Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ? - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

Cevap: Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

bu hükümet değilmi israille kanlı bıçaklı olan füze kalkanı ne iş anlamadım bu hükümet mason ona buna dikilmeler one minuteler sadece rol icabı göz boyama

Şuradaki tartışmalara bakıyorumda, "Ne anlatırsan anlat, anlattığın karşındakinin algıladığı kadardır" diyesim geliyor. Birileri inatla kendilerine ezberlettirilen cümleleri aynen kulaktan duyduğu şekilde empoze etmeye devam ediyor. Onlara göre birileri ne derse birtek o doğru!!!

algı meselesi birileri ne derse senin içinde yanlış dimi ama...

ezberlettirilen bu Mahir'cim sanada...;)

Ben iyi niyetle bakmak durumundayım...

Kötümser bakıp içimi niye karartayım ki Emrah'cım...:)

Emperyalizmi protesto edip Mc Donald'sta yemek yemeye benziyor bahsettiğin...:)

ABD nin Fransa nın bu işlerin içerisinde olması. Bizim bir savaşı göze alarak olası bir hareketlenmede maddi manevi çıkar sağlamaya çalışmamız Emperyalizm değildir de nedir? En büyük Emperyalist ülke olan ABD nin 11 eylül saldırıları Afganistan da Irak ta diğer arap ülkelerinde iç karışıklıklar çıkartıp daha sonra bu iç karışıklıkları bitirmek adı altında bu ülkelere girmeleri işgal etmeleri Yönetimlerini ele geçirmeleri Emperyalizm değildir de nedir?

Çinde bulunan Türkler öldürüldüğünde niçin kimse o bölgeye gireriz tehtidinde bulunmadı? Çünkü Çin e baş kaldırmaya kimsenin bir tarafı yemezde ondan.

Mason olduğunu kanıtla eşşek gibi anıracam...

hükümetin yaptığı herşey lafta kalıyor füze kalkanı,mavi marmarada kanları yerde kalmayacak dedi kaldı o olay unutuldu gitti,kaddafiye muhalefet olmaları,artan terör olayları toprakların kuruluşların yabancılara okutulması saysam bitmez

Aslında üstte atmıştım bu mesajı ama sen üzerine alınıp cevap verdiğin için senin için tekrar atıyorum kardeşim. Bu arada hiçbir siyasi oluşumla ilgilenmiyorum bana göre bu olaylar çok başka nedenlere dayanıyor yukarıdaki mesajlarıma baksaydın görürdün ;)

Konunun dışında ama birçokları için ilgi çekebilir diye bir link paylaşmak istiyorum. Belki ozaman başkalarının kendileri yerine düşünmesine izin vermeyi değil, kendi akıllarını kullanmayı denerler. Herkese saygılar.

https://blog.milliyet.com.tr/ne-kadar-az-dusunuyorsunuz--/Blog/?BlogNo=265873

algı meselesi birileri ne derse senin içinde yanlış dimi ama...

ezberlettirilen bu Mahir'cim sanada...;)

ABD nin Fransa nın bu işlerin içerisinde olması. Bizim bir savaşı göze alarak olası bir hareketlenmede maddi manevi çıkar sağlamaya çalışmamız Emperyalizm değildir de nedir? En büyük Emperyalist ülke olan ABD nin 11 eylül saldırıları Afganistan da Irak ta diğer arap ülkelerinde iç karışıklıklar çıkartıp daha sonra bu iç karışıklıkları bitirmek adı altında bu ülkelere girmeleri işgal etmeleri Yönetimlerini ele geçirmeleri Emperyalizm değildir de nedir?

Çinde bulunan Türkler öldürüldüğünde niçin kimse o bölgeye gireriz tehtidinde bulunmadı? Çünkü Çin e baş kaldırmaya kimsenin bir tarafı yemezde ondan.

Dostum Emperyalizme laf atıyorsun ama...

Emperyalizmin icadına para verip emperyalizmin bilgisayarları ile emperyalizmi protesto ediyorsun...:)

Dediğime geliyoruz yine...:)

hükümetin yaptığı herşey lafta kalıyor füze kalkanı,mavi marmarada kanları yerde kalmayacak dedi kaldı o olay unutuldu gitti,kaddafiye muhalefet olmaları,artan terör olayları toprakların kuruluşların yabancılara okutulması saysam bitmez

Nasıl unutuldu hocam Allah aşkına?İsrail'e cevap olarak füze falan mı yollamamızı bekliyordun?

Son iki mesaj çok akılcı öneriler içeriyor.

Bu doğrultuda devam edilirse sevinirim.

Bana görede olayı hükümet bazında ele almak çok doğru değil. Hükümeti beğenmek beğenmemek insanların kendi tercihinde. Ben hepinizin dikkatini başka bir yere çekmek istiyorum. Son yıllarda özellikle National Geographic gibi kanallarda hakkında bir çok belgesel çekilen son kehanet ve Armageddon a ;) Yani plan yeni bir plan değildir. Asırlara dayanan bir planın uygulanıp son safhaya getirilişidir. ;)

bence hükumet meselesine fazla dalmayın

konuyu kilitlerler

Emperyalizmin icadına para verip emperyalizmin bilgisayarları ile emperyalizmi protesto ediyorsun...:)

Hocam teknolojiyi kullanmak emperyalizmle alakalı olmak demek değildir. Emperyalizmle ilgilide ortaokul lise çağlarında kalmış dar sloganları kullanmam. Ayrıca görüşlerim sol tarafa aitte değildir. Ben kendimi bir kefeye koymayı istemem ama etrafımdaki insanlar liberal düşüncelere sahip olduğumu söylerler.

Ayrıca ben kendimi şöyle açıklayayım Hükümetin yanlışlarını eleştirdiğim kadar doğrularını da savunan biriyim. Kimileri gibi olayların uzaklarında yaşayıpta öyle şunu bunu söyliyeyim diyen bir insanda değilimdir. Senin o olayların olduğu belki hiç görmediğin yerlerde belirli aralıklarla fink fink dolanırım. Yaşanacak olaylar belki senin evinin önünden bile geçmez ama birşey olursa benim hayatım ailemin hayatı dostlarımın hayatı tehlikededir. Hiç bir Allah ın kulununda bu hayatları tehlikeye atmaya hakkı yoktur.

Bu kısır savunma oluyor işte. Küresellik ekonomi ile emperyalizmi ayıralım artık. Bu örnek çok sıktı. Bir grup insan birşeyi emperyalizm karşıtı protesto ederler biride çıkıp şunlara bak altlarında nike falan. Nike değilde kendi markan olsaydı o zaman üretseydin adamda onu giyerdi derler adama. Bu örnek sığ ve basit. Ezber.

Milletin kafasına ne taktığı ile...

İçki içmesi ile uğraşacağımıza...

Bilimle uğraşsaydık o dediğin olurdu...

İdeolojilerden arınabilirsek başarılı oluruz...

Üst Alt