ile birlikte Irak'a saldıramazmıydı? Niye yapmadı diye bir düşünün? Çünkü orası Kore değil, Vietnam değil, Irak benim kapım olduğu için girmedi. Ekonomi batmasın diye girmedi. Ama şimdi Kapısının önünde savaşa girmeye niyetli insanlar var.

Yahu o destekleyenler lojistik destek sağlamıyorum diyorum,hala mantığı anlamıyorsunuz.Suriye ve ırak ortadan kalkarsa,bu ülkelerin silah sattığı,para verdiği militan mı kalacak ortada? Pkk nın özü,suriye ve ırak.Sanki adamlar fransız halkından,abd halkından geliyor.Pkk ya katılım tamamen ıraktan ve suriyeden oluyor.Bu 2 ülkeyi etkisiz hale getirirsen diğer ülkelerin yardım yapacağı militan kalmaz ortada zaten.

Tek destekcisi suriye değil ama en büyük destekcisi suriye.Adamlar militan veriyor yahu var mı ötesi?

Hadi hak verdik sana diyelim. Irak işgal edildi ne oldu şimdi ? Irakta yok mu kampları ? Daha geçen ay vurduk yahu ! En çok geçiş Irak'tan oluyor hala. Hani diyorsun ya bizden olurlar falan. Geç bu işleri diyoruz bizde. Yılanın başı belli, başları belli.

Hocam senin ekonomin düzgün değil. Senin halkının büyük kısmı açlık sınırının altında hayatlarını geçiriyor. Sen birisine masa altından sopa göstermeye kalkıyorsun ama adam senin blöfünü yemezse zaten bozuk olan ekonomin cehennemin dibine vurur. Özal Körfez krizinde ülkeyi savaşa sokamaz mıydı? ABD, İngiltere, Fransa ile birlikte Irak'a saldıramazmıydı? Niye yapmadı diye bir düşünün? Çünkü orası Kore değil, Vietnam değil, Irak benim kapım olduğu için girmedi. Ekonomi batmasın diye girmedi. Ama şimdi Kapısının önünde savaşa girmeye niyetli insanlar var.

Kimsenin savaşa girmek gibi bir derdi yok...

Hayırdır bir yere giriyoruzda haberimiz mi yok...

Ne zamandan beri Zulme zulmedenlere uyarı yapılmak savaşa girmek olarak sayılıyor...?

Kimsenin bir yere girdiği gireceğide yok...

Sıcak savaş dönemi artık bitmiştir...

Artık savaşlar yerini akıl savaşlarına soğuk savaşa bırakmıştır...

Bop

kimsenin savaşa girmek gibi bir derdi yok...

Ne zamandan beri zulme zulmedenlere uyarı yapılmak savaşa girmek olarak sayılıyor...?

Ekonomik sebebler yüzünden savaş çıkmaz artık. Onceden savaşların ekonomik sebeblerle çıkması gerçeği bugünle örtüşmüyor. Bugün TV, internet denen propaganda araçlarıyla doğru insanlarla kontak kurarak insanları zaten etkileyip istediklerini elde edebiliyorlar. Sonucunda da ülkelerde iç karışıklık çıkıyor, istenilen tarafa silah satarak desteklenen insanların iktidar olmaları sağlanıp sürekli sömürüde sağlanıyor. Dünyada neredeyse her devleti ele geçirmiş durumda olan anlayış zaten istesede halkının sayısal çoğunluğundan dolayı Çin,Rusya gibi devletlere savaş açmaz. İran,K.Kore gibilerinden de elde edeceği bir kazanım olmayacağı açık. Kaldı ki İranda elini sallasan CIA ajanına çarpıyor, isteseler bir devrim daha yaparlar gerekli zemini hazırladıktan sonra. Savaş çıkarsa ABD, İsrail değil güçlendikleri takdirde Çin, Rusya, Türkiyeninde içlerinde olacağı devletler savaş çıkaracaktır. Bence artık kurutacakları kaynak kalmadı, varolan kaynakları kurutmak için savaş harcaması yapmakda zaten karlı değil.

İçlerinde TC vatandaşı, Alman, Avusturya, Iraklı, Arap, hatta ABD'li de var. Sen medyadan biliyorsun ben "babam" dan. Bizzat ilgili kişiden. Sene 1996 babamın ofisinde 3-5 el bombası, 1-2 roketatar mermisi ve bazı mermiler görüyordum. Arkalarında ABD Ordusunun Malıdır yazıyordu. Anlamını İngilizceyi öğrendiğimde çözüp babama sorduğumda "gülümseyerek" cevap vermişti.

Geriye gideyim, sene 1991 Türkiye'de Turkcell daha kurulmamıştı. aktif değildi. Babam operasyondan dönüyordu Şırnak'tan. Yanında 3 cep telefonu evde 2 hafta kaldılar. Bakıyordum "bu ne lan" diye. Aklımda kalan şu markasının Motorola olduğu idi.
Silah desteğinin Amerika,fransa,ingiltere,israil tarafından yapıldğını bilmeyen yok zaten.Onlar dünyanın neresinde çatışma olsun,oraya silah satıyorlar.Afrikaya da satıyorlar,ETA ya da satıyorlar,ira ya da satıyorlar.Yeter ki bir savaş olsun.Bunun gerçekleşmesini durduramayız,o kadar güçlü değiliz henüz.Ancak bu militanların sınırdan ülkemize girişini kolaylaştıran,sınır ötesinde barınmasını sağlayan 2 ülke suriye ve ıraktır.Bunu anlatmaya çalışıyorum.Suriye ve ırağı da devre dışı bırakacak gücümüz var.Eğer bu 2 ülke pkk ya tamamen karşı çıkıp,barınma-serbestçe dolaşmasına izin vermezlerse en büyük darbeyi bu şekilde alır pkk.Bunu anlatmaya çalışıyorum.Mesela,bizde libyalı muhaliflere destek vermesek kaddafi imkanı yok yıkılmazdı.Çünkü o militanlara lojistik destek verdik,barınma verdik.

Kimsenin savaşa girmek gibi bir derdi yok...

Ne zamandan beri Zulme zulmedenlere uyarı yapılmak savaşa girmek olarak sayılıyor...?

Hocam, uyarabiliriz elbette. Ama bunu yapay bir ayaklanma sonrası kankam dediğin adama "sert" bir şekilde alenen değil diyoruz bizde. Hemde kalkan koydurarak hiç değil. Hemde yaptırımla tehdit ederek de değil. Adamların iç işinden bize ne yahu. Çin'e niye birşey demedik ? Afganistan'a ? Örnekler dünya kadar.

Üst Alt