ŞL 12/13 H Grubu 5.Maç | Galatasaray 1-0 M.United | Maç Sonucu | 20 Kasım - Sayfa 124 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 12/13 H Grubu 5.Maç | Galatasaray 1-0 M.United | Maç Sonucu | 20 Kasım

Cevap: ŞL 12/13 H Grubu 5.Maç | Galatasaray 1-0 M.United | Maç Sonucu | 20 Kasım

[video=youtube;qnslhAvWqrs]https://www.youtube.com/watch?v=qnslhAvWqrs[/video]

Cevap: ŞL 12/13 H Grubu 5.Maç | Galatasaray 1-0 M.United | Maç Sonucu | 20 Kasım

Cluj maçına da yedeklerle çıkacaklar. Bragayı yenmek gerekiyor.

Despite Galatasaray now relying on United to defeat CFR Cluj at Old *Trafford in two weeks in order to aid their hopes of qualification for the knockout stages, Ferguson insisted he would again rest key players for a game which falls just four days before a Premier League trip to Manchester City.

“We will play a similar team against Cluj, that goes without saying,” *Ferguson said. “We have an opportunity to use our squad and there is no reason why I shouldn’t.

“The first thing to say is that the players handled the atmosphere. Their temperament was good and parts of their game were good.

Manchester United succumb to Turkish wall of sound with 1-0 Champions League defeat in Istanbul - Telegraph

Dünkü kadro Old Trafford'da CLuj'u yener. Yedek kadro dediğinizin toplam değeri Cluj'un 3 katı falan :asd:

Kareografi yapıldı mı? Dün eve geç gittim iş dolayısıyla. Kaçırdım bildiğin.

bu arada Galatasaray Manunun yedeklerindende fark yer diyen kuşlarada selamlar.

dün söylemiştik. eğer performans açısından ikili forvet olarak iyi değilsek şu dönemdei orta saha hakimiyetini alacak top tutacak sistemle oynamak gerekiyor.

burak ın yanına çalım atabilen-top tutan birebirde etkili ikinci forvet veya forvet arkası biri olsa daha etkili olacak gibiyiz böyle önemli maçlarda.

türkiye içersinde 2 li forvetle iş yapabiliriz ama yurtdışı maçlarında orta sahamız performans açısından üst düzey değilse daha kalabalık tutup top hakimiyetini defans yardımlaşmasını iyi yaparsak hep dengeli maçlar çıkartırız.

riera-hamit sakinliği ve top tutması ile

melo-burak hırsı ile

dünkü maçta ön plana çıktılar.

umarım gruptan çıkarsak. şubat sonu-mart başına kadar 1,5 aylık bir dönem var. futbolcular kendini toparlar performans olarak üst seviyelere çıkarsak barca-b.munıh dışında her takımla dengeli oynarız. 1-2 isimlede defans ve hücüm hattını güçlendirmemiz gerekiyor.

umut iyi bir yedek olur avrupada- elmander çok sakatlanıyor bu aralar dikkat etmek lazım.

transfer olarak bence hızlı-adam geçebilen top tutan forvet arkası gerekli. defansın soluna veya ortasınada gerçek bir defans oyuncusu.

hep kanatlardan atak yapıyoruz farkındaysanız.

hele bir ebouenin pozisyonu vardı, son çizgiden içeri çıkardığı. o içerde en azından gol koklayan biri gerekti. veya hızlı çıkışlarda kanatlarla beraber duvar olup rakibi tedirgin edecek biri.

bunun örnekleri galatasaray-fenerbahçe maçında ebounin attığı goldür.

elmander duvar oldu hızlı atakta bıraktı birebirde eboue bitirdi.

galatasaray hücüm anlamında bunu yapacak forvet adamına gerek vardır. burak pozisyon bulduğunda atar ve atamaz. burak ın en büyük eksiği top tutmaktır. elmander yaşı ve sakatlıklar yüzünden şu anda bundan uzak...

Galibiyet gelince şişirmeler de başlamış.

Açık açık bizim oyuncular maç seçiyorlar. Bu takım içinde kısa vade de başarı gelmez.

Ofansta yine rezildik. Rezaletin önde gideni hemde. O kadar pozisyon harcadık ki akıllara zarar. Son pas tercihleri kötü. Hamit şutları dışında batırdı yine. Kağnı gibi el freni adam. Amrabat kafası kopmuş tavuk gibi. Eboue'nin pozisyonu geliyor aklıma geldikçe deliriyorum oradan gol çıkmalıydı.

Bu maçta iyi olan tek şey sakin oynamayı becerebildik. Defansımız-takım savunması- daha derli topluydu. Ancak adamlar 2 kişi gelip pozisyona girdiler. Biraz ayaklar yere bassın eksiklerle doluyuz.

Riera harikaydı ama defansif olarak yalnız kaldı yine.

Yanlız tırsmıyorda değilim. Geçen sene trabzonun başına gelen bizede gelmesin ?

Son maçlarta trabzon lille deplasmanında berabera kalmış.

Cska deplesmanda interi yenerek 2. olmuştu.

Gerçi trabzonda interi yenmişti deplasmanda ama olsun.

Allah korusun bizede böyle bir senaryo olursa kahrolurum

Durum epey farklı. En kötü UEFA'ya gideriz.

takımın eleştirmek bugunlerde lazım bence.

keyfini çıkartalım tabi ki.

hala forvette top tutan forvet veya forvet arkası bir adam eksikliği

orta saha ve kanatların maç içersinde kopuk kopuk oynamaları.

kanatlar dışında baskılı olduğumuz zamanlarda ortadan delici adamın olmaması.

gol attıktan sonra iyi oluyoruz ama sebepsiz yere baskı yiyor ayaklarımız dolaşıyor.

takımın ruhu ve mücadelesi konusunda laf etmek inzafsızlık olur.

geçen sene fatih terimin şu lafı her zaman aklımdadır, bazı futbolculara ve oyun yapısına ağır eleştiri getirmememin sebepi belli.

yavaş yavaş vitesi yükseltmek. şpl maçlarında şunuda gördükki hiçbir maçta ezilmedik çok iyi oynamasakta dengeli gittik.

sonuçta 5 seneden sonra şpl oynamak o havayı futbolcuların soluması-takım olarak tecrübe ve öz güven kazanması gerekiyordu ve gerekli. amaç 2 tura çıkmaktı bu sene için şu anda herşey bizim elimizde.

bir kaç yazımdada belirtiğim üzere 1,5-2 aylık bir periyot olacak transfer dönemi olacak. avrupa daha iyi olmak bu zaman dilimindeki futbolumuza bakar.

türkiye ligi için maç seçiyorlar söylemine katılmıyorum. sonuçta alacağımız maçta yenik duruma düşüp moral ve efor kaybı yaşamak daha zararlı.

ama unutmayalımki kaybettiğimiz puanları bize yakın olan rakiplere kaybetmedik. son maçlar önemli 5 maçta kaybetmeden 12-15 arası puan toplarsak-oynacağımız takımların bir kaçıda puan oalrak yakınımızda 3-4 puan farkla ilk yarıyı kapatırız.

atmosfer ve moral olarak avrupa devam edersek kalan maçlarda geçen sene olduğu gibi iyi bir grafikle transfer dönemine gireriz.

Ben takimi dün cok begendim. Hatta ilk defa cok begendim cünkü suursuzca oynamadik.

Akilli, sakin, kontrollü oynadik ve kazandik. Eger ligde ve CL´nin basinda böyle oynasaydik kimse yenemezdi bizi.

Hamit, Riera, Burak, Melo, Eboue hepsi cok iyiydi. Riera´yi ayirmam gerekiyor. Hayalimdeki sol bek gibi oynadi. Müthisti.

Helal olsun Aslan parcalarina

Çok mutluyum be :ayatollah: Helal olsun GALATASARAY'ım :tiphat:

Ben takimi dün cok begendim. Hatta ilk defa cok begendim cünkü suursuzca oynamadik.

Akilli, sakin, kontrollü oynadik ve kazandik. Eger ligde ve CL´nin basinda böyle oynasaydik kimse yenemezdi bizi.

Hamit, Riera, Burak, Melo, Eboue hepsi cok iyiydi. Riera´yi ayirmam gerekiyor. Hayalimdeki sol bek gibi oynadi. Müthisti.

Helal olsun Aslan parcalarina

şu yönden bak bence. ilk maçlar kendi futbolunu hatırlatmak-kendi oyununla adını duyurmak üzerine idi.

kaybettiğimiz puanlara bakarsakta hani öylee aşırı kötüde oynamadık.

riera konusunda oynadığı rakibe bakarak değerlendirmek gerekiyor bence. riera çok önemli maçlarda sakinliği ve tecrübesini konuşuturdu hep..

zaten takım içinde böyle 2-3 oyuncu sakin top tutabilse. 2-3 oyuncu hırsı ile takımı ateşlese gerisi takım oyunu dışında bireysel becerilere kalıyor.

bu sene hamit-selçuk-melo en az 4-5 gol oynamalıdır. nedenmi? galatasarayımızın tek gol atan burakla kalmamalıdır.

Bu arada Engin girdikten sonra oldukça iyiydi. Sakin oynamak konusunda takıma yardımcı oldu ve ayağa oynadı. 2 kez de dikine gittiğinde epey sevindim. Engin çok önemli bizim için ofansif oyunda. Gerçekten çok eksiğimiz var ofansta.

Üst Alt