ŞL 13/14 B Grubu 2. Maç | Juventus 2-2 Galatasaray | MS | 2 Ekim - Sayfa 149 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 13/14 B Grubu 2. Maç | Juventus 2-2 Galatasaray | MS | 2 Ekim

Geçtiğimiz 2 sezonun sağ ve sol beki arkalı önlü oynadı. O kanat ölü gibiydi.. Önemli bir pozisyon vermedik ama adamların elini kolunu sallayarak yarı sahamıza geçmesine izin verdik.. Neyseki yanlışından döndü Mancini, bu bir artı.. İnatçı değil, olmuyorsa zorlamadı.. Semihin çıkışıyla azalan değişiklik hamlesini mantıklı kullandı..

Chedjou ve Gökhan iyidi, Biz Selçuku oyunu 2 taraflı oynayan biri biliyoruz ama özellikle bu maçta olmak üzere sezon başından beri hücuma katkı sağlayamıyor. Sağ kanat ölü, Sneijder de formsuz olunca hücum anlamında kısır bir maç yaşadık.. Bruma yine kalitesini belli etti.

Bu arada attığımız 2 gol de atılan uzun toplarla geldi. İmparatorun en eleştirilen hücum anlayışından yani.. Doldurulan toplarla.. Doğru düzgün organize atağımız yoktu maalesef..

BVmgiUvCMAAuwPJ.jpg

pepe beter ol lan. drogbayi biçmiştin. eden bulur güzelim.

Ilk yari mukemmeldik.

Ikinci yarida ise Mancini'nin takimi bu kadar geriye cektigini dusunmuyorum. Juve bizi bunu yapmaya zorladi. Oyuna giren Amrabat hucuma top tasiyamayinca da sahamiza hapsedildik mecburi olarak. Gectigimiz sezon Schalke de bunu bize yapmisti. Yani bu Mancini ile alakali bir durum degil. Schalke macinin kopyasi oldu.

Amrabat degisikligi taktiksel acidan kesinlikle dogruydu. Riera'nin mac eksigi oldugu gibi, hucumda yine agir ve etkisiz kaldi. Etkili oldugu dakikalarda genellikle sol ic gibi geride oynuyordu. O ara sayesinde iyi pas trafigi gerceklestirdik. Sabri veya Engin'in girmesini tercih ederdim, ama iki gunde butun oyunculari tanimasini bekleyemeyiz. Zaten hocanin kendisi de dedi, yabancilari tanidigini ama yerlilerin hepsini tanimadigini. Muhtemelen genel anlamda milli oyunculari taniyordur.

Burak yerine Umut'u oyuna almasi ise Mancini'nin bu takimi hatiri sayilir bir zamandan beri takip ettiginin net bir kaniti gibi.

Guruplardan yine cikacagiz. Hem de Real'i deplasmanda yenerek. Yurekten inaniyorum. Galatasaray bunu yapacaktir.

Demiştik.. Maça kapanan bir takım olarak çıkacağımızdan şüphem yoktu. Malum Mancini. Doğru mu yaptı? bence doğru yaptı. Şimdi bizim Kopenhag'dan 6 puan almamız lazım. Real kendi evinde Juveyi yener. deplasman da berabere kalırsa Juve Arenadan çıkamaz. Üzülerek söylüyorum ki Sneijder bütün dengeleri alt üst ediyor. Neden böyle oldu anlamış değilim. Kendisine yakışmayacak performanslar sergiliyor.

bundan sonraki maclara bakarsak, kopenhageni mutlaka iki kere yenmemiz gerek arti evde juveye karsi bir beraberlik bizi ikinci yapar bu grub da 8 puanla, juve reale karsi iki macta 1 puan alir ve kopenhageni yener ve 7 puanla grubu tamamlar.

9 kişiyle (şino ve riera) juve deplasmanında

hakem katkısıyla berabere kaldık diye üzülüyorsak

çok büyüdük demektir.

adamlar üst üste 2 kere real madridle oynacak, kopenhag macerasından 6 puan almamız lazım, 6 puan alırsak kopenhagdan, ali sami yende grupdan çıkmayı garantileyebiliriz, madride tatile gideriz net.

Oynadığımız futbolu göz önüne alırsak (henüz çok erken ama) CL'de ve ligde şansımızı nasıl görüyorsunuz? ya da avrupa ligine gidersek kupa gelir mi?

Oynadığımız futbolu göz önüne alırsak (henüz çok erken ama) CL'de ve ligde şansımızı nasıl görüyorsunuz? ya da avrupa ligine gidersek kupa gelir mi?

Gruptan çıkmamız imkansız değil, fakat kolay da değil. Olur da çıkarsak her şey kura şansına bakıyor. Bayern Munih de gelebilir, daha kolay eleyebileceğimiz bir takım da... O yüzden net bişey söylemek zor. Fakat Avrupa Ligi'ne bakınca bize kafa tutabilecek pek çok ekip yok gibi. Şampiyonlar Ligi'nde 3. olup Avrupa Ligi'ne kuvvetli takımlar da düşmezse kupaya uzanmamız pek de zor görünmüyor.

Gruptan çıkmamız imkansız değil, fakat kolay da değil. Olur da çıkarsak her şey kura şansına bakıyor. Bayern Munih de gelebilir, daha kolay eleyebileceğimiz bir takım da... O yüzden net bişey söylemek zor. Fakat Avrupa Ligi'ne bakınca bize kafa tutabilecek pek çok ekip yok gibi. Şampiyonlar Ligi'nde 3. olup Avrupa Ligi'ne kuvvetli takımlar da düşmezse kupaya uzanmamız pek de zor görünmüyor.

Peki CL'de bir üst tur veya çeyrek final mi yoksa Avrupa Ligi şampiyonluğu mu?

Peki CL'de bir üst tur veya çeyrek final mi yoksa Avrupa Ligi şampiyonluğu mu?

Geçen sezon en başlarda bu soruyu düşündüğümde net olarak Avrupa Ligi diyordum fakat gruptan çıkıp, bi de üzerine çeyrek finale geldikten sonra "iyi ki burda kalmışız" dedim.

Bu sene de bi yandan Şampiyonlar Ligi'nde yine en az çeyrek final oynamamızı istiyorum, ama bir yandan da Avrupa'da kupa kaldırmamızı istiyorum. Zor seçenek... Ama sanırım o kupayı almayı daha çok isterim.

Üst Alt